Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Zaman Çarkı (Wheel of Time)

"Zaman çarkı döner ve çağlar gelip geçer. Ardında efsaneye dönüşen anılar bırakır. Efsaneler solup söylenceye döner. Söylenceler ise, ortaya çıkmalarını sağlayan çağ geri geldiğinde, çoktan unutulmuş olurlar."

-----

Zaman Çarkı, bir başka dünyanın döngüsel tarihindeki bir çağı anlatır. İyi ve kötü arasındaki sonu gelmeyen savaş tekrar başlamak üzeredir. Zindanı delinen Shai'tan (Karanlık Varlık), dünyaya elini uzatır, nesiller sürecek karmaşa ve savaşlar ile büyük felaket ve acılara neden olur. Onyıllar süren topyekün savaşlar sonunda Lews Therin Telamon liderliğindeki erkek Aes Sedai'ler, delinmiş zindanı, içinde "Terkedilmişler" ile beraber mühürlemeyi başarır. Ancak Shai'tan hapsedilmeden önce, erkek Aes Sedai'lerin gücünün kaynağı olan Saidin'i dokunuşuyla lekeler ve ilerleyen günlerde hepsinin delirmesine, muhteşem güçleriyle yeryüzünün şeklini değiştirecek ölçüde yıkımlar yapmalarına sebep olur.

Binyıllar sonra küçük bir köyde, sıradan bir delikanlı olan Rand'ın ve arkadaşlarının hayatı korkunç yaratıkların (Gölgedölleri) saldırısı ve onları kurtaran Moraine tarafından sonsuza kadar değişir.

----

Robert Jordan'ın 1990'dan 2007'deki ölümüne dek yazdığı 14+1 ciltlik, 10.000 küsur sayfalık devasa fantastik külliyatı. Fantastik edebiyatın öncü ve en kuvvetli serilerinden kabul edilir.
Robert Jordan'ın ölümünden sonra, eşinin de yardımıyla, seri Brandon Sanderson tarafından derlenerek tamamlandı.

1- Dünyanın Gözü (The Eye of the World) - 1990
2- Büyük Av (The Great Hunt) - 1990
3- Yenidendoğan Ejder (The Dragon Reborn) - 1991
4- Gölge Yükseliyor (The Shadow Rising) - 1992
5- Göğün Ateşleri (The Fires of Heaven) - 1993
6- Kaos Lordu (Lord of Chaos) - 1994
7- Kılıçtan Taç (A Crown of Swords) - 1996
8- Hançer Yolu (The Path of Daggers) - 1998
9- Kışın Yüreği (Winter's Heart) - 2000
10- Alacakaranlık Kavşağı (Crossroads of Twilight) - 2003
11- Düş Hançeri (Knife of Dreams) - 2005
12- Fırtına Toplanıyor (The Gathering Storm) - 2009 - Brandon Sanderson
13- Geceyarısı Kuleleri (Towers of Midnight) - 2010 - Brandon Sanderson
14- Işığın Anısı (A Memory of Light) - 2013 - Brandon Sanderson
+
0- Yeni Bahar (New Spring) - 2004

---

------

2021 yılında ilk sezonu yayınlanacak dizisinin yapımcılığını Amazon Prime ile Sony Pictures üstleniyor.

Son düzenleme:
Kronolojik sırayla gidiyor değil mi? İlk kitaba PDF olarak bakayım, seversem tüm seriyi alırım.
İlk mesajda yazan normal sıralama. Hem hikaye hem baskı kronolojisi aynı zaten. Nereden başlayayım sorunu yok bu seride.

Yeni Bahar hikaye başlangıcından 20 yıl öncesini anlatıyor. Bir ek ve detay kitabı. Çıkış yılına göre sıralamaya eklenebilir. 2003'te yayınlanan 10. kitaptan sonraya.

İlk mesajda yazan normal sıralama. Hem hikaye hem baskı kronolojisi aynı zaten. Nereden başlayayım sorunu yok bu seride.

Yeni Bahar hikaye başlangıcından 20 yıl öncesini anlatıyor. Bir ek ve detay kitabı. Çıkış yılına göre sıralamaya eklenebilir. 2003'te yayınlanan 10. kitaptan sonraya.
Tamamdır, teşekkürler.

Uzun zamandır aklımda olan bir seriydi. Okumak istiyordum ama ilk kitabına bir türlü erişemiyordum. Tükenmiş oluyordu sürekli. Yakın zamanda 1. ve 2. kitapları satın almak nasip oldu. Şu an 1.kitabın başlarındayım ve ilerisi için çok heyecanlıyım. Çok övgüler okudum çünkü kitapla ilgili. Bakalım. :)

Tamamdır, teşekkürler.
Okumak istediğim bir seri. Fakat bu biraz daha gecikecek.

Konu için ayrıca teşekkürler. :sapkali:
:sapkali:

Dizisini izlerim.
Bu seriyi sonuna kadar okumak seni çıldırtırdı herhalde. İnanılmaz betimlemeci bir tarzı var yazarın. Çok çok iyi ve kesinlikle boğmuyor, betimlemeyle sorunu olmayanları tabi. Ama fazla yapıyor.

Uzun zamandır aklımda olan bir seriydi. Okumak istiyordum ama ilk kitabına bir türlü erişemiyordum. Tükenmiş oluyordu sürekli. Yakın zamanda 1. ve 2. kitapları satın almak nasip oldu. Şu an 1.kitabın başlarındayım ve ilerisi için çok heyecanlıyım. Çok övgüler okudum çünkü kitapla ilgili. Bakalım. :)
Övgüleri hak ediyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık