Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Uyanış

Selamlar hepinize hayırlı bayramlar.

Öncelikle bu teorinin ilham kaynağı Klabautermann'dan başlayalım.

Kl.mann kimdir? Nedir? Necidir?
Kl.mann Hasır Şapka tayfasının nakaması olan Going Merry adlı geminin ruhunun vücut bulmuş halidir.

İlk başta Going Merry'nin çok sevdiği nakamalarıyla daha fazla yolculuk etmek istemesi sonucu kendisini tamir ederken gördük.

Sonrada tayfayı kurtarmak için kendi bilinciyle geldiğine şahit olduk.

Uzun lafın kısası Kl.mann üzerinden bağlantılar kurdum.

Şimdi geminin ruhu var? Gemi kendi bilinciyle kendini tamir edebiliyor arkadaşlarını kurtarmak için kendi iradesiyle hareket edebiliyor.

Katanalarında ruhları olduğunu ve bir çok katananın kullanıcısına lanet getirerek öldürdüğünü biliyoruz. Lanet getirerek öldürebiliyorsa bu koruyabiliyorda demektir.

Mesela burdaki gibi

Bu sahne mangada var mı yok mu bilmiyorum ama buradan bağlantı kurdum.
Çoğu okur Zoronun burada kral haki kullandığını düşünsede ben öyle düşünmüyorum.

Taşıdığı katanalardan birisinin ruhu kendisini korudu bana göre.

Ve bu sahnede görmüş olduğumuz ashura adlı tekniğinde Zoronun taşıdığı katanalardan birinin uyanmış ruhu olduğunu düşünüyorum.

Geminin ruhu olduğunu öğrendik ve ruhunun uyanışınıda gördük.
Katananın ruhunun olduğunu öğrendik ve uyanışınıda gördük.

Peki bu kadar mı? Hayır değil.

Geminin ruhu var, katananın ruhu var ve son olarak insanın ruhu var.

Peki insan ruhunun uyanışı ne olabilir? Tabi ki kral haki.

Dikkat ederseniz Luffy'nin kral haki üzerinde kontrolü olmadan önce kullandığı tüm k.hakilerde zor durumda. Bu yukarıdaki Ashura ve Kl.mann tekniklerinin ortaya çıkmasıyla benzer bir durum. Yani duygusal açıdan gemi ruhuda katana ruhuda insan ruhuda harekete geçebiliyor.

Şeytan meyvelerinin ruhlarının olduğu kesin olarak açıklanmasada sağlam deliller var. Teoriden teori üretmek biraz saçma fakat buradan sağlam bir bağlantı yaptım.

Kral haki insan ruhunu temsil ediyorsa şeytan meyvesi yiyen kral haki kullanıcısının vücudunda bir yin-yang oluşur. İnsan ruhu/Şeytan ruhu

Şeytan meyvesinin uyanışının kral haki ile olacağını düşünen arkadaşlar doğru düşünüyor olabilir zira kral haki insan ruhunun uyanmış haliyse içindeki şeytan ruhuna baskın gelip onu istediği gibi kontrol edebilir. Diğer bir yol ise şeytan meyvesinin ruhu kullanıcısının duygusuna bağlı bir şekilde uyanacak.

Özetle: Kral haki insan ruhunun uyanmış hali ve aynı zamanda Yin-yangın yang kısmını oluşturan taraf. Şeytan meyvesinin ruhu ise Yin kısmını dolduruyor. Yang Luffy'de duygu patlaması ile ortaya çıktı. Yin ise Yangın tetiklemesiyle ortaya çıkabilir demek istedim. Tabi Yin'de Yang gibi duygu patlamasıyla ortaya çıkabilir.

Yin-yang'dan devam edelim. İnsan vücudunda Yin-yangı oluşturan şeytan ruhu ve insan ruhu.
Yani kullanıcı ikinci bir şeytan meyvesini tükettiğinde şeytan ruhu baskın geliyor Yin-yang bozuluyor ve kullanıcı ölüyor.

Fakat Teach için durum öyle değil. Yin-yang'ın beyaz kısmı Teach'te hiç olmadığından iki meyveyi birden kullanıyor olabilir. İki şeytan meyvesi yedikten sonra Yin-yang dengesinin bozulup kullanıcının ölmesi lazım çünkü şeytan meyvesinin ruhu insan ruhuna baskın gelir. Ölmüyorsa Teachte Yin-yangın Yang kısmı yok demektir. Belkide yami yami (karanlık) meyvesi Yin'in ta kendisidir?

Tabi Teach bu duruma göre istediği kadar şeytan meyvesi tüketebilir orası hala soru işareti.

Teoriyi çok önceden düşünüp geç açmanın sonuçları olsa gerek, aklımdakileri tam aktaramadım sonunuda iyi bağlayamadım. Aklıma geldikçe hatırladıkça editlerim.
Şimdilik kalın sağlıcakla.

Son düzenleme:
Editledim o kısmı tekrar oku. Dediğim gibi aklımda düşündüğüm teori kusursuz mükemmel bir teoriydi ama yazmaya niyetlenince hepsi gitti.
Okudum. Ben de ruhla bir şekilde irtibat kurulduğunu düşünüyorum. ID'deki elemanların zorla uyandırıldığını düşünüyorum. Dünyanın en iyi bilim adamından beklerim bunu.

Eline sağlık teori çok iyi göründü gözüme tebrik etmem gerek.:good:

Şeytan meyvesinin uyanışının kral haki ile olacağını düşünen arkadaşlar doğru düşünüyor olabilir zira kral haki insan ruhunun uyanmış haliyse içindeki şeytan ruhuna baskın gelip onu istediği gibi kontrol edebilir. Diğer bir yol ise şeytan meyvesinin ruhu kullanıcısının duygusuna bağlı bir şekilde uyanacak.

Kral hakinin aslında uyanış olduğu kısmıyla yukarıdaki bağlantıları epey beğendim.Şeytan ruhuna baskın gelme konusunda gerçekten ben ve birkaç kişi öyle düşünüyorduk çünkü kral haki ve uyanış açısından.Doflamingo tesadüf değildi bence.

Kral haki ve uyanış arasında bir bağlantı olma ihtimali hep söylenegelen bir şey ve bence de mantıklı. Ama pek konuyu bağlayışın falan hoşuma gitmedi. Her şeyin bir ruhu vardır uzakdoğu felsefesinde zaten, bu ruhları da uyandırmaya gerek yok bence uyanış şeytan meyvesine özgü kalsın :) Teoriyi beğenmesem de emeğine sağlık kafa patlatmışın sonuçta.

Okudum. Ben de ruhla bir şekilde irtibat kurulduğunu düşünüyorum. ID'deki elemanların zorla uyandırıldığını düşünüyorum. Dünyanın en iyi bilim adamından beklerim bunu.
Kral haki ve uyanış arasında bir bağlantı olma ihtimali hep söylenegelen bir şey ve bence de mantıklı. Ama pek konuyu bağlayışın falan hoşuma gitmedi. Her şeyin bir ruhu vardır uzakdoğu felsefesinde zaten, bu ruhları da uyandırmaya gerek yok bence uyanış şeytan meyvesine özgü kalsın :) Teoriyi beğenmesem de emeğine sağlık kafa patlatmışın sonuçta.
Eline sağlık teori çok iyi göründü gözüme tebrik etmem gerek.:good:

Kral hakinin aslında uyanış olduğu kısmıyla yukarıdaki bağlantıları epey beğendim.Şeytan ruhuna baskın gelme konusunda gerçekten ben ve birkaç kişi öyle düşünüyorduk çünkü kral haki ve uyanış açısından.Doflamingo tesadüf değildi bence.

Kral haki insan ruhunun uyanmış hali ve aynı zamanda Ying-Yangın Yang kısmını oluşturan taraf. Şeytan meyvesinin ruhu ise Ying kısmını dolduruyor. Yang Luffy'de duygu patlaması ile ortaya çıktı. Ying ise Yangın tetiklemesiyle ortaya çıkabilir demek istedim. Tabi Ying'de Yang gibi duygu patlamasıyla ortaya çıkabilir.

Teori güzel, özelllikle Teach kısmı doğru çıkabilir.
Hacı aslında Teach hakkında bu yazdıklarımdan çok daha fazla şey düşünmüştüm fakat hepsi aklımdan uçtu gitti. Bayadır aklımda teori çünkü vakit bulup yazamıyordum. Teşekkür ettim.

Güzel teori mantıklı geldi.Eline sağlık.
:sapkali:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık