Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Vinsmoke Ailesi - 12 Kardeş Teorisi

• Konbuyu başlatan dogueren
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dogueren

Başlamadan önce bu teori tamaman bana aittir bilmenizi isterim. Ünlü bir one piece sitesinde ingilizce olarak paylaşılmıştır ve kendi kanalımda videosunuda yaptım. Lütfen başka yerde paylaşmadan önce sorunuz.

Grimm kardeşleri konu alan bir masal keşfettim :
Adı 12 Kardeş. Bir Alman Masalı.
Ayrıca norveç uyarlaması olan hikayenin adı da;
12 Vahşi Ördek.
İşin ilginç tarafı, Sanji başlangıç çizimlerinde hayvan
formunda ördek olarak ele alınmıştı.

Sanji kötülüğe dayalı olarak aktarılıyor Diable Jambe, Hell Memories, Germa 66) ve Germa 66 açıkça ismini biralman kart oyunundan alıyor : Altmış Altı. Düğün üzerine dayalı bir oyun. Ve biliyoruz ki, bu Tüm Kek arcı Big Mom üzerinden masallara büyük yer verecek, bakınız; Alice Harikalar Diyarında, Hansel & Gretel, gibi gibi.

12 Kardeş hikayesinin özeti : Kral 12 oğlunu öldürmek istiyor, böylece 13. çocuğu kız olabilecek.
Böylece tüm krallığı ona miras bırakacak. Kraliçe bu olayı en küçük oğlu Benjamine anlatıyor,
ve onlara bayrakla bir uyarı vereceğini söylüyor. Ormanda beklerken geçen 12 günden sonra,
çocuk onlara öleceklerini bildiren kırmızı bayrağı görüyor.
Kardeşler yaşayan tüm kızlardan intikam alacağına yemin ederek, ormanın kuytu köşesindeki
büyülü bir eve gidiyorlar, burası da hayvanları yetiştirecekleri yer oluyor. On yıl sonra, onların
yaşadığını öğrenen kız kardeş onları, kraliçenin önemle sakladığı yerde bulur. Birlikte, uyum
içinde yaşamak için. Ama kız kardeş, 12 adet beyaz nilüferin, birden parçalanarak, kuzguna dönüşüp uçarak uzaklaştığını görür yani kardeşlerinin.
Yaşlı bir kadının önerisi ile 7 yıl boyunca, kardeşlerini kurtarmak için, konuşmamaya ve
gülmemeye karar verir. Bir Avcı Kral onu bulur ve onunla evlenir. Annesi nasıl oluyorsa,
onun sessizliği hakkında iftiralar atar ve kralı onu yakması için ikna eder.

Yani bu hikayede, Kralın eğer bir kızı olursa, 12 oğlunu öldürecektir. Ve benim düşünceme göre,
Sanji'nin küçük bir kız kardeşi var. Sadece bir tane. Ve anlattığımız hikayedeki gibi kendini
tüm kardeşlerini öldürmemesi için babasından saklıyor.

Yani, Bana göre Oda bu hikayeyi okumuş veya biliyor, ve ya Sanji'nin ailesi için bu hikayeden
ilham aldıysa? Sanji ayrıca 3 saat anlamıyla biliniyor. Niji, 2. erkek kardeş 2 saat, ve Ichiji 1. erkek
kardeş 1 saat olması gerekiyor. Ama bir gün 24 saatten oluşuyor (12x2) ve 1 yıl 12 aydan.
Buda akıllara Clock Solitaire adındaki oyunu getiriyor. Yani, düşünceme göre, Sanji sadece
2 abiye sahip değil, ayrıca 9 erkek ve 1 kız kardeşi var.

Şimdi neden sanjinin Suke Suke No Mi yemek istediğini anlamaya başladım. (Görünmezlik Meyvesi). Sadece kızları duştayken izlemek için değil, ayrıca kendini tamamen saklayabilir.
Ayrıca, eğer kız kardeşi bir sebepten kendini ve erkek kardeşlerini öldürmek isterse, Sanji
onu koruyabilir, belki de kadınlara olan bu büyük düşkünlüğünün sebebi budur.

İşte, düşünceme göre Sanji'nin ebeveynleri. Evet, Bence onlar Kuzey Mavi'de bir krallığın
Kral ve Kraliçesi. Adamın değişik temalı bir sakalı var. Gözlerini maalesef göremiyoruz. Ve
kadına bakıcak olursak kadın sarışın/açık tenli, güneş gözlükleri var, tek gözü gizli, tıpkı Sanji
gibi.

Ve evet, bence onlar Dünya Hükümeti Toplantısına gidiyorlar. (Reverie'ye.) Bence sonrasında
da Tüm Kek Adasında gidecekler düğün için. Ya da belki de onlar davet edilmemiştir, sadece
Erkek kardeşler olarak Çay Parti'sinde olurlar. Kim bilir, belki de Baba Vinsmoke ortaya çıkabilir.
Ya bu ada, Vinsmoke'ların evi olan Laputa ise ve Zaman atlaması sürece Capone'un mekanı olan
yer olursa? Belki de Luffy ve Sanji'nin Baba Vinsmoke ile tanışacakları yer burası olur.

Kendini saklayan ve Sanji'nin kardeşlerinden biri olabileceğini düşündüğüm biri daha var,
Killer.

Bence o 2. erkek kardeş çünkü 26 yaşında. Killer'ın Sanji ve Vinsmokelar tarafından Musketeerlar ile bir bağlantısı olabilir.

Ayrıca ismi "13" olan bir oyun ile ilgili bilgiler buldum.
12 Erkek + 1 Kız Kardeş?
Sanji Mart'ın 2. günü doğdu. (3. ay)
Killer Şubat'ın 2. günü doğdu. (2.ay)
“Killer” ayrıca Organizasyonu Al Capone tarafından yapılan Sevgililer Günü Katliamının başındaki,
Mafioso Fred Burke'ün takma adı.

Sanji'nin diğer 2 erkek kardeşi, küçük olanlar tahminimce Luffy ve Ace tarafından yenildiler,
yani bence onlar şuan Sanji'den güçsüz. Bu yüzden onları daha genç olarak tahmin ediyorum.
Bir tanesi bir gözünü saçı ile gizliyor, diğerinde de güneş gözlüğü var, ve onlar Yeraltı Dünyası'nın bir parçasılar, bu sayede Suikast yapmaya devam ediyorlar.

Sanji'nin kardeşleri olabileceğini düşündüğüm 2 karakter daha var. Ama bu karakter, şuan için
güvenmediğim şaibeli bir durumda genede göz atalım. Bellamy.

Jaya'da, Dressrosa'da, hiç bir zaman Sanji'yi görmedi. Büyük Filo'ya katılmadı, bu da demektir ki
başka planları var. Kuzey Mavi'de doğmuş, Doflamingo'yu Kuzey Mavi'den tanıyor ( Kuzey Mavi'deyken Doflamingo hakkında birşeyler duymuş olabilir) Onun emri altına girmesinin sebebi
gerçek babasını görmek ve ona ulaşmak olabilir. Ama hala, onun Sanji'nin kardeşi olduğunu sanmıyorum.

Sonunda, Sanji'nin kız kardeşi kim? 12 Kaçak Kardeş yüzünden travma geçirmiş olabilecek biri.
Domino.

Sarışın ve gözlerini Sanji gibi saklıyor. Ve gözlükleri, Mr. Prince gibi. "Domino" Latin Dominusunda "Güç" anlamında geliyor. Ayrıca da çok ünlü bir oyun. Boa Hancock'a çok hızlı bir şekilde aşık oldu, Sanji'nin olabileceği gibi. Impel Down'un teması Şeytanlar,Şeytanlık. Dante'nin Cehennemi'ni konu alan bir dizaynı var.

Sanji'nin Şeytanlık ile ilgili referansları var. (Diable Jamble, Hell Memories).
Germa 66 Şeytan'ın rakamı ile bağlantılı.
Ayrıca Germa 66, Mistik bir Şeytan Ordusu.

Sanji'nin Babası "Sadece Canlı" yazısının tek sorumlusu bence. Dünya Hükümeti üzerinde bir etkisi olduğu açık. Nasıl olduğunu bilmiyorum, ama sanırım güçlü biri. Yani, kızını Impel Down'a o sokmuş olabilir.

Biliyorum, Domino hikayeye tam olarak oturmuyor ayrıca Sanji ile aynı yaşta gibi gözüküyor.
Ayırca, 30 Ekim'de doğmuş, yani önceki söylediklerim ile hiçbir bağlantısı yok. Ve Domino küçükken, futbol oynamış, yani hiç bir bağlantı yok. AMA, ya o Sanji'den sonra doğduysa,
Annesi onu saklayıp koruduysa, ve Sanji'de Babası durumu öğrenene kadar Annesi'ne destek olduysa?

Diğer kardeşler için düşündüğüm durum şöyle,
1. Erkek kardeş : 2 Ocak Saat 1' de Doğdu.
2. Erkek Kardeş : 2 Şubat Saat 2' de Doğdu. Killer.
3. Erkek Kardeş : 2 Mart Saat 3' te Doğdu. Sanji.
4.Erkek Kardeş : 2 Nisan Saat 4'te Doğdu.
5. Erkek Kardeş : 2 Mayıs Saat 5'te Doğdu.
6. Erkek Kardeş : 2 Haziran Saat 6'da Doğdu.
7. Erkek Kardeş : 2 Temmuz Saat 7'de Doğdu.
8. Erkek Kardeş : 2 Ağustos Saat 8'de Doğdu.
9. Erkek Kardeş : 2 Eylül Saat 9'da Doğdu.
10. Erkek Kardeş : 2 Ekim Saat 10'da Doğdu.
11. Erkek Kardeş : 2 Kasım Saat 11'de Doğdu.
12. Erkek Kardeş : 2 Aralık Saat 12'de Doğdu.
Sanji 3. çocuk olarak, 9 yaşında evden kaçtı, yani tahminlerime göre tüm küçük kardeşlerini tanımıyor.

Özet geçiyorum :
- Oda 12 Kardeş hikayesinden esinlenmiş.
- Sanji 2 den fazla kardeşi var, 11 erkek ve 1 kız.
- Sanji'nin kardeşleri Kart Oyunları ile bağlantılı.
- Sanji'nin Babası Kuzey Mavi'de bir Kral ve gece ile gündüzün saatleriyle bağlantılı. (Belki de bir çeşit zaman ile ilgili şeytan meyvesi yemiş.)
- Killer ve 2 bilinmeyen sarışın çocuk.
- Luffy ve Ace Vinsmoke Kardeşler'den bazıları ile tanışmışlar.

Video

Teori hakkındaki fikirlerinizi konu altında paylaşırsanız çok sevinirim. Yakın zamanda video olarak da yakın zamanda konuya ekleyeceğim. Herkese iyi günler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Özet kısmını okudum da Sanji'nin ailesinin bi krallığı var ve toplantıya giden elemanlardan demişsin. Nasıl bu bağlantıyı kurabildin :S Kurduysan denizcilerle münakaşası olan bu aile nasıl toplantıya kabul edilebilir?

Çok iyiymiş.Kardeş tahminleri Bellamy vs aklıma yatmasa da 12 kardeş olayını tuttum.Oda muhtemelen buradan esinlenmiştir.O kız kardeşten de Sanji'ye dramatik bir hikaye yazacaktır.Böylece Sanji'nin kadın takıntısının nedeni anlaşılmış olur.Taşlar tamamen yerine oturur.

dogueren

Özet kısmını okudum da Sanji'nin ailesinin bi krallığı var ve toplantıya giden elemanlardan demişsin. Nasıl bu bağlantıyı kurabildin :S Kurduysan denizcilerle münakaşası olan bu aile nasıl toplantıya kabul edilebilir?
İşte sadece özet kısmını okuma :D

dogueren

Çok iyiymiş.Kardeş tahminleri Bellamy vs aklıma yatmasa da 12 kardeş olayını tuttum.Oda muhtemelen buradan esinlenmiştir.O kız kardeşten de Sanji'ye dramatik bir hikaye yazacaktır.Böylece Sanji'nin kadın takıntısının nedeni anlaşılmış olur.Taşlar tamamen yerine oturur.
bende dedim ya tam oturtamıyorum ama en olası olaylar bunlar gibi geldi.

Olabilitesi var. Killer'in kardeşi olabileceğini bende söylemiştim başka teorilerde de bundan bahsediyor.
Fakat 12 kardeş fazla yatmadı kafama.
Genel olarak güzel yazı beğendim.

kardeşlerden birini gördük ve sanji ile benzerlikleri kaşları dışında aynı. Yani killer ve bellamy gibi diğer kardeş tahminleri dışında tutma ihtimali var. Özellikle çenesinde saat olan adamın vinsmoke baba olması hoşuma gider

Kralın tüm mirasını kızına bırakmak istemesinin nedenini anladığım vakit teori aklıma yatacak aslında.
35 Kızı olan var seride 12 kardeşi olana şaşırmam açıkcası. Eline sağlık güzel yazı olmuş.

Guzel yazi olmus.Eline saglik.Hele ki paramparca dizisinde dilaranin kelepcelendigi anda ki gizemli muzikle birlikte okumasi keyifli oldu(diziyi izlemiyorum sadece izleyecek bi sey olmadigi icin actim)
Teori kismina gelirsek olabilitesi var.Bazi kisimlara katilmasam da en azindan tema olarak isleyebilir Oda

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık