Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yami Yami No Mi Gol D. Roger'ın meyvesi olabilir mi?

Yami Yami No Mi Roger'a mı aitti?

• Olabilir aslında mantıklı.

Kullanılan: 5 5.6%
  • Sacmalama abi böyle bir şey olmaz.

Kullanılan: 82 92.1%
  • Kararsızım olabilir de olmayabilir de.

Kullanılan: 2 2.2%

• Kullanılan toplam oy
    89
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Daha önce böyle bir teori/fikir okumadim onun için daha önce yazan biri varsa kusura bakmasın böyle bir şey okuyan olursa da beni uyarsin. Arkadaşlar biliyorsunuz ki uzun zamandır herkes Roger'ın meyvesi olup olmadığını merak ediyor. Hatta eğer varsa diye bu meyvenin gücü hakkında teoriler ortaya atılıyor.

Şimdi bildiğiniz üzere Luffy'nin korsanlar kralı olma yolundaki en büyük rakibi, Karasakal. Bir başka gerçekte şu Oda, Luffy Roger'ı geçmeden onu korsanlar kralı yapmayacak.

Bunun için Karasakal'a Roger'ın gücünü vermiş olabilir mi? Bildiğiniz gibi Karasakal Yami Yami No Mi'yi bulmak için uzun süre Beyazsakal korsanlarında kaldı ve bu meyveyi en güçlü meyve olarak tanımlıyor bunun sebebi meyvenin özelliklerinden ziyade Roger'ın meyvesi olması olabilir. Bu fikri daha anlaşılır kılan bir durum daha var. Bu durum ne derseniz de serinin başından beri sürekli bahsedilen şey irade! Yani korsanlar kralının gücü ve iradesi karşılaşacak ve kazanan muhtemelen irade olacak yani Luffy.

Birde Beyazsakal'ın gücünü çalmaya çalışması yani dunyanın en güçlü adamının meyvesini çalması sadece özel kişilerin meyvesiyle ilgilendiğini gösterir.

Ama bunun birkaç anti tezi var ve bu anti tezlerinde anti tezleri var. Nedir bunlar?

1) Karasakal Ace'i yakaladığında neden ona babasının gücünü kullandığını söylemedi?

Cevap 1: Karasakal Ace'in kim olduğunu bilmiyordu veya meyvenin Roger'a ait olduğu konusunda bilgisi yoktu.

2) Karasakal'ın gücünü gören Garp, Sengoku gibi kişiler neden bir tepki vermedi?

Cevap 2: Fırsatları olmadı, zaten bilgileri vardı ya da Karasakal'ı küçümsediler.

Roger'ın tayfadaki buggy'de tepki vermedi. Koskoca KK Roger'ın meyve gözükecek piyasada ve Sengoku, Garp ve WB ve tayfası bir şey demeyecek.

Ekmek çıkmaz bundan.

Roger'ın tayfadaki buggy'de tepki vermedi. Koskoca KK Roger'ın meyve gözükecek piyasada ve Sengoku, Garp ve WB ve tayfası bir şey demeyecek.

Ekmek çıkmaz bundan.
Ben bu buggy nin tayfada pek kaldığını sanmıyorum hatta bence raftel'e gitmedi raftel olayından önce veya sonra tayfadaydi bana kalırsa çünkü bu adamı biliyoruz korkağın önde gideni hatta usopp la yarışırlar

Meyve o kadarda güçlü değil söylenildiği gibi...
Bu gücün tek özelliği var karanlık sayesinde paramecia ve zoan(elbette locianın gücünüde absorbe ediyor ama paramecia ve zoan gibi yakın dövüş gerektiren güçler daha güçsüz) gibi meyvelerin gücünü kendisine çekmek ve aynı sebepten birden fazla meyvenin gücüne sahip olmak...
Açıkçası Enel Sakazuki(akainu) gibi güçler karşısında bir ederi yok... Beyazsakal ölü hali ile hem Sakazukiyi hemde Karasakal'ı öldüresiye dövdü... Hakisiz bir işe yaramaz kısaca... Gura Gura no mi o meyve den kat ve kat daha güçlü. Luffy'e problem çıkartacak meyve asıl bu.
Benim şahsi görüşüm Locian'ların içersinde en güçsüz meyve. Locian elementler varken karanlık bence o kadar da güçlü değil.
Ace nasıl kaybetti derseniz kendi deyimi ile ve sizinde dediğiniz gibi Ace karasakalı küçümsedi... Ölmesi gerekiyordu Luffy nin birşeyleri kaybetmesi gerekiyordu ve öldü...
Benim şahsi görüşüm: değil Luffy; Sabo Teach a tek atar ejder vuruşu ile... Çok fazla abartılmış bir karakter. Teach'in şuanda güçlü olmasının nedeni Gura gura no mi dir. Elementlerden birisine sahip olsa idi ne olurdu bilmiyorum mesela ateş filan. Yami yami tek başına güçsüz bir meyve Gura gura ile kombi yaparsa ancak güçlü...

Son düzenleme:
Meyve o kadarda güçlü değil söylenildiği gibi...
Bu gücün tek özelliği var karanlık sayesinde paramecia ve zoan gibi meyvelerin gücünü kendisine çekmek ve aynı sebepten birden fazla meyvenin gücüne sahip olmak...
Açıkçası Enel Sakazuki(akainu) gibi güçler karşısında bir ederi yok... Beyazsakal ölü hali ile hem Sakazukiyi hemde Karasakal'ı öldüresiye dövdü... Hakisiz bir işe yaramaz kısaca... Gura Gura no mi o meyve den kat ve kat daha güçlü. Luffy'e problem çıkartacak meyve asıl bu.
Benim şahsi görüşüm Locian'ların içersinde en güçsüz meyve. Locian elementler varken karanlık bence o kadar da güçlü değil.
Ace nasıl kaybetti derseniz kendi deyimi ile ve sizinde dediğiniz gibi Ace karasakalı küçümsedi... Ölmesi gerekiyordu Luffy nin birşeyleri kaybetmesi gerekiyordu ve öldü...
Benim şahsi görüşüm değil Luffy; Sabo Teach a tek atar ejder vuruşu ile... Çok fazla abartılmış bir karakter. Teach'in şuanda güçlü olmasının nedeni Gura gura no mi dir. Elementlerden birisine sahip olsa idi ne olurdu bilmiyorum mesela ateş filan. Yomi yomi tek başına güçsüz bir meyve Gura gura ile kombi yaparsa ancak güçlü...
Pek katılmıyorum karşısındakinin meyve güçlerini iptal edebiliyor bir süreliğine ayrıca eğer Naruto'yu takip ettiysen orda tendo pain karakteri vardı sadece itme ve çekme gücüyle onlarca kişiyi öldürdü. Tamam belki teach te itme gücü yok ama yeni amiralin yaptığı bu meteor saldırısının bir benzerini yapabilir hatirlarsan Ace ile savaşmadan önce bir kasabayı meyvesi ile yutup geri çıkarmıştı keza gelen saldırılara da aynısını yapabilir hatta bence beyazsakal in meyvesini yemedi sadece gücünü emdi. Muhtemelen adamlarina karanlığından bir parça vermiştir böylece adamları da şeytan meyvesi güçlerini çalabiliyor

Pek katılmıyorum karşısındakinin meyve güçlerini iptal edebiliyor bir süreliğine ayrıca eğer Naruto'yu takip ettiysen orda tendo pain karakteri vardı sadece itme ve çekme gücüyle onlarca kişiyi öldürdü. Tamam belki teach te itme gücü yok ama yeni amiralin yaptığı bu meteor saldırısının bir benzerini yapabilir hatirlarsan Ace ile savaşmadan önce bir kasabayı meyvesi ile yutup geri çıkarmıştı keza gelen saldırılara da aynısını yapabilir hatta bence beyazsakal in meyvesini yemedi sadece gücünü emdi. Muhtemelen adamlarina karanlığından bir parça vermiştir böylece adamları da şeytan meyvesi güçlerini çalabiliyor
Benim demek istediğim diğer meyveler güçler içersinde güçsüz. Evet luffy zorlanabilir ama Sabo karşısında bir ederi yok bu meyvenin. Eğer Gura Gura ile kombi yapıp kişiye saldırırsa güçlü. Yakın dövüşte kullanışlı kısaca. Biliyorum kendisine çekmiş ve vurmuştu. ama daha sonraki ace in saldırılarıda kendisinde paramecia etkisi yapmıştı. Sonuç olarak locian ların içersinde en güçsüz meyve.
Sabo nun her türlü alacağını düşünüyorum hatta ejder vuruşunun üzerine meyvesinin gücünü ekler tek atar.. Her meyve gibi nasıl kullandığına ve kullanıcısına göre değişsede Karasakal da bir ederi yok... mesela Sakazuki gibi bir karaktere sahip birisinde olsaydı bir işe yarardı...
Bu meyveyi Oda sensei'nin Karasakal için ürettiğini düşünüyorum. Tam ona göre. Gol D. roger gaddar birisi değildi bu bir gerçek. Garp gibi birisinin onurunu kazanmış birisi idi. Yomi yomi no mi insanı sırtından vuran bir güç... Karasakal gibi kirli oynayan birisine uyan bir meyve.
Bunun dışında ek olarak teoriye gelirsek.. :D
Kendisi ile vs atmış Beyazsakal yukarıda da dedim kendisini öldürüsüye dövdü hemde yeteğini kullanmasına rağmen..
Arapça ama.. :D

Son düzenleme:
Peki sana bir şey sorayim çok net bir soru eğer söylediklerin doğru olsaydı Karasakal bu kadar bu meyvenin peşinden koşar mıydı? Gidip amirallere denk bir logia bulup kullanırdı. Roger'a göre bir meyve olmadığını söylüyorsun Roger seri de gösterilen diğer D. ler gibi boğazına düşkün biri olabilir halı hazırda ve Luffy gibi meyveyi yanlışlıkla yemiş olabilir. Hatta birkaç adım ileri gideyim Roger meyvenin gücünü senin söylediğin gibi kaddarca bulmuş olabilir sırf bunun için gücünü neredeyse hiç kullanmamis olabilir. Hayatı boyunca sadece bir defa kullanmış olsa bile birinin görmesi yeterli değildir bu kişi Karasakal veya ailesinden bir kişi olsun yeter de artar bile.
Bu diğerlerinin meyveyi tanımamasinida mantıklı kılar

Peki sana bir şey sorayim çok net bir soru eğer söylediklerin doğru olsaydı Karasakal bu kadar bu meyvenin peşinden koşar mıydı? Gidip amirallere denk bir logia bulup kullanırdı. Roger'a göre bir meyve olmadığını söylüyorsun Roger seri de gösterilen diğer D. ler gibi boğazına düşkün biri olabilir halı hazırda ve Luffy gibi meyveyi yanlışlıkla yemiş olabilir. Hatta birkaç adım ileri gideyim Roger meyvenin gücünü senin söylediğin gibi kaddarca bulmuş olabilir sırf bunun için gücünü neredeyse hiç kullanmamis olabilir. Hayatı boyunca sadece bir defa kullanmış olsa bile birinin görmesi yeterli değildir bu kişi Karasakal veya ailesinden bir kişi olsun yeter de artar bile.
Bu diğerlerinin meyveyi tanımamasinida mantıklı kılar
Karasakalın bu meyveyi istemesinin nedeni Sanjinin Absalom'un meyvesini istemesi ile aynı ne yazık ki.. :D Kendisi o meyvenin en güçlü ve en tehlikeli meyve olduğunu düşündüğü için üstüne atladı...
Her meyvenin kendisine ait üstünlüğü vardır ve her kullanıcıya göre de değişir. Mesela Ace in Mera mera meyvesi Saboda çok farklı bir seviyede... Bunun dışında Boa Hancock un Mero Mero meyvesini ilk bölümdeki alvidaya yedirsek ne olurdu... :D Üstelik ikiside kibirli karakter olarak aynılar.. :D Ama kullanımı etkisi aynı olmazdı.
Yami yami de böyle bir meyve açıkçası. Karasakal'a uyan bir meyve ama Gol D. Rogera kesinlikle uymayan bir meyve...
Yemiş olsada kullanmazdı diye düşünüyorum. Haki daha çok kullanışlı. Karasakal güçsüz bir karakter benim için çünkü karakteri zayıf Beyazsakalın dediği gibi kendisinde öngörü planlama diye bir şey yok kendisini çok yukarlarda görüyor o yüzden bu meyveyi aradı ve yedi... Bu diğer Locian meyvelerinden biriside olabilirdi.
Stratejik olarak iyi bir meyve evet ona sözüm yok ama yan etkileri daha fazla bana göre.
Ama yinede bana göre Oda sensei Bu meyveyi karakter için yarattığını düşünüyorum. Karasakal=Blackbeard=yami=dark
İsim olarakta karakter olarakta uyan bir güç..
Evet Roger yanlışlıkla bir meyve yemiş olabilir ama bunun Yami yami olduğunu sanmam. Oda sensei böyle çalışmaz işçiliği daha incedir.

Son düzenleme:
Oda'nın en büyük hatası olurdu. Hiç ihtimal vermiyorum. Ayrıca Roger'a da yakıştıramadım bu meyveyi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık