Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Yeni Sürüm Geçişi

Hayırlı günler korsanfan ailesi. 2018 yılında korsanfan yeni sürüm konumuz vardı. Kızım rahatsızlanmıştı (kalbi delikti, kapanmasını bekliyoruz.) Çok şükür şuan için sıkıntısı yok.. konusu var 2 sene sürüm güncelleyemedik.

Bugün 6 saat boyunca güncellemeye uğraştım. Bitmek üzere temamıza son sürüme aktarıyorum.
İş yerinde anca bu kadar yapabildim. Kurumun etkinliği var gece erken dönersem devam edeceğim. Ozamana kadar sizden ricam eksik, hata gördüklerinizi bu konu altında belirtiniz.

Benim gördüklerim
- Ana sayfada kategori adları kayma var.
- kategoriye tıklayınca konu adları çok büyük.

- MESAJ OKUDUĞUNUZ KISIMDA eskiden üye adı, tarih vb. mesaj üstünde idi bilgiler malesef o şekli sağlayamadım. kod desteğinden ötürü avatar altına aldım.
- ingilizce yerler var. Türkçe dil dosyasını döndügümde tamamlayacağım.

Sürüm değişikliği sonucunda beğeni, konu içinde üye ve mesaj arama , profil kapağı, profil duvarı vb. birçok yenilik mevcut.
Arama kısmı yukarıdaki ve sizin belirteceğiniz eksiklerden sonra arama sayfası açılacaktır.

Kurum etkinliğinden gelene kadar forum kapalı kalmaması için açıyorum. Hatalı görüntülerde yakında düzelteceğiz.

- Ana sayfa, kurallar vs. olduğu kısmın altında büyük bir boşluk var.
- Arka plandaki resim tam görünmüyor, sayfanın tamamını kaplaması lazım.
- Çevrimiçi üyeler ve site yetkilileri kısmı yeniden alta inecek. Son yorum atılan konular kısmı genişletilecek.
- Konulara son yorum atan üyelerin profil resimleri de görünüyor, bu yüzden çok yer kaplıyor.
- One Piece Anime Genel, One Piece MAnga Genel gibi başlıkların olduğu koyu renkli kısımlar çok kalın. İnceltilecek.
- Konu içlerinde konuya bakan üyeler görünmüyor.
- Avatarlarda kullanılan gifler hareket etmiyor.
- Beğenme butonu sadece yöneticilerde görünüyor, normal üyelerde de görünmesi gerek.

- Önceden olduğu gibi konunun içine girince okunmamış mesajlar için "# adet mesaj daha var" diye yazı olurdu, onun geri gelmesi gerek.
- Ana sayfa butonuna basınca içinde bulunulan konunun ilk sayfasına gidiliyor, ana sayfaya dönmüyor.
- Karanlık tema modu isteniyor.
- Avatarların üzerinde tıklayınca gelen bilgiler sola kaymış olarak görünüyor.
- Üye profillerindeki takipçiler ve takip ettikleri kısmı eskisi gibi görünür değil. Daha görünür hale gelmeli.

- Bildirim sekmesinin üzerine fare imlecini getirince bildirimi göstermiyor, tıklamak gerekiyor. Düzeltilmeli.
- yan menü üye adı ve düzen bozukluğu.
- spoyler yazısı
- ifadeler
- üst menü hatası
- arama herkese açıldı. (konu içi arama dahil.)
- yukarı çık 2 tane

DİPNOT: YEŞİL TEMA şuan ki kırmızı tema bitince yayına girecek.

- Sağ üstteki bildirim, mesaj vs kısmı silik duruyor. Daha görünür hale getirilebilir.
- Ana sayfadaki logonun altında küçük bir ana sayfa linki daha var. Gereksiz yer kaplıyor.
- Sağ alttaki boşluğa yeni üyeler, doğum günü olan üyeler vs. gibi bir sekme gelebilir. Yahut haftanın en beğenilen konusu olabilir.
- Konu içlerinde avatar çözünürlükleri aşırı derecede düşmüş durumda. Resimler bulanık görünüyor.

- Ana sayfadaki forum ağaçları açılır kapanır hale getirilebilirse daha kullanışlı olur.
- Site arka planındaki görsel halen görünmüyor. O resim arkada sabit dursa ve sadece forum ağacı kayar halde olsa daha şık görünür.
- Beğeni kısmında yer alan sekmeler Like, wow, love gibi İngilizce yazılmış. Bunların Türkçe olması daha hoş durur. Ayrıca konulara bakanlar da İngilizce olarak Viewing şeklinde yazıyor.

- Yukarıda gördüğün gibi dağ üstteki avatar, bildirim vs çubuğu aşağı kaymış durumda. Bunun köyü kısma grlmesi gerek. Ayrıca yine masaüstünde olduğu gibi bunda da gereksiz bir ana sayfa butonu var.
- Boşluk dediğimi yukarıdaki resimde görebilirsin. Mesela One Piece indir kısmında büyük bir boşluk var. Logoyu biraz üste alsan kapanır gibi görünüyor. Ayrıca hala konular yan menü olarak çıkmıyor. En alta inmek gerekiyor.

son hatalar

1- anket mobil
2- anasayfa menülü geçiş (mobil)

3- bannerler
4- alıntı italic
5- alıntı bg koyu

6- emojo hatası için sunucu güncellemesi
7- yeni mesajlar, takip ettiğim konular sayfa tasarımı değişcek.
8- mesaj okurken: sağ üst takip et, yeni mesajlar (kısalt ve bg)
9- konu içi navbar.
10- mobilde mesaj okurken alt kısım ve bg sprial çıkmıyor.

Son düzenleme:
Hayırlı olsun tabii gözümüz yıllarca aynı şeye alıştığı için biraz tuhaf geldi alışırız zamanla aksaklıklar da zamanla giderilir.Değişim zamanı gelmişti artık.

Eline sağlık. Avatar ve nick yanda, yorum onun sağındayken özellikle mobilde daha kullanışlıydı sanki. Şimdi üstte ölü bir boşluk var.

Not: Bu arada kızının sağlığının iyiye gitmesi sevindirici bir haber oldu. Rabbim şifa versin tez zamanda iyileşsin.

Son düzenleme:
Elinize sağlık, kızınıza da çok geçmiş olsun. Anasayfadaki latest posts bölümünde önceden daha fazla başlık görünüyordu, bence onun azalması kötü olmuş. Bi de "anasayfa" butonu anasayfaya döndürmüyor, sayfayı yeniliyor.

Hayırlı günler korsanfan ailesi. 2018 yılında korsanfan yeni sürüm konumuz vardı. Kızım rahatsızlanmıştı (kalbi delikti, kapanmasını bekliyoruz.) Çok şükür şuan için sıkıntısı yok.. konusu var 2 sene sürüm güncelleyemedik.

Bugün 6 saat boyunca güncellemeye uğraştım. Bitmek üzere temamıza son sürüme aktarıyorum.
İş yerinde anca bu kadar yapabildim. Kurumun etkinliği var gece erken dönersem devam edeceğim. Ozamana kadar sizden ricam eksik, hata gördüklerinizi bu konu altında belirtiniz.

Benim gördüklerim
- Ana sayfada kategori adları kayma var.
- kategoriye tıklayınca konu adları çok büyük.
- MESAJ OKUDUĞUNUZ KISIMDA eskiden üye adı, tarih vb. mesaj üstünde idi bilgiler malesef o şekli sağlayamadım. kod desteğinden ötürü avatar altına aldım.
- ingilizce yerler var. Türkçe dil dosyasını döndügümde tamamlayacağım.

Sürüm değişikliği sonucunda beğeni, konu içinde üye ve mesaj arama , profil kapağı, profil duvarı vb. birçok yenilik mevcut.
Arama kısmı yukarıdaki ve sizin belirteceğiniz eksiklerden sonra arama sayfası açılacaktır.

Kurum etkinliğinden gelene kadar forum kapalı kalmaması için açıyorum. Hatalı görüntülerde yakında düzelteceğiz.
Kızınıza geçmiş olsun bu arada bende bir kız babası olarak sizi anlıyorum Allah beterinden saklasın.

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık