Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Witcher (Oyun)

O değil de bu oyunda çok fazla cinsellik varmış doğru mu :/ Hatta şunu buraya bırakayım okuyun :

seksist oyunlar yapmakla suçlanmasında bir abes yoktur bence. kadının tahrik objesi olarak çokça kullanıldığını görürüz cd projekt oyunlarında, yalnız seksist kelimesi biraz talihsiz olmuş, daha çok "sex sells" tarzı bir vurgu yapılabilirdi, zira ortada bir cinsin öteki cinse üstünlüğünden ziyade bir cinsin öteki cinse tatmin objesi olması durumu vardır.

en basitinden witcher 1'i oynayanlar bilir, ilk karşılaştığımız kadın karakter bile, oyundan soğutacak kadar, koca memeleri ve fileli çoraplarıyla fetiş ürünü gibiydi: bakınız. witcher 3 ise malum, piyasadaki en cinsel içerikli oyunlardan biri olur. cd projekt şu lanet modern dünyada kaybolmamasını istediğimiz nadir firmalardan olduğu için, bu tarz şeyler göz ardı edilmelidir, ama bir firmanın iyi yanlarının daha çok olması onun kötü yanlarının olmadığını göstermez, savunurken objektif gözle bakınız efendim.

eğer "sex sells" durumu olmasaydı bu firma daha kusursuz olurdu, şahsen ben daha çok severdim, zira bariz bir şekilde erkek oyuncu oyuna biraz daha fazla ilgi duysun diye konulmuş büyük memeli fetişist ablalar hep beni rahatsız etmiştir. cd projekt'in cinselliği kullanmadığını söyleyebilecek bir tane bile aklı başında insan yoktur inanıyorum ki, az çok oyun haberlerini takip etmiş bir insan bile witcher 3 haberleri boyunca ne kadar da kadın bedenine vurgu yapıldığını bilir.

ama seksist diyebileceğimiz bir cinsiyet dengesizliği, dendiği gibi, kesinlikle yoktur, witcher 3'de kadınlarla kurulan diyaloglar ve kurulan iletişimler bile bunun göstergesidir.
Afedersin ama geralt reyiz çakmak çakar gibi her kasabada çakmak çakıp geçiyor :oops:

Cinsellikle alakalı bir sıkıntım yok, demek istediğim ota boka cinsel sahne koymasınlar. Hoş olmuyor. :D
Geralt karizmatik ve çapkın birisi. Mutasyonlardan dolayı da libidosu tavan yapmış birisidir aynı zamanda. :D Hal böyle olunca ara sıra kaçamak yapıyor işte ne var bunda? :S Kaldı ki OP'un çeyreği kadar dahi seks objesi olarak gösterilmiyor kadınlar, bunu bil en azından. :/

Adam yılların efsungeri. Gandalf misali ortadunyayi kötülüklerden koruyor. Babasının hayrına mi o kadar uğraşıyor sanıyorsun. He parasını da alıyor o baska
Wikide okudum olay üçlüye kadar gidiyo sanırsam aksjskjs aboov.

@Raiden benim bir sorunum yok, kaldı ki böyle karakterleri de severim :/ op seinen olsaydı shanks da böyle biri olurdu muhtemelen :/ op'ta zaten kadınlar malum. -seks objeleri olarak gösterildiği konusunda hemfikiriz- :D Oyunu oynamadığım için bilemeyeceğim ama ilk izlenim hoş değil :/

Buradan aboov seks abooov çok ayıp pis günah tarzında bir kız olduğumu zannetmeyin. ama göze sokulunca hoş olmuyor bana göre.

@Raiden benim bir sorunum yok, kaldı ki böyle karakterleri de severim :/ op seinen olsaydı shanks da böyle biri olurdu muhtemelen :/ op'ta zaten kadınlar malum. -seks objeleri olarak gösterildiği konusunda hemfikiriz- :D Oyunu oynamadığım için bilemeyeceğim ama ilk izlenim hoş değil :/

Buradan aboov seks abooov çok ayıp pis günah tarzında bir kız olduğumu zannetmeyin. ama göze sokulunca hoş olmuyor bana göre.
Anladım demek istediğini ben merak etme. OP'un kadınlara olan bakış açısından oldukça rahatsız olan birisi olarak Witcher oynarken hiç böyle bir şey düşünmedim açıkçası. Rahatsız etmedi yani.

günah günah sapık !!

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık