Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Usopp

'Hasır Şapka Korsanları' forumunda Smoker tarafından 23 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Severim.

  66 oy
  66.0%
 2. Sevmem.

  34 oy
  34.0%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Usopp
  (Usoppu), Hasır Şapka Korsanları'nın keskin nişancısı ve eski Usopp Korsanları'nın kaptanıdır. Diğer bir özelliği de tayfanın yalancısı olmasıdır. Şurup Köyü'nde doğmuştur ve kendisinden ilk olarak babası Yasopp bahsetmiştir. Tayfaya üçüncü katılan üyedir. Nami ve Nico Robin ile birlikte tayfadan ayrılıp, sonra geri dönen üç karakterden biridir. Sogeking adında bir kişiliğe daha sahiptir. Nami ve Tony Tony Chopper ile birlikte tayfanın en güçsüz üç üyesinden biri olma özelliğini taşır. Dressrosa olayları esnasında Kenbunshoku Haki gücü uyandırmıştır. Böylece Hasır Şapka Korsanları içerisinde resmi olarak bir Haki türü kullanabilen dört üyeden biri olmuştur. Yine Dressrosa olayları esnasında oyuncakların tekrardan insan olmasını sağladığı için ödülünde büyük bir sıçrama meydana gelmiş ve tayfadaki en yüksek üçüncü ödüle sahip üye olmuştur.

  Görünümü

  Zaman Atlaması Öncesi
  Usopp zaman atlamasından önce siyah renkte kıvırcık saçları olan, yanık tenli ve sıska bir gençtir. Pinokyo'nunkine benzeyen uzun bir burnu vardır. Burnunun uzunluğu ve sürekli yalan söylemesi aradaki benzerliği daha gerçekçi kılar. Burnu annesi Banchina'ya benzer iken, diğer yüz özellikleri babası Yasopp'a benzer. Bartholomew Kuma tarafından Hasır Şapka Korsanları dağıtıldığı zaman Boin Takımadaları'na düşmüş ve burada aşırı derecede kilo almıştır.

  İki yıl önce genelde kafasına koyu yeşil bir bandana, sol koluna da mavi-beyaz renkte çizgileri olan bir kol bandı takardı. kahverengi bir tulum giyer. Tulumunun belinde beyaz bir kuşak bağlıydı ve içine bir şey giymezdi. Kafasında özel keskin nişancı gözlükleri bulunuyordu.

  Belinde daima içerisinde aletlerinin olduğu sarı renkte bir çanta taşırdı.

  Zaman Atlaması Sonrası
  İki yıllık zaman atlaması esnasında Usopp daha kaslı ve güçlü görünümlü biri olmuştur. Saçlarını uzatmıştır. Yeni haliyle daha "erkeksi" ve uzun boylu görünmektedir.

  Eski özel keskin nişancı gözlükleri yerine, siyah renkte başka gözlükler kullanır. Kulaklarında kulaklık ya da kulak korumalığına benzeyen bir alet vardır. Ufak bir keçi sakalı bırakmıştır. Kafasına geniş kenarlı beyaz renkte bir şapka takar. Askıları turuncu renkte olan sarı renkte bir tulum giyer. Botları da tulumu ile aynı renktedir.

  Eskiden yanından ayırmadığı sarı renkteki çantasını, kırmızı renkte başka bir çanta ile değiştirmiştir. Mavi-beyaz renkteki kol bandı ise halen kolundadır.

  Kişiliği

  Usopp, Hasır Şapka Korsanları'ndaki en duygusal kişilerden biridir. Gergin durumlarda kontrolünü çabucak kaybeder. Serinin başlarında güvenilmez, korkak ve yalancı birisiydi. Nami'nin aksine, Usopp'un korkaklığı gerçekten korktuğu şeylerin olmasından kaynaklanır. Korkak bir doğası olmasına rağmen zorda kaldığında korkusunu bir kenara bırakabilir ve dostlarını koruma içgüdüsünü öne çıkarabilir. Genelde kendisini rahatlatmak ve düşmanlarından kurtulmak için yalan söyler. Kuzan'a bir yalan uydurarak elinden kaçmayı başarmıştır. Yine de bazı durumlarda yalanları işe yarar. Green Bit'te yaşayan cüceler onun yalanlarına inandığı için, ülkede çıkan savaşa müttefik olarak katılmışlardır. Tehlikeli olduğunu düşündüğü olaylarda kendini güvenceye almak için bin bir türlü bahane uydurur. Genelde o anki duruma göre bir hastalığa yakalanır (Bu adaya inersem ölürüm hastalığı gibi). Zaman atlamasından önce kendisini kaptan olarak görürdü. Yabancılara ve rakiplerine kendisini "Kaptan Usopp" olarak tanıtırdı.

  Kaptanı Monkey D. Luffy ile dövüşmesinin sebebi gemi meselesidir. Aslında sorunun temelinde Usopp'un gemi yaptıracakları parayı Franky Ailesi'ne kaptırması ve geminin tamir edilemeyecek olmasına sinirlenmesi vardır. Luffy, Roronoa Zoro ve Vinsmoke Sanji gibi fiziksel olarak güçlü olmadığı için kendisini tayfaya bir yük olarak görürdü. Yine de çok zeki ve yetenekli bir keskin nişancıdır. Enies Lobby olaylarına kadar bu iki özelliğinin farkında değildi. Orada kendisini asıl güçlü yapan şeylere yoğunlaşarak işe yarayabilecek biri olduğunu anlamıştır.

  Küçük Bahçe'de Dorry ve Brogy ile tanıştıktan sonra,onların memleketi olan Elbaf'a gitmeye ve oradaki gururlu savaşçılarla tanışmaya karar vermiştir. Usopp, devlerin arasındaki yıllarca süren düelloyu gördüğü zaman bir savaşçının yolunun ne olması gerektiği sorusunun cevabı kafasında canlanmaya başlamıştır. Elbaf'a gitmek istemesinin ana nedeni, denizlere "denizin cesur savaşçılarından biri olmak" için açılmasıdır.

  Thriller Bark'ta Perona, Horo Horo no Mi gücü ile neredeyse tüm tayfa üyelerini depresyona sokarak saf dışı bırakmışsa da, bu gücü Usopp'a işlememiştir. Çünkü Usopp p zamanlar zaten depresyonda olan biriydi. Portgas D. Ace'in öldüğünü öğrendikten sonra Luffy'nin yanına gidebilmek için güçlenmeye karar vermiştir. Kaptanına geri dönmek için korkusunu bile geride bırakmış, kendinden çok daha büyük olan devasa bir böceğe tereddüt bile etmeden saldırmıştır.

  Usopp zaman atlaması esnasında kendini çok geliştirmiştir. Şimdi özellikle dövüş anlamında kendine daha çok güvenen ve bir savaşçıya yakışan bir çizgide ilerlemektedir. Zaman atlamasından önce tayfa ile birlikte İnsan Müzayede Evi'ne saldırmaya korkarken, zaman atlamasından sonra Sahte Hasır Şapka Korsanları'na tereddüt bile etmeden saldırmış, sonra da rahat bir şekilde arkasını dönüp Nami ile muhabbet etmiştir. Daha sonra Gyoncorde Plaza'da eski Yeni Balıkadam Korsanları'nın üyesi olan Daruma ile hiç çekinmeden yüzleşmiş, hatta savaşacağı için heyecan bile duymuştur. Artık kaçmak yerine, tayfası ile birlikte savaşma eğilimindedir. Zaman atlamasından önce başına ödül konulduğunu görünce dehşete kapılırken, zaman atlamasından sonra yüksek ödülünü görünce keyiflenmiştir. Yine de kendi yeteneklerini aşan durumlarda korkak tarafı ortaya çıkar. Green Bit'e giderken bu yönünü göstermiştir. Punk Hazard'a girecekleri zaman yine "Bu adaya çıkarsam ölürüm hastalığı" nüksetmiştir. Ayrıca yalan söyleme huyu da yerinde durmaktadır. Green Bit'teki cücelerin saf olduğunu anladığı an, hemen bir yalan uydurmuş ve onların kahramanı olmuştur. Kendisini Usoland olarak tanıtmış ve Montblanc Noland'ın torunu olduğunu söylemiştir.

  Her ne kadar artık tayfanın Zayıf Üçlü'sünden biri olmadığını iddia etse de, güçlü rakiplere karşı korkaklığı halen vardır. Luffy, Trafalgar D. Water Law ile ittifak kurup Kaido'yu hedef belleyince, Usopp resmen hayata küsmüştür. Dressrosa'da, Donquixote Korsanları ile hiç münakaşaya girmeyip, doğrudan fabrikayı yıkmayı önermiştir. SOP Operasyonu esnasında yeraltı ticaret limanına yapılan baskında Trébol'den korktuğu için cüceleri satarak kaçmış, sonra gururuna yediremeyip korka korka geri dönmüştür. Korkaklığı yüzünden her şeyi mümkün olan en "kolay yoldan" halletmeyi ister. Ne zaman tayfa yüksek risk içerek bir karar alsa, anında buna karşı çıkar. Sadece Yol Kitabeleri ile Raftel'e gidilebileceğini öğrendikleri zaman Yonko ile hiç savaşmadan kitabeleri gizlice kopyalamayı önermiştir.

  Zaman atlamasından sonra Usopp'ta hafiften de olsa sapıklık işaretleri görülmüştür. Zoro ve Brook ile birlikte Ryugu Sarayı'nda kafese kapatıldıkları zaman Brook'un ruhunu bedeninden ayırabildiğini görmüştür. Brook, ruhu ile cisimlerin içinden de geçebildiğini söyleyince Usopp'un burnu biraz kanamıştır. Ayrıca Nami'nin bedenine giren Sanji, Nami'nin bedenini sergileyince heyecanlanmıştır.

  Alt-Ego

  Her şeyi öğrendim. Görünüşe göre genç bir hanımı kurtarmak niyetindesiniz. Sizlere yardım etmemek için bir sebep göremiyorum. Birlikte savaşalım!
  -Sogeking, Sanji ve Franky'ye yardım teklif ediyor.

  Sogeking, tayfadan ayrıldıktan sonra Usopp'un Water 7 ve Enies Lobby'de yarattığı alt-egosudur. Tayfadan ayrıldığı için, Sanji ve Franky'ye Robin'i kurtarma mücadelesinde yardımcı olamayacağını söylemiş, bundan dolayı pişman olduğu için sırtına bir pelerin ve yüzüne bir maske geçirip kendisini Sogeking olarak tanıtmıştır.

  Usopp'un aksine Sogeking daha derin bir ses tonuyla konuşur ve genelde karşısındaki kişilerin isimlerinin sonuna -kun takısı ekler (Luffy-kun, Zoro-kun, Robin-kun gibi). Geldiği yer olduğunu iddia ettiği Keskin Nişancılar Adası'nın yeri kendisine sorulduğunda, "Kalplerinizde" şeklinde yanıt verir. Usopp, kılık değiştirdiği için gerçek halinde Japonca olan saldırı isimlerini, İngilizce olarak söyler. Mesela normalde Hi no Tori Boshi olan saldırısının adını, Dünya Hükümeti'nin bayrağını yakarken Fire Bird Star şeklinde söylemiştir. Usopp, Sogeking karakterini fazlasıyla içselleştirmiştir. Luffy ve Chopper hariç herkes uzun burnundan dolayı Sogeking'in aslında Usopp olduğunu anlamasına rağmen, Usopp hiç bozuntuya vermemiştir. Hatta Chopper ondan imza bile istemiştir. Şurup Köyü'ndeki Tamanegi, Ninjin, Piiman ve Kaya da Sogeking'in aslında Usopp olduğunu anlamıştır. Hatta ve hatta tüm köy halkı bu durumun farkındadır.

  Sogeking, Usopp'tan daha cesaretlidir ve kaçmak yerine dövüşmeyi tercih eder. Usopp, Sogeking kişiliğini kullandıkça tayfanın zayıf halkalarından biri olduğunu fark etmiştir. Bir keskin nişancı olduğu için tayfa açısından çok değerli biri olduğunu anlamıştır. Usopp ilk ödülünü Sogeking olarak almıştır. Bu sayede Sogeking olarak tanındığı için, Usopp olarak düşmanlar tarafından düşman sayılmazdı. İçinde Luffy'nin gölgesi olan Oars, Usopp'u hedef olarak görmemiştir.

  Sogeking: Sakin ol! Dövüş, Usopp-kun!
  Usopp: Kapa çeneni! İşim bitti! Bu dövüşü kazanamam!
  Sogeking: Bu doğru değil! Başarabilirsin!
  Usopp: Bunun için bir dayanağın var mı?
  Sogeking: Yok!
  Usopp: Yok mu!!?

  -Usopp, Sogeking ile tartışıyor.

  Usopp, Perona ile olan dövüşünde korka korka bir şeyler yapmaya çalışırken Sogeking maskesini takınca birden kendisine olan güveni gelmiş ve o ana kadar dayak yediği Kumashi'yi yenmiştir.

  Sogeking, zaman atlamasından sonra henüz görülmemiştir.

  Yetenek ve Güçleri

  Oda'nın söylediğine göre tayfaya kim katılırsa katılsın, Usopp her zaman tayfanın en güçsüz üyesi olarak kalacaktır. Yine Oda'ya göre Usopp, tayfa içerisinde güç bakımından sıradan bir insana en yakın olan kişidir. Serinin başlarında Usopp, fiziksel olarak kendinden güçlü kişileri türlü numaralar ve değişik silahlarla yenmiştir. Korkağın tekidir ve tehlikeyi görünce anında topuklar. İki yıllık çalışmasının ardından bu iki özelliğini biraz törpülemeyi başarmıştır. Usopp iki yıllık zaman atlaması esnasında fiziksel ve mental olarak kendisini güçlendirmiştir. Caesar Clown'ın adamlarını pek uğraşmadan saf dışı bırakabilmiştir. Bir keskin nişancı olduğu için yakın dövüş gerektiren durumlarda zorlanır, ancak menzilli durumlarda gerçek potansiyelini gösterebilir.

  Keskin Nişancılığı ve Yaratıcılığı
  Tayfasının keskin nişancısı olan Usopp, tıpkı babası Yasopp gibi üstün bir nişancılık yeteneğine sahiptir. Ayrıca yaratıcı biri olduğundan değişik aletler yapabilir.

  Mühendis kafası ile düşündüğü için karmaşık mekanizmaları çözmekte fazla zorlanmaz. Bayan Mutlu Noeller'in tünel sisteminin nasıl çalıştığını kısa sürede anlamıştır ve gemisinin toplarını usta bir şekilde kullanır. Caesar'a karşı verilen dövüşte, Caesar'ın Logia türü bir Şeytan Meyvesi olan Gasu Gasu no Mi'ye sahip olduğunu bilmesine rağmen, gaz olduğu için onun patlatılabileceğini söylemiştir. Ancak daha sonra Caesar'ın etrafındaki oksijeni emebileceğini anlayınca, planın işe yaramayacağını belirtmiştir. Yine de sürpriz bir saldırı ile Caesar'ı Deniztaşı kelepçeler ile yakalamış ve onun Logia güçlerini kullanmasını engellemiştir.

  Babası gibi çok usta bir keskin nişancıdır. Spandam ve yanındaki Denizci askerlerini çok uzak bir mesafeden (Denizciler'in tüfeklerinin menzili dışından) rüzgara rağmen vurabilmiştir. Sugar'ı ikinci kez durdurabilmek için çok uzak bir mesafeden tam olarak göremediği bir yere atış yapmış ve başarılı olmuştur. Keskin nişancılığından ötürü görme duyusu gelişmiştir. Thriller Bark'ta Oars'ın içinde Gekko Moriah'ın olduğunu ilk o görmüştür. Punk Hazard'da ise kendilerini izleyen Monet'i sadece o görebilmiştir.

  Franky'nin tayfaya katılmasından önce, tayfadaki alet-edevatları ve mekanik cihazları Usopp yapardı. Yaratıcı mühendislik bilgisi sayesinde Clima-Tact ve Kabuto gibi iki farklı silah yapabilmiştir. Buna ek olarak kimya bilgisine de sahiptir. Silah olarak kullandığı çeşitli kimyasal maddelere sahiptir. Ayrıca hiç anlamamasına rağmen, Going Merry'yi tamir ede ede, gemi marangozluğundan da az buçuk çakmaya başlamıştır. Ancak Franky'nin söylediğine göre bu konuda çok acemidir ve çekici bile düzgün tutamaz. Franky tayfaya katıldıktan sonra gemi tamir işlerini ona devretmiş, kendisi de istediği zamanlarda ona yardım edeceğini söylemiştir.

  Fiziksel Yetenekleri
  Usopp her ne kadar normal bir insan gibi olsa da, dayanıklılığı ve irade gücü oldukça yüksektir. Yaptığı dövüşlerden sonra ağır yaralı olarak kalsa da, çabucak iyileşir. Hatta dövüşlerine aldığı yaralara rağmen yere yıkılmaz. Bay 4'ün dört tonluk sopasını defalarca suratına yemesine ve Bayan Mutlu Noeller'in kendisini sürekli duvarlara vurmasına rağmen ölmemiş, dövüşmeye devam etmiştir. Hatta efsanevi korsanlardan biri olan Shiki'ye karşı verilen dövüşte, dövüşün sonunda bilinci açık kalan tek kişi Usopp olmuştur. Water 7'da iki kere Franky Ailesi'nden ağır dayak yemesine rağmen, bu olayın hemen ardından Luffy ile dövüşebilmiş, daha sonra Enies Lobby'de CP9 ve Denizciler'in saldırılarına direnmiştir. Zaman atlamasından sonra Punk Hazard'da devleşmiş bir çocuktan saldırı alsa da, hemen ayağa kalkabilmiştir. Caesar'ın büyük patlamalara sebebiyet veren "Gastanet" saldırısını doğrudan yediği halde, sadece birkaç ezik izin oluşmuştur.

  Usopp'un dikkat çeken bir başka özelliği de, çok hızlı koşmasıdır. Bu özelliğini kullanarak çoğunlukla vur-kaç taktiği uygular. Sırtında yaralı haldeki Zoro'yu taşırken, bir Pacifista'dan daha hızlı koşabilmiştir. Hızlı koşabilmesinin temel nedeni, hayatta kalma içgüdüsüdür. Çünkü genelde kendisini "dövüş ya da sıvış" seçenekleri arasına bulur (genelde sıvışır).

  Diğer Yetenekleri
  Usopp aynı zamanda büyük bir sanatçıdır. Hasır Şapka Korsanları'nın simgesini o tasarlamıştır. Luffy ve Chopper basit kardan adamlar yaparken, Usopp resmen bir sanat eseri ortaya çıkarmıştır. Ayrıca hayatı boyunca hiç hasta olmamıştır. Örümcekler konusunda bilgi sahibidir. Örümcekler ile ısırılmadan veya zehirlenmeden başa çıkabilir. Ayrıca söylediği yalanlar bazı zamanlarda çok işine yarar. Yalanları ile düşmanlarını kandırabilir ve onların dikkatlerini dağıtabilir. Heracles ile geçirdiği iki yılın ardından bitki yetiştiriciliğini de öğrenmiştir. Pop Green adı verilen bitkileri yetiştirebilir ve savaşlarında kullanabilir.

  Silahları
  Her ne kadar Usopp bir kesin nişancı da olsa, ilginç olarak bir sapan kullanır. Ayrıca gemi toplarıyla çok etkili ve isabetli atışlar yapabilir.

  Yanında taşıdığı çantasında acı tabasko sosu ve çürük yumurta gibi ilginç bir sürü ekipman vardır. Skypeia'dan aldığı Kadranlar'ı da dövüşlerinde kullanır. Nefes Kadranı ile etrafa patlayıcı gaz yayabilir, Işık Kadranı ile düşmanlarını geçici bir süre kör edebilir ve Darbe Kadranı ile kendisine gelen saldırıları durdurabilir.

  Görüş gücünü ve odaklanmasını arttırmak için özel gözlükler kullanır. Gözlüklerini ilk olarak Loguetown'da geliştirmiştir. Burada aldığı gözlükleri uzunca bir süre kullanmıştır. Zaman atlamasının ardından farklı bir gözlük kullandığı görülmüştür.

  Ginga Pachinko
  Ginga Pachinko, Usopp'un eskiden kullandığı sapanın adıdır. Çantasında taşığı ekipmanları bu sapan aracılığı ile kullanırdı.

  Kabuto
  Usopp, Enies Lobby'de okuyuculara yeni silahı olan Kabuto'yu tanıtmıştır. Kabuto beş lastik tarafından desteklenen uzun bir sapandır. Skypeia'dan gelen Kadranlar ile güçlendirildiği için normal bir sapandan çok daha etkilidir. Kabuto'nun menzili oldukça geniştir. Uzaklarda nokta gibi görünen hedefleri bile vurabilir.

  Kabuto'nun tam olarak nasıl bir çalışma mekanizması olduğu bilinmemektedir. Usopp istediği zaman istediği Kadran'ın gücünü Kabuto üzerinden kullanabilir. Usopp silahın güçlerini açıklarken, Perona tarafından engellenmiştir.

  Kuro Kabuto
  Usopp zaman atlamasının ardından orijinal Kabuto'nun küçük versiyonu olan Kuro Kabuto isimli silahını kullanırken görülmüştür. Bu silahın orijinal Kabuto'dan farkları boyut olarak küçük ve renginin siyah olmasıdır.

  Güçlenmiş Kuro Kabuto
  Kuro Kabuto'nun değişik versiyonu olan bu silah çok daha büyük ve güçlüdür. Su verildikten sonra gördüğü her şeyi yer ve cephane olarak kullanır. Usopp bu silahı ile Caesar, Buffalo ve Baby 5'ı yakalamıştır. Usopp istediği zaman silahın boyutunu büyütebilir. Bu sayede çok uzaktaki hedefleri de vurabilir.

  Pop Greens
  Usopp zaman atlaması esnasında bulunduğu Boin Takımadaları'ndan Pop Greens adı verilen değişik bitkiler getirmiştir. Bitkilerini çok değişik işlemlerde kullanabilir. Bitkiler dövüşlerde kullanılabildiği gibi, kurtarma görevleri için de idealdir. Genelde kullandığı bitkiler ya kötü bir koku yayar ya da rakipleri yer. Ayrıca değişik bir teknik ile yerden bambu kamışları çıkarabilir. Bunların yanı sıra patlayıcı özellikte olan bitkileri de vardır.

  Haki
  Usopp, Dressrosa olayları esnasında Kenbunshoku Haki gücünü uyandırmıştır. Bu sayede normalde binanın içinde olan Luffy, Law ve Sugar'ı görebilmiştir. Bu gücü üzerinde kontrol sahibi değildir. Tam olarak nasıl kullanacağını henüz bilmemektedir.

  Ek Bilgiler

  - Usopp'un korsan bayrağı simgeleri aşağıdaki gibidir;

  [​IMG]
  [​IMG]


  - Usopp zaman atlamasından önce hem Luffy'nin, hem de Zoro'nun aranma posterlerinin arka kısmında görünüyordu.

  - Usopp'un sürekli yalan söylemesi ve uzun bir burnunun olması, onun Pinokyo'dan esinlenilmiş olabileceği düşünülmektedir.

  - Usopp'un sürekli köye korsanların saldırdığı konusunda yalan söylemesi, Ezop (Aesop) masallarından biri olan Yalancı Çoban'dan esinlenilmiş gibi görünmektedir. Aesop ve Usopp da isim olarak birbirlerine benzer.

  - İronik olarak Usopp'un, Kaya'ya söylediği yalanların bazıları gerçek çıkmıştır. Küçük Bahçe'de dev bir japon balığı görmüştür. Alabasta'da dev bir köstebek (Bayan Mutlu Noeller) ile dövüşmüştür. Green Bit'te cüceler ile tanışmıştır.

  - Usopp, tayfanın en zayıf üyesi olmasına rağmen tayfada herhangi bir Haki gücünü uyandırabilen 4. kişidir.

  - Usopp korkak biri olmasına rağmen, ilginç bir şekilde örümceklerden korkmaz. Jaya'da Sanji'nin bile çekindiği bir tarantulayı eline alabilmiştir.

  - Usopp, Skypeia halkına lastik bant diye bir şeyin olduğunu öğreten kişidir. Skypeia halkı da "Lastik Bant Diyarı" isimli bir park açmış ve girişine Usopp'un heykelini dikmiştir. Heykel, gerçek Usopp'un aksine kaslıdır ve gerçek bir savaşçıya benzer.

  - Usopp, 5. One Piece Popüler Karakterler anketinde 13. sıradadır.

  - Usopp'un doğum günü olan 1 Nisan, Şaka Günü olarak da bilinir.

  - Usopp'un Japon mitolojisinde yer alan uzun burunlu ve insanları kandırmayı seven bir yaratık olan tengudan esinlenilmiş olma ihtimali vardır. Kin'emon da Usopp'u tengu olarak nitelemiştir.

  SBS Tabanlı Ek Bilgiler
  - Usopp'un en sevdiği yiyecek sonbahar adalarında yaşayan turna balığıdır.

  - Usopp'un en sevmediği yiyecek mantardır. Çünkü çocukken zehirli mantar yemiştir.

  - Usopp en çok balık ve patates kızartmayı sever.

  - Hasır Şapka Korsanları bir aile olsaydı, Usopp ailenin üçüncü oğlu olurdu.

  - Usopp gerçekte yaşasaydı Afrikalı olurdu.

  - Usopp bir çiçek olsaydı papatya olurdu.

  - Usopp'un kan grubu S'tir.

  - Usopp üç gündür bir banyo yapar.

  - Tayfa üyelerinin saçlarını Usopp ve Robin keser.

  - Usopp geceleri 01:00'da uyur, sabah 08:00'da uyanır.

  - Usopp korsan olmasaydı, grafik tasarımcı olurdu.

  - Usopp'un burnu, Kaku'nun burnundan daha uzundur.

  Künye

  Adı: Usopp
  Okunuşu: Usoppu
  İngilizce Adı: Usopp
  Diğer Adı: Sogeking (Sogekingu)
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 23, Anime 8
  Bağlantıları: Hasır Şapka Korsanları, Usopp Korsanları (Eski)
  Unvanları: Keskin Nişancı, Korsan, Kaptan (Eski)
  Yaşadığı Yer: Şurup Köyü (Eski)
  Lakapları: Keskin Nişancılar Kralı (Jap. Sogeki no Ō-sama, İng. King of Snipers), Tanrı (Jap. Goddo, İng. God)
  İngilizce Lakabı (Viz): Keskin Nişancı Kral (Sniper King)
  Yaşı: 19
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 1 Nisan
  Boyu: 176 cm
  Ödülü: 200.000.000 Belly

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Usopp
  Çeviren: Smoker
  Yayınlandığı Site: http://korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 24 Ara 2016
 2. Venomemre1907 (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,303
  Üyelik Tarihi30 Nis 2009
  Adam değil adam değil adam değil.
   
 3. Mesaj Sayısı 23
  Üyelik Tarihi29 Tem 2009
  eline saglık
  hep söledim bence, usopp korkak ama korkaklıgını yendigi zamanlardaki cesareti yadsınılacak degil.komedi amaçlı bi karakter. en sevdigim sözü bi erkegin savaştan kaçmayacagı bi zaman vardır oda arkadaşının hayallerine gülündügünde :good:
   
 4. Mesaj Sayısı 151
  Üyelik Tarihi4 May 2009
  usopun doğum günü manyak olmuş. oda her karakteri öznle yazıyor vede herşeyiyle ilgili en ince hesaplar güdüyor. böyle oluncada ortaya ONE PİECE gibi bir başyapıt çıkıyor. ellerine sağlık smoker-kun.
   
 5. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Rica ederim Minatauros.
   
 6. DaNTeFe Üye

  DaNTeFe (Üye)
  Mesaj Sayısı 145
  Üyelik Tarihi5 Haz 2009
  Ellerine sağlık...Fakat şuanda tayfada en az gelişen bence Usopp.Tamam Usopp bende seviyorum ama bu kadar da az gelişilmez...
   
 7. Mesaj Sayısı 151
  Üyelik Tarihi4 May 2009
  haklısın daha fazla şeyler yapmalı. bence bi meyve yedi " Armadillo" tipi zoan nede olsa ods senpai onu armadilloya benzetiyormuş.
   
 8. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  İlerdeki Korsanlar Kralı'nın tayfasına yakışmadığını düşünüyorum.
   
 9. Triblanka (Üye)
  Mesaj Sayısı 69
  Üyelik Tarihi30 May 2009
  Yani Korsanlar Kralının tayfasında sapanla adam vurmaya çalışan bir keskin nişancı :D
  Bir an önce gerçek silahlara geçmesi lazım babası gibi biri olmalı
   
 10. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Yarın sapık aşçımız Sanji...
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık