Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Vinsmoke Ailesi - 12 Kardeş Teorisi

• Konbuyu başlatan dogueren
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şu önceki 2 kardeşle Luffy veya Ace'in tanışmış olmasını anlamadım yani neye dayandırıyorsun bunu anlamadım. Onun dışında genel hatlarıyla güzel teori eline sağlık. Masal teması ve 12 kardeş güzel çıkarımlar ayrıca Killer ile ilgili doğum günü bağlantısı mantıklı duruyor.

Ama Domino ve Bellamy kısımları biraz zorlama olmuş :D Bellamy gibi bi vasıfsız Vinsmoke çıksa ne gülerim ama :hhh:

Şu önceki 2 kardeşle Luffy veya Ace'in tanışmış olmasını anlamadım yani neye dayandırıyorsun bunu anlamadım. Onun dışında genel hatlarıyla güzel teori eline sağlık. Masal teması ve 12 kardeş güzel çıkarımlar ayrıca Killer ile ilgili doğum günü bağlantısı mantıklı duruyor.

Ama Domino ve Bellamy kısımları biraz zorlama olmuş :D Bellamy gibi bi vasıfsız Vinsmoke çıksa ne gülerim ama :hhh:
Anladığım kadarıyla kardeşler dünyanın dört bir köşesine karışmış. Arkadaş ise Sanjinin kardeşlerini tayfanın önüne çıkan bazı karakterlerle eşleştiriyor bir nevi.

Anladığım kadarıyla kardeşler dünyanın dört bir köşesine karışmış. Arkadaş ise Sanjinin kardeşlerini tayfanın önüne çıkan bazı karakterlerle eşleştiriyor bir nevi.
İşte buna bi dayanak görmedim de neyse önemli değil bu ark görürüz hepsini.
O masalın daha açık hali şu şekil
Bir kıralın 12 oğlu vardır. Günün birinde 13. çocuğu olarak bir kızı doğar. Kıralda kırallığı kedinden sonra kızına bırakmak ister ve bu sebeble 12 oğlunu öldürmeye karar verir. Ancak kıraliçe bu durumu fark ederek oğullarına haber verir ve oğlanlar ormana kaçarlar. Ormanın derinliklerinde büyülü bir kulübe bulup 10 yıl orada yaşarlar.

Bu esnada kız kardeş büyüyüp durumu öğrenince suçluluk duyar ve kardeşlerinin arayıp bulur. Amacı onlarla beraber kırallığa dönmektir. Orada kardeşlerine bu durumu açıklar kardeşleri çok sevinir. Hep birlikte o akşam kulübede uyurlar. Sabah kız kardeş erken uyanır ve kahvaltı hazırlar ve masaya koymak için bahçeden çiçek toplamaya çıkar. Bahçede 12 tane beyaz zambak görür ve her birini 12 erkek kardeşine vermek üzere koparır.

İçeri girdiğinde 12 erkek kardeşi birer kargaya dönüşmüştür. Şaşırıp ağlamaya başlar o esnada bir cadı çıkagelir ve der ki o zambaklar kardeşlerini temsil ediyordu ve şimdi hepsi karga oldu ve bir daha insan olmaları tek bir yolla mümkün o da tam 7 yıl tek bir kelime konuşmadan yaşayacaksın der. Ardından kız bir ağaç bulup üzerine çıkar ve eline bir örgü alıp 7 yıl beklemeye koyulur.

Kız ağaçta beklerken oradan geçen bir kıral kızı görüp aşık olur. Kıza evlenme teklifi eder kızda başını sallar ve kabul eder:oleyo2: Ardında evlenirler ama kız tek kelime konuşmaz. Kıralla kız mutludurlar ama kötü kalpli kıraliçe:eek: kızın hiç konuşmuyor olması üzerine gıcık kapar ve kırala kızın eskiden ahlaksız bir dilenci olduğunu söyler. Kıral başta inanmasa da sonraları kıraliçenin doldurmalarına gelir ve karısını yakmaya karar verir.

Şehrin meydanında odunlar dizilir ve kızı yakarlar ama tam o esnada 7 yıl dolar 12 karga 12 erkek kardeşe dönüşerek kız kardeşlerini kurtarırlar. Ardından durumu açıklarlar ve Kıral özür diler ve de sonsuza kadar mutlu mesut yaşarlar:oleyo2:

Okuduğum en fantastik masallardan biri budur. Sonu dehşet:gamyon:

Oda'nın bu masalı baz alması mümkün ancak bağlantı kurmak zor ki nasıl bağlantı kurduğunu anlayamadım. Bilemedim biraz zor görünüyor. Ellerine sağlık yinede:D
Çok makbule geçti teşekkürler :) Yalnız "kıral" yazıp durman çok gözüme battı doğrusu "kral" olacak :D

Masal da güzelmiş işte tam psikopat Alman masallarından. Biz hep Sanji'nin dramını annesi kaynaklı düşündük diğer teoriler sağ olsun; ama bu sanki daha mantıklı. Sonuçta her tarafından masal fışkıran bi ark geliyor gibi karşımıza.

Çok makbule geçti teşekkürler :) Yalnız "kıral" yazıp durman çok gözüme battı doğrusu "kral" olacak :D

Masal da güzelmiş işte tam psikopat Alman masallarından. Biz hep Sanji'nin dramını annesi kaynaklı düşündük diğer teoriler sağ olsun; ama bu sanki daha mantıklı. Sonuçta her tarafından masal fışkıran bi ark geliyor gibi karşımıza.
Bende hata senin merak ettiğin soruyu cevap olarak sana söyledim. :D Aktif olunca cevaplar kendisi fakat anladığım kadarıyla dayanağı yok. Sadece tahmin ediyor. Mesela birisi gözlük takıyor diğerinin gözlerini saçları kapatıyor vb. diyerekten yürümüş. Zorda olsa mantıklı ve düşündürücü.

dogueren

Bende hata senin merak ettiğin soruyu cevap olarak sana söyledim. :D Aktif olunca cevaplar kendisi fakat anladığım kadarıyla dayanağı yok. Sadece tahmin ediyor. Mesela birisi gözlük takıyor diğerinin gözlerini saçları kapatıyor vb. diyerekten yürümüş. Zorda olsa mantıklı ve düşündürücü.
en azından bu bilgiye aç günlerimizde bu açlığı doyurmasa da aperatif,atıştırmalık tarzı bir şey olarak düşünüyorum. :D

Alman masalları hep böyle:flaugh: Hansel ve Gratel olsun Fareli köyün kavalcısı olsun, Pamuk pirenses olsun bu tür daha çok var... hep enteresan olaylar dönüyor içlerinde. Fırında insanlar, oğlancı kavalcı, cüce fantezileri:fool:

Alice Harikalar Diyarında Alman olmasa da Linlin ile beraber zaten bu tarz bir Avrupa masalları benzetmeleri başladı yavaştan. Linlin arc ne kadar uzun olur bilinmez ama bu tür teoriler tutmasa bile yakın olarak masallara atıflar olacaktır seride.

Kıral, pirenses, gurup, pilan, kıritik, pisikoliji, pırova, tiren, sipor, tırafik:oleyo2:

@dogueren En başta emeğine sağlık. Bahsettiğin hikaye kısmı ve şu 12 kardeş olayı olabilir. İlla 12 değil ama Sanji nin kardeş sayısının üçten daha fazla olması olası. Teorinin diğer kısımlarınada katılamıyacam.Çünkü OP kurgusuna kıyaslandıgnda sırıtıyor (benim için).

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık