Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Yaşayan En Güçlü Karakter

Bana göre Teach'tir. Dragon'u, Subcomandante Marcos'a benzetiyorum. Ülkeleri yıkmak için çok güçlü olmaya gerek yok. İyi organize olursan her ülkeyi yıkabilirsin. Crocodile aşırı güçlü bir adam olmamasına rağmen Alabasta'yı yıkımın eşiğine getirdi. Söz konusu Dragon olunca, ondan daha organize ve daha zeki bir adamla karşılaşıyoruz. Dünyanın en tehlikeli suçlusu ilan edilmesi normal. Çünkü seride ondan başka direkt Hükümet'i yıkmaya çalışan biri yok. Yonkolar kendi hallerinde takıldıkları için onlara böyle bir unvan verilmesi saçma olurdu zaten.

Marcos örneğini de o yüzden verdim. Her yerde aranan biridir ve doğrudan hükümeti hedef alır. Hatta Meksika'da devrim yaptığında, "Mücadelemiz bitmedi" diyip tekrardan dağlara çıkmış biri. Gözümde Marcos ve Dragon arasında bir fark yok.

Ben de Dragon'dur diye düşünüyorum. Ama astları biraz tereddüte düşürüyor beni. Gözüktüğü kadarıyla İvankov ve Kuma ikinci adamlar, o açıdan bakarsak biraz güçsüz kalıyor.

Dragon dedim. En çok aranan adam olması boşuna değil. Güçlü olmasaydı zaten şimdiden idam edilmişti. Adamı hükümet bile bulamıyor.
Marineford'a geldiği an herkese sözünü dinleten Shanks'ı da unutmamak gerek tabi.

Tereddüt etmeden Garp'a verdim oyu. Beyazsakal yaşarken de Garp'ı seçerdim. Roger 1, Garp 2'dir her zaman gözümde.

garp, shanks, dragon arasında kaldım dragon dedim sebebi ise yanındaki adamlara bakıyorum çogu tırt adamlar inazuma ve ivankov akainu karşısında çok kolay yenildiler. kuma güçlü ama aklı gidince bi faydası kalmadı. yanında bilmedigimiz güçlü adamlar varmı bilmiyorum ama bu dragon dünyaya savaş açmış bir devrimciyse kendi gücüne güveni saglam olmalı.

Hashirama=Roger.Madara=Garp.Ben bunlara benzetiyorum.Roger kendi söyledi birbirimizi öldürmeye çok yaklaştık diye.Ama garp olsun roger olsun hiç bir şey yoktu vücutlarda.Ama WB Roger a dayanamamış göğsünde kocamın bir iz var.Bu yüzden garp WB nin önüne geçer gözümde.2 yıl sonra Garp'ın gücünde azalma vardır yaştan dolayı.Ama adam hala dinç.Hastalıkta yok.Karşısında kim olursa olsun kendisi ölse bile sakat bırakır.Denizciler içinde hala Garp dövüş konusunda ya da yardımı alınma konusunda beklentisi en fazla olan karakterdir ne kadar emekli olsa bile.

eyvallah görüşüne saygım var da roger ve beyazsakal eşitken sıralamanın roger>garp>beyazsakal olması tuhaf oldu biraz o yüzden yorum yaptım yanlış anlama seni eleştirmek için değil
Estağfurullah ne demek.Roger=10 Garp=9.9 WB=9.8 rakamsal olarak böyle bir şey yani.Roger Garptan kaçabiliyorsa,WB yi yenebiliyorsa küçük ama önemli bir güç sayesindedir.Ama Garp daha atik geliyor WB den.Bu yüzden geride.

ben de diyorum ki roger=10 => beyazsakal=10 olmak zorunda :)
Şimdi wb'yi bir şekilde Garp'tan güçlü göstermek için roger ve garp denk(yani dövüşüyolarda aynı güçte değiller işte) roger ve wb eşit güçte(dövüşmeyi boşverbunlar daha bi denkler eşitler) diyorsun. Garp önde diyen adamın lafınıda garip buluyorsun ama senin mantık daha garip roger ve garp denkler. Roger ve wb'de denkler. Yani bu üç adam birbirine denkler. Seride açıklanan güç sıralaması bu sadece KK olduğu için,hala gizemini koruduğu için daha etkileyici geldiği için veya hastalığına rağmen kk olduğu için roger'ı isteyen daha önde görebilir ki genel kanıda roger'ın çok çok azda olsa garp ve wb'nin önünde olduğu. Ama genel anlamda bakarsak olaya roger=garp=wb'dir olay. Şimdi roger ve wb göçtü bu dünyadan geriye garp kaldı ama yaşlılık ne kadar etkilemiş adamı bilmiyoruz iki sene önceki haline göre en güçlü odur derim wb'yide işin içine katarak çünkü hasta adam ama iki sene sonra sengoku çok yaşlanmış garp'ta o şekilde yaşlanmış ve güçten düşmüşse ya Dragon ya da Shanks bu dünyanın en güçlüsüdür bence. Tabi senin demek istediğin bu değilse kusuruma bakma yanlış anlamış olabilirim yorumlarını

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık