Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Beyazbıyık'ın Asıl Derdi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Evet bana garip gelen bir konuyu tartışmak istiyorum WB'nin Ace'ı kral yapmak istemesinin asıl nedeni neydi ?
Gelecek görmesi
Çok sevmesi bunlar basit nedenler..
Evet olabilir peki ya tekrar soruyorum ;
Zamanında da olsa Ezeli rakibinin oğlu ? Beyazsakalım diye bağıran bir adamın kendini Roger'ın gerisinde kabul etmemesi gerekiyor. Ama oğluna hayran bu demekki WB En iyisi olma derdinde hiç olmasın ! One Piece'de gözü olmasa da Yonkou'lukla yetinecek bir adam değildi. Ne yani ben Kral olamadım Ace olacak diye bir düşünce mi var ? Gözü yok anladıkta neden Ezeli rakibinin oğlunu yapıyorsun bre WB ?
özel bir sebebi var mı arkadaşlar?
Bana en özel gelen şu ki bahsedilen D. iradesi Ace sahip ama bu nasıl güvendir. Bu adam diyelim vasıflara sahip ama sonuçta Roger'ın oğluydu resmen eski kral'ın idaresini devam ettiriyorsun bu nasıl büyüklüktür ? Neden bu kadar fedakarlık ve neden Ace ?

Eğer ki D. İdaresinden dolayı ya da Roger kanı vs ise sebepleriniz ben bu adamı Roger'a boyun eğmiş biri olarak görürüm ;)

(Not: Spoiler içerecek konu olmasından dolayı Manga bölümüne açtım)

Wb gelecek için örnek olacak bir kral yetiştirmek istiyor rogerdan farklı onun gibi acımasız olmayan birini.bunun için eski kralın kanını taşıyan birini seçiyor çünkü onda bu cesareti ve ışığı farkediyor.ama yanılıyor ace ten bir halt olmaz...

Wb gelecek için örnek olacak bir kral yetiştirmek istiyor rogerdan farklı onun gibi acımasız olmayan birini.bunun için eski kralın kanını taşıyan birini seçiyor çünkü onda bu cesareti ve ışığı farkediyor.ama yanılıyor ace ten bir halt olmaz...
Ace'tan olur ya da olmaz asıl sorun bu değil büyüklük derdinde bir adam ama eski Kral'ı kabul eder gibi kanını devam ettiriyor o nasıl oluyor?

Ace'tan olur ya da olmaz asıl sorun bu değil büyüklük derdinde bir adam ama eski Kral'ı kabul eder gibi kanını devam ettiriyor o nasıl oluyor?
sende cümlenin en sonuna dikkat kesildin :Daçıkladım ben içerisinde cümlenin ace WB in karşısına çıkmaya genç yaşında cürret ediyor bu yeterli bir sebeb

sende cümlenin en sonuna dikkat kesildin :Daçıkladım ben içerisinde cümlenin ace WB in karşısına çıkmaya genç yaşında cürret ediyor bu yeterli bir sebeb
Bir Ace olduğunu sanmıyorum karşısına çıkan ..
Hem yanında Marco gibi bir adam var sırf cesaretinden O'nu kral yapmaz bence değil.

D. ile ilgili biseydir ? Roger ona anlatmisti D. den etkilenmis Ace'i duyunca da onu kral yapmak istemistir.Hem kral'in kani da var adamda hem de adini hemen duyurdu tum dunyaya.Yani kral olacak potansiyeli de gormustu Ace'te.Devrinin geçtigini de biliyordu WB her ne kadar dunyanin en guçlu kisisi olsa da arkasinda birini birakmak istemistir ? Sonuçta onun tayfasindandi Ace.
D. idaresinden WB ye ne ki ? Madem en büyük benim diye bağırıyor o zaman ilk gidip D idaresini durdursun. Bu yaptığı Roger'ı yaşatmaktan başka bir şey değil.

Evet bana garip gelen bir konuyu tartışmak istiyorum WB'nin Ace'ı kral yapmak istemesinin asıl nedeni neydi ?
Gelecek görmesi
Çok sevmesi bunlar basit nedenler..
Evet olabilir peki ya tekrar soruyorum ;
Zamanında da olsa Ezeli rakibinin oğlu ? Beyazsakalım diye bağıran bir adamın kendini Roger'ın gerisinde kabul etmemesi gerekiyor. Ama oğluna hayran bu demekki WB En iyisi olma derdinde hiç olmasın ! One Piece'de gözü olmasa da Yonkou'lukla yetinecek bir adam değildi. Ne yani ben Kral olamadım Ace olacak diye bir düşünce mi var ? Gözü yok anladıkta neden Ezeli rakibinin oğlunu yapıyorsun bre WB ?
özel bir sebebi var mı arkadaşlar?
Bana en özel gelen şu ki bahsedilen D. iradesi Ace sahip ama bu nasıl güvendir. Bu adam diyelim vasıflara sahip ama sonuçta Roger'ın oğluydu resmen eski kral'ın idaresini devam ettiriyorsun bu nasıl büyüklüktür ? Neden bu kadar fedakarlık ve neden Ace ?

(Not: Spoiler içerecek konu olmasından dolayı Manga bölümüne açtım)
Wb, Ace'i hiç kral yapmak istediğini söylemedi, genel düşünce ve kanı buydu,
Sengoku'nun ve her aklı başında olan adamın, hatta benimde düşüncem buydu.
ancak Wb'yi biliyoruz,
böyle bir düşüncesi olmadığı açık, kendi kral olmak istemiyorsa, başkalarını niye yapmak istesin ?
Ace i sevgi olarak oğullarından ayırmıyordu bence,
bunu Squardo gibi bir çöpü dahi kendisini kılıçladıktan sonra affedip, ''Yinede seni seviyorum.'' demesinden anlayabiliriz.

Neden 2.tümen pozisyonu verdi diyebilirsiniz, ancak tümen pozisyonlarınada Wb korsanları kendi arasında kararlaştırdığını gördük, onada Wb karışmıyordu yani...
Aksi olsa Teach'e bir tane komutanlık verirdi Wb, Teach'te istemem diyemezdi kaptan dediği için, ancak Teach'e çoğu zaman sormuşlardır(Ace bile sordu) ve Teach'te istememiş.

Bir Ace olduğunu sanmıyorum karşısına çıkan ..
Hem yanında Marco gibi bir adam var sırf cesaretinden O'nu kral yapmaz bence değil.
olay şu ace ne diyor beyazsakalın kafasını almaya geldim bu cesaret belirtisi fakat acei iyice bir haşlıyor.ace rogerin oğlu WB e roger sana D. nin sırrını anlatacağım diyor.karasakal WB i öldürürken sen o değilsin D.iradesine sahip olan kişi sen değilsin (ROGERİN BEKLEDİĞİ ADAM)
yani ace hem kralın kanını taşıyor hem cesaretli hemde bir D..

Aethirx

Nedir senin derdin ace? Söyle bi bakim bana senin derdin ne. YAKTIN babanıda kendinide.
Bence babasından nefret ettiği için intikam aldı. Yada kendi babasında bulamadığı baba hasretini WB'da bulduğu için onu kral yapmaya çalıştı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık