Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] D İradesi Üzerine

Mantıklı ve abartı bulduğun yerleri paylaşsanız ne güzel olurdu oysa. Böylece ben de hatalarımı görür ona göre düşüncelerimi tekrar değerlendiririm.
İşaretlediğim yere katılmıyorum. Bu bir fikirdir ve fikirde hata olmaz. Fikir her halükârda bi şey anlatır. Bence arkadaşta benim gibi çok ufak detaylardan hareketle bi sonuca varmanı abartılı bulmuştur. Bana göre OP basit bişey. Senin düşündüğünün yarısı kadar bile komplike olmadığını düşünüyorum. Ayrıca bu kadar büyük beklentilerin elimde patladığına defalarca şahit olduğum içinde beklentilerimi küçük tutuyorum...

Arada bir hayırlı mesaj atta bir katkın olsun Emre. O kadar msn muhabbetinden sonra daha iyilerini bekliyorum senden. Ama gifte gif hani. Hakikaten takdire değer. Bakalım bir dahaki sefere ne yapacak. Bu sefer hedefi benim kesin. Anlamadığım bir nokta var. Zoro da haki var deniyor tüm forum ayakta, biz burada Zoro D. diyoruz ne Zoro fanı birşeyler paylaşıyor(Sonunda Mert birşeyler attı gerçi ama) ne antifanları.:D
Allah aşına Zoro fanlarının bişeyler atacak hali kaldımı :D Elemanlar öyle bir düzen içindelerki herhangi bir konuda Zoro dokundurması varsa bile Zoro fanlarından önce konu'ya girip Zoro fanlarının ne zaman geleceklerini gözlüyorlar.
Süpernova konusu vesaire bir sürü konu :)
Birde Yazın bitişi ve Baharın başlangıcı olduğu için kendimi halsiz hisediyorum, Seni takip etmekle yetiniyoruz :)

İşaretlediğim yere katılmıyorum. Bu bir fikirdir ve fikirde hata olmaz. Fikir her halükârda bi şey anlatır. Bence arkadaşta benim gibi çok ufak detaylardan hareketle bi sonuca varmanı abartılı bulmuştur. Bana göre OP basit bişey. Senin düşündüğünün yarısı kadar bile komplike olmadığını düşünüyorum. Ayrıca bu kadar büyük beklentilerin elimde patladığına defalarca şahit olduğum içinde beklentilerimi küçük tutuyorum...
Eleştirilere bayılırım çağdaş. Heleki yapıcı eleştirilere. Fikrimi destekleyen öğelerde hatalar olabilir, ya da daha iyi bir düşüncesi olan olabilir. Yani neleri yanlış gördüklerini açıklarlarsa ben de mantığını açıklamaktan ve hatalı olduğum konu bana anlatılırsa örneklerle, anlatılanları dinlemekten zevk duyarım. Ben sürekli aynı yönden baktığımm için bu yazıya ve düşüncelere hatalarını ve eksiklerini üzerine mantıksızlıkları göremiyor olabilirim. Onun için istiyorum saçma bulunan yerlerin yazılmasını.
Dediğin gibi komplike olmayabilir ama ola da bilir. Beklenti diye birşey yok zaten ama unutma bu olay tutarsa seni bekliyorum.:D
Allah aşına Zoro fanlarının bişeyler atacak hali kaldımı :D Elemanlar öyle bir düzen içindelerki herhangi bir konuda Zoro dokundurması varsa bile Zoro fanlarından önce konu'ya girip Zoro fanlarının ne zaman geleceklerini gözlüyorlar.
Süpernova konusu vesaire bir sürü konu :)
Birde Yazın bitişi ve Baharın başlangıcı olduğu için kendimi halsiz hisediyorum, Seni takip etmekle yetiniyoruz :)
Siz de haklısınız ne diyim.

Eleştirilere bayılırım çağdaş. Heleki yapıcı eleştirilere. Fikrimi destekleyen öğelerde hatalar olabilir, ya da daha iyi bir düşüncesi olan olabilir. Yani neleri yanlış gördüklerini açıklarlarsa ben de mantığını açıklamaktan ve hatalı olduğum konu bana anlatılırsa örneklerle, anlatılanları dinlemekten zevk duyarım. Ben sürekli aynı yönden baktığımm için bu yazıya ve düşüncelere hatalarını ve eksiklerini üzerine mantıksızlıkları göremiyor olabilirim. Onun için istiyorum saçma bulunan yerlerin yazılmasını.
Dediğin gibi komplike olmayabilir ama ola da bilir. Beklenti diye birşey yok zaten ama unutma bu olay tutarsa seni bekliyorum.:D
Siz de haklısınız ne diyim.
Sunduğun kanıtlarda hata olabilir. Eleştiriler olabilir. Benim bahsettiğim fikirde hata olması. Çıkarsa bu söylediklerin sözüm söz her türlü yanındayım. Hangi ülkede, hangi şehirde olduğun farketmez çıkıp oraya gelicem...

şu en sondaki zoronun amblem tasarımı gövdesindeki yaradan yalnız. Hani, şu herşeyin sesini duyma meselesi vs güzelde sadece çok irdelenmiş ve birşeye bağlanmaya çalışılmış bir yazı. Henüz sadece düşüncede kalacak. Gerçi benim için one piece mangası her zaman sadece okumalık bir seri kalacak, asla senin gibi düşünmeyeceğim orada kuina ve zoronun çalışmalarındaki yarım ay ve çarpışmalarında ki dolunay gibi. Yazı güzel ama, ayrı bir senaryo olabilir....

D'nin arzusu .. Ölen birinin düşünceleri yani manevi mirası başka bir D'ye aktarılıyor . Burda hemfikir oldugumuzu varsayaraktan devam ediyorum . Roger'ın mirasıan sahip olabilecekler mevcut , tıpkı Ace'in mirası da BİR BAŞKASINA aktarılabileceği gibi . Yani bu miras 1 D'den diğer 1 D'ye geçiyor . Ace'in mirası vs vs vs derken de kameralar Luffy'i gösteriyor. Luffy bu mirası devam ettiricek kişi . (Ace'in mriasını) Gelelim Ace'e kimden miras geldi ? Bu da benim teorim ; Babasından geldi . Roger 461.bölümde Garp'la konuşurken çocuğunun olucağını ve onu koruması gerektiğini söylüyor . "Yeni doğan bir bebeğin ne gibi bir günahı olabilir ki" diyor . Burda ben ima sezdim , yani Roger mirasının kime geçeceğini biliyordu ki o da çocuğuna . (Her zaman babadan cocuğa geçeri savunmuyorum yanlış anlaşılmasın , roger'in mirasını kime geçtiği burda da Ace'e geçtiğini düşünüyorum sadece) Devam edelim .. Bir önceki dediklerim de Ace'in mirasının Luffy'e geçmiş olmasıdır . Herkes WB'nin öldüğü sahneyi izlerse o sözler esnasında Luffy'i gösterdiğini görebiliriz . Diyorum ki sonuç olarak , dolaylı yoldan Roger'ın mirası Luffy'de ACE'İN ÖLÜMÜNDEN SONRA ."kan bağlarını ortadan kaldırsan bile içindeki ateş asla sönmez" diyor WB . Burda da o 2 üvey kardeşi kastetmiştir kesinlikle . Kan bağı da gerçek kan bağı değil , onların kardeş olmaya olan YEMİNLERİ . Biri ölünce bağ koptuğu için bu kelimeyi kullanmış olduğunu düşünüyorum . Ayrıca devam ediyim .. Evet senin OP hazinesi hakkındaki teorilerine katılıyorum , Roger'e da eskiden olan bir D'nin arzusu yerleşti , bu hep devam etti taki günümüze kadar ki şuanda da öyle görünüyor . Sonra ki söyliyeceğim şey ise ; "Bir gün omuzlarında onca yılın ağırlığını taşıyan biri öne çıkacak ve meydan okucak dünyaya" diyor . Seni bu cümleden sonra biraz tek başıan bırakiyim düşünmen için . Şu 524 bölümdür en çok yara alan , en çok zorlanan , en çok acı çeken kim ? Luffy , abisinin ölümüyle de aldıgı yarayla ve tekrar abisinden ona geçen mirasla OP'nin sahibi olabiecek D arzusuna , yani Roger'ın arzusuna sahip olan kişidir kanımca . Seni gerçekten ço kbeğendim teorilerinden ötürü . Çok aydınlattın beni . Her teorini destekliyorum ta ki anlaşıldığı gibi "zoro" kısmını değil . Şöyle de devam etmek istiyorum , Roger'ın gönlümce eksik bıraktığı yapamadığı şeyler oldu fakat öğrendiği D arzusu vs vs şeylerden sonra kendisi öldükten sonra kendisinin arzusunun bir başkasına geçebileceğini öğrendikten sonra ölmek onun için olumlu bir şey olmustur . (zaten asla korkmaz ölümde , yani D arzusu olmasa da aynı şekilde ölücekti belki ama anlam kattı diye düşünüyorum D arzusunun ölümüne)

Teşekkür ederim .
Temel bi yanlışın var. Ace'in roger'a benzemediği özellikle vurgulandı. Zaten roger gibi özgürlük, şan, şöhret peşinde koşmamış. WB'nin gemisine girerek babasına hiç benzemediğini göstermiş. Ace aynı teklifi luffy'e yaptığında luffy "saçma sapan konuşma be abi" demişti. Roger'ın mirası luffy dışında birine geçtiyse dragon daha büyük bi aday. Ama roger-luffy benzerliğini özellikle vurguladı oda. Ace'in de benzemediğini özellikle vurguladı...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık