Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zaman Yolculuğu

Malumunuz, 919. bölüm itibariyle "zaman yolculuğu" konusu gündeme geldi. Buradan tartışabiliriz.

Zaman yolculuğu Nedir.
Nasıl işler?
Sonuçları ne olur?
One Piece'te nasıl işlenir?

Son düzenleme:
Zaman algısı üzerine tanım yapamam ama zaman yolculuğu üzerine düşündüğüm şey geleceğe gitmek mümkün fakat geçmişe gitmek mantıksal olarak imkansız.Geleceğe gitmekten kastım da zaman-mekan olarak farklı bir bölgede geçen süre ile başka bir yerde geçen sürenin aynı olmaması.

Benim teorim olay gelecekten gelmek değil gibi haki ile zamanı yavaşlatmak.Tam olarak belli değil fakat Shanks haki ile belli bir alanda veya direk kişi üstünde haki ile zamanı yavaşlatabiliyor Kaido'yu durdurması olayını da buna bağlıyorum.Tabi Shanks değil ama Roger veya tayfasından biri olma ihtimali yüksek

Shanks olabilir mi diye bir düşündüm de Luffy ye şapkayı verdiği vakitten geçen zamanda fiziksel yaşlanması ve gelişme durumu olduğundan o ihtimal iptal.

Bir şeytan meyvesinin doruk noktası olabilir hani Law 'ın ölümsüzlük ameliyatı yapıp öleceği söyleniyor ya işte biriside kendini feda edip belli bir süre için bu beşliyi geleceğe göndermiş olabilir

Benim de doğrudan zamanın tam olarak nasıl bir şey olduğu üzerine geniş bir bilgim yok. Genel anlamda zaman yolculuğu da ilizyon gibi bir şey. Geleceğe gitmenin bir çok yolu var. Bir insanın dondurulup 100 yıl sonra uyandırılması nasıl bir geleceğe gitme ilizyonu oluşturuyorsa diğer seçenekler de böyle bir yanılgı oluşturuyor. Olayın olağanüstü bir tarafı yok bence. Okuduğum kadarıyla zamanda ileriye gitmek için ışık hızında olmak gerekiyordu. Işık hızında olduğun zaman ya da ona yakın hızlarda zaman senin için diğer insanlar için aktığı kadar hızlı akmıyor. Bu da aslında zamanda yolculuk değil yine bir ilizyon yaratıyor.

Geçmişe gitmenin ise bence hiçbir yolu yok. En azından bildiğimiz kadarıyla. Yoksa bu birçok paradokslar yaratacak. Bu bir tarz tanrısal bir güç gibi geliyor bana.

Benim de doğrudan zamanın tam olarak nasıl bir şey olduğu üzerine geniş bir bilgim yok. Genel anlamda zaman yolculuğu da ilizyon gibi bir şey. Geleceğe gitmenin bir çok yolu var. Bir insanın dondurulup 100 yıl sonra uyandırılması nasıl bir geleceğe gitme ilizyonu oluşturuyorsa diğer seçenekler de böyle bir yanılgı oluşturuyor. Olayın olağanüstü bir tarafı yok bence. Okuduğum kadarıyla zamanda ileriye gitmek için ışık hızında olmak gerekiyordu. Işık hızında olduğun zaman ya da ona yakın hızlarda zaman senin için diğer insanlar için aktığı kadar hızlı akmıyor. Bu da aslında zamanda yolculuk değil yine bir ilizyon yaratıyor.

Geçmişe gitmenin ise bence hiçbir yolu yok. En azından bildiğimiz kadarıyla. Yoksa bu birçok paradokslar yaratacak. Bu bir tarz tanrısal bir güç gibi geliyor bana.
Zaman dediğimiz kavramın hızı var ise, yolculuğu da olabilir.

Geçmiş ise, bence şuan geçmişi yaşıyoruz, tıpkı atalarımızın 1000 yıl evvel geçmişi yaşadıkları gibi.

Zaman : Başlangıç ve bitişi olan , insana ise tek taraflı gözüken ancak göreli olarak bir bütün olan kısmi bir boyut.
Yolculuk: Bir yerden bir başka yere ulaşmak için yapılan iş.
Zaman yolculuğu: Bir zamandan başka bir zaman ulaşmak için yapılan iş.
Zaman yolculuğu ne yazık ki fiziğini ve matematiğini anlayamamış kişiler için söz konusu. 2 ye ayırarak incelenebilir. Geçmişe gitmek mümkündür diyen bilim adamı için bunu tanrı yapabilir demesi aynı şeydir. Yani bilinen yöntemler ve varsayılabilen yöntemler ile mümkün değildir. İleriye gitmek ise kısmi olarak yerçekimi ve uzay-zaman bükülmeleri ile sağlanabilir , teorik olarak mümkündür. Tek yapmak gereken ışık hızına yaklaşıp bir süre beklemek.
Geçmişe gitmenin sonucu olmaz çünkü mümkün değil zaten. İleriye gitmenin ise bir sonucu olmaz. Gidersin ve yaşarsın , bu kadar.Yani aynı zamanında kalır ve zaten zaman akışına uygun hareket etmiş olursun. Bu yüzden yolculuk denir. Aynı anda 2 yerde olman mümkün değildir , bu zaman içerisinde de söz konusudur ve zaman senin anne karnından mezara girene kadarki bir sürecindir.Basitçe kitap okumak gibi düşünebilirsin. Yani şuan kabul edilebilir teoriler arasında olan alternatif evrenlerin varlığı konusunun açtığı bir kapı nedeniyle kafa karışıklıkları oluşuyor. Bence tamamen saçmalık çünkü bir noktadan başka bir evrene yolculuk yaptığınızı düşünün. Bir evreni bükebilecek bir güç varsa tabi.
One piece'de işlenmesi , muhtemelen meyve yeteneği veya antik bir yöntem gibidir. Kişileri geleceğe gönderiyor ve kişiler de o an gelecekte yaşıyorlar. Geçmişteki halleri ise yok oluyordur. Gelecek bölümlerde ölen Roger mutant çıkmazsa iyidir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık