Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Yazar Olmaya Çalışan Adamın Hazin Sonu (blog)

Yazdığım amatör hikayeleri tek çatı altında toplamak istiyorum, bu amaçla tasarımına dikkat edilmemiş hatta önüme çıkan ilk seçeneği seçerek tıkladığım teması olan bir blog. İçinde henüz tek yazı var. O da daha önce burada zaten paylaştığım, Beyaz Atlı Prens.

https://yazarolmayacalisanadaminhazinsonu.wordpress.com/

Umarım bakmaya ve takip etmeye değer görürsünüz. Yorumlarınız ve eleştirileriniz benim için değerli.

blogspot günlerini hatırladım kederlendim şimdi. Demek artık kullanılmıyor ha bloglar için. :(

Hayırlısı olsun, iyi yapmışsın tek çatı altında toplamakla. Dünyanın türlü halleri var, bir yerlerden silinirse burada güvende kalır yazdıkların. :/

Herkes yazabiliyor mu bunu ?
Benim blogumda yazamıyor diye biliyorum ama yazılıyor da olabilir. Pek bilmiyorum yani. :/

blogspot günlerini hatırladım kederlendim şimdi. Demek artık kullanılmıyor ha bloglar için. :(

Hayırlısı olsun, iyi yapmışsın tek çatı altında toplamakla. Dünyanın türlü halleri var, bir yerlerden silinirse burada güvende kalır yazdıkların. :/
Daha önce başıma geldi o yüzden bir yerde toplamak en iyisi diye düşündüm. Blogspot kullanan birkaç yer görmüştüm. Hala yaşamaya devam ediyor yani. :D

Benimde var iki blog. Ondan sonra giriştim bu işe. İyi eğlenceler.
İzinden gidiyoruz yani. :) Eyvallah.

Bunu birisi çalıp benim hikayem diye yayınlamasın altına telif falan benimdir diye not düşseydin.
Sadece yazmak yetiyor mu?

Eleştiriye açık mısın bilmiyorum yada üzerinde güzelce konuşulması için mi paylaşıyorsun bunları onu da bilmiyorum. Sanmıyorum da. Ama görünce okuyayım dedi.

Yazdığın yazılar sana ait dünyadan, dilin, betimlemelerin fena değil hatta iyidir belki (bu noktada ben mihenk taşı değilim) ama söylediğin şeyler anlattığın detaylar bir şeyleri anlatmıyorsa genel itibari ile birbirine ve standardına uygun şeyler olmalı. Yazdığın şeyler okuyucuların zihninde belli bir takım şeyler oluşturur. Bunu oluşturan senin yazdıkların. Ama zihnimde oluşan şeylerde çelişkiler oluyor.
Dilde argoya bir ön yargım yok ama karakterini oluşturmadığın, henüz okuyucunun ilk defa rastladığı bir adamın başkası (yazar) gözünden tanıtımı esnasında daha sonra devamı gelmeyen yada yazının tamamına yansımayan bir argo kullanman gözüme çarpan bir çıkıntı oldu.
Birde her yazı senin anlatmak istediğin bir şeye sahip olur. Neticede yazar duygularını ve kafasındakileri kağıda döküyordur. Elbette hiçbir şey anlatmayan yazılar da vardır ancak onlarda hiçliğe, anlamsızlığa, çaresizliğe işaret eder. Ben yazılarında nereye gittiğimi, ne bulacağımı çıkaramadım.

Yukarıda bir parantez içinde belirttiğim gibi ben bir "şey" değilim. Söylediklerime itibar etmek zorunda değilsin, hak vermeyebiliirsin. Sana ne oluyor kardeşim durumuna girmeyelim. Neticede bu öznel bir durumdur bir yanıyla. Eğer yazma alışkanlığın varsa sakın bırakma. Verdiğin linkin ilk sayfasındaki ilk üç yazıyı okudum. Belki yazdıkların daha uzun bir hikayeden kesitse bazı eleştirilerimi bu durum havada bırakabilir. Benim kendimce düşüncelerim bunlar. Eline, emeğine sağlık.

Eleştiriye açık mısın bilmiyorum yada üzerinde güzelce konuşulması için mi paylaşıyorsun bunları onu da bilmiyorum. Sanmıyorum da. Ama görünce okuyayım dedi.

Yazdığın yazılar sana ait dünyadan, dilin, betimlemelerin fena değil hatta iyidir belki (bu noktada ben mihenk taşı değilim) ama söylediğin şeyler anlattığın detaylar bir şeyleri anlatmıyorsa genel itibari ile birbirine ve standardına uygun şeyler olmalı. Yazdığın şeyler okuyucuların zihninde belli bir takım şeyler oluşturur. Bunu oluşturan senin yazdıkların. Ama zihnimde oluşan şeylerde çelişkiler oluyor.
Dilde argoya bir ön yargım yok ama karakterini oluşturmadığın, henüz okuyucunun ilk defa rastladığı bir adamın başkası (yazar) gözünden tanıtımı esnasında daha sonra devamı gelmeyen yada yazının tamamına yansımayan bir argo kullanman gözüme çarpan bir çıkıntı oldu.
Birde her yazı senin anlatmak istediğin bir şeye sahip olur. Neticede yazar duygularını ve kafasındakileri kağıda döküyordur. Elbette hiçbir şey anlatmayan yazılar da vardır ancak onlarda hiçliğe, anlamsızlığa, çaresizliğe işaret eder. Ben yazılarında nereye gittiğimi, ne bulacağımı çıkaramadım.

Yukarıda bir parantez içinde belirttiğim gibi ben bir "şey" değilim. Söylediklerime itibar etmek zorunda değilsin, hak vermeyebiliirsin. Sana ne oluyor kardeşim durumuna girmeyelim. Neticede bu öznel bir durumdur bir yanıyla. Eğer yazma alışkanlığın varsa sakın bırakma. Verdiğin linkin ilk sayfasındaki ilk üç yazıyı okudum. Belki yazdıkların daha uzun bir hikayeden kesitse bazı eleştirilerimi bu durum havada bırakabilir. Benim kendimce düşüncelerim bunlar. Eline, emeğine sağlık.

Hepsi devam ettirmeyi düşünüp vazgeçtim parçalar.

Eleştiriye açığım, yani daha amatör bile sayılmam. Kendimi geliştirmek için eleştirilere ihtiyacım var.

Önceleri roman yazmaya çalışıyordum ama artık bir şey yazmıyorum. Öylesine can sıkıntısına vurularak yazdım bunları. Bir anlam yüklemeye çalışmadım. (Çalışamadım da uygun olur sanırım. ) Ama zihninde bir şeyler oluşmasını isterdim açıkçası. Basarısız olmuşum burada. :D

Yazmaya devam etmiyorsan üzerinde konuşacak bir şey yok demektir. Ama eğer yazmayı seviyorsan konuşmaya devam edebiliriz. Ben bu tür konular sitede çok pasif kalıyor diye yazdım. Aslında bu konularda konuşmayı seviyorum ama genel olarak kimse eleştiriye açık olmadığı gibi yaptığı işin zirvesinde dolaştıkları için bir şey yazmak da mümkün olmuyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık