Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Whitebeard Pirates

'Eski Beyazbıyık Korsanları' forumunda Smoker tarafından 22 Şub 2010 tarihinde açılan konu

 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,069
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Whitebeard Pirates (Shirohige Kaizoku-dan) (Beyazsakal Korsanları) şuanda dünyadaki en güçlü korsan tayfasıdır. Kaptanları dünyanın en güçlü adamı olan Whitebeard Edward Newgate'dir. Bu korsan tayfası birebir olarak Korsanlar Kralı Gol D. Roger'ın tayfasıyla savaşmıştır. Beyazsakal Korsanları kendi içinde tümen tümen bölünmüştür.
  Geçmişleri

  İlk gösterilen üyesi Portgas D. Ace'tir. Luffy'nin kardeşi olan Ace Arabasta'da bir süre onunla birlikte savaşmıştır. Kolayca Baroque Works gemilerini batırmış ve kardeşiyle olan bağını koparmamak için ona vivre kartı vermiştir. Bu kart iki kardeşin birbirlerini bulmasını kolaylaştırmak içindir. Kaptanları olan Beyazsakal ise Shanks'ten gelen mektubu reddettiğinde gösterilmiştir. Mektubu getiren Rockstar'a Shanks'in kendisinin bizzat gelmesi gerektiği söylemiştir. Dünya Hükümeti bu iki büyük korsanın yakınlaşmasını endişeyle karşılamış, ancak bu kadar güçlü kişilere karşı savaşmaktan çekindiğinden olayları sadece izlemek zorunda kalmıştır.
  Sonraki gelişen olaylar ise Beyazsakal Korsanları'nın üstüne kabus çökmesine neden olacaktır. Bir meyve için 4. Tümen Komutanı Thatch'ı öldüren Marshall D. Teach dünyanın dört bir tarafında Portgas D. Ace tarafından aranmıştır. Sonunda Teach'i Banaro Adası'n da bulan Ace burdaki dövüşü kaybetmiş, Teach tarafından Hükümet'e teslim edilmiş ve idam zamanına kadar İmpel Down Hapishanesi'ne kapatılmıştır. Ace infaz için Marineford'a götürülmüş, tam bu sırada kaptan Beyazsakal adamını geri almak için müttefikleriyle Denizciler ve Shichibukailer'le savaşa girmiştir. Daha sonra Monkey D. Luffy, İmpel Down Hapishanesi mahkumları ile Beyazsakal'a destek vermek için savaş alanına gelmiştir.
  Bu savaşın sonuçları Beyazsakal Korsanları için çok ağır olmuştur. Tayfanın ilk gemisi Moby Dick Akainu tarafından Meteor Volcano ile diğer gemisi yine Akainu tarafından Great Eruption'la batırılmıştır. Sayısız tayfa üyesi ya ölmüş ya da çok ağır yaralanmıştır. 1. Tümen Komutanı Marco Kizaru'nun lazer ışınları ile delik deşik olmuş, 3. Tümen Komutanı Jozu ise Aokiji tarafından dondurulmuş ve sağ kolunu kaybetmiştir. Kaptan Beyazsakal müttefiki Squad ve bir kaç Yardımcı Amiral tarafından ağır yaralanmış ve Akainu'nun son saldırısı nedeniyle yüzünün yarısını kaybetmiştir. Bu kadar acıya ve yoğun uğraşlara rağmen Ace, Akainu tarafından kardeşinin kolları arasında öldürülmüştür.
  Korsan Bayrağı

  [​IMG]
  Önceki bayrak soldaki

  Beyazsakal Korsanları'nın bayrağı haç resminin üzerinde bir bıyıklı kurukafadır. Çoğu tayfa üyesinde bu bayrağın dövmesi vardır. Ace sırtında bulunan bayrak dövmesinden gurur duyduğunu söylemiştir. Mangadaki orjinal bayrağın arkasında Nazi simgesi olan gamalı haç vardır. Ancak doğabilecek karışıklıkları önlemek için değiştirilmiştir. Ayrıca dövme için küçültülmüş farklı bir bayrak resmi daha vardır.
  Tayfa Gücü

  [​IMG]
  Beyazsakal ve 4 Tümen Komutanı

  Beyazsakal Grand Line'ın ikinci yarısı olan Yeni Dünya'yı yöneten dört imparatordan biridir. Buda Beyazsakal Korsanları'nı dünyanın en güçlü korsanları arasına sokmuştur. Beyazsakal Korsanları her tümene 100 adam düşecek şekilde 16 tümene ayrılmıştır. Tümenlerde ki 100 adam komutanlarına sadık ve güçlü adamlardır. Büyük Korsan Çağı'n da 1600 güçlü korsana sahip olmak gücün kanıtıdır.
  Tayfa, Jolly Roger Korsanları ile başabaş dövüşmüş ve şuanda One Piece Dünyası'n da bilinen en güçlü korsan tayfası olmuştur. Beyazsakal Korsanları dünyanın en ünlü ve korkulan korsanlarıdır. Kendine çok güvenen Buggy the Clown uyuduğu halde Beyazsakal'ın öfkesinden korktuğu için Ace'e saldıramamıştır. Daha sonra Ace'in idam edileceğini dünyaya duyuran Dünya Hükümeti Beyazsakal Korsanları'nın geleceğini bildiği için dünyadaki tüm Denizci güçlerini ve Shichibukailer'i savaş alanına getirmiştir. Savaşın hemen öncesinde Dünya Hükümeti tayfayı izlemek için ne alırsan bir milyoncudan aldıkları 23 savaş gemisini yollamış, ancak bu gemiler Çin malı olduğu için hemen Moby Dick tarafından yok edilmiştir.
  Kaptanları Beyazsakal'ın dünyayı yıkacak bir gücü bulunmaktadır. Marco'nun ankaya dönüşmesini sağlayan meyvesi, Ace'in ateşe dönüşme gücü veren meyvesi ve Jozu'nun elmasa dönüşme gücü veren meyvesi vardır.
  Denizciler ile büyük bir savaşa girişen Beyazsakal Korsanları bu savaştan bir çok nakamasını kaybederek çıkmıştır. Şuan ki tayfa durumu son derece kötüdür.
  Tümen Listesi

  [​IMG]

  Beyazsakal ve Alt Tümen Komutanları

  Division Commander #01: "Phoenix" Marco
  Division Commander #02: "Fire Fist" Portgas D. Ace (deceased)
  Division Commander #03: "Diamond" Jozu
  Division Commander #04: Thatch (deceased)
  Division Commander #05: "Flower Sword" Vista
  Division Commander #06: Bramenko
  Division Commander #07: Rakuyou
  Division Commander #08: Namyuul
  Division Commander #09: Blenheim
  Division Commander #10: Curiel
  Division Commander #11: Kingdyu
  Division Commander #12: Haruta
  Division Commander #13: "Water Buffalo" Atomos
  Division Commander #14: Speed Jiru
  Division Commander #15: Fossa
  Division Commander #16: Izou
  Bilinen Üyeleri

  [​IMG]

  Hak sahibi

  Kaynak : http://onepiece.wikia.com/wiki/Main_Page
  Çeviren : Smoker
  Yayınlayan : www.korsanfan.com
  Çevirmenin Sitesi : www.korsanfan.com
   
 2. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,069
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Rica ederim... Çin malını gördün mü?
   
 3. Mesaj Sayısı 151
  Üyelik Tarihi4 May 2009
  Abi hemşirelerin Daha ayrıntılı fotoları yokmuydu :D
  ellerine sağlık.
   
 4. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,069
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Bir Hancock yüzünden neler oldu... En iyisi boşverelim....
   
  Son düzenleme: 23 Şub 2020
 5. Aokiji Üye

  Aokiji (Üye)
  Mesaj Sayısı 388
  Üyelik Tarihi28 Mar 2009
  Vayyy çok güzel olmuş Smoker san. Çin malı gemi ha :D En iyi kütüphane sayende bizde galiba :) Millet alıntı yapıp duruyor...
   
 6. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,069
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Rica ederim...
   
 7. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,069
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Tabi ki... Wiki'den çok çevirim var...
   
  Son düzenleme: 23 Şub 2020
 8. Aokiji Üye

  Aokiji (Üye)
  Mesaj Sayısı 388
  Üyelik Tarihi28 Mar 2009
  Ya bu 12. 14. 9. tümen komutanları falan ne seviyede korsanlardır? Kafa ödülleri falan... ????????
   
 9. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,069
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Hemen söyleriz... Atıp ettin... Bilinse orda yazardı be...
   
  Son düzenleme: 23 Şub 2020
 10. Dragon Sekai Saiaku no Hanzaisha

  Dragon (Sekai Saiaku no Hanzaisha)
  Mesaj Sayısı 2,451
  Üyelik Tarihi20 Tem 2009
  eline saglık smoker:good: ama cidden böle bir tayfanın bu hale gelmesi ne biliym yazık oldu ama roger korsanları dagıldı kaptanları ölücek diye ins bunlarda dagılmaz bale marco falan shanksin tayfasına girse:flaugh:
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık