Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

(Zhen Chan Savaşı) Zi Yu vs NiTian ErXing

Bu Savaşı Kim Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    38
Karanlık Generallerin lideri NiTian mı? Yoksa Kral Zi Shou'nun biricik kardeşi, Wu Geng'in amcası Zi Yu mu?

Kuralları okuyarak yorumlayın konuyu.

Öncelikle Cennetin altındaki en güçlü kılıç ustası, Zi Yu

Zi Yu, Shang Hanedanının kralı, Tanrılar ile savaşı başlatan Zi Shou'nun kardeşidir. Kardeşinin karısına duyduğu aşk sebebiyle krallığı kardeşine bırakıp gezgin bir hayat sürmüştür. Durum böyle olsa da, asla kardeşine ve kardeşinin oğluna kin gütmemiş, onları sevip saymış kollamıştır.

Zi Yu, Tanrılar ile savaşta, Bilge Kral Zhen Chan ile savaşıp onu yenebilmiş, Tian'ın karşısına çıkabilmiştir. Tian'ın ejderlerinden tekini kesse de, savaşta yenilmiş ve gözlerini kaybetmiştir.

Zi Yu Hakkında güzel bir çalışma;

http://kahramanbaykus.com/zi-yu-ne-kadar-iyi/

NiTian ErXing

NiTian ErXing, çocukluk adıyla Ah Man, Karanlık Generallerin ve halkının lideridir. Çok sevdiği ağabeyinin öldürülmesi ve halkının hapsolduğu yerdeki yaşam şartları nedeniyle Tanrılara kin güderek büyümüş, Gençliğini YongHeng ZhiYe ile eğitimde geçirmiştir. Eğitim bitip, Karanlıklar'ın şehrine döndüğünde ise büyük bir kaos ile karşı karşıyadır. Önce nizamı sağlamış, sonra büyük baş Karanlıkların hepsini yenip tek bir çatı altında toplamıştır.

Tanrılar ile savaşta, Bilge Kral Wu'yu yenip Tian'a kadar ulaşabilse de, taşlaşma hastalığı nüksetmiş, fazla savaş veremeden hastalığına kurban gitmiştir.

• Dövüş alanı Kristal Dağ.
  • NiTiAn dövüşe Karanlık Generallerden yoldaşı SiWang'ın ruh gücünü alarak başlar. Hasta olması handikapını böyle kapatmayı düşündüm.
  • Zi Yu Tian savaşının hemen öncesindeki Zhen Chan savaşının başındaki haliyle başlar dövüşe. Gözleri sağlamdır yani.

Son düzenleme:
Niti hasta olmasa sınırları aşacak birisiydi fakat bu hastalık uzun zamandır olduğundan dolayı dezavantaj sayamıyorum.

Bunun dışında Tian karşısında durmak bile yeterince iyi bir şey iken ejderlerinden birini almak Zi Yu'yu öne geçiriyor.

Niti hasta olmasa sınırları aşacak birisiydi fakat bu hastalık uzun zamandır olduğundan dolayı dezavantaj sayamıyorum.

Bunun dışında Tian karşısında durmak bile yeterince iyi bir şey iken ejderlerinden birini almak Zi Yu'yu öne geçiriyor.
O savaşın öncesinde geçiyor. Biliyorum, çok zaman farkı yok ancak Zi Yu her dövüş sonrası kendine fazlasıyla bir şey katan biri.

Bu efsane seriyi bitirmediğimi hatırladım, baştan başlayıp bitirmek lazım. Şimdilik NiTian bu serinin WB' sidir diyip gideyim.

Öncelikle kahramanbaykuşun analizi için teşekkürler. Gece gece gayet keyifliydi, güzel derlemişler.

Konuya gelirsek; 2. sezonda Zi Yu'yu yenebilecek Tian'dan başka karakter yok. Tian'dan sonraki en güçlü adamı yeniyor zaten Zi Yu. Zhen Chan'ı Zi Yu dışında yenebilecek 3. sezon dahil kimse yok bana kalırsa. Sadece Yansıtma gücüyle Lan Yue'yi maymun etti adam. Ki diğer bütün tanrılar Kristal Dağ'dan güç alırken Zhen Chan almamıştı.

Diğer yandan kör Zi Yu'nun Ah Gou'ya yaptıkları ortada. O zaman Zhen Chan dövüşünden çok daha güçlü ama ondan bahsetmiyorum. Genel dövüş mantığı olarak düz, hiçbir ekstrası, kutsal/ kadim/ olağanüstü gücü olmayan bir karakterin Zi Yu'yu yenmesi mümkün değil. Göz açıp kapayana kadar etrafını kılıçla çeviriyor adam. NiTian Zi Yu'ya doğru uçuncaya kadar kırk defa kesilip delinir.

Konuda kural olarak 'NiTiAn dövüşe Karanlık Generallerden yoldaşı SiWang'ın ruh gücünü alarak başlar. Hasta olması handikapını böyle kapatmayı düşündüm.' denmiş ancak bence çok uygun olmamış, SiWang Zhen Chan döneminde Karanlık General ama çok güçlü değil, sınır kırıcısı yok. Onun gücünü alması sadece NiTian'ın dövüş süresini uzatır, sonra yeniden taşa dönüşür. Zi Yu dövüşünün Tian Wu'dan uzun süreceği bariz bence.

Hoş komple hastalığı kaldırsan bile NiTian'ın kazanabileceğini hayal edemiyorum. Zi Yu'nun potansiyeli ve yaptıkları çok aşıyor bence NiTian'ı.

İki karakteri de severim ama Zi Yu kazanır gibi. Gerçi seriyi çok hatırlamıyorum ama Zi Yu aklımda daha güçlü bir izlenim bırakmış.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık