Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

The World vs King Crimson ( Jojo )

'Manga Sohbet' forumunda Millennium Wizard tarafından 22 Tem 2019 tarihinde açılan konu

?

Stand olarak hangisi daha güçlü ?

 1. The World

  33.3%
 2. King Crimson

  66.7%
 1. Millennium Wizard King of Dressrosa

  Millennium Wizard (King of Dressrosa)
  Mesaj Sayısı 19,088
  Üyelik Tarihi21 Tem 2009
  JOJO BİZARRE ADVENTURE SERİSİ HAKKINDA SPOİLER İÇERİR.

  Lütfen animesi çıkmamış manga partları için konuşurken spoiler butonu içerisine almayı unutmayınız.
  Son partın animesini izlerken kafama takıldı.Kullanıcılar hariç değerlendirecek olursak hangi stand daha üstün sizce ? Kullanıcılarla birlikte de bu konuda konuşacağız elbette ama sadece stand anlamında seçiminizi yapın.Sizce hangisi daha güçlüdür ?


  Açıklamaların uzunluğuna takılmayın King Crimson biraz açıklanması gereken bir yetenek olduğu için kısa tutamadım.
  The World  Zamanı durdurma yeteneğine sahip.Kullanıcının bedenine de bağlı olarak maksimum 9 saniye zamanı durdurabildiği görülmüş.Dio'nun bedenine bağlı olarak daha fazlasını yapabilme ihtimali olduğu da söylenmiş.


  Süper hız/güç/duyu ve hassasiyete de sahip fiziksel kombat olarak.  [​IMG]  King Crimson  Zamanı 10 saniye silebiliyor.Sonuç değişmiyor ama başlangıç ve bitiş arasındaki kısım siliniyor.Şöyle ki yere düşen bir merminin yere düştüğünü ancak gördüğünde farkedebiliyorsun zaman silindiği için düşme sesini duyamıyorsun.

  Ve ek olarak kullanıcısına 10 saniyeye kadar geleceği görme ve tahmin etme yeteneği veriyor.Görüntü şeklinde zihne yansıyor.Görülen görüntü aynen gerçekleşiyor.Kısacası gördüğün görüntüyü değiştiremiyorsun.Geri kalan herşeyi öncesinde kullanıcı yorumluyor yanılma ihtimali de var.

  Sadece güç ve hız özelliklerinin ise Star Platinum ve The World ile karşılaştırılabilecek düzeyde olduğu söylenmiş.Kısacası rakip olabilir şeklinde.


  [​IMG]
   
 2. Kuroro Skill Hunter Site Yetkilisi

  Kuroro (Skill Hunter)
  Mesaj Sayısı 7,316
  Üyelik Tarihi16 Kas 2014
  King Crimson daha tehlikeli geliyor bana.
   
 3. Yubashiri-sama #OrochidiyeyazılırADAMdiyeokunur

  Yubashiri-sama (#OrochidiyeyazılırADAMdiyeokunur)
  Mesaj Sayısı 7,177
  Üyelik Tarihi3 Eyl 2014
  The World daha sağlam bir stand. King Crimson'ın çok güçlü gözükmesinin başlıca sebebi Part 5 tayfanın dayanıklılık açısından baya zayıf olması. Bu yüzden King Crimson gelenin geçenin kolunu bacağını kopartıyordu ortadan deliyordu. King Crimson'ın karşısında bir The World, Star Platinum, Stone Free ya da Crazy Diamond olsaydı hayatta öyle üstün gözükmezdi. Saydığım isimlerden birinin kolunu bacağını kopartamaz ortasını delemezdi zaten.

  The World aşağı yukarı Star Platinum hız, güç ve dayanıklılığına yakın. King Crimson çok hızlı ve güçlü. Daha az dayanıklı standlerde kol bacak bırakmıyor. Fakat The World'e işlemez bu. İşlese bile Dio içer kanı kendine gelir. Ayrıca zamanı atlatma gücü çok kolay çözülüyor. Bunun bilincinde olan birisi hemen karşı saldırı bile yapabiliyor. Örnek PolPol. The World'ün zaman dondurma gücüyse fark etmesi acayip zor. Kakyoin bu gücü çözebilmek için canından oldu. Cidden anlaması zor düşününce. Durduğunu fark etmen çok zor. Atladığını fark etmen acayip kolay.

  Burada mevzu güçlerden çok Jotaro'nun dediği gibi silahı kimin önce çekeceği.
   
 4. Millennium Wizard King of Dressrosa

  Millennium Wizard (King of Dressrosa)
  Mesaj Sayısı 19,088
  Üyelik Tarihi21 Tem 2009
  Güzel bir analiz olmuş beğendim.:good:
   
 5. Yubashiri-sama #OrochidiyeyazılırADAMdiyeokunur

  Yubashiri-sama (#OrochidiyeyazılırADAMdiyeokunur)
  Mesaj Sayısı 7,177
  Üyelik Tarihi3 Eyl 2014
  King Crimson baya kafayı yorduğum bi stand. Özellikle anime gelmeden önce milleti deli etti baya. Yabancıların deyimiyle broken ve ne yaptığı anlaşılmaz bir standi. Anime çıktıktan sonra oturdu baya. Senin düşüncen ne üstad?
   
 6. Millennium Wizard King of Dressrosa

  Millennium Wizard (King of Dressrosa)
  Mesaj Sayısı 19,088
  Üyelik Tarihi21 Tem 2009
  O muhabbeti bende duydum.Nasıl anlaşılamamış şaşırtıcı.Mangada geçmiyor mu silme konuşmaları yada açıklamaları ?
  Animeyi yaparken mangakaya mı danışmışlar yani de öyle anlaşılır oldu.

  En başta açıkçası bu yeteneği görünce Dio ile kıyasladım ister istemez.Silme yeteneği beklemiyordum gelecek konusunda eleman direk siliyorum zamanı dedi o yavaşça anlaşıldı derken yine de zamanı durdurmanın önüne geçemez diyordum ama sonrasında biraz kararsız kaldım açıkçası.

  Gelecek görme de var adamda çünkü.Kendine gelen mermileri zamanı silip atlatıyor.Gelecek görüp kendini ona göre hazırlıyor falan.Dio bunu yapabilse başına gelecekleri engelleyebilirdi mesela zamanı durdurması yetmedi.Tabii görme olayı da mutlak değil ama.Görse de değiştiremiyor.Zaman durunca deşildiğini görse değiştiremez.

  King Crimson daha kullanışlı duruyor fakat güç konusunda kararsızım.

  Sanırım karşı karşıya gelseler dediğin gibi silahı ilk çeken avantajlı olur.Geleceği ilk önce durdurursa Crimson karşılık veremez kolay kolay.Bu bakımdan hala The World diye düşünüyorum kılpayı da olsa savaş bakımından.

  Yaşanmış zamanın son 10 saniyesini falan silmiyorsa tabii o zaman 9 saniye durdurmanın da pek anlamı kalmaz.Sanki Diavolo diğer kişiliğine öyle birşeyler demişti o yüzden kafa biraz karışık.
   
 7. Master of Puppets Wano'nun Kapısı

  Master of Puppets (Wano'nun Kapısı)
  Mesaj Sayısı 6,828
  Üyelik Tarihi31 Ara 2016
  Star Plat serinin gücü göründüğü anından itibaren en güçlü stand diye geçiyo. Lakin bu bilinen dünyada, Gold Exp çakar hepsine.
   
 8. Millennium Wizard King of Dressrosa

  Millennium Wizard (King of Dressrosa)
  Mesaj Sayısı 19,088
  Üyelik Tarihi21 Tem 2009
  Spoiler verme ama okla vurulduğu zaman diğer standler daha güçlü olurlar gibi ondan.Requiem yeteneğini tam anlamadım yalnız güçleri etkisiz mi kılıyor gerçeklikle.
   
 9. Yubashiri-sama #OrochidiyeyazılırADAMdiyeokunur

  Yubashiri-sama (#OrochidiyeyazılırADAMdiyeokunur)
  Mesaj Sayısı 7,177
  Üyelik Tarihi3 Eyl 2014

  Ya okuyucunun kafası bir çok farklı açıdan karışmıştı. Çizer ne kadar iyi olursa olsun ya da paneller ne kadar düzgün olursa olsun sıkıntı. Sonuçta hareketle zaman bütün. Üstüne zamanı silmek çok kafa karıştırıcı bir kavram.

  Gelecek görme gücü kısılmış en azından. Yorumlamasına bağlı eğer yanlış bir yorumlama yaptıysa ağzının ortasına yiyor darbeyi.

  Requiem kişiye o an en ihtiyaç duyduğu gücü veriyor. PolPol'un ömrü standlerle mücadele ederek geçtiğinden ve oku ölümüne korumak istediğinden onun Requiem'i oku alıp çekip gitmek istiyor. Her ne kadar requiem olmasa da Kira'da da benzer bir şey oluyor. Tek istediği şey kimliğini saklamaktı okla vurulduktan sonra istediğine göre şekilleniyor gücü. Aynısı Giorno içinde geçerli.
   
 10. Millennium Wizard King of Dressrosa

  Millennium Wizard (King of Dressrosa)
  Mesaj Sayısı 19,088
  Üyelik Tarihi21 Tem 2009
  Hmm anladım iyiymiş.Eski partlardaki detayları unuttum sanki mangayı baştan okumak lazım beşe kadar aslında.Baya kritik bilgiymiş ama ben kaşındım.:flaugh:

  Bu arada Polnareff diyince neden arkadaşlarına haber vermediği bu seride gözüme çok battı.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık