Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Vinsmoke Ailesi - 12 Kardeş Teorisi

• Konbuyu başlatan dogueren
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Alman masalları hep böyle:flaugh: Hansel ve Gratel olsun Fareli köyün kavalcısı olsun, Pamuk pirenses olsun bu tür daha çok var... hep enteresan olaylar dönüyor içlerinde. Fırında insanlar, oğlancı kavalcı, cüce fantezileri:fool:

Alice Harikalar Diyarında Alman olmasa da Linlin ile beraber zaten bu tarz bir Avrupa masalları benzetmeleri başladı yavaştan. Linlin arc ne kadar uzun olur bilinmez ama bu tür teoriler tutmasa bile yakın olarak masallara atıflar olacaktır seride.

Kıral, pirenses, gurup, pilan, kıritik, pisikoliji, pırova, tiren, sipor, tırafik:oleyo2:
:D Almanların psikopatlığı eskiye dayanıyor işte bu masallardan öğrenebiliriz. Sonra da Hitler niye.. neyse :D

Değerli yorumun için teşekkürler.
Yorumum değerli falan değildi. Değerli bir yorum istersen, onu da yaparım.

Oda bu hikayeden baz almış olabilir, yapmadığı şey değil çünkü. Ancak her şeyin birebir uyumlu olması gerekmiyor. Hikaye öyle diye, zorla 12 kardeş çıkarmaya çalışmış teoriyi yapan her kimse. Ayrıca yüzü görülmeyen karakterlerin birilerine mâl edilmesi her zamanki gibi burada da kendini gösteriyor.

Son bölümde gördüğümüz üzere Sanji'nin kardeşinin karşı kıvırcık. Yani burada bu aileye özgü karakteristik bir durumdan söz edilebilir. Bu bağlamda Bellamy ve Domino saf dışı kalıyor. Oda, Killer'a yüz çizmeye ve isim bulmaya üşenmiş. Üstelik kendisi Güney Mavi kökenlidir. Bu yüzden onu da bu listeden çıkarabiliriz. Şu Ace ve Luffy tarafından yenilen elemanlardan birisinin yüzü açıkça görülüyor, onun da normal bir kaşı var. Demem o ki, bu ailenin belirli bir özelliği var, bu da kaşları. Şayet kardeşi normal bir kaşa sahip olsaydı, tutarlı olabilirdi. Ancak Kuzey Mavi'den çıkma her sarı saçlı karakteri yahut saçı yüzünün yarısını kapatanları Vinsmoke ailesine yamamak gereksiz bir şey bana göre.

Bu tarz teorilere bugüne kadar itimat etmedim, bundan sonra da etmem. Bu teorinin tamamı tutsa bile, seri açısından yine gözümde saçma olarak kalacaktır.

dogueren

Yorumum değerli falan değildi. Değerli bir yorum istersen, onu da yaparım.

Oda bu hikayeden baz almış olabilir, yapmadığı şey değil çünkü. Ancak her şeyin birebir uyumlu olması gerekmiyor. Hikaye öyle diye, zorla 12 kardeş çıkarmaya çalışmış teoriyi yapan her kimse. Ayrıca yüzü görülmeyen karakterlerin birilerine mâl edilmesi her zamanki gibi burada da kendini gösteriyor.

Son bölümde gördüğümüz üzere Sanji'nin kardeşinin karşı kıvırcık. Yani burada bu aileye özgü karakteristik bir durumdan söz edilebilir. Bu bağlamda Bellamy ve Domino saf dışı kalıyor. Oda, Killer'a yüz çizmeye ve isim bulmaya üşenmiş. Üstelik kendisi Güney Mavi kökenlidir. Bu yüzden onu da bu listeden çıkarabiliriz. Şu Ace ve Luffy tarafından yenilen elemanlardan birisinin yüzü açıkça görülüyor, onun da normal bir kaşı var. Demem o ki, bu ailenin belirli bir özelliği var, bu da kaşları. Şayet kardeşi normal bir kaşa sahip olsaydı, tutarlı olabilirdi. Ancak Kuzey Mavi'den çıkma her sarı saçlı karakteri yahut saçı yüzünün yarısını kapatanları Vinsmoke ailesine yamamak gereksiz bir şey bana göre.

Bu tarz teorilere bugüne kadar itimat etmedim, bundan sonra da etmem. Bu teorinin tamamı tutsa bile, seri açısından yine gözümde saçma olarak kalacaktır.
Teoriyi beğenmen veya onaylaman gerekmiyor, saygı duymak çok başka bir şey dostum.

Teoriyi beğenmen veya onaylaman gerekmiyor, saygı duymak çok başka bir şey dostum.
Teori için "saçma" dememden beğenmediğim anlaşılıyor zaten. Onaylayıp onaylamamak da bana düşmez. Dikkate alınmayacak bir lafı değerli görüp, asıl değerli olan mesaja verdiğin şu cevaptan anlaşılıyor bazı şeyler. Ayrıca tanımadığın insanlara "dostum" dememeni tavsiye ederim, bazıları için anlamı büyük bir kelimedir zira.

Belamy ve killer ın sanjiyle bir bağlantısı olduğunu oldum olası düşünmüşümdür.Sanji 2 arc tada ne hikmetse belamyı görmedi :) Benim gördüğüm en sağlam teorilerden biri niye diye soran olursa çok mantıklı bağlantılar ve noktalar var tutar tutmaz orası ayrı emeğine sağlık:sapkali:

Ellerine sağlık. Ben de görünmeyen karakterlerden çıkacağını düşünüyorum. Bellamy ve Domino bence de olmaz.

Senbonzakura

Masal ile OP evreninin bire bir olması Oda için bile eleştirel noktada imkansız olur. Her yerden bir şeyler alıp diziye katmayı sevse de bu denli katmak onu zor duruma düşürecektir. 12 kardeş olayı o yüzden yatar diye düşünüyorum açıkçası.

Bellamy ve Killer olayının tutacağını da sanmam. Sırf Sanji ortalıklarda yoktu, Bellamy'yi göremedi diye burdan yürümen de biraz zorlama olmuş, Killer'ın yüzünde bir yara olabilir, yüzünü saklamak için sebepleri olabilir, bu da zorlama bir durum meydana getiriyor.

Seri başından beri Sanji çok ön planda olan bir karakter değildi zaten, sürekli arka planda kalıp olaylara şekil veren bir karakter oldu. Kendi isteğiyle mi yaptı arka planda kalıp deşifre olmamak için bilinmez.

Baba Vinsmoke sakal tarzı saat, büyük ihtimalle zamanla ilgili bir meyvesi olacaktır. O yüzden de çocukların doğum tarihlerini, saatlerini de ayarlamak zor olmasa gerek. O yüzden çocukların doğum tarih ve saatleri çok ince bir ayrıntı, güzel görmüş ve düşünmüşsün.

Zorlama olan kısımları da olsa teorinin bazı kısımları tutacaktır. Ellerine sağlık.

dogueren

Belamy ve killer ın sanjiyle bir bağlantısı olduğunu oldum olası düşünmüşümdür.Sanji 2 arc tada ne hikmetse belamyı görmedi :) Benim gördüğüm en sağlam teorilerden biri niye diye soran olursa çok mantıklı bağlantılar ve noktalar var tutar tutmaz orası ayrı emeğine sağlık:sapkali:
Teşekkür ederim sağol :rolleyes:

Bu tür şeyleri okumayı severim. Tutmayabilir ama okumak eğlenceli idi. Emeğine sağlık. :)

Bellamy kısmı reyize hakaret gibi olmuş. Kardeşi kabul edemem ben onu.
Killer'ın da farklı bir hikayesi vardır. Başka arkta görürüz muhtemelen. Killer'ın olmadığı arkta Killer'ı anlatmaz bence. Zaten maskenin altında nasıl bir yüz olduğunu Oda bile bilmiyor.

Kız kardeşi felan olabilir reyizin. Bu kadınlara saygının altından bir hikaye çıkacak zaten ama nasıl bir hikaye olacak? Dediğin gibi olabilir. Ancak masalı aynen ya da çok benzer şekilde vermez. Zombi hikayesi gibi uyarlayarak verir verirse.

Jaya'da reyizin Norland'ın idamı hakkında konuşmasından beri o Krallıkla ilişkisi olduğunu düşünüyordum aslında ama bağlantı kuramıyordum. Belki bu da dediğin gibi olabilir.

Reyize ördek felan demişin onu da kabul edemem.
Oda-samanın reyizi çizerken esinlendiği ünlü Steve Buscemi'dir ama daha çok Leo'ya benzetmiş. :)
Neyse velhasıl eline sağlık, iyi olmuş..

Sormak istediğim bir şey var. Bu teoriyi sen mi yaptın, yoksa var olan bir yerden mi çevirdin? Anladığım kadarıyla çeviri yapmışsın. Zira konuyu ilk açtığında da sadece İngilizce bir videosu vardı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık