Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Wano Arkı'ndan Beklentileriniz

Kimin hakkında?

• Kullanılan toplam oy
    155
Evet gençler BM arcının son demlerini yaşadığımız şu günlerde çoğumuzun aklını ufaktan Wano ile ilgili düşünceler ele geçiriyor. Ben de dedim gelin bunları bir konuda tartışaduralım. Aklıma gelenleri şu şekilde sıralıyorum. Sizin de varsa başka fikirleriniz mesaj olarak paylaşabilirsiniz.

• Mihawk'ın Gerçek Gücü
Mihawk'ın seviyesini yıllarca tartıştık, ettik. Kimilerine göre shichiden ötesi değilken kimine göre yonkou ayarında bir güç potansiyeline sahip. Kılıçların kutsal olduğu Wano'da dünyanın en iyi kılıç ustasının gücü hakkında beklenti içine girmemiz en doğal hakkımız.

• Zoro
Zoro'nun sol gözünün sırrı, Zoro'nun geçmişi, Zoro'nun gerçek gücü de dahil Wano'nun prensi olmasını beklediğimiz Zoro hakkında büyük patlamaların döneceği muhtemel bu arcda.

• Kaido
Kaido başlı başına Wano'nun yıldızı olacağından, kafamızda karakteri ve yaptıklarıyla ilgili olan soruların karşılığını beklememiz en doğal hakkımız. Bu adamla ilgili Wano'yu işgal etmesinden tut, potansiyel kendi ve tayfasının gücü, kişiliği, Shanks'le dönen mevzusu, Kid'i pataklaması da dahil bir çok ucu açık kalmış meselenin ortaya çıkacak olması en muhtemel durum.

• Shogun'un Potansiyeli
Wano yeni dünyada bu zamana kadar ne hükümete ne yonkoulara boyun eğmiş bir krallık iken şu an ki Shogun bilindiği üzre Kaido ile iş ortağı. Japonlarında tarihinin anlatılacağı bu arcda, Kaido ile ortaklık statüsünde olan Shogun'un potansiyel güç ve konumu ile ilgili beklentilerimiz büyük muhakkak.

• Inu ve Neko'nun Gerçek Gücü
Inu ve Neko'nun cengaverce Jack'le savaştıkları günlerden sonra gerek sakatlıkları gerek karşılaşmaları da dahil minklerin gerçek gücünü öğrenecek olmamız bu arcın beklentileri arasında yer ediniyor.

• Ace'in Wano Maceraları
Ace, Oars'a yaptığı şapkayı Wano'dan öğrendim demesinden de mütevellit, Wano'da bir takım izler bırakmış olması durumunu taşıyor. Seri içinde önemli bir yeri olan Ace hakkında birazda olsa bilgi edinme olasılığının olduğu Wano'dan, beklentimizi kara çıkarmamasını temenni ediyoruz.

• Marco'ların Ortaya Çıkması
Ha geldi, gelecek dedik.. MF'den sonra tam olarak ne şekilde yol aldıklarını kestiremediğimiz Beyazsakal Korsanları için diğer arclarda olduğu gibi bu arcda da beklentilerimizi taze tutmaya devam ediyoruz.

• Amiral Ryokugyu'nun Tanıtılması
Yeni amiralimiz Ryokugyu'nun o nur yüzünü göstermesi için daha ne kadar vakit geçmesi gerekiyor? Gücü açısından bir amirale yakışacak derecede hakkını vereceğinden emin olduğumuz bu karakterin, karakteristik amiraller zincirinde nasıl bir kişilikle yerini alacağı merak konusu. Amiralin Wano'da ortaya çıkması, çoğumuzun beklentisidir muhakkak.

• Kuina'nın Geri Dönmesi
Zoro'nun çocukken ki rakibi ve dostu Kuina'nın, aslında ölmemiş oluşu ne kadar beklentiden çok teori niteliği taşısa da Sabo'nun geri döndürüldüğü şu seride gerçekleştiği takdirde pekte şaşıracağımız bir durum olmayacaktır.

• Oden'in Çorbası
Roger'la beraber Raftel'e kadar gittiği bilinen Oden'in Kaido tarafından haşlanıp çorba yapıldığı söyleniliyor. Wano halkı için çok önemli bir yeri olan Oden'in Kaido'ya nasıl yem olduğu, gücü ve konumu, One Piece hakkında potansiyel bilgi sahibi olacağını da göz önünde bulundurursak beklenti haline gelmesi muhtemelleşiyor.

• Ryuuma Flashbacki

Wano'nun efsanevi samuraiı Ryuuma hakkında, halkın ona olan tutumu ve geçmişte yaptıklarıyla ilgili ufak flashbacklerle süslenecek bir bilgi aktarımı muhtemel duruyor. Bu efsanevi samurain Zoro ile yaptığı karşılaşmayı öğrenecek halkın, seri içinde Ryuuma'ya sergiledikleri saygı ve değeri Zoro'ya taşıyacak olma ihtimali merak konusu.

• Supernovaların Akıbeti

Kid, Hawkins, Apoo ittifakının Kaido'ya olan yenilgisinin konuşulduğu şu günlerde Wano'da ortaya çıkması beklenen Kaido'yla birlikte bu yenilgi hakkında daha açıklayıcı bir durumun oluşması ihtimal dahilinde. Apoo'nun ve X-Drake'in Kaido adamı olması, Kid'in aldığı yenilgiyle hüsran yaratması gibi durumların daha netlik kazanması düşünülen şeyler. Olası Kaido'ya karşı olacak savaşta supernovalardan oluşacak yeni müttefik takımı ihtimalleri de beklenen durumlar arasında yer alıyor.

Son düzenleme:
Ace'ye değinseler çok güzel olur. Mihawk konusu da artık ne olacaksa olsun. Samuraylar arasında itibarı ne görmek isterim.

Zoro yılı olmasında ne olursa olsun, malum Sanji yılında neler oldu.

Wano bayağı büyük bir arc olacak. Bayağı şey olacak gibi orada. Tabi Kaido arcının tamamı Wano'da mı olacak orasını da belli değil. Adamın standart yaşamını sürdüğü ada Wano'da değil galiba. O boynuzlu adayı diyorum. Merak ettiğim şeyleri de yazayım:
  • Oyaji-Kaido ilişkisini merak ediyorum. Ne olmuş bunlar arasında.
  • Roger ve WB'nin Wano günleri var.
  • Marco reyizin dönüşü var.
  • Kitabelerle ilgili bir çok şey var.
  • Zoro'yla ilgili beklentilerim var. En azından güzel bir kılıç düellosu ve de Roronoalarla ilgili bir şeyler olabilir.
  • Kaido'nun Zou'daki köstebeği kim?
  • İnu ve Neko'nun arasındaki mesele ne imiş de bunlar kanlı bıçaklı? Adamların ülkesi elden gidiyordu ve hala şahsi meselelerin derdindeler idi. Buna sağlam bir açıklama gelmezse çok söverim.
  • Ace-kun var tabi ki.
  • Zunisha'nın cezası.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Kuina çıkmasın zaten Tashigi var. İki Kuina bir mangaya fazla. Gerçi Tashigi Kuina'nın potansiyel olarak yanına yaklaşamaz ama Kuina ortaya çıkarsa Zoro deiku olamaz çünkü nasıl her zaman Ace>Luffy ise Kuina>Zoro.

Zoro prens çıkarsa bütün havası söner. O da kandan gelen güce sahip karakterler arasına katılır.

Amiral'de görünmesin, eğer görünürse tayfaya yardım eder ki bu da 3 amiralin 2'si bizim tarafa geçti demektir ki yeter bu kadar hainlik :/

Bir tek Mihawk beklentim var. Kaido, şogun, minkler, Marcolar falan zaten görülür ama Mihawk soru işareti. Artık istese kk olabileceğini göstermeli :)

Güzel konu eline sağlık öncelikle. Sunum tarzın ve kaliten her zaman ki gibi benden 5 adım önde :D

- Dolunayla birlikte ortaya çıkabilecek minklerin gerçek gücünü
- Kaido'nun gücü, Shanks ile ilişkisi ve diğer kumandanlarını ve
- Yeni Amiral Ryokugyu'nun meyvesi ve kişiliği hakkında inceleme/teori yazmıştım o yüzden onu çok merak ediyorum.

İlk üç bu kadar.

Oden'in nasıl haşlanıp çorba yapıldığını da ekleseydin keşke :/ Ben tarifini ve tadını çok merak ediyorum mesela.

Mihawk ile ilgili bir şey çıkmaz bence bu arc. Mihawk daha çok Shanks'ın arcında gözükür gibi duruyor.

Zoro ve kaidou zaten şov yapacak bence.

Shogunu çok merak etmiyorum ama amiral seviyesi çıksa efsane olur. ( Amiral seviyesi çıkacağını sanmıyorum açıkçası. Dof seviyesi çıksa ona da şükür)

Inu ve nekoyu da pek merak etmiyorum ama bir şeyler çıkar bunlardan.

Ace mümkünse hiç gözükmesin. Umarım Oda Ace'in wanoya gittiğini unutmuştur. :(

Beyazsakal korsanların gerçek gücünü göreceğiz. Beklentim büyük:)

Ryokogyu Wano'da gözükmesin bence gerek yok. Denizciler yonkouların işine pek karışmıyor çünkü. Yani gözükmesi saçma olur.

Kuinaya da pek gerek yok bence. Gözükürse çok klişe olur. Ama Zoronun hocasını görmek güzel olurdu.

Edit: Oden'ı unutmuşum. Onu görmek te güzel olur bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık