Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Travian (2004)

Selamlar herkese. Travianı bilmeyen yoktur lakin gene de adettendir özet geçeyim.

Travian internet tabanlı online strateji oyunudur. (öyle olduğunu tahmin ediyorum)

Oyunda üç halk var.

1. Galyalılar
2. Romalılar
3. Cermenler

Her halkın kendine göre avantajları var. Mesela Cermenlerin asker üretimi daha hızlı vb. (Ben Cermenim)

Bu üç halktan birini seçip oyuna başlıyorsunuz. Oyun size köyünüzü nerede kurmak istediğinizi soruyor. KD, GD, KB gibi. Herhangi birini seçiyorsunuz ve sizi o bölgede başlatıyor. (Köyüm GD'de)

Köyünüzde iki farklı kısım bulunuyor.

1- Köy merkezi
2- Hammaddeler
Hammaddelerin olduğu bölgede odun, tuğla, tahıl ve demir gibi bölgeleriniz var. Bunları geliştirip üretiminizi arttırıyorsunuz. Artan üretiminizle elde ettiğiniz hammaddeler köy merkezinde kışla, sığınak, sur, askeri üs, elçilik gibi bölgeleri açmanızı sağlıyor.

Asker üretiminizi arttırmak için önce nüfus limitini arttırmanız gerekiyor bunun yolu da gırtlaktan geçtiği için tahılı yükseltmeniz gerekiyor.

Ürettiğiniz askerlerinde kendilerine göre güçleri ve avantajları var. Ürettiğiniz askerler hariç birde sizi temsil eden kahramanınız var. Kahramanınızın görüntüsünü düzenleyebiliyor onu maceralara gönderebiliyor ya da ordunuzla birlikte yağmaya gönderebiliyorsunuz. Kahramanınız diğer askerlere oranla çok daha güçlü olduğundan bazı yerlerde çok önemli rol oynayabilir.

Kahramanınız yolladığınız maceralardan ya da yağmaladığınız köyün kahramanından ganimet elde edebilir. Kılıç, at, zırh veya kafes gibi ganimetler ile kahramanınızı takviyelendirebilirsiniz. Aynı zamanda kahramanınızın leveli vardır. Level atladıkça statülerini geliştirebilirsiniz.

Tabi elde edilen tüm ganimetleri kullanacaksınız diye bir şey yok. Açık arttırmaya koyarak diğer oyunculara satabilirsiniz de.

Mesela casus yolladığınız bir köyün sahibi kahramanını maceraya yollamış ise bu bir fırsattır.

Oyunda elçilik binasından klan kurup arkadaşlarınızla birlikte daha güçlü olabiliyor ve daha hızlı gelişebiliyorsunuz. Arkadaşlar arası hammadde gönderimi, asker yardımı ve klan üzerinden kişiye ya da başka bir klana savaş açma durumu da var.

Velhasıl kelam oyunun özeti bu. Bende oynamayalı eppeeey zaman olmuştu. Az önce can sıkıntısından bir hesap açıp takılmaya başladım. Hep beraber forumca oynar ve takılırsak epey eğleniriz diye düşündüm ve konusunu açtım.

Katılmak isteyen arkadaşlar burada ki linkten TR5 serverine üye olup Güney Doğu bölgesinde bir köy açarak yanıma yerleşebilir:

https://www.travian.com/tr?uc=4c6fe800-8770-11e9-2405-0100000031c6

Yukarıdaki linkten üye olursanız bana altın falan veriyor :a:

Hiç oynamayan arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olurum. Zaten oyunda yeni başlayanlara yardım ediyor.

Sürekli takip edemem şöyle yapamam böyle yapamam diyen arkadaşlar ise bu konuya fazla takılmasın. Oyunun kendi içinde "temsilci" diye bir özelliği var. Sadece sizin izin verdiğiniz işlemleri bir başka arkadaşınızın yapabilmesini sağlayan sistem. Özetle sizin hesabınıza farklı bir parola ile girebiliyor ve sadece sizin istediğiniz şeyleri yapabiliyor. Örneğin köy yağmalama ya da bina geliştirme gibi.

Oyuna başlayan arkadaşların isimlerini ve köylerini bu yorumun altında topluyorum.

1- Luffy (asilkan1881)
2- @Knight (Knight)
3- @Dr. Hiluluk (Dr. Hiluluk)
4- @seyyah (seyyah)

seyyah dışında diğer köyler GD ve GB'de. Seyyah ise Kuzey Batıda. Yeni üye olacak arkadaşlar Kuzey Batıda köy açıp ona yakın oynayabilirler.

Son düzenleme:
Zamanında bu oyunları az mı oynadım be. Travian, Klan savaşları, Lord of ultima.

Gerçi biz oynarken kahraman sistemi yoktu. Sonradan geldi. Kuzenlerle vardiya usulü köye bakardık. Hatta bir iki serverda ilk 3'e girmişliğimiz vardı. Belli bir yerden sonra çok zaman istiyor.

Zamanında bu oyunları az mı oynadım be. Travian, Klan savaşları, Lord of ultima.

Gerçi biz oynarken kahraman sistemi yoktu. Sonradan geldi. Kuzenlerle vardiya usulü köye bakardık. Hatta bir iki serverda ilk 3'e girmişliğimiz vardı. Belli bir yerden sonra çok zaman istiyor.
O zaman senide yazıyoruz listeye.

Daha önce çok az oynayıp salmıştım. Şimdi oynarım da 3 güne salarım yine.

Gireyim de sana altın gelsin. :oleyo2:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık