Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Lord of the Rings: The Rings of Power (2022-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 38 30.2%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 88 69.8%

• Kullanılan toplam oy
    126

Yayınlayan Kanal: Amazon
Sezon Sayısı: 1
Türü: Aksiyon, Macera, Dram
Durumu: Devam ediyor
Baş Roller: Morfydd Clark, Lenny Henry, Ismael Cruz Cordova

Orta Dünya tarihinin destanlara konu olan İkinci Çağ’ındaki efsanevi kahramanları ilk kez ekrana getirecek. J.R.R. Tolkien’ın The Hobbit ve The Lord of the Rings’inin binlerce yıl öncesinde geçen bu epik drama, izleyicileri büyük güçlerin ortaya çıktığı, krallıkların yükseldiği ve çöktüğü, sürpriz kahramanların sınandığı, umudun pamuk ipliğine bağlı olduğu ve Tolkien’ın kaleminden çıkan en büyük kötü karakterin tüm dünyayı karanlığa gömmekle tehdit ettiği bir döneme götürecek. Orta Dünya’nın büyük ölçüde barış içinde olduğu bir dönemde başlayan dizi, hem tanıdık hem de yeni yüzlerden oluşan bir grup karakterin uzun süredir dönmesinden korkulan bir kötülüğün yeniden yükselmesiyle yüzleşmesini anlatacak. Sisli Dağlar’ın karanlık derinliklerinden, elflerin başkenti Lindon’ın görkemli ormanlarına, göz alıcı ada krallığı Númenor’dan haritanın en uç köşelerine, bu krallıklar ve karakterler, Orta Dünya’dan ayrıldıktan çok sonra da anlatılmaya devam edecek efsanelerini şekillendirecekler.

Son düzenleme:
Silmarillion'daki hikayeler anlatılacak diye biliyorum. Umarım Hobbit faciasına benzemez. Orta Dünya adını kirletirlerse Amazon için bu hiç iyi olmaz.

Kaynağını tam hatırlamıyorum ama dizi Aragorn'un gençliğini anlatacağını okumuştum.

Kaynağını tam hatırlamıyorum ama dizi Aragorn'un gençliğini anlatacağını okumuştum.
Baştaki karar öyleydi, sonra değiştirdiler. Dizi büyük ihtimalle Numenor zamanından başlayıp, bizim bildiğimiz Hobbit serisinin başlangıcına kadar sürecek.

Silmarillion'daki hikayeler anlatılacak diye biliyorum. Umarım Hobbit faciasına benzemez. Orta Dünya adını kirletirlerse Amazon için bu hiç iyi olmaz.
Bir milyar dolardan daha fazla bütçeyi bir diziye ayırmak akıl işi değil. Korkunç bir para bu. CGI masrafı yapmak istemeyen HBO'nun Game of Thrones'u ne hale getirdiğini gördük. Amazon en iyisi olsun diye kesenin ağzını sonuna kadar açmış.

Netflix'in almadığı iyi olmuş. Malum sağdan soldan siyahi eşcinsel elfler falan fırlardı. Amazon umarım bu tarz bir şey yapmaz. Onun dışında evrene çok hakim olmasam da ilgimi çekiyor büyük ihtimal ile başladığı gibi izlerim. Bütçe baya sağlam ama umarım her tarafa CGI koymazlar çünkü Hobbit'in film serisi baya eleştirilmişti bu yönden.

Netflix'in de uğraştığını şimdi öğrendim. Uçurumun kıyısından dönmüşüz. :(

Umarım konsept ve tasarımlar için yine Alan Lee ve John Howe ile çalışırlar. Bu ikisine bir de Ted Nasmith'in eklenmesini iserdi. Anlatacakları dönemlerin destansı masallığını ondan iyi ilüstre edebilen görmedim.

Peter Jackson danışman olarak bulunabilir aslında. Hobbit'te her şeyi mahvettiğini kendisi de kabul etmişti. En azından tecrübe aktarımı yapardı.

Senaryo Tolkien üslubuna ve hikaye yaklaşımına ne kadar bağlı kalırsa o kadar başarılı olur. Hikayeyi modernize etmeye kalkarlarsa pop kültürden etkilenip, her şey yine mahvolur. Hobbit gibi. :/

Netflix'in de uğraştığını şimdi öğrendim. Uçurumun kıyısından dönmüşüz. :(

Umarım konsept ve tasarımlar için yine Alan Lee ve John Howe ile çalışırlar. Bu ikisine bir de Ted Nasmith'in eklenmesini iserdi. Anlatacakları dönemlerin destansı masallığını ondan iyi ilüstre edebilen görmedim.

Peter Jackson danışman olarak bulunabilir aslında. Hobbit'te her şeyi mahvettiğini kendisi de kabul etmişti. En azından tecrübe aktarımı yapardı.

Senaryo Tolkien üslubuna ve hikaye yaklaşımına ne kadar bağlı kalırsa o kadar başarılı olur. Hikayeyi modernize etmeye kalkarlarsa pop kültürden etkilenip, her şey yine mahvolur. Hobbit gibi. :/
Amazon baska bir kitap serisi olan The Man in the High Castle serisini de dizi yaptı. Kitaba da bağlı kaldı. Dizinin haklarını almış olsalar da, Tolkien Estate de işin başında olacak.

Duyuru, Yüzüklerin Efendisi dizisi olarak yapılsa da, dizide kitap serisinde olan kısımlar işlenmeyecek, yeni hikayeler anlatılacak.
Kastettiğin Yüzüklerin Efendisi üçlemesi, değil mi? Silmarillion'u anlatmayacak mı bize? Yoksa non-canon hikayeler mi anlatacak?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık