Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Tower of God ''Spoiler'' Tartışma

Reçel'e bak hem akraptoru öldürüyor hem de bizim civcive yukarı birlikte çıkalım diyor... Rachelin nasıl bir geçmişi var bilmiyorum ama ölmeyi sonuna kadar hakkediyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Eustass Captain Kid
Ben de Baam'ın yüksek seviyecilerle aşık atabilmesi için zaman geçmesi gerektiğini düşünüyorum. Şu an alacağı power up baya sağlam olacaktır ama zaten mevcut durumda bir seviyeciyle aşık atma durumu ihtimali varsa o seviyeci baya kötü olmalı. Mesela arada bir gördüğümüz testlerden geçmek için zorlanan kurallıların seviyeci versiyonları gibi.
Androssiyle zaten epey yakın durumda Baam. Prensesler kurallıyken dahi seviyeci yenebiliyorlar hatta Adori Zahard, Enne Zahard gibileri yüksek seviyeci yenmişler. Kaiser Fenrir'in seviyecilere bile zarar verebileceğini söyledi ve SIU blog yazısında Fenrir'in Androssiye ciddi bir zarar veremeyeceğini söylemişti. Yani Androssi shinsoo teknikleri açısından pek kendini geliştirmemiş gibi ama görünüşe göre dayanıklılık olarak bazı seviyecilerden üstün. Ben Baam ve Androssi arasındaki farkın pek açılmayacağını düşünüyorum, Yuri birkaç teknik öğretir Androssiye.
Baam'a geri dönersek: Evet Baam gördüğü hemen hemen tüm teknikleri kopyalabiliyor artık 10 aileninkiler bile istisna değil ama Mule'un söylediği gibi bu aynı güçte olmuyor. Seviyecilerin tırmanırken kazandıkları ve 10 aile üyelerine doğuştan gelen kontratlar kayda değer bir fark yaratıyor. Baam'ın shinsoo hakimiyeti de hala gelişme aşamasında.
@Daredewill
Aslında Enryu'nun gardiyanı niye öldürdüğü belli değil, kuledeki düzenle ilgili perde arkası bazı bilgileri öğrenmeye başladık. Zahard'ın nasıl ki sanıldığı gibi mutlak kudrete sahip bir kral olmadığı anlaşıldığı gibi Gardiyanların da şu anki tanrı benzeri konumlarından önce ne oldukları ortaya çıkacaktır. Diken mevzuundaki gibi bunun şeytanlarla yakın bir mesele olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca SIU Phantaminum'u yarattığı evrenin en güçlülerinden biri olarak tasarlamış ve hikayeye doğrudan katkı yapmayacak görünüşe göre ama Enryunun ileriki safhalarda ortaya çıkacağını söylemişti.
135. kat için güç toplama olayı ise dedikodu olarak geçiyordu ki son bölümlerle birlikte doğru olmadığı anlaşıldı, diğer bir dedikodu da bu katın Zahard'ın prensi tarafından fethedileceğiydi hatırlarsan.
GoG'nin söylediklerine bakarsak Zahard gücü ele geçirince değişmiş ve ideallerinden sapmış. Gustang ve muhtemelen Macseth olan kişi bile Fug'a yardım etmeyi göze alarak Baam'a dikenin verilmesini sağladı.
Kuledeki durgunluk mevcut düzende birçok muhalifin ortaya çıkmasına sebep olmuş hatta Zahard'ın eski yandaşları bile onun liderliğini sorgulamaya başladıysa güç dengeleri hiç beklenmedik biçimde değişebilir.

Son düzenleme:
230
https://www.facebook.com/dongsu.oh

Sachi : Damn, so cold. The winter set in earlier than expected. Was 40th floor the place where 'Crystal Shards' appear?
Boro : It seems like. We have to be careful. How about Khun?
Sachi : He's been cooping with the dwarf all day along. I think he's teaching something tremendous.
Boro : Is he? And Baam will also not be about to appear... Is everything going alright with these?
Sachi : Well, If you're talking about Hoaqin, he will not show up till reaching to the floor of death.
Boro : We always have to raise our guard against him. And any new about our supplementary problem?
Sachi : Nah... No one will gladly follow us to the floor of death... But I know someone of 40th who has nothing to do with the train.
----------------------------------------------------—

40th floor station - The mushroom farm.

Hell Train arrives.

??? : Finally... It has arrived.
---------------------------------------------------—

Place of GOG. Baam and GOG is fighting each other.

GOG : Hey, boy! You're getting no better! This is not i wanted!
What your using is nothing more than a skill of mere regular. To learn my skill, That won't be enough!
Feel the place, Feel the shinsoo. You can surely control all of these...!
You have to realize that normal regulars are allowed to use shinsoo by administrator, While you have been authorized from the start...!
Make this place to your own...! That's the privilege of the one who opened the door...!
Then you will able to learn the source of shinsoo...! ( GOG creates twinkling bang.)
----------------------------------------------—

40th floor station - The mushroom farm.

Boro : It's quiet... Now I remember. 40th floor, the mushroom farm.
The place where we roughly coughed because of spore, getting down to there.
I've never seen any single ticketer getting on the train. No one is getting on the train now, as I expected.
I've always wondered who lives in here... Who the hell lives in that castle-like building?
Sachi : I've been here for a few times... When I was mad about collecting tickets...
Boro : Really? Does anyone actually live in this place?
Sachi : Of course. They were few, but settled and lived in here. And there was a boy who has special eyes, having lived in that castle.
I met him just for a moment, But he was fun. He also introduced himself as painter. He said he had settled in this place to draw the view of this place.
He really hate noisy things. So when strangers intruded here, he used to fight and evict them, along with regulars.
He's quite skilled. It was totally waste for him to remain here. When i met him in recent, he seemed to be waiting someone.
I guess he might have met the person he longed, for now.
Boro : How romantic... The painter who lives in the station of Hell train...!
There are too many oddballs in the tower, huh? Hey, someone is coming...! // Sachi : What?
Sachi : Impossible...! Hawkney...?! // Boro : Hawkney, You said?
Sachi : Yeah! He's the painter i've said minutes ago...! // Boro : I think he's coming this way...!
( And two others are following Hawkney.)
Zordang : Hawkney, Why! Why did you change your mind...!
Hawkney : Zordang? Aruku?
Zordang : You've never said you would get on the train...! We all die if you leave here...!
We cannot defend this place without your 'eyes'...!
Aruku : He's right! If lord Hawkney leave us...!
Hawkney : Move. I haven't meant to protect you. I've just wanted to keep my days in peace.
If you're about to keep what you're doing, I'll just get through you.
Zordang, Aruku : Hawkney , Please...!
-------------------------------------------—

Sachi : I'm surprised. I never expected you to get on the train.
Hawkney : It's been a pretty long time Sachi Faker. Are you still finding the woman..?
Sachi : No, I'm not. I'm currently on the train for another goal. Should i say i technically found her?
Hawkney : Good for you...for one reason or another. It's a great thing to find a new goal.
Sachi : What about you? Did you meet the person you've longed for...?
Hawkney : Well...That's....
Fatgirl ( I don't remember her name.) : Wha... New comrade?
(There are also ponsekal girl and Albelda.)
Sachi : He's the scout i've known. He's not enemy.
Hawkney : (...? What's that strange girl? )
Sachi : But Hawkney, What are you doing on the train...?
Hawkney : Ah, Sachi . Have you seen this drawing? // Sachi : Drawing?
Sachi : I've never seen it. // Boro : ( What the hell did he draw..?)
Hawkney : This is the 'crimson light' that i've been waiting for.
Sachi : Wait, What you're waiting was not a person..?
Hawkney : I never said it was a person. And I drew this one.
It's the picture that i had drawn before I entered tower, yet someone has robbed it.
The reason i entered the tower was to find this drawing. The auction only available of regulars trades in many pieces of works.
I could find them after long time had passed. My masterpiece was divided to 6 pieces and I retrieved them, one by one,
finally ended up purchasing the last one. It was about to delivered to me. But one day, I've lost contact with the seller.
And I found that the drawing is hidden inside the train from emily. I don't know where exactly it is, but I sure it's here.
I'm planning to stay at this place till i find it. 'The crimson light' is more like soul to me.

Yura : The scout we're finding is here.
Hoaqin : Aren't you going to negotiate now?
Yura : That would be difficult. We have no idea how he would react. Let's just keep him with his own. Maybe he can be used as spy.
Hoaqin : But why did you chose that boy?
Yura : Ah, Because according to Emily, He's from the floor of death.
Hoaqin : What...? Really?
Yura : Well, I have no idea how he escaped from the floor of death and became regular.
But I think he can guide us to the destination gladly.
Hoaqin : What if he refuses?
Yura : Don't worry. He must do as i say because - his soul belongs to me.
----------------------------------------------------—

Cell of the train.

Misaeng : Aren't you cold Wangnan??
Wangnan : It's alright... I was born in the cold place. This chill is nothing to me...
--------------—

a day ago-

Rachel : Be with me, Prince of the red district. We're going to change this tower.
If you do, I'll tell Cassano to revive Horyang. Just consider this as my apology since i killed one of your comrades.
Please, The deads never come back. You have to make your choice till tomorrow, but if you don't -
You'll end up losing the lives of the others....
-------------—

Now, Present.

Rachel : Did you sleep well? I came here to get your answer.
Wangnan : You...!
Rachel : This place may discomfort you. Shall we move? I brought the key.
---------------------------------—

( Rachel has removed Wangnan's handcuff.)
Wangnan : What the hell..? // Rachel : Pardon?
Wangnan : I've never said i would be your comrade...! Why are you releasing me...?
You're the one who killed my comrades...!
Rachel : Well, If we're to be a team, It's needed. Just look, You're not attacking me, even now.
Wangnan : In your dream...! I'll never be your comrade...! I can literally twist your neck...right now!
Rachel : So, What about the answer...? I'm used to such hatred. I even have climbed the tower with the man who tried to kill me.
But isn't it obvious? Though not as the friend or comrade, we can climb the tower for each other's goal and plausible excuse.
Isn't that true? I don't want you to be as friend or comrade. Just climb tower like the others. That's all.
If you do, you can save your comrades and your own life.
Wangnan : Good. If you say so... Rachel. I'll climb the tower with you. But please free Misaeng.
I want you to let her go when Cassano leaves to revive Horyang.
Rachel : Okay.
Wangnan : But remenber...Someday.... I will make you pay for killing Arkraptor...! I will...!
Rachel : I'll keep that in mind.
-------------------------------------—

Khun : Nahhh... So tired..! He's not giving me a rest. Even for a 10 minutes...! To harsh!
You devil dwarf...!
Evan : I've warned you. And you asked me first.
Khun : I know. But Hasn't my skill approved a bit...?
Evan : Well, as far as it goes. But I don't understand you guys. I mean, following the boy to the floor of death.
You may not know, But floor of death is the most dangerous place in the tower. Baam boy is seeking his goal.
Buy why are you trying to follow him, risking even your life?
Khun : Well, I don't know what others thinking but... when I first saw him wielding the black march, I was convinced...
Evan : ???
Khun : ...that 'If I follow him, something interesting will happen.'
Evan : Are you saying you're risking your life just because of being interested...?
Khun : I mean, That was start. For now, It's more than being interested... I need him.
It feels like letting him go would make everything done. To think about it, the life can be meaningless, right?
Do you think just breathing and circulating blood are life?
Shouldn't we find something much more important to find the meaning of life?
Does scrap-like life truly have meaning, if I have something to follow , even with risking my life?
The current me would feel like it's the end of world if Baam does not exist.

Hawkney'i bizim takıma alalım zaten keşifçi yoktu takımda. Baam-Koon-Rak-Hwaryun-Hawkney-...

Son düzenleme:
Gustang ve muhtemelen Macseth olan kişi bile Fug'a yardım etmeyi göze alarak Baam'a dikenin verilmesini sağladı.
Kuledeki durgunluk mevcut düzende birçok muhalifin ortaya çıkmasına sebep olmuş hatta Zahard'ın eski yandaşları bile onun liderliğini sorgulamaya başladıysa güç dengeleri hiç beklenmedik biçimde değişebilir.
dediğin bölümü merak edip okudum da bi
http://webtoontr.com/_/tower-of-god/187

böyle bişey geçiyor. 135. katı açacak "prens" diyor ? incelenebilir bi konuşma gibi geldi.

dediğin bölümü merak edip okudum da bi
http://webtoontr.com/_/tower-of-god/187

böyle bişey geçiyor. 135. katı açacak "prens" diyor ? incelenebilir bi konuşma gibi geldi.
İyice inceleyecek olursak konuşma http://webtoontr.com/_/tower-of-god/136 da başlıyor.
İlk olarak teypten konuşan kişi Gustang'e genç adam diyor ki bu onun Macseth olduğunu düşünme sebebim. Çünkü Zahard ve tayfası kuleye girdiğinde Macseth zaten oradaymış hatta onların eğitildiği Cehennem trenini bile o yapmış.
Zahard neden kulenin tamamını fethetmekten vazgeçti bilmiyoruz ama bildiğimiz şey hükümdarlığının mutlak olmadığı Atölye ve Gardiyanlarla anlaşmalar kurmuş ama bu onu mutlak hükümdar yapmıyor, anlaşmalar bozulabilir.
Gustang Macseth'i bir kenara koyarsak kule ve shinsoo'nun yapısı ve işleyişi hakkında en bilgili kimse ve onun gibi biri kulenin zirvesini görmeden tatmin olmayacaktır.
Enne Zahard'ı hatırlarsak annesi prenses olmasını istemiyor ama Gustang çok ısrar ederek sözünü geçirmeyi başarıyor. Belki de kızının "13 ay serisini toplayarak sonraki katı fethedeceğini düşünüyordu. Ancak belki aşırı baskı daha kötü bir ihtimalle de üzerinde yapılan deneyler yüzünden çılgına döndü ve mühürlendi.
Prenslere gelecek olursak 3 ayrı ihtimal var bence:
1) Zahard'ın doğrudan çocukları
2) Zahard'ın kanı aktarılmış denekler
3) Prenseslerin çocukları
Hangi seçenek veya seçenekler doğru olursa olsun Gustang sonraki kata çıkabilmek için perde arkasından onları desteklemeye çalışıyor gibi gözüküyor. Belki de Karaka'yabile yardımı dokunmuştur.

@Elodin ben prenslerin de prenseser gibi kanını aldığını düşünüyorum zahard'ın. ama bi nedenden ötürü başarısız olmuşlar gibi geliyor. sanmıyorum doğrudan zahard'dan gelip de wagnan gibi bişeyin olacağını :D ama orada macseth'in prens kim demesi ilginç geldi. baam'ı takip ettikleri gibi de acaba wagnan'ı da aynı anda takip mi ediyordu gustang diye düşündüm bi. düşük ihtimal tabi. çok abartılı olurdu herhalde.

@Elodin ben prenslerin de prenseser gibi kanını aldığını düşünüyorum zahard'ın. ama bi nedenden ötürü başarısız olmuşlar gibi geliyor. sanmıyorum doğrudan zahard'dan gelip de wagnan gibi bişeyin olacağını :D ama orada macseth'in prens kim demesi ilginç geldi. baam'ı takip ettikleri gibi de acaba wagnan'ı da aynı anda takip mi ediyordu gustang diye düşündüm bi. düşük ihtimal tabi. çok abartılı olurdu herhalde.
Son bölümde Wangnan'ın soğuk bir yerde doğdum demesi bana da denek olduğunu düşündürtüyor.
SIU giriş katındaki duvar kabartmalarının tüm Tog hikayesinin bir özeti olduğunu söylemişti ve o resimlerden biri elinde bir bebek tutan kadına benziyordu.
Diğerleri denekken Baam'ın Zahard'ın oğlu olması gibi bir ihtimal var.
Baam'ın mağarasındaki Zahard amblemini de düşünürsek bu o kadar da olasılık dışı gözükmüyor.
Zahard'ın gardiyanlarla anlaşması ne bilmiyoruz ama ben doğrudan çocuk sahibi olmamasını şöyle bir anlaşmaya bağlıyorum: '' Gardiyanlar güçlerini Zahardla paylaşacak ama Zahard Gardiyanların otoritesine aykırı her hangi bir harekette bulunmayacak ve güçlerinin kontrolsüzce yayılmasını önlemek için çocuk sahibi de olmayacak''
Peki eğer Zahard kendi takipçilerinin ve ortaklarının güvenini sarstıysa geçmişte onu destekleyen Macseth gibi biri yeni lider arayışına gitmiş olabilir. ki bu da bizi prenslere getiriyor.
Şöyle bir bakarsak Zahard tırmanmayı bırakıp bir dikta rejimi kurmuş bu Gustang gibi takipçilerini soğutmuş olabilir.
Ve Enryunun gardiyanı öldürmesine engelleyememiş olması da Gardiyanların güvenini sarsmıştır.

Son düzenleme:
Serinin evreni ve karakterleri çok fazla ama Siu bize çok fazla bilgi veriyor, mesela kulenin anahtarı konusu ve 13 ay serisinin gizemi çözüldü, ayrıca prensler konusundaki muamma az da olsa aralandı.. Herkesin hemfikir olduğu Yuri'nin 13 ay serisini toplayacak olduğudur herhalde.. Baam konusuna gelirsek yaşadığı yerdeki Zahard'ın işareti akıllara işaretin gerçekten Zahard'a ait olup olmadığı sorusunu getiriyor.. Wagnan galiba ölümsüz, çünkü kalbi delindi, bir çok kez ölümcül yaralar aldı ama hala yaşaması ve Siu'nun onu sevmesi serinin sonuna kadar değişmeyecek karakter olduğunu anlatıyor, bakalım daha kaç kişi ölecek.. Yalnız rachel konusunda yazarla hemfikir değilim, yakın zamanda rachel konusuna noktayı koymazsa seri yeşilçam kalitesinde olacak.. Ayrıca rachelde baamdaki gibi kase yok, nasıl dikeni ele geçirecek anlamadım.? Bir de Parakewl troll mu değil mi merak ediyorum, o elemanda bir şey var gibi.. Tam bir bulmaca..

230. bölümde Sachilerin yanındaki kişilerden biri, Hoaqin son kardeşi değil mi? Wikia da adı Clone diye geçiyor
O ne ara biizmkilerle takılmaya başladı daha doğrusu bu grupla ala ala ben nerde kaçırdım bunu?
Neyse aşırı sağlam bi ablamızın biizmkilerle takılması iyi bari.

Birde yeni elaman hoş duruyor. Belli baya önem verilecek karaktere çizimi güzel lakin bir ara Baama benzetir gibi oldum ama sanırım bir ben yaptım bunu. :D
Yüz hattı harbi benziyor yahu arkadaşın avatarına bir bakınca iyice

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık