Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[İnceleme] Yabancıların Gözüyle One Piece

'Teori, İnceleme, Tartışma' forumunda sensey tarafından 13 Oca 2018 09:32 tarihinde açılan konu

?

Yabancıların fikirleri nasıl?

 1. En iyi biz biliriz.

  55.8%
 2. Farklı düşünceler de iyidir.

  44.2%
 1. Raiden Jack the Ripper

  Raiden (Jack the Ripper)
  Mesaj Sayısı 7,346
  Üyelik Tarihi20 Mar 2014
  Haklısın. Diyecek bir şeyim yok.

  @Eustass Captain Kidd
  Oldum gitti. G4>all.
   
 2. Kuzor Üye

  Kuzor (Üye)
  Mesaj Sayısı 125
  Üyelik Tarihi24 Nis 2015
  Amiral eşittir yonkou diye bir şey yok zaten bence.Garp oraya aday işte.Bir de yonkou mevki için meyve yanında fiziksel güç ve haki de arıyor insan(Teach hariç.).Yeni nesil denizcilerde Akainu zaten kendini diğerlerinden ayırarak filo amirali oldu.Yonkou kavramına en yakın kişi de o ama haki gibi büyük bir eksikliği var.En azından iyi bir meyvesi olduğu halde zirve duyu hakisi ve çok iyi silahlanma hakisi olan Katakuri kadar haki görmemiz lazım onda.Kim bilir belki Oda ilerki zamanlar da onda da bu seviye de haki gösterir.O zaman hakikaten onu Yonkou mertebesine çekinmeden yakıştırırız.
   
 3. Hakili Yumruk Rosinante-Corazon

  Hakili Yumruk (Rosinante-Corazon)
  Mesaj Sayısı 2,022
  Üyelik Tarihi3 Mar 2016
  Aka'nın hakide eksik olduğunu sanmıyorum.Sadece mfye bakarak Kata'nın hakisinin Aka'dan iyi olduğunu söyleyemeyiz.Mf arc bir savaş arcıydı ve o kadar fazla önemli isim vardı ki mangaka doğal olarak karakterlerin yeteneklerini ayrıntılı gösteremedi.Katakuri ise Luffy'nin bu arctaki rakibi olarak seçilmiş.Doğal olarak Kata'nın yeteneklerini ayrıntılı görebiliyoruz.O yüzden ileride Aka'dan b.haki ya da k.hakiyle alakalı farklı şeyler görürsek bu Aka'nın geliştiğini değil mangakanın Aka'nın yeteneklerini ayrıntılı bir şekilde işlediğini gösterir bence.
   
 4. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 11,479
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  Çoğunluğun görüşü önemli tabi ama çoğunluk doğru mu dersek işler değişir. Paralel evren demiş birisi, bence en güzel yorumu o yapmış. Birbirimizi etkiliyoruz illa ki, onlarda etkiler. Bizim forumda seviye bence yüksek diğerlerini bilmeden salladım.:D
   
 5. Mesaj Sayısı 10,510
  Üyelik Tarihi21 Tem 2009
  Fuji'yi fena gömmüşler neredeyse her seçenekte,dikkatle oku.Hala gülüyorum. :D
   
 6. korsan0 Üye

  korsan0 (Üye)
  Mesaj Sayısı 38
  Üyelik Tarihi16 Nis 2017
  one piece'nin fanı çoktur ama korsanfan gibisi yoktur.
   
 7. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 11,479
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  Boşuna vasıfsız demedik.:D Biz yine insaflıyız. Merak ettiğim Dragon'a ne diyorlar.
   
 8. Mesaj Sayısı 10,510
  Üyelik Tarihi21 Tem 2009
  Onu da pek takan yok sevilen karakter anketlerindeki yerinden belli.Ne diyecekler işte ana karakterin babası de geç.
   
 9. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 11,479
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  Fuji ile iyi takım olurlar. Boş hayallerden konuşurlar. :D
   
 10. sensey Amiral=Dragon=Mihawk=Yonko

  sensey (Amiral=Dragon=Mihawk=Yonko)
  Mesaj Sayısı 621
  Üyelik Tarihi30 Eyl 2017
  Yeni konu 24.04.2017 tarihinde açılmış olan çok popüler bir teori: https://orojackson.com/one-piece-theories-and-speculations/elite-vice-admirals.1275/
  Elit Koramiraller​
  Akainu, Filo Amirali olduktan sonra Aokiji'nin yokluğunu doldurmak için her geçen gün var olan gücü arttırmaktadır.
  [​IMG]
  Örneğin yeni Koramirallerin ve Fujitora/Ryokugyu gibi yeni iki gücün Donanma'ya dahil edilmesi Akainu'nun getirdiği en önemli yeniliklerden bazılarıdır.

  Ancak öyle olsa bile, tüm bu yeni güce sahip olan Denizciler, daha önce görülmemiş bir güç için gayret gösterecektir. Ben ve birçok takipçinin fark ettiği gibi Koramiraller ile Amiraller arasında büyük bir güç farkı mevcuttur. Örnek olarak Kizaru ve Smoker verilebilir.

  Amirallerin kendileri ile aynı seviyede güç sahibi olan en güçlü Koramirallerden oluşan yeni bir birim oluşacağını tahmin ediyorum, ancak ne zaman?

  [​IMG]
  Sengoku, Garp ve Aokiji'nin eksikliği Denizcilerin gelişmesi için gereken sebepti. Dahası muhteşem güçteki 7 Shichibukai'nin eksikliği de Dünya Hükümeti ve Denizcileri yeni güç arayışlarına sokacaktır. Ama neden 8 tane Amiraller ile aynı güce sahip Koramiral seçtim derseniz:
  Sakazuki Kırmızı Köpek (Akainu), Borsalino Sarı Maymun (Kizaru), Issho Mor Kaplan (Fujitoria) ve nihayet Yeşil Boğa (Ryokugyu). Köpek, Maymun, Kaplan ve Boğa, 12 Zodyak Hayvanının bir parçasıdır.
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  Gion ve Tokikake, Oda tarafından bir SBS'de bahsedilen 2 Koramiral'dir. Bu karakterlerin, boş Amiral pozisyonları için aday olduklarını ancak Fujitora ve Ryokugyu'nun seçilenler olduklarını söyledi. İlginç olanı sırasıyla lakaplarının Pembe Tavşan (Momousagi) ve Kahverengi Domuz (Chaton) olmasıdır. Domuz ve Tavşan, 12 Zodyak Hayvan'ın bir parçasıdır. 12 Zodyak Hayvanı'nın 6 tanesini düşününce bu rastlantı olamaz.

  Amiraller ile Koramiraller arasındaki büyük farkın varlığını söylediğimi hatırlayın. Momousagi ve Chaton Amiral pozisyonuna aday olmuştu. Bu olay o 2 karakterin diğer Amirallerin güç düzeyinde olduğunu ancak koltuğu kazanan Fujitoria ve Ryokugyu'den biraz daha zayıf olduklarını gösteriyor. Peki 6 tane daha Koramiral'in benzer güce sahip olmasını engelleyen şey ne?
  [​IMG]
  12 zodyak=
  Amiraller: Köpek (Akainu), Maymun (Kizaru), Kaplan (Fujitoria) ve Boğa (Ryokugyu)
  Elit Koramiraller: Tavşan (Momousagi), Domuz (Chaton) ve kalan 6 (Sıçan, Ejderha, Yılan, At, Keçi ve Horoz)
  Yorumlardaki gibi ejderhanın yeni bir Koramiral değil de bildiğimiz Dragon olduğunu düşünüyorum.

  Elit Koramiraller, Shichibukai sisteminin boşluğunu dolduracak benzersiz bir güçlerdir. Pozisyonlar, neredeyse Amiraller kadar güçlü olan veya aynı güç seviyesinde olan, inanılmaz derecede güçlü 8 Koramiral'e verilir. Her birinin lakabı bir renkten ve 12 Zodyak Hayvanı'ndan oluşmaktadır. "Elit" ifadesinin de belirttiği gibi tüm Koramirallerden daha yüksekte olan bu 8 kişi benzersiz görevlere sahip olacaktır.
   
  Son düzenleme: 17 Oca 2018 09:35

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık