Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Uzaylılar ve Uzay - Tanrı Vadisi

Teori tutabilir mi?

• Evet , tutabilir

Kullanılan: 18 43.9%
  • Kısmen , tutabilir

Kullanılan: 20 48.8%
  • Hayır

Kullanılan: 3 7.3%

• Kullanılan toplam oy
    41
Ataları nefes alıyorsa , kendisi de nefes alır.O yüzden ikisinin de ekipmansız olduğuna dikkat çektim.Öte yandan Automata gibi yapay makineler de ekipmansız gidiyor.Verilen örnekler ekipmana ''gerek olur''a yol açıyor gibi.

Uyduların konumunun gösterildiği modelde sonuçta kutsalların saklamaya çalıştıkları tarih hakkındaki bir bilgi olma ihtimali var.Sonuçta Ohara'da Vegapunk gibi , bilimsel deneyler yapılmıyordu.Tarih aydınlatılmaya çalışılıyordu ve bu çalışmalar arasında da Dünya-Uydu modelini görüyoruz.Yani bu model ''Tarihi aydınlatma'' çalışmaları arasında yerini alıyor.

Diğer yorumun bence çok fantastik bir yorum.Ark Maxim de tahta yapısı ile Uzay'a gidemezdi yani :D .Basınca falan girersek bir mühendis olarak buraya makale yazarım One Piece Dünyası'nın mantıksızlığı ile alakalı.Uzay eğer seride yer alacaksa basit olarak ''Nefes alınamaz , Yer çekimi.'' gibi etkenlerle konu edilir. ''Eğer uzayda 1 saniyeden fazla ekipmansız kalırsanız yüksek basıncın etkisiyle kan damarlarınız patlar.'' gibi bir şey geçeceğini sanmıyorum yani.
Ceaser'ın oksijeni ortadan kaldırması ve Luffy'nin nefes alamaması , One Piece Dünyasında ''Oksijen bulunduğu'' konusundaki bir kanıt.Eğer ki Dünya'da oksijen varsa , Uzayda da yoktur.Ceaser örneği tamamiyle o yöndeydi ve normal insanın ekipmansız gidemeyeceği konusunda bir delil olarak sunmuştum.
İki sorum var.

1)Kitabeyi kütüphanenin altına saklamalarına karşın, modellemeyi neden saklamadılar? Teorine göre modellemeyi kitabeden okuyup yapmışlar anlamı çıkarıyorum ben.

2)Enel kendi oksijenini kendisi mi üretiyor? Tam anlamadım o kısmı. Uzaydan geldiği için nefes alabiliyor orada ama uzaydan gelen Kutsallar fanusa mı ihtiyaç duyuyor?

İki sorum var.

1)Kitabeyi kütüphanenin altına saklamalarına karşın, modellemeyi neden saklamadılar? Teorine göre modellemeyi kitabeden okuyup yapmışlar anlamı çıkarıyorum ben.

2)Enel kendi oksijenini kendisi mi üretiyor? Tam anlamadım o kısmı. Uzaydan geldiği için nefes alabiliyor orada ama uzaydan gelen Kutsallar fanusa mı ihtiyaç duyuyor?
1) Çünkü kitabeleri okumak yasaktı.Farkındaysan kütüphane saklanmamıştı.Ben kitabelerin uzayla ilgisi olabileceğinden bahsettim.Ohara'da Dünya ve Uydu modellemesinin boşuna gösterildiğini düşünmüyorum açıkçası.Düşün yani , Geçmişin araştırıldığı bir yerde Dünya-Uydu modellemesi yer alıyor.Ben buna dikkat çektim.
2) Kutsallar ile Enel'in ırkları aynı değil ki.Teoriye göre Enel bir uzaylı.Yani ataları farklı gezegenden geliyor.Kutsalların geçmişi ise muamma ve muhtemel olarak insanlarlar.

Duvardaki armalar ile Enel'in baktığı duvar çizimindeki şekil arasında bağlantı olabilir mi sence?
Mimari olarak da Uzaydaki duvar çizimindeki armaların ve Gorosei'lerin bulunduğu odadaki armaların benzer olduğunu görebiliyoruz aslında.Mimari olarak bu kadar benzer olmalarını hiç farketmemiştim.Uzaydaki mimari sembollerin Gorosei'lerin odasına taşınmasının en büyük sebebi bence iki yapı arasında herhangi bir bağlantı olması.Yoksa bu armalar tesadüfen benzer olamaz.
Fazla bilemiyorum ama klasik yönetim sorgulama akımı olan ''Bizi uzaylılar mı yönetiyor?'' sorusunu şu an One Piece için kendi kendime sordum.
Imu'nun öyle bir şey çıkmasını bekliyorum şahsen , mimari açıdan da esintiler de olduğuna göre böyle bir şey çıkacak gibi.

"His mini-series suggests that he does not need to breathe, and can survive outside of the atmosphere." diye geçilmiş wikide. Lakin benim hatırladığım animede de böyle bir referans vardı. Canon mudur bilemiyorum. Vaktim olursa tekrar bakacağım. Çok uzun zaman geçti üzerinden belki ben yanlış hatırlıyorumdur.
Bu öne sürülen bir düşünce , tahminmiş ; şimdi baktım.Resmi bir açıklama yok yani bununla alakalı.

Eline sağlık çok güzel bir yazı olmuş.
Ben uzun zamandır Enel'in baktığı resimlerdeki kişilerin balık adam, mink ve Zoro ile bağlantılığı olduğunu düşünürüm.

Bence bu kutsal ejderler gercek dünyada Yahudileri temalamış olabilir.
Gerçek dünya üzerinde en güçlü aile 2 yahudi aile. Ve bu aileler kendi inançları doğrultusunda halka iyi görünüp bir yandan zulm yapan ve yönetenler.

Oda bu konuda bu aileyi kullanmış olma ihtimali çok aşırı derecede yüksek diye düşünüyorum.

Ve bu aileler kendilerince diğer insanlardan kendilerini soyutlamis bir biçimde yaşıyorlar. Ve aşırı derecede kutsal kıldıkları şeylere inançları yüksek.

Uzay teması işlenir ise bu korsan macerasında açıkçası ben 20 yıldır bunu boşuna takip ediyormuşum derim. Yalan yok.

Bu D. nin iradesi diyip diyip onu seri de Mesih olarak görüyor olmasınlar?

Ve bunun ortaya çıkmasından korkan bir kutsal ejderler var.

Aslında Oda burada din, tarih ve siyaseti harmanlayıp kurguluyor olabilir mi?

Şunu da eklemiş olayım. Bence şuan seri de ki kilit kişiler belli...

1) Garp
2) Dragon
3) Shanks
4) Enel

Gerçek dünya üzerinde en güçlü aile 2 yahudi aile. Ve bu aileler kendi inançları doğrultusunda halka iyi görünüp bir yandan zulm yapan ve yönetenler.

Oda bu konuda bu aileyi kullanmış olma ihtimali çok aşırı derecede yüksek diye düşünüyorum.

Ve bu aileler kendilerince diğer insanlardan kendilerini soyutlamis bir biçimde yaşıyorlar. Ve aşırı derecede kutsal kıldıkları şeylere inançları yüksek.

Uzay teması işlenir ise bu korsan macerasında açıkçası ben 20 yıldır bunu boşuna takip ediyormuşum derim. Yalan yok.

Yorumuna bir şey diyemeyeceğim ama One Piece'de Din kurgulanabilir.
Kuma'nın elindeki kitabın üstübde "Bible" yani İncil yazması
Mihawk'ın hac kolyesi olması gibi gibi...

Büyük sermaye sahipleri desek daha doğru olur bence.

Böyle teorilerin güzel yanı, serinin en güzel plotlarını ortaya çıkarması. Bütün olay uzaylılara dönmese çok güzel olur çünkü ben kişisel olarak biraz da bu eski one piece havasını da seviyorum. Sonuçta her ne kadar çizgisi kaysa da korsan animesi izliyoruz. Ana karakterler sonuçta bir tayfa ve denizde maceralara çıkıyorlar. Bu hava hoş işte. Bir iki uzaylı muhabbeti enel ile güzel olurdu ama bütün hükümetin sci-fi çıkması her ne kadar bu konuda beni biraz ikna etmiş ve meraklandırmış olsa bile, yapma be Oda. Ama teori güzel ellerine sağlık @Capori.

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık