Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Trebol

'Eski Donquixote Korsanları' forumunda Smoker tarafından 15 Oca 2016 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Severim

  8 oy
  13.6%
 2. Sevmem

  51 oy
  86.4%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Trebol (Torēboru), eski Donquixote Korsanları'nın üç üst düzey yöneticisinden biriydi. Donquixote Ailesi'nde Sinek koltuğunda otururdu ve Trebol Birliği'nin lideriydi.

  Donquixote Doflamingo'nun çocuk yaşta zalimliğe, şeytanlığa ve kötülüğe gömülmesinin kişisel sorumlusudur. Bu özellikleri nedeniyle, Dressrosa Arkı'nda göründüğünden daha etkili biri olduğu anlaşılmıştır. Trafalgar D. Water Law tarafından mağlup edilmiştir ve Doflamingo'nun yenilmesinin ardından diğer tayfa üyeleriyle birlikte tutuklanmıştır.

  Görünümü

  Trebol, tuhaf görünümlü bir adamdır. Koyu siyah renkte saçları vardır. Yüzüne küçük gelen gözlükler takar. Kısa ve sürekli akan bir burna sahiptir. Saçları ile birleşik görünen uzun sakalları vardır. Sağ gözünün üzerinde küçük bir yara izi bulunur. Ucunda sinek işareti olan bir asa taşır. Asası aynı zamanda bir çakmaktır, sümüğünü yakmak için bunu kullanır.

  Dudakları normalden daha kalındır. Eksik dişleri vardır. Aşırı kalıplı bir adam gibi görünmesine karşın, aslında oldukça zayıf ve kambur bir adamdır. Bu görüntü ile bile, normal br insandan daha uzun görünmektedir. Üzerinde sümüğünden ürettiği koyu gri renkte ve üzerinde mavi halkalar olan bir cübbe vardır. Ayakkabı giymez, yalınayak dolaşır. Ayak bileklerinde üzerinde zincir olan prangalar vardır. Cübbesi gibi, bedeninin görünen kısmı da sümüktendir. Bu yüzden dev bir sümüklü böceğe benzer.

  18 ve 33 yaşlarındayken, sakalı yoktu. Yuvarlak bir şapka takardı ve baston taşırdı.

  Kişiliği

  Trebol'ün insanlarla çok yakın mesafeden konuşmak gibi tuhaf bir alışkanlığı vardır. Bunu yaptığı kişiler genelde rahatsız olur.

  Gözüpek ve umursamaz bir adamdır. Baby 5'a, eğer Doflamingo onun bir nişanlısını daha öldürürse kendisi ile evlenebileceğini söylemiştir. Kendince Baby 5'ın hissiyat konusundaki zayıflığı ile dalga geçmiştir. Trebol gerektiğinde çok sert hamleler de yapar. Hasır Şapka Korsanları'nın Sugar'a saldırdığını anladığında, hiç vakit kaybetmeden Yönetici Kulesi'ne gemi fırlatmıştır. Umursamaz biri olduğundan, bu saldırıdan Sugar'ın zarar görüp görmeyeceği aklına gelmemiştir. Ayrıca geminin kime ait olduğunu, içinde ne olduğu ya da Doflamingo ile ne tür bir iş yaptığını da düşünmemiştir. Umursamaz ve zalim tavırlarına rağmen, tayfasından birine hakaret edildiği zaman aşırı derecede sinirlenir. Aynı hassasiyete kendi açısından da sahiptir. Law onu aşağılayarak sinirlendirmeye çalışmıştır.

  Trebol'ün burnundan sümük eksik olmaz (Bunun Şeytan Meyvesi'nden kaynaklandığı düşünülmektedir). Güldüğünde ya da heyecanlandığında burnundaki sümük çeşme gibi akar.

  Trebol, Haoshoku Haki'ye tapar ve bu güce sahip olanların kral olacak kalitede olduğunu düşünür. Doflamingo'nun Haoshoku Haki kullanması sebebiyle, adamları ile birlikte onu kanatlarının altına almış ve her istediğini yerine getirmiştir.

  Birçok One Piece karakterinde olduğu gibi, Trebol'un de kendine has bir gülüş tarzı vardır: "Behehehehe". Ayrıca değişik bir konuşma tarzı vardır. Genelde cümlelerine "Hey" kelimesi ile başlar, bazı durumlarda bunu ili kez üst üste söyler.

  Yetenek ve Güçleri

  Trebol, Doflamingo'nun tayfasında Sinek koltuğunda otururdu. Donquixote Korsanları'nın en güçlü üç adamından biriydi. Ayrıca kendi biriminde Viola, Sugar ve Jora gibi güçlü kişiler vardı.

  İyi bir keskin nişandıcır, sümüğünü kurşun olarak kullanabilir. İşaret parmağı ile nişan alır ve sümüğünü çok yüksek bir hızda ateşleyebilir. Yeraltı limanında havada uçan bir sineği iki gözünün ortasından vurmuştur. Sineği vuran sümük mermiği duvara çapınca patlamış ve üç kat takviyeli betonu delmiştir. İri görünümüne rağmen oldukça hızlı biridir. Meyve gücü ile kendini duvarlardan sektirerek uzun mesafeleri kısa sürede alabilir. Kendinden epey uzakta olan Robin'i göz açıp kapayıncaya kadar yakalamıştır. Ayrıca inanılmaz bir fiziksel gücü vardır. Kocaman bir gemiyi çekiç sallar gibi tutup, atmıştır.

  18 yaşındayken bile Vergo, Diamante ve Pica ile birlikte kocaman bir şehri yok edecek kadar güçlüydü. Ayrıca sağlam bağlantıları olduğu düşünülmektedir. Çünkü onun gibi vasıfsız bir adamın eline Ito Ito no Mi gibi serideki en güçlü meyvelerden birinin nasıl geçtiğinin başka açıklaması yoktur. 39 yaşındayken Diamante ve Pica ile birlikte tüm Dressrosa ordusunu yenmiştir.

  Şeytan Meyvesi
  Trebol, Paramecia türü bir meyve olan Beta Beta no Mi'yi yemiştir. Bu ona sümük üretme gücü sağlamıştır. Meyve gücünün yapışkan özelliği vardır. Trebol bu özellik sayesinde duvarlarda yürüyebilir. Ayrıca yapışkan gücü ile rakibini hareketsiz kılabilir ve yakaladığı rakiplerini kendine çekebilir. Sümüğünün yanıcı özelliği de vardır.

  Trebol yapışkanı ile tuttuğu cisimleri büyük bir güçle fırlatabilir. Ayrıca sümüğünü mermi gibi kullanarak, yüksek hızlarda ateşleyebilir. Magellan gibi meyve gücünü sürekli açık tutar. Bu da onun sıvı bir görünüme sahip olmasını sağlar.

  Trebol zayıf bir adam olmasına karşın, sümüğü ile kendini olduğundan daha iri gösterebilir. Zayıf bedeni ile kalın sümük tabakasının içinde istediği gibi hareket edebildiğinden, kendisine vuranlar onu Logia türü sanmaktadır.

  Silahları
  Trebol'ün elinde ucunda sinek simgesi olan büyükçe bir asa vardır. Asanın baş kısmında bir çakmak bulunur. Çakmağını sümüğünü yakmak için kullanır. Asanın alt kısmı ise keskindir.
  18 yaşındayken bir sürü çakmaklı tabanca taşıyordu. O tabancalardan birini Doflamingo'ya vermiştir, bir başkası ile de Doflamingo'ya saldıran birini öldürmüştür.

  Ek Bilgiler

  - "Trébol" İspanyolca'da yonca demektir. Yoncanın şekli, kart oyunlarındaki sinek motifi ile örtüşür.
  - Vergo ve Donquixote Rosinante'nin "Corazon" takma adını kullanmalarından dolayı, Trebol'ün de gerçek bir isim olmama ihtimali vardır.

  Künye

  Adı: Trebol
  Okunuşu: Torēboru
  İngilizce Adı: Trebol
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 700, Anime 629
  Bağlantıları: Donquixote Korsanları (Eski)
  Unvanları: Korsan (Eski), Üst Yönetici (Eski), Sugar'ın Koruması (Eski)
  Yaşadığı Yerler: Spider Miles (Eski), Dressrosa (Eski)
  Yaşı: 49
  Durumu: Canlı

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Beta Beta no Mi (Tr. Yapışkan Yapışkan Meyvesi, İng. Stick Stick Fruit)
  Anlamı: Yapışkan
  Türü: Paramecia
   
  Son düzenleme: 17 Oca 2016
 2. Kaan 4259

  Kaan (4259)
  Mesaj Sayısı 2,970
  Üyelik Tarihi17 Ara 2011
  Doflamingo'nun Usopp'u.
   
 3. kadir †. Keyser Söze

  kadir †. (Keyser Söze)
  Mesaj Sayısı 6,837
  Üyelik Tarihi4 Tem 2012
   
 4. Mesaj Sayısı 4,925
  Üyelik Tarihi14 Tem 2009
  Gülüşünü sevdiğim. :rolleyes:
   
 5. Integrale Mamba Mentality

  Integrale (Mamba Mentality)
  Mesaj Sayısı 2,617
  Üyelik Tarihi28 Oca 2011
  Tipinden, sesinden, tavırlarından her şeyinden nefret ettiğim bir karakter.
  Paylaşım için teşekkürler @Smoker
   
 6. Eric Cartman Sanji fanı isen gel beri.

  Eric Cartman (Sanji fanı isen gel beri.)
  Mesaj Sayısı 6,026
  Üyelik Tarihi25 Oca 2015
  Eline sağlık Smoker :) Bence Dof'un Vergo'dan sonraki en güçlü adamı :)
   
 7. T1T4N Üye

  T1T4N (Üye)
  Mesaj Sayısı 2,978
  Üyelik Tarihi13 Tem 2009
  Bu sümük ölmedi mi ? [ İntihar saldırısı yapmadı mı lawa ? ]
  Eline sağlık :D
   
 8. MRTFR Yare Yare Daze

  MRTFR (Yare Yare Daze)
  Mesaj Sayısı 2,499
  Üyelik Tarihi1 Tem 2012
  Elinize sağlık hocam. Epey komik bir adamdı.
   
 9. Kuroro Skill Hunter Site Yetkilisi

  Kuroro (Skill Hunter)
  Mesaj Sayısı 5,483
  Üyelik Tarihi16 Kas 2014
  Konuşurken insanlara çok yaklaşıp rahatsız etmesine hiç dikkat etmemiştim. Belki de Oda günlük hayatında sinir olduğu birinden ilham alarak böyle bir karakter yaratmıştır. :ehe:
   
 10. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 14,827
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  Ellerine sağlık.
  Dof'un en bekleneni veremeyen adamı olarak tarihe geçti. Meyvesi bile logia derken yalan çıktı.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık