Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Yeni neslin lideri kim olur?

Geleceğin en iyi futbolcusu kim olur?

• Kullanılan toplam oy
    61
Delle Ali,Donnaruma,Dembele 3lüsünden hiç bir şey olmaz.
Asensio,Mbappe,Sane ve Jesus parlar.
Fakat bunların bir üst jenerasyon daha sağlamdı bence.Salah,Kane,Neymar,De Bruyne,Dybala,Icardi falan buların kaliteye ulaşabilecek bir üsttekiler var.

Asensio olmaz ondan eminim. Gerisi biraz şans, biraz yetenek ve bolca azim. Listeden Mbappe favorim.

Liderlik ile yetenek aslında o kadar paralel değil.

Biliyorum burada liderlikten kasıt aslında "idol" olmak.

İdol olmak için yetenek gerek ama tek başına yeterli değil. İdollüğü yetenek + farklılık ve dönemin ruhunu sonuna kadar yansıtmaktır.

Günümüz yıllar ise bana göre ruhsuzluğun dibine vurduğu bir dönem olduğu için, günümüz sporcuları sahaya yetenekleri dışında başka hiçbir şey yansıtamamaktadırlar.

Eric Cantona mesela. Ya da Zidane. Orjinal Ronaldo. Maradona, Gerrard vb isimler kısacası.

Ben bu isimlerden daha büyük idol günümüzde de göremiyorum maalesef.

Messi'yi bugün idol kabul edersek, gelmiş geçmiş en muazzam dribling yeteneğine sahip oyuncu olduğu içindir. Cristiano Ronaldo ise gerçekten çalışma azmi, disiplini sayesinde örnek gösterilecek bir sporcudur.

Ama idol deyince benim aklıma Michael Jordan geliyor mesela. Muhammed Ali geliyor. Eric Cantona geliyor.

Çünkü bu isimler her zaman "başkaldırı"nın karşılığıdır. Güçlünün yanında olanlar ya da doğuştan güçlüyle beraber olanlar değildirler. Sahaya koydukları ruh, "bugün olmazsa yarın olur" ya da "daha önce kazandım şimdi kazanamazsam da bir şey olmaz" değil, "bugün olmazsa ölürüm daha iyi"dir.

dembele, mbappe ve sane gibi duruyor benim gözümde fakat bunlar geçici kalırlar bir sonraki nesilden biri gelip kolayca alır bunlardan o ünvanı bence. Geleceğin en iyisi daha gelmedi diyorum ben

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık