Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Tower of God ''Spoiler'' Tartışma

Bence repellista haber etti yuriye çünkü haberi aldığı gibi hızlıca yetişmeye çalışıyordu.Hatta yuri baamın öldüğünü düşündüğünde bu fug tarafından kaçırıldığı zaman, repellista yuriden canavar yavrusunu istemişti baamın yaşayıp yaşamadığını öğrenmek için sonrasındada her şey hazır deyip operadan kuleyi izlemeye koyulmuştu.Yuride tahminimce urekten rica etti bunu ve hop baam ile urek canavar yavrusu ararken karşılaştı. Siu bu kader mevzusunu seviyor.Şu an son bölümlerde hep kader üzerine gitti hatta sıkıldık filan ama en başından beri hikayeyi ; güçlü insanların planlarının güçsüz insanlar tarafından kader olarak algılanması üzerine kurdu.

Bence de bu hikaye güçlü insanların planlarını güçsüzlerin yaşaması gibi.

Yurinin ve Headon un ilk katta onu beklemesi. Hatta testin bile siyah marta göre yapılması.
Yurinin en başta bulmaca tarafından öldürülmemesi bile bu planın başlangıcı gibi. Belki Urek i bile kuleye bu sebeple sürükledi.

Değil diye biliyorum. Enryuu ortadan kaybolduktan sonra geriye kalan bir silah. Gardiyandan geriye kırmızı bari kalmıştı.
Dikeni Baam'ın kılıcı gibi düşünebilirsin. Tanrı en başta Baam'a verebilirdi ama büyük ihtimal bedeni bunu kaldırmazdı. Baam'a vermek yerine Enryuu tarafından Arlen'in en sevdiği kata bırakıldı. Böylece Baam güçlenerek oraya vardığında dikeni kullanabilecekti. Burada Enryuu görev adamı. Görevi bitincede ortadan kayboldu.

Dikeni Baam'ın kılıcı gibi düşünebilirsin. Tanrı en başta Baam'a verebilirdi ama büyük ihtimal bedeni bunu kaldırmazdı. Baam'a vermek yerine Enryuu tarafından Arlen'in en sevdiği kata bırakıldı. Böylece Baam güçlenerek oraya vardığında dikeni kullanabilecekti. Burada Enryuu görev adamı. Görevi bitincede ortadan kayboldu.
Evet de bu sefer aklıma takılan Gustang kısmı, o olmasaydı diken muhtemelen Zahard tarafından bulunurdu.Gustang ve Baam birbirlerine çok büyük yardımda bulundular acaba Zahard gibi muazzam bir tehdit varken nasıl Gustand da Siu'nun dediğine göre villain olacak merak ediyorum.

Evet de bu sefer aklıma takılan Gustang kısmı, o olmasaydı diken muhtemelen Zahard tarafından bulunurdu.Gustang ve Baam birbirlerine çok büyük yardımda bulundular acaba Zahard gibi muazzam bir tehdit varken nasıl Gustand da Siu'nun dediğine göre villain olacak merak ediyorum.
Peki Zahard'ın sembolünün 3 göz olması konusunda ne düşünüyorsun. Geleceği görmesi veya kehanetlerde bulunması ile ilgili olabilir mi? Dowon ile konuşması, onu yıkacak kişinin geleceğini bilmesi ve bazı olaylarda nerede ne olacağını bilmesi(Yama'nın karşısına kedi kadını yollaması), Zahard'ın kehanetlerde bulunduğunu göstermez mi? Eğer bunları görebiliyor ise Diken'i niye almadı veya imha etmedi. Gustang Zahard'ın zayıf taraflarını biliyor. Sonuçta kuleyi tırmanan Zahard ve 12 kişiden biri Gustang. Zahard ile Baam'ı birbirleri ile çarpıştırıp aynı anda ortadan kaldırmayı planlıyor olabilir.

Peki Zahard'ın sembolünün 3 göz olması konusunda ne düşünüyorsun. Geleceği görmesi veya kehanetlerde bulunması ile ilgili olabilir mi? Dowon ile konuşması, onu yıkacak kişinin geleceğini bilmesi ve bazı olaylarda nerede ne olacağını bilmesi(Yama'nın karşısına kedi kadını yollaması), Zahard'ın kehanetlerde bulunduğunu göstermez mi? Eğer bunları görebiliyor ise Diken'i niye almadı veya imha etmedi. Gustang Zahard'ın zayıf taraflarını biliyor. Sonuçta kuleyi tırmanan Zahard ve 12 kişiden biri Gustang. Zahard ile Baam'ı birbirleri ile çarpıştırıp aynı anda ortadan kaldırmayı planlıyor olabilir.
3 göz bence dış dünyadan gelme bir sembol bu yüzden Baam'ın mağarasında Zahard'dan bağımsız olarak bulunuyordu.Dowon ile konuşan Zahard değildi bildiğim kadarıyla Wangnan gibi biriydi.Khel Hellam ve rehberler gibi kuralsızlardan dolayı tam kehanetler oluşmuyor olabilir hele dikenin kendisinin kutsallığından belki görememiştir ama bu yanıt çok aklıma yatmadı.Gustang hakkındaki yorumunuz çok mantıklı ama acaba ne için yapar bunu, kendini kral mı ilan etmek ister veya üst katlara çıkmak mı acaba?

3 göz bence dış dünyadan gelme bir sembol bu yüzden Baam'ın mağarasında Zahard'dan bağımsız olarak bulunuyordu.Dowon ile konuşan Zahard değildi bildiğim kadarıyla Wangnan gibi biriydi.Khel Hellam ve rehberler gibi kuralsızlardan dolayı tam kehanetler oluşmuyor olabilir hele dikenin kendisinin kutsallığından belki görememiştir ama bu yanıt çok aklıma yatmadı.Gustang hakkındaki yorumunuz çok mantıklı ama acaba ne için yapar bunu, kendini kral mı ilan etmek ister veya üst katlara çıkmak mı acaba?
Bir de şöyle bir şey var.

Zahard'ın Datasının taktığı küpe ile Arlene'in taktığı küpe. İkisi bir çift oluşturuyorlar gibi.

Vayy küpeler iyiymiş.

Ben dawon ile konuşan hep zahard diye düşündüm ama beni var vs dediler şüpheye düştüm. Rehberlik, geleceği görme, efsane ve kehanet hepsi karışmış burada. Herkesin bildiği kesin olan şey ile zaharda bir düşmanın geleceği.

3 göz olması Zahard dinlenme durumunda iken onun yerine bakan 3 lordu temsil ediyo diye biliyorum Yada ona ithafen 3 lırd onun yerne bakıyodu.

3 göz olması Zahard dinlenme durumunda iken onun yerine bakan 3 lordu temsil ediyo diye biliyorum Yada ona ithafen 3 lırd onun yerne bakıyodu.
3 göze ithafen 3 lord biner yıl yönetiyorlar da o zaman Zahard'ın sunaktan emirleri lordlara vermesi gerekmez mi?
Bir de şöyle bir şey var.

Zahard'ın Datasının taktığı küpe ile Arlene'in taktığı küpe. İkisi bir çift oluşturuyorlar gibi.
Güzel detay veri olduğundan acaba başlangıçta Zahard ile yakınlaşıp ona umut verdi? Gerçek Zahard olsa küpesini hatıra olarak ondan zorla almış bile olabilir derdim ama bilemiyorum

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık