Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] İmparator'un Tanımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
En son çıkan manga bölümünde nihayet 3. yonkou olan(yanlış anlaşılmasın güç olarak 3.değil) bigmom da göründü. Ve bende bu konuyu açmaya karar verdim.

Yonkou: (bana göre) Hayalini gerçekleştirmiş ve dünyada istediği yerde, istediği gibi, hiç kimseden korkmadan takılabilen korsandır. Yani denizcilerden kormayacak kadar güçlü olmalı ve hayalini gerçekleştirmiş olması lazım BANA GÖRE.

Mesela bize gösterilen yonkoulara bakalım.

KIZIL SAÇLI SHANKS
Bu adamın hayali belli değil(ama ben luffy ile ilgisi olduğunu düşünüyorum) İstediği yerde, istediği gibi takılan, partiler düzenleyen bir adam.

BEYAZ SAKAL EDWARD NEWGATE
Bu adamın hayali aileye sahip olmaktı; ve olmuş. Ailesiyle birlikte denizlerde mutlu mesut yaşıyor.
Hiçbir hazinede gözü yok

ve en son gösterilen yonkou
KOCA ANA CHARLOTTE LİNLİN
Bu kadının da hayalini bilmiyoruz. Ama artık gemilerinin batmasını ve parayı önemsemediğine göre tatlılarla ilgilidir diye düşünüyorum yine bu kadınında endişelendiği tek şey partide tatlı yiyememek.

KAİDOO
Bu adam henüz seride görülmedi ama... ama... ama yazacak birşey bulamadım:D (ne yapıyım çok ciddi bir yazı oldu:D)

Yani sonuç olarak BENCE kara sakal tam anlamıyla bir yonkou değildir. Sadece bir yonkou kadar güçlü olduğu için ve dünyanın dengesini sarsmayıp, yonkou sayısını sabit tutmak için kendisine yonkou denilmiştir.
Sizin bu konuda fikirlerinizi alayım dedim.

Stark

Belli bir adaya sahip olması gerekiyor sanırım(koruma).O yüzden bu olay kişiliğe felan bakmaz yani :)

Yonkoular yeni dünya üzerinde en çok ses getiren korsanlar diğer korsanlardan ayrı olarak daha güçlü ve otoriterler belirli bölgelerde hüküm sürerler ve caydırıcıdırlar hayalleri ve takıntıları olabilir(örn:WB parti , Bigmam:şeker)ama ben yonkouların güçlerinden dolayı bulundukları yere gelen kişiler olarak tanımlandıklarını düşünüyorum.
WB partimi utadım düşünsenize parti yaparken ne hata yapmışım:D

Soru! BB hayalini mi gerçekleştirdi?
Yonkou olarak tanınmış adama "bence değildir" diyorsun :D One Piece sence ile bence ile gitmiyor dostum. Oda o adamın adının önüne "Yonkou" unvanını yapıştırdıysa bitmiştir.

ryuuma

para diyeceğim koca ana parasız. Parasız yonkou mu olur ya :of: alın şunu gözümün önünden kadınlardan soğudum. bence en önemli unsur caydırıcılık.

Roronoa Zoro

Gayet ciddi bi' şekilde söylüyorum ki Şanks pedofilidir.Bunun da başka bi' açıklaması yok.İnsanın en büyük gayesinin bi' çocuğu dünyanın en tehlikeli denizinde beklemesi...Korkutucu ya la.
Edit: Daha kaç tane çocuğa aynı sözleri sarfetmiştir allah bilir...

Bence yonkou kavramı hayalle falan alakası olmayan bir konum...Yonkou güçle alakalı büyük ihtimal vede gördüğümüz kadarıyla otoritelerinin geçtiği adalara sahip olan büyük korsan tayfalarıdır..gerçi shanksın daha adaları karşımıza çıkmadı ama neyse :D

Soru! BB hayalini mi gerçekleştirdi?
Yonkou olarak tanınmış adama "bence değildir" diyorsun :D One Piece sence ile bence ile gitmiyor dostum. Oda o adamın adının önüne "Yonkou" unvanını yapıştırdıysa bitmiştir.
Tamam işte kendin diyorsun yonkou olarak TANINMIŞ yani yonkou ilan edilmemiş ve edilemezde yani herkesin kendi yonkou tanımı vardır. Benimki de bu.

Ayrıca Oda'yı bu işe karıştırma:D

RedFLAG

Yonkou: Yeni dünyada korumasında/himayesinde bölge bulunduran, o bölgeye hükmeden kişilerdir.

Alakalı olduğundan Korsan kralı da tanımlamak gerekirse: Yeni dünyanın tamamını yöneten kişidir.

KK varsa Yonkou yoktur derim :D Burdan bir ateş düşer foruma.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık