Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Zaman Çarkı (Wheel of Time)

M
Hepsi bir şekilde kabul edilir de Nynaeve olmaz.

Mat çok iyi ama. Mat epey iyi hatta. Baktıkça oturuyor tipi.

Umarım iyi oynayıp kapatırlar tip açığını. Kötümser olmak istemiyorum.
Mat gerçekten olmuş. Yüzünde o hınzır ifadesini alıyorsun. Nyaeve en bertbatları ama yapacak bişey yok artık. Oyunculuğunun bu açığını kapatacağını umacağız.

Christopher baba daha ölmedi. Ayrıca paragöz olan adam işine bakardı. Buse her şeyi bize soracaksınız, izin vermezsek yapamazsınız demiş. Ayrıca üçlemeden herhangi bir içerik almalarına da izin verilmemiş.

Zaman Çarkı için de Brandon Sanderson senaryoyu okumuş ve beğendiğini söylemiş. Bir de Rand tek eşli olacakmış.
Ciddimisin Smoker:( İyi de Jordan keyfine öyle yapmadı ki . Bunun bir amacı bir felsefesi vardı. Nasıl kaldırırlar bunu ya:of:Rand'ı tanımlayan birşeydu bu. Offf ya.

Christopher baba daha ölmedi. Ayrıca paragöz olan adam işine bakardı. Buse her şeyi bize soracaksınız, izin vermezsek yapamazsınız demiş. Ayrıca üçlemeden herhangi bir içerik almalarına da izin verilmemiş.

Zaman Çarkı için de Brandon Sanderson senaryoyu okumuş ve beğendiğini söylemiş. Bir de Rand tek eşli olacakmış.
Temkinli olmakta fayda var.

Rand tek eşli mi. O nereden çıktı ya. İmkansız. Hikayenin omurgasını değiştirmeleri gerek.
Bu diziyle ilgili beklentilerimi her zaman düşük tuttum, çok şey beklemiyordum. ama Got gibi de mahvedilirse yani.

M

Mat gerçekten olmuş. Yüzünde o hınzır ifadesini alıyorsun. Nyaeve en bertbatları ama yapacak bişey yok artık. Oyunculuğunun bu açığını kapatacağını umacağız.
Siuan Sanche kaldı geriye benim için. Onu da kötü kötü cast ederlerse üzlürüm. :(

Padan Fain de. Onu hiç katmayacaklar gibi geliyor.

Bu arada İki Nehir takımı aynı gün açıklanırken Min'den haber yok. Smoker'ın da dediğini göz önüne alırsak, Min de hiç rol almayacak gibi. Başlamadan kahrediyorlar.

Rand tek eşli mi. O nereden çıktı ya. İmkansız. Hikayenin omurgasını değiştirmeleri gerek.
Bu diziyle ilgili beklentilerimi her zaman düşük tuttum, çok şey beklemiyordum. ama Got gibi de mahvedilirse yani.

Siuan Sanche kaldı geriye benim için. Onu da kötü kötü cast ederlerse üzlürüm. :(

Bu arada İki Nehir takımı aynı gün açıklanırken Min'den haber yok. Smoker'ın da dediğini göz önüne alırsak, Min de hiç rol almayacak gibi. Başlamadan kahrediyorlar.
Bu Nynaeve falan sineğe çekilir.oyunculuk ve senaryo iyi olursa ama Padan Fain'in olması ve tek eşlilik olayı diziyi daha başlamadan taşlamak için gayet yeterli sebepler. Bunlar öyle küçük olaylar değil ki değişteresin dizide. Fain karakteri bir çok olayın için oluyor ve ana karakter üçlüsünün başına gelen bir çok olayın başı. Bu adamı diziden çıkarmak demek senaryoda hatırı sayılır değişiklik demek. Rand'i tek kızla beraber yapmak ise saçmalık. Eğer öyle birşey yaparlar ise bu Rand değil yeni bir karakter olur. Üstelik silecekleri karakterlerde hikayede çok önemli kişiler. Dizi daha başlamadan umutlarım söndü ya.

Boru gibi zenci yapılabilecek Deniz halkı varken Nynaeve AlMearayı zenci yapan zihniyetinize sıçayım. Başka da bir şey demiyorum.

Rafe Judkins'e sormuşlar Twitter'dan Rand 3 kızla olacak mı diye. O da o şekilde olmayacak ama ne şekilde olacağını söyleyemem demiş.

Popüler kültürünüze sokam beyler. Tek diyeceğim bu.

E Zaman Çarkı bu değil ki a.......... Ulan doğruculuğu mu kalmış, beğenmeyen beğenmesin, takip etmesin zaten seriyi. Millet tepki gösterecek diye 3 kadın olayı mı değiştirilir? Ulan 3 karakter de çok önemli rol oynuyorlar seri içinde. 3 kadın olayını öğrenip de seriyi okumayan, yarıda bırakan yok mu sanıyorsunuz sizi şerolar. Robert Jordan herkese yaranayım dese öyle bir kurgu mu yapayım derdi? Adamın kurgusunu değiştirmek nedir?

Deniz Halkı- Seanchanlar falan varken Nynaeve'i neden zenci yapıyorsunuz? İlla ana karakterlerden biri zenci olmak zorunda mı, ne bu zenci sevdanız arkadaş. Herif gepgeniş bir dünya kurmuş, kur kitaptaki farklı milletleri farklı milletlerden. Shienarlıları Japon seçin kim itiraz eder, feci derecede samuray esinlenmesi var zaten. Deniz Halkı Shara halklarını zenci yaptınız kim karşı çıkacak? Kimse. Seanchanlar farklı milletlerden oluşan bir İmparatorluk, doldur zenci asyalı beyaz tenli, hispanik. Şu linke bakılabilir.
http://www.steelypips.org/wotfaq/3_sources/3.14_countries.html
Nynaeve Andorlu ve İki Nehirli ve Robert Jordan bunları İngilizlerden esinlenmiş. Ana karakterlerden birini zenci yapacağım diye çıkmayacaksın adamın kurgusundan. Ulan akşam akşam sinirlendim. Sokarlar böyle işe. Buna okey diyip de kocasını mezarında ters döndüren kocakarı Harriet'in de tee...

6.Kitap da bitti.Şu lanet feminist üçlüsü ne zaman boyunun ölçüsünü alacak çok merak ediyorum.Mat çok fazla ödün veriyor.Karakter gelişimi olarak nedense hoşuma gitmiyor Mat.Her karakter ilerleyen kitaplarda az çok karakter olarak kendine ters gelen durumları yapmasına veya yapmasına ramak kalmasına rağmen Mat bir tek Nynaeve in üzerine yürümekle yetiniyor.Neyse 7. kitaba bu gün başlarım muhtemelen.Hafta sonuna kadar biter gibi.

6.Kitap da bitti.Şu lanet feminist üçlüsü ne zaman boyunun ölçüsünü alacak çok merak ediyorum.Mat çok fazla ödün veriyor.Karakter gelişimi olarak nedense hoşuma gitmiyor Mat.Her karakter ilerleyen kitaplarda az çok karakter olarak kendine ters gelen durumları yapmasına veya yapmasına ramak kalmasına rağmen Mat bir tek Nynaeve in üzerine yürümekle yetiniyor.Neyse 7. kitaba bu gün başlarım muhtemelen.Hafta sonuna kadar biter gibi.
İşlerin yavaşlamaya yerlere gelmişsin. 7. kitap gene idare eder de sonra bir yavaşlıyor ki sorma gitsin.
7.kitap Matrim açısından önceki kitaptan daha iyi geçecek dediğin konuda.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık