Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tıp Fakültesini Bırakmak?

Bir karar vermen gerekiyor, amacın para kazanmak, her şeye rağmen iyi ve saygın bir statü elde etmek, sevdiğin işi yapmak ya da hiç çalışmamak mı?

Seçtiğin alanı gerçekten sevmiyorsan bu gün risk almaman durumunda bi ömür keşke diyebilirsin, bu duyguyu iyi bilirim. Ayrıca eklemek istiyorum, diğer bölümleri de öyle güçlü bir şekilde istemiyorsun, aynı duyguları o bölümlere geçtiğinde de yaşayabilirsin. Bunun için o bölümmü, bu bölümmü diye düşünmeden önce gelecekte seni neyin mutlu edeceğini ya da mutsuz etmeyeceğini düşün.

İlk 2 sınıfın problemi bu zaten lisede öğrendiğin hiç bir şey işe yaramadığı için okumayı öğreniyor gibi oluyorsun ezber geliyor bunaltıyor. Ben 2.sınıftayken bir fizyolojiyi severdim gerisi bana da sıkıcı gelirdi. 3 te asıl işler başladı en azından benim ünide, stajyerliğe geçince de aniden ilk 2 sene uyguladığın 3 te mantıkla öğrensen de uygulayamadığın şeyleri tamamen mantıklı algoritmik ve sistematik uygulaman isteniyor apışıp kalıyorsun. İlk 2 sene gram zevk almadıysan bırakma kararı senin yol yakınken bırakmak iyi olabilir ama istek varsa 3 ve sonrasını görmeni tavsiye ederim.Türkiyede de çalışma git dil öğren o kadar şeyi yapan insan için pek zor olmuyor.

Hocam ben de herhangi başka bir işe tıp emeği verilirse aynı paraların kazanılabileceğini düşünüyorum ki kazanılan para da gerçekten para değil, belki çok materyalistik bakıyorumdur lakin insanları iyileştirmek falan beni motive edip, ruhani bir geri dönüş sağlamıyor. Size büyük bir saygı duyduğumu dile getirmek isterim. Gerçekten çekilmeyecek iş. Hele bir de uzman olmuşsunuz, Allah o tus'un belasını versin, daha 2. Sınıfta nefret ettim salak sınavdan...
Benim fikrim ile hareket etmek ne kadar doğru çok bilmiyorum ama
Pediatristim ben
Işimi de çok severek yapıyordum
Ama cidden son yıllarda saglik politikalarında özellikle doktorluk kısmında olan gelişmeler o kadar can sıkıyor ki şuan ayaklarım sürüyerek hastaneye geliyorum
Sağlıkta şiddet malpraktis ekonomik koşullar hepsini bırak bir kenara en basiti mhrs olayı
Şuan 10 sk da bir olacak şekilde Gun de 42 mhrs açıyorlar bize
Bunun üzerine başhekimlik ayaktan hastalar mağdur olmasın diye ayaktan hastalara da bakılacak diye diretiyor min 25 30 hasta da öyle geliyor
Mesai saatine bölünce 3 5 dk da bir hasta bakman gerekiyor
Bu tempoda 6 7 saat ne tuvalete gidersin ne sigara içersin ne bi nefes alabilirsin

Üniverste hastaneleri eğitim odaklı olduğundan poliklinikler sakin insan fakultedeyken çok anlamıyor
Ama bakanliga bağlı tüm hastaneler böyle

En kötüsü de sıkıntılarını dile getiriyorsun
Adamlar bizi direk hastaların önune atıyor
Bu ülkede hicbir mesleğin maaşı bilinmez doktor maaşı herkesin ağzında
Cumhurbaşkanı bile çıkıyor diyor beğenmezse s*kt*rsinler gitsinler

Velhasıl kelam benim canım çok sıkkın benim fikirlerim ile karar vermek ne kadar doğru bilmiyorum
Üstte o mesajı yazdım ama pişman oldum
Tüm hayatını etkileyecek bir karar
Aklî selimlerden fikir almak lazım
Bence yakınında seni bilen karakterini bilen birini bul
Canını sıkan Her şeyi anlat
Çözüm üretilebiliyor mu onu gör
Ona gore karar ver
Üretilecek bir çözüm yoksa zaten karar verilmiştir

Ben 5 yıldır sağlık memuruyum. Stajları da sayarsam 7 yıldır doktorlarları en azından sokaktaki bir insandan daha yakın şekilde görgörebiliyorum. Hatta çalışma arkadaşlarım demek de yanlış olmaz. Çok iyi ya da çok egolu insanlar var ama kesinlikle sevmeden yapılacak bir şey değil.
Derslerinizi düzeltirsiniz. İnsan neye yönelirse beyni onu yapar düşüncesindeyim. 30 aldığın dersleri düzeltirsiniz diye düşünüyorum.
Ama en azından insanlara yardımcı olmak şifalarına vesile olmak gibi bir amaç uğruna doktor olmak istemiyorsanız. Kendinize zulmedersiniz görüşündeyim.
Diğer dediğiniz bölümler hakkında çok fikrim olmamakla birlikte bundan 10 sene sonra hangi mesleğin olacağını ya da oluşacağını bilemeyiz. Mesela kimse 15sene önce youtuberlik diye bir meslek olup da insanların bu kadar para kazanacağını düşünmezdi.
Son olarak doktor olursan aç kalmazsın diyenlere bakmayın. Allah rızka kefildir. Siz çalışın gerisi olur.

İlk 2 sınıfın problemi bu zaten lisede öğrendiğin hiç bir şey işe yaramadığı için okumayı öğreniyor gibi oluyorsun ezber geliyor bunaltıyor. Ben 2.sınıftayken bir fizyolojiyi severdim gerisi bana da sıkıcı gelirdi. 3 te asıl işler başladı en azından benim ünide, stajyerliğe geçince de aniden ilk 2 sene uyguladığın 3 te mantıkla öğrensen de uygulayamadığın şeyleri tamamen mantıklı algoritmik ve sistematik uygulaman isteniyor apışıp kalıyorsun. İlk 2 sene gram zevk almadıysan bırakma kararı senin yol yakınken bırakmak iyi olabilir ama istek varsa 3 ve sonrasını görmeni tavsiye ederim.Türkiyede de çalışma git dil öğren o kadar şeyi yapan insan için pek zor olmuyor.
önlisansların gözü yaşlı :D

Benim fikrim ile hareket etmek ne kadar doğru çok bilmiyorum ama
Pediatristim ben
Işimi de çok severek yapıyordum
Ama cidden son yıllarda saglik politikalarında özellikle doktorluk kısmında olan gelişmeler o kadar can sıkıyor ki şuan ayaklarım sürüyerek hastaneye geliyorum
Sağlıkta şiddet malpraktis ekonomik koşullar hepsini bırak bir kenara en basiti mhrs olayı
Şuan 10 sk da bir olacak şekilde Gun de 42 mhrs açıyorlar bize
Bunun üzerine başhekimlik ayaktan hastalar mağdur olmasın diye ayaktan hastalara da bakılacak diye diretiyor min 25 30 hasta da öyle geliyor
Mesai saatine bölünce 3 5 dk da bir hasta bakman gerekiyor
Bu tempoda 6 7 saat ne tuvalete gidersin ne sigara içersin ne bi nefes alabilirsin

Üniverste hastaneleri eğitim odaklı olduğundan poliklinikler sakin insan fakultedeyken çok anlamıyor
Ama bakanliga bağlı tüm hastaneler böyle

En kötüsü de sıkıntılarını dile getiriyorsun
Adamlar bizi direk hastaların önune atıyor
Bu ülkede hicbir mesleğin maaşı bilinmez doktor maaşı herkesin ağzında
Cumhurbaşkanı bile çıkıyor diyor beğenmezse s*kt*rsinler gitsinler

Velhasıl kelam benim canım çok sıkkın benim fikirlerim ile karar vermek ne kadar doğru bilmiyorum
Üstte o mesajı yazdım ama pişman oldum
Tüm hayatını etkileyecek bir karar
Aklî selimlerden fikir almak lazım
Bence yakınında seni bilen karakterini bilen birini bul
Canını sıkan Her şeyi anlat
Çözüm üretilebiliyor mu onu gör
Ona gore karar ver
Üretilecek bir çözüm yoksa zaten karar verilmiştir
Halen bir karar vermedim hocam, artılarıyla eksileriyle hepsini düşünüyorum sadece ama tecrübelerinizi paylaştığınız için gerçekten çok teşekkürler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık