Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İmparatorlar vs. Üst Düzey Denizciler

Hangi taraf kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    61
Resmi çeviride birbirimizi öldürmeye yaklaştık diye bir şey geçmiyor. Yıllardır bir birimizle savaşıyoruz diyor.

Şimdi Japonca bildiğini zanneden arkadaşlar çıkıp orada ''öldürme'' kelimesi var diye bilgiçlik taslamasınlar lütfen. Herhalde resmi çeviri yapacak kadar yetkilendirilmiş kişiler bu kadar basit bir şeyi çevirip anlayabilirler. Üstelik öldürme kelimesi geçiyorsa bile bu çok başka anlamlarda kullanılmış olabilir ''birbirimizi öldürmeye çalıştık'' gibi.

Birbirimizle yıllardır dövüşüyoruz. Viz bu arada.
Şu mesajda Garp hakkında yazdıklarımdan sonra VIZ çevirisi daha mantıklı ve taşların yerine oturduğu bir çeviri olur zaten. Görüşlerime tezat değil aksine destekliyor:

Garp&Sengoku ikilisi hakkındaki gerçekleri yazayım ona göre karar verirsiniz.

Bu iki keçi gençliklerinde Shiki'ye iki kişi dalmış.. Sözde Garp Roger'la denk ama Roger'a denk olan bu adam yanına Sengoku gibi amiral üstü bir gücü almasına rağmen Mf'nin yarısı yok olmuş :hhh: Daha somut bir şekilde anlaşılması açısından şöyle bir örnek vereyim. Roger denizci ve yanına da arkadaşı Shanks'ı alıyor. Sonra yonkoulardan Bb Mf'yi basıyor. Roger yanında Shanks olmasına rağmen Mf'nin yarısını kurtaramıyor :fool:Böyle de bir hikaye işte. Işin diğer tarafında Roger, etrafı Shiki'nin donanması tarafından sarıldığı halde kendine güvenen bir şekilde "hepinizi gömecem" diyor :) Yine Shiki Wb'yle konuşmaya geldiğinde Wb ne diyor ? Canımı sıkma Kinishi. Yoksa seni denizin dibine yollarım". İşte gerçekten iki kral nasıl olur birbirine denk olan iki adam nasıl olur gayet ne bir şekilde ortada.

Neyse.. Aynı adamlar bu sefer de çaylak yonkou Bb'yi karşısına almış hatta Sengoku bu kısa süreli savaşta yaralanmıştır.

Hesapta Garp, Roger'ı ölümün kıyısına getirmiş lakin bu adam Roger'dan sonra en güçlü ünvanını alamamıştır. Ünvanı alamadığı gibi mangaka Garp'ın kendi ağzından Wb'ye "denizlerin efendisi" çektirmiştir. Ne kadar da manidar :oleyo:

Zavallı Sengoku elinde 3 amiral olmasına rağmen bu adamların gücünü kullanmak yerine kalleşçe bir planın içine girmiş ve hasta ve eski gücünden uzak olmasına rağmen Wb'yi kendi adamına bıçaklatma haysiyetsizliğini yapmıştır. Oraya ölmeye gelmiş bir adamın şerefine hak ettigi saygıyı bile gösteremeyen komplocu Sengoku rakiplerine karşı işte böyle dövüşüyor.

Şimdi.. Denizcilerin en güçlü ikilisi bu şekilde.

Geçelim yonkoulara... Beyazsakal ölü halinde amiral gömmüş, bir darbe daha vurabilse Sakazuki'yi öteki tarafa yollayacak biri.

Shanks 3 amiral+2 keçinin olduğu mekana gelip sıkıysa gelin demiş biri. Ancak denizciler inine girmiş bu korsanları karşısına almayı göze alamamış.

Kaido tek başına marineye kafa tutmasına rağmen Marine bu adamı öldürmeyi bile başaramamış.

Ana tam bir demir balon. Meyve güçlerine ruh verebileceğini göstermesiyle logialar için en büyük tehlike. Tesadüfe bakın ki amirallerde de 3 logia var :)

Bb meyve iptali yapabilen biri. Yine tesadüfe bakın ki denizcilerde meyve kullanıcısı dolu :)

Daha ne diyim ? :ehe::byee:
Lakin Japonca çeviride öldürme kelimesi geçiyormuş herhalde. Böyle büyük bir çeviri hatası nasıl yapılır bilemedim.

Şu mesajda Garp hakkında yazdıklarımdan sonra VIZ çevirisi daha mantıklı ve taşların yerine oturduğu bir çeviri olur zaten. Görüşlerime tezat değil aksine destekliyor:

Lakin Japonca çeviride öldürme kelimesi geçiyormuş herhalde. Böyle büyük bir çeviri hatası nasıl yapılır bilemedim.
Desteklesin orası dert değil ben resmi çeviriyi bil diye söyledim. O kelime varsa birbirimizi öldürmeye çalıştık, ölümüne dövüştük vesaire gibi bir anlamı vardır.

denizciler yonkou dışındaki kaptanların savaşında bunu söylemek istemezdim ama kaptanların içinden geçer
yani garp gibi bi karaktersiz var diye değil yanlış anlaşılmasın
forumda gereksiz bir şişirme var bu garp'e karşı.çeviri çok net birbirimizle savaştık diyor eşit anlamına gelmez bu belki ben korsanım sen donanma doğal düşmanız anlamına da gelebilir
ancak yonkouları yonkou yapan tabi ki kendi öz güçleri,yardımcı kaptanları donanmaya bişey yapamaz (bkn:ace bkn: marco vs)

Linlin amirallerin egoyla yaptıklarına ruh verip kontrol ederse tek başına 3 taneye denk gider.Yenilerden Fuji'den beklentim yüksek diğerini görmedik daha.Denizci efsaneleri de hükümetin yalanlarından biri işte balonlar

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık