Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Yasopp

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim.

Kullanılan: 96 63.6%
  • Sevmem.

Kullanılan: 55 36.4%

• Kullanılan toplam oy
    151

Yasopp (Yasoppu) Kızıl Saç Korsanları'nın keskin nişancısı ve kıdemli üyelerinden biridir. Aynı zamanda Usopp'un babası ve Banchina'nın dul eşidir.

Görünümü

Yasopp görünüş açısından oğlu Usopp'a çok benzer. Ancak burnu onunki gibi uzun değildir ve saçları sarıdır. Uzun burun Banchina'nın kalıtsal bir özelliği iken ve siyah renkte kıvırcık saç Yasopp'un kalıtsal bir özelliğidir. Yirmi yıl önce Yasopp'un saçları tıpkı Usopp'un saçları gibiydi. Maceranın Şafağı'nda saçları dalgalı görünüyordu, ancak bundan sonraki tüm gösterimlerinde saçları rasta biçimlidir. Buna ek olarak en başlarda ince bir vücudu varken, sonradan kaslı bir vücuda kavuşmuştur.

İlk gösterildiği zaman üzerinde isminin yazılı olduğu bir kafa bandı takıyordu. Ancak son görünümünde kafa bandını çıkardığı ve adını sağ koluna dövme olarak yazdırdığı görülmüştür. Yel Değirmeni Köyü'nde kaldığı dönem mavi renkte bir gömlek ve yeşil renkte bir pantolon giyiyordu ve ayakkabıları da mavi renkteydi. Marineford'daki gösteriminde üzerinde siyah renkte bir atlet, altında ise açık renkte bir pantolon olduğu görülmüştür. Bunlara ek olarak uzun konçlu botlar giyer ve belinde oldukça büyük bir kemer bağlıdır. Sırtına üzerinde yıldız desenleri olan bir pelerin ve boynuna boncuklu bir kolye takar. Ayrıca tüfeğini bir bohçaya sarılı şekilde omuzlarında taşır.

Kişiliği

"Ben de onu özlüyorum, ama bir nedenden dolayı ona yardım edemem, o neden de korsan bayrağının beni bu noktaya kadar çağırması! -Yasopp"

Yasopp da oğlu gibi tayfa arkadaşlarını eğlencesine katılmaya teşvik etmeyi seen bir adamdır. Oğlu Usopp ile gurur duyar. Sık sık oğlu hakkında Monkey D. Luffy ile konuşmuştur. Hatta o kadar çok konuşmuştur ki, Luffy Usopp'u sadece hikayelerinden dinlemiş olmasına rağmen gördüğü anda onun Yasopp'un oğlu olduğunu anlamıştır. Yasopp, Luffy'nin köyünde geçirdiği süre boyunca evde bıraktığı oğluyla aynı yaşta olduğu için kendini Luffy'ye yakın hissetmiştir.

Yetenek ve Güçleri

Yasopp'un, Dört İmparator'dan birinin tayfasında kıdemli bir üye olduğundan çok güçlü olduğu varsayılabilir. Dünya Hükümeti ve Denizciler tarafından kötü şöhretli bir korsan olduğu söylenmiştir.

Keskin Nişancılığı
Bir şey değil, 30 metre ötedeki bir karıncanın antenini vurabilirim. -Yasopp

Yasopp'un son derece yetenekli bir keskin nişancıdır. Otuz metre ötesindeki bir karıncanın antenini karıncaya zarar vermeden vurabilir. Luffy onun hiçbir atışını kaçırmadığını söylemiştir. Yasopp'un keskin nişancılık konusundaki şöhreti o kadar fazlaydı ki, Shanks potansiyel tayfa üyeleri ararken doğrudan Yasopp'un yanına gelmiştir. Kısacası Yasopp bir korsan olmadan önce de kendine isim yapmış biriydi.

Silahları
Yasopp bir keskin nişancı olduğu için neredeyse her zaman yanında bir silah taşır. En başlarda çakmaklı bir tabanca taşırken sonradan tüfek taşıdığı görülmüştür.

Ek Bilgiler

- Animede Yasopp'un taktığı kafa bandındaki adı hatalı bir şekilde "Yassopp" olarak yazılmıştır.
- Yasopp'un en sevdiği yemek mevsimindeki balıktır.
- Yasopp ve eski Beyazbıyık Korsanları'ndan Vista arasında sebebi bilinmeyen bir husumet vardır.

Künye

Adı: Yasopp
Okunuşu: Yasoppu
İngilizce Adı: Yasopp
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 1, Anime 4
Bağlantısı: Kızıl Saç Korsanları
Unvanları: Korsan, Keskin Nişancı
Doğduğu Yer: Doğu Mavi
Lakabı: Takipçi (Jap. Cheisā, İng. Chaser)
Durumu: Canlı
Yaşı: 47
Doğum Günü: 2 Ağustos
Boyu: 183 cm
Kan Grubu: S
Ödülü: Bilinmiyor

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Yasopp
Çeviren: Smoker
Yayınlayan: korsanfan.com

Son düzenleme:
Karizma adam.Ayrıyetten baya bi değişmiş.Oğlundanda aynı değişimi bekliyoruz..

Eline sağlık..

aslında şimdi izledim filmle ilgili specialde küçükken ussop gibiymiş
ama son hali böyle olcaksa ii yea
hatta bakarsınız tayfa buluştuğunda ussopla görünüşleri benzer olur :D
son olarak eline ingilizcene sağlık smoker
çok post kasıyorsun diyorlarsa rica etmene gerek yok :p

Ellerine sağlık abim bu yaso olayı koldaki dövmeyi açıklıyor :)
+ O bacak değil anten olmasın :D

Aslında Usopp Babasına Çekmiş Fakat Sadece Korkak Oda bazen cesaretini toplıyabiliyor yoksa usopp'da cok iyi bir keskin nişancı

Her gördüğümüzde mutlaka birşeyleri değişmiş olarak karşımıza çıkıyor. Yasopp karizma adamdır severim kendilerini.
Teşekküler Smoker-san.
Rica ederim...

Bi Yasopp vs Van Auger izleriz inş.
Ellerine sağlık ayrıca.
Lafı olmaz...

eline sağlık abi . post kasalım :D admin oluruz bellimi olur . şaka bir yana... abi bu kızılsaç tayfasının çevirilerini bekliyoruz
özellikle o sırtında maymun olan herif hakkında bir bilgi bakıyorum çoğu foruma bulur bulmaz sana getireceğim
usoop son hali bunun gibi olacak ama sağlam adam belli.
Maymun adamın adı bile belli değil.. Keşke bilgi olsa...

Son düzenleme:
abim sen'de 6 kez izlemiş adamsın tamam çeviri öyle olabilir ama animede %100 anten diye hatırlıyorum bir karıncan'ın bacağı nasıl vurulur ya :D ama çeviri bacak diyorsa bacaktır o zaman !
Bu arada benim dediğim bölümüde çevirsen tam süper olcak :alkis:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık