Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Tower of God ''Spoiler'' Tartışma

Şimdi bu kule olayı biraz karışık,aslında 3 bölümden oluşuyor kule,iç orta ve dış diyebiliriz.En içi kısmı asansör gibi testleri tamamlayınca yukarı kata çıkıyorsun.Her katın benim anladığım üç kısmı var sadece seçilmişler iç kulede teste hak kazanabiliyorlar.Bu mağara olayıda siu bir bölümün sonunda yazmıştı net eminim.Birkere rachel hiç yıldız görmedi.Tek isteği yıldızları görmek , baam mağarada kilitliydi ama peki rachel niye yıldızları görmek için kuleyi tırmansın kule dışındaysa.Birde biraz karmaşık o yüzden uzatıyorum konuyu ; headon iç kuleye girecek kurallıları seçiyor aslında misal kertenkele kız,koon sonra white kulenin farklı katlarında ailelerinin mekanında yaşıyorlar sonra headon bunları kurallı olarak seçip iç kuleye alıyor.Benim anladığım sadece kurallılar ve kapıyı kendi başına açabilen kuralsızlar iç kulede testlere tabi tutulup kulede tırmanma hakkı kazanıyorlar.Diğerleri bulundukları katlarda tabiler.Dawon ve cha nın krallıkları gibi çiçek ülkesi ve ilk insanlar.Bunların krallıkları zahard tırmandan önce oradaydı yada antikler veyahut koon reis anlatıyordu maceraları sırasında shinsooyu çok iyi manipüle edenler vardı bizde shinsoyu kullanmayı onlardan öğrendik diye.Aslında her katta bizim asıl kule dediğimiz hariç bir orta ve dış kısım ordaki krallıklar vs. mevcut ama katlar arası seyahat edemiyorlar gibi bir sonuç çıkıyor.O yüzden zahard bile gerçekten kule dışımı yoksa orta dünyada filan yaşayıp iç kuleye ilk giren kuralsızlar mı belli değil.Phantom ve urek asıl kule dışından olanlar ama bunuda siu nin blog yazılarından biliyoruz.Kısaca kafa karışıklığın sebebi iç kuleyi siu nin bize kule diye tanıtması,ayrıntılandırmaması.Böyle yaparak hem hikayede kendine hareket edebileceği yer bırakıyor hemde biz meraklanıp üzerinde düşünüyoruz.

:good: evet olayları çok güzel özetlemişsin. Ama zahard ve ekibi ve urek yıldızları ucsuz bucaksız dünyayı bildikleri için gerçekten dışarıdan olabilirler. Bunu da göz ardı etmemek lazım. Ama Baam ve rachel in kapalı kaldığı yer nerede orası belirsiz.

Ben baam ve rachel tamamen kulenin dışından diye anladım. Urek baama kulenin dışından geldiysen, buradakileri boşver, kuleyi çok sallama tarzı birşey söylüyordu. Baamın açtığını gördüğümüz kapı iç kule kapısı değil, direk kulenin kapısıydı. Ben rachelın yıldızları görmek istemesini dış dünya bizim bugün yaşadığımız gibi bir dünya olmaya bilir diye yordum. Belki gmkyüzü tamamen bulutlarla kaplanmıştır ve sadece o bulutlardan daha yükseğe çıkılarak yıldızlar görülüyordur. Bu da o bulutlarsan daha yüksekte oşan tek yağı olan kulenin zirvesine çıkarak mümkündür. Diye düşünüyordum hep.

Ben baam ve rachel tamamen kulenin dışından diye anladım. Urek baama kulenin dışından geldiysen, buradakileri boşver, kuleyi çok sallama tarzı birşey söylüyordu. Baamın açtığını gördüğümüz kapı iç kule kapısı değil, direk kulenin kapısıydı. Ben rachelın yıldızları görmek istemesini dış dünya bizim bugün yaşadığımız gibi bir dünya olmaya bilir diye yordum. Belki gmkyüzü tamamen bulutlarla kaplanmıştır ve sadece o bulutlardan daha yükseğe çıkılarak yıldızlar görülüyordur. Bu da o bulutlarsan daha yüksekte oşan tek yağı olan kulenin zirvesine çıkarak mümkündür. Diye düşünüyordum hep.
Bence yıldızları görme derken bu mesafeden görme kastediliyor.
Edit: Bulutların ne işi var o yükseklikte.

Tam dediğim gibi yazar bu konuyu hep ucu açık bırakıyor.Bu forumda bile herkes aynı şeyi okumuşken farklı hayal edebilmiş.Bence yazarın kalitesini gösterir bu durum.Bende mağaranın dışında sanıyordum hep baamı öğrenince dumura uğramıştım o yüzden bu kadar emin konuşuyorum ama okuduklarım soru cevap veyahut bloğuda olabilir tam emin değilim.

Bir diğer şaşırdığım noktada zahard öncesi krallıkların olmasıydı.Zahard kendini kuleye medeniyet getiren kral olarak tanımlamıştı.Öncesinde bu insanlar kuralsız olarak mı girdiler kuleye yoksa enyruu gibi “kule” de ihtiyacı olan yaşam formunu mu oluşturdu hala meraktayım.Eğer kule ilk yaşam formlarını kendi yarattıysa örneğin kulede dolaşan shinsonun doğal bir sonucuda olabilir.Herkesin özellikle zahardın bu kadar kader konusunu takmasına hiç şaşırmam.Ya bir serinin bu kadar hayal kurdurup meraklandırması ne güzel.

Bir diğer şaşırdığım noktada zahard öncesi krallıkların olmasıydı.Zahard kendini kuleye medeniyet getiren kral olarak tanımlamıştı.Öncesinde bu insanlar kuralsız olarak mı girdiler kuleye yoksa enyruu gibi “kule” de ihtiyacı olan yaşam formunu mu oluşturdu hala meraktayım.Eğer kule ilk yaşam formlarını kendi yarattıysa örneğin kulede dolaşan shinsonun doğal bir sonucuda olabilir.Herkesin özellikle zahardın bu kadar kader konusunu takmasına hiç şaşırmam.Ya bir serinin bu kadar hayal kurdurup meraklandırması ne güzel.
Kule kendi yaşam formlarını kendi oluşturdu sanırım. Çünkü değişik tiplerde akıllı/akılsız canlılar var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık