Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] X Drake

'Canavar Korsanları' forumunda Smoker tarafından 26 Oca 2010 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Beklentim yüksek.

  69 oy
  73.4%
 2. Kendinden güçlü olana biat etti, gözümden düştü.

  25 oy
  26.6%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  X Drake
  (Diesu Dorēku) şimdi korsanlık yapmakta olan eski Denizci Tüm-Amiralidir. Kuzey Mavi kökenli Drake Korsanları'nın kaptanıdır. Eskiden 11 Süpernova, şimdi ise En kötü Jenerasyon denen on iki kişilik oluşum içinde sayılan kişilerden biridir.

  Drake'in gerçek adı Dory Barrels'tir. Babası da kendisi gibi eskiden Denizci olan, ancak daha sonra korsanlığa geçiş yapan Diez Barrels'tir. Babası tarafından fiziksel şiddete maruz kalmıştır. 13 yıl önce Donquixote Korsanları, babası ve tayfasına saldırdığında fırsattan istifade kaçmış ve orada yaşanan katliamdan kurtulmuştur.

  Şu anda kendisi ve tayfası bir Yonko olan Kaido'nun Canavar Korsanları adına hizmet etmektedir.

  Görünümü

  Drake'in vücudu tığ gibidir ve oldukça kaslıdır. Üzerinde korsan tayfasının simgesi olduğu düşünülen bir amblem olan, arkasında büyük ve beyaz bir tüy barındıran subay şapkasına benzer bir şapka takardı ve gözlerinde maske vardı. Şapkası öne doğru oldukça uzundur. Bu yüzden Drake'in üstten görünüşü bir Pterodactyl'i andırır. Saçlarının rengi kırmızımsı kahverengidir. Çenesinde "X" işareti vardır (Bunun dövme mi, yoksa yara izi mi olduğu henüz açıklanmamıştır). Buna ek olarak gövdesinin neredeyse tamamını kaplayan büyük bir "X" işareti şeklinde dövmesi vardır. Gövdesindeki X işareti adını temsil ediyor gibi görünse de, Roma rakamı olan X'e bir gönderme de olabilir.

  Kalıbına nispeten ince bacakları vardır. Dizlerine kadar uzanan uzun çizmeler giyer. Eldivenlerinin ve botlarının üzeri zırhla kaplıdır. Üzerinde deri pantolon ve yakalarında beyaz kürk olan deri bir ceket vardır. Kemerinin yuvarlak bir tokası olup baltasını ve kılıcını rahatça taşımasına olanak sağlar. Bunlara ek olarak, ayaklarına kadar uzanan içi kırmızı, dışı siyah bir pelerin takar.

  Marineford Savaşı'nın ardından Kaido'ya ait olan bir kış adasına çıktığında, boynuna beyaz bir atkı bağladığı görülmüştür.

  Drake çocukken eskimiş bir Denizci üniforması giyerdi. Buradan daha çocukken Denizci olma hayali kurduğu anlaşılabilir. O zamanlar yüzü yuvarlak ve saçları kısaydı. Belinde tahtadan yapılmış bir kılıç taşıyordu. Çenesindeki "X" izi henüz yoktu. Yüzündeki büyük gülümsemeden dolayı şimdiki ciddi haline nazaran, o dönemde oldukça neşeli biri olduğu söylenebilir.

  [​IMG]

  Zaman atlamasının ardından görünümünde çok önemli değişiklikler olmamıştır. Şapkasını artık takmamaktadır. Saçlarının önü ve ense kısmı uzun ve sivridir. Ayrıca kafasını dolaşan ve sadece sağ gözünün üzerinden geçen bir kafa bandı takar.

  Kişiliği

  Drake her zaman için ölümüne ciddi bir tavır takınan bir adamdır. Gözlemcidir ve sabırlıdır. Bir korsanın gereksiz şiddetten mümkün mertebe kaçınması gerektiğini düşünür. Çünkü böyle bir şeyin dikkatleri çekeceğini iyi bilir. Kin güden yapıda biri değildir. Donquixote Doflamingo'nun babasını öldürdüğünü bildiği halde, ona karşı herhangi bir düşmanlık beslememiştir. Oldukça cesur biridir. Kaido'nun dikkatini çekebilmek adına onun korumasındaki bir adaya gönül rahatlığı ile saldırmıştır. Doflamingo gibi bir adamın bile Kaido'dan korktuğu göz önüne alınırsa, yaptığı şey büyük bir cesaret örneğidir.

  Drake her ne kadar naif biri görünse de, şartlar şiddeti gerektirdiği zaman elinden geleni ardına koymaz. Böyle durumlarda son derece acımasız ve kana susamış birine dönüşür. Bu özelliği ilk olarak Sabaody'de bir Pacifista'nın kafasını ısırdığında akan kanı görerek sırıtmasından sonra görülmüştür. Aynı şekilde Kaido'nun adamı Scotch'a saldırırken de benzer eğilimler sergilemiştir.

  Amaçları diğer korsanlardan farklı gibi görünmektedir. Kendisini ilgilendirmemesine rağmen Urouge ve Killer'ın kavgasını ayırmıştır. Ancak bu davranışı iki yönlü de yorumlanabilir. Ya korsanlar arasında husumet çıkmasını istememiş ya da Denizciler'in dikkatini çekmekten endişelenmiştir.

  Yetenek ve Güçleri

  Drake on üç yıl önce Barrels Korsanları'nın bir üyesi iken, tayfanın en güçlü adamıydı.

  Eski bir Denizci olan Drake, Dünya Hükümeti'nin işleyiş şeklini bildiğinden, bu bilgileri kendini korumak ve Denizciler'in hareketlerini önceden kestirmek için kullanır. Ayrıca Vegapunk'ın yaptıklarından ve Pacifista projesinden haberi vardır. Bu kadar bilgiye sahip olduğu için ödülünün bu kadar yüksek olduğu sanılmaktadır.

  Kendisi ile aynı oluşumda yer alan diğer iki kişinin kavgasını tek bir hareketle bitirebilecek kadar yeteneklidir. Ayrıca Bepo ve Sanji'nin tekme attıktan sonra acıdan inim inim inlediği bir Shichibukai olan Bartholomew Kuma'nın kopyasını kolayca yere yıkmıştır. Kaido'nun gazabı ile karşılaşacağını bildiği halde, onun en sevdiği adaya saldırmıştır.

  Şeytan Meyvesi
  Drake, henüz adı açıklanmamış "nadir" bulunan Antik Zoan türü bir meyve yemiştir. Bu meyve ona büyük bir dinozora dönüşme gücü vermiştir.

  Drake'in bu formu oldukça büyük ve güçlüdür. Tek bir ısırıkta çelikten bile sağlam bir alaşım ile yapılan yapılan Pacifista'lardan birine yara vermeyi başarmıştır. Meyvesi etobur Zoan türü sınıfına girdiğinden onu daha kana susamış biri haline getirir. Meyve gücü ve verdiği özellik göz önüne alındığında, Drake oldukça güçlü ve çekinilmesi gereken bir rakip haline gelir. Meyvesi her ne kadar güçlü olsa da, Pacifista'nın attığı lazere karşı koyamamıştır. Drake'in tam dinozor formunda konuşamadığı düşünülmektedir. Çünkü dönüşümünün ardından sadece dinozor sesleri çıkarmıştır. Yine de konuşmak istemediği için bir şey söylemediği de varsayılabilir.

  Silahları
  Drake meçe benzeyen bir kılıç ve dört kenarlı bir baltaya sahiptir. Kılıcını sol, baltasını ise sağ eli ile kullanır.

  Haki
  Bir Logia kullanıcısı olan Caribou'yu kolayca yendiği için, Drake'in Busoshoku Haki kullanabildiği kesindir.

  Ek Bilgiler

  - Drake'in gemisi, rengi değiştirilmiş bir Denizci savaş gemisine benzer. Gemiyi Denizciler'den mi çaldığı, yoksa eskiden Denizci olduğu için mi özellikle böyle bir gemi yaptırdığı bilinmemektedir. Gemiyi aşağıda görebilirsiniz;

  [​IMG]

  - Drake seri içerisinde Antik Zoan türü meyve sahibi olarak gösterilen ilk karakterdir.

  - Drake'in adı gerçek hayatta hükümet izniyle korsan olan Sir Francis Drake'ten gelmektedir.

  - Drake, 5. One Piece Popüler Karakterler anketinde 58. sıradadır.

  - Drake'in adı, favorileri ve ses aktörü başka bir karakter ile aynıdır. Diğer karakter bir Denizci'dir ve filler kapsamına girer. Diğer karakteri aşağıda görebilirsiniz;

  [​IMG]

  - Drake'in iki farklı doğum günü vardır. Doğum günü SBS'ye göre 24 Ekim, Veri Kitapçığına göre de 10 Ekim'dir.

  - Drake'in en sevdiği yiyecek pirinçli tavuktur, en sevmediği yiyecek ise yumurtadır.

  Künye

  Adı: X Drake
  Okunuşu: Diesu Dorēku
  İngilizce Adı: X. Drake
  Gerçek Adı: Dory Barrels (Dorii Bareruzu)
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 468, Anime 392
  Bağlantıları: Drake Korsanları, Canavar Korsanları, Denizciler (Eski), Barrels Korsanları (Eski)
  Unvanları: Korsan, Kaptan, Denizci Tüm-Amirali (Eski)
  Lakabı: Kızıl Bayrak (Jap. Aka Hata, İng. Red Flag)
  Yaşı: 33
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 24 Ekim (SBS Bilgisi)
  Boyu: 2.33 cm
  Ödülü: 222.000.000 Belly

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Bilinmiyor
  Anlamı: Bilinmiyor
  Türü: Zoan
  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/X_Drake
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: www.korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 15 Haz 2016
 2. SHBZ3807 Üye

  SHBZ3807 (Üye)
  Mesaj Sayısı 73
  Üyelik Tarihi13 Kas 2011
  Severim bu adamı saol üstat :)
   
 3. Jacques (mK)
  Mesaj Sayısı 3,383
  Üyelik Tarihi27 Ara 2009
  Fanı olduğum karakterlerden birisi.Ben fiziksel gücünün Luffy'den fazla olduğuna inanıyorum.
   
 4. alemkral Üye

  alemkral (Üye)
  Mesaj Sayısı 76
  Üyelik Tarihi27 Tem 2010
  Drake bence iyi birde kılıç ustası.
   
 5. Death Knight rhaman31

  Death Knight (rhaman31)
  Mesaj Sayısı 3,535
  Üyelik Tarihi3 Kas 2010
  Usta bu adam kaido'nun ilgisini çekmek için adasına saldırdı.Yeni dünyada yonkou nun adasına saldırmak akıl işi değil hele ki bu adam denizcilerin içinden gelmiş neyin ne olduğunu biliyor.Onun müttefiği olmaya çalışıyor olabilirmi?
   
 6. Kompositör (Üye)
  Mesaj Sayısı 7,676
  Üyelik Tarihi27 Tem 2010
  Kizaru hoş patakladı bunu felç etti kalkamadı yerinden sadece tekmeye bakmakla yetindi ama adam beklentileri aştı kalktı Kadionun adayı bastı tuhaf.
   
 7. Yonkou-Sh4nks (Üye)
  Mesaj Sayısı 169
  Üyelik Tarihi31 Oca 2011
  Eustass dan sonra en beğendiğim süpernova dır . Adamdan karizma artistlik akıyor resmen :D. Kaidonun adasını bastı bakalım 2 sene sonra neler olacak onada .
   
 8. Raftel Üye

  Raftel (Üye)
  Mesaj Sayısı 162
  Üyelik Tarihi8 Kas 2011
  Drake cidden güçlü süpernovalardan pacifistayı uçurdu adam tekmeyle.
   
 9. Yonkou-Sh4nks (Üye)
  Mesaj Sayısı 169
  Üyelik Tarihi31 Oca 2011
  Ya o pasifictayı uçurma sahnesi one piecedeki çoğu vs yi geride bırakacak cinsten ya . Ben zaten drakeye ordan hayran oldum . Bir dalışı var pasifictaya süper ya :D
   
 10. Raftel Üye

  Raftel (Üye)
  Mesaj Sayısı 162
  Üyelik Tarihi8 Kas 2011
  Düşünsene zoro sanji luffy 600 poundluk saldırıyla anca uçurdu adam geldi bam diye bi kösdü pacifista yok:)
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık