Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Wano Arkı'nın En Fiyasko Olayı

En fiyasko olan hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    181
Henüz daha 25 bölüm kadar olmasına rağmen en tartışmalı arclardan biri olan Wano hakkında bir konu açmak istedim, bildiğiniz üzere bu arcta kimilerinin beğendiği kimilerinin ise hiçte hoşuna gitmeyen bir çok olay yaşandı. Bazıları heyecanlandırsa da bazıları da cidden seriden soğutabilecek cinstendi, büyük tepki yaratan o olayları derledim size göre en fiyasko olanı hangisiydi? Veya hiçbiri değil miydi? Buyurun efendim.

Big Mom Korsanlarının Mağlubiyeti

Luffy'nin kellesini alacağını söyleyen Linlin'in Wano'ya geleceğini öğrendiğimizde çokta şaşırmadık, manyağın teki olduğundan ne yapsa yeridir diye düşünürken bu kadar erken gelmesi bizleri şaşırtmıştı ama belki de bundan da çok şaşırtan koca geminin ve tayfanın Üç Yıkımcı'dan biri olan King tarafından mağlup edilmesiydi, koskoca Yonkou ve tayfası birbirlerinden ayrı kaldı. Böylece BM korsanları daha şova başlayamadan denizin ortasında kalakaldılar.

Big Mom'ın Hafıza Kaybı

BM korsanlarının şelalenin tepesinden aşağıya yuvarlandıklarında Linlin'de denize düşmüştü ve kayıplara karışmıştı, biz okurlar daha bu basit yenilgiyi hazmedemeden bir bomba daha patlattı bize sevgili Oda, Big Mom bu olayın sonucunda hafızasını yitirmişti ve şuanda da Chopper ve diğerleri ile kanka modunda takılmakta. Biz ondan neler neler beklerken düştüğü bu gerçekten de içler acısı.

Luffy'nin Kaido'dan Tek Yemesi

Herkesin beklediği Luffy ile Kaido'nun karşılaşması aynı BM olayında ki gibi beklenilenden daha çabuk gerçekleşti fakat yaşananlar pekte görmek istenilen tarzda değildi. Kaido tek bir vuruşla Luffy'i resmen komaya sokmuştu, dürüst olalım hepimiz Luffy'nin kaybedeceğini biliyorduk ama bir arc önce Cracker ve Katakuri karşısında galibiyet kazanan Luffy'nin bir sağ kol seviyesine geldiğini düşünüldüğünden biraz olsa dayanır diye bekleniyordu, sonuç ortada. Oldukça gaz başlayan bu dövüşün sonunda hiçbir yara almayan Kaido içmeye dönerken Luffy'de hapishaneyi boylamıştır.

Zoro'nun Başı Boş Dolanması

Zoro severlerin en büyük heyecanla bekledikleri arclardan biri olsa gerek Wano, bunun en büyük sebebi tabi ki Zoro'nun gücünün sınırlarını bu arcta gösterecek olmasına inanılması ve kendisinden büyük işler beklenilmesi. Fakat arc başladığından beri Zoro Hawkins'le ufak bir sürtüşmeden başka bir şey yapmadı maalesef, üstelik ekipten ayrı kaldı ve diyar diyar gezmeye başladı. Kendisini en son gördüğümüzde Ebisu kasabasının yerlileri ile birlikte takılıyor, su falan içiyordu.

Orochi

Kendisiyle ilgili büyük beklentilere girilen bir karakter daha, Wano Ülkesinin Shogun'ı Kurozumi Orochi. Oda'nın karakter tipleri konusunda ne kadar troll bir çizer olduğunu biliyoruz fakat böyle önemli bir mevkide ki bir karakteri gerçek bir samuray gibi çizmektense tipsiz ve birazda tırsak biri gibi çizmesi birçok kişiyi hayal kırıklığına uğrattı. Ejder formu da keza pek matah çıkmayınca kendisinin çokta güçlü olmadığı düşünülmeye başlandı, Zoro'ya rakip olacağı düşünülen birisi için bu felaket bir durum.

Sanji'nin Raid Suiti Kullanması

WCI arc Sanji için oldukça zorlu geçmişti, kendisinden beklenenlere karşın ezildikçe ezildi. Ne bir power up ne de bir düşman yenmeden ayrıldı oradan. Arcın sonunda ise kardeşlerinin kullandığı teknolojik özellikler barından Raid Suit'i ona verildiğinde kullanmayı katiyen reddetmişti, Germa'dan gelen hiçbir gücü kullanmak istemediğini belirtmişti. Biz yine de bunun boşuna gösterilmiş bir sahne olmadığını ileride başı sıkışınca bir yerde mutlaka kullanacağını anlamıştık. Fakat beklediğimizden erken kullandı, amacı kimliğini gizleyip rakibini bir an önce ortadan kaldırmak olduğundan dolayı ben çok laf etmiyorum ama forumda karaktersizlik diyen bile gördüğümden listeye aldım.

Law'ın Topuklamaları

Dressrosa'dan sonra misyonunu yitirdiği düşünülen karakterlerden birisi Law, özellikte bu arc'ta sürekli plandan bahsetmek dışında pek bir şey yapmadı, gördüğümüz çoğu sahnede olay yerinden topuklayarak kaçmakla meşguldü. Punk Hazard ve Dressrosa arcında oldukça iş yapmakla beraber son dönemlerde yıldızının pek parladığını göremiyoruz, bu da bazıları için bir hayal kırıklığı. Listede ki diğer olaylara kıyasla bence daha kabul edilebilir bir durum olmakla beraber yine de can sıkıcı tabi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Serinin gidişatına göre burada ki bazı olaylar güzel yerlere bağlanabilir o yüzden şimdiden kesin konuşmamak lazım. Ama Luffy'nin tek yemesinin acısı hala üzerimde, o cidden hayal kırıklığıydı.

Genel olarak arkta ortaya çıkan karakterler (Kyoshiro, Tsuru falan dışında) ve Zoro'nun pervasız ortalarda dolanması.

1 Zoronun yakalanmasi
2 Sanjinin Suit kullanmasi
3 BigMamin denize düşmesine rağmen çekic olup ölmemesi ve kıyiýa vurmasi
4 BigMamin hafiza kaybi

Linlin ve tayfasına bir uçan karakter yetiyormuş. Yazıklar olsun. Hani senin prometyusun. 2 ateş çakaydı savunaydı seni en kötü.

Serinin gidişatına göre burada ki bazı olaylar güzel yerlere bağlanabilir o yüzden şimdiden kesin konuşmamak lazım
Orası öyle tabi, ben şuana kadar ki olanlar üzerinden yorumladım ama Big Mom'un hafıza kaybının güzel bir yere bağlanacağı konusunda inancım çok düşük maalesef. Luffy'nin olayına da öyle aşırı şaşırmadım aslında ama fanlarının tepkisini düşünemiyorum :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık