Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hakan: Muhafız (2018-2020)

Evet arkadaşlar ilk türk orijinal Netflix dizisi yayınlanmış durumda.
Bu konuyu dizi hakkında düşüncelerimizi paylaşmak ve dizinin gidişatı ile alakalı tartışmak için açtım.

Bu konu dizi hakkında spoiler içerebilir.

Mesela neden kötüydü veya neyi beğenmedin?
Hacı çekinme vur kır parçala:D
Bu bütçeyle bu dizi çıkıyorsa yazık olmuş

Antik zamanlardan kalma ölümsüzleri öldürebilecek sadece muhafız kanından gelen insanlar ölümsüzleri öldürebiliyormuş Muhafızlar hançer gömlek ve yüzük kullanıyorlar hançeri başkası kullanırsa ne olur hiçbirfikrimiz tabiki yok son ölümsüzü bulup öldürecek konumuz kısaca bu Hakan yani muhafız güçlerini kazanıyor ve hakan hakan olarak devam ediyor hakanın günlük hayatı ve hakanın aşkı ??? e o zaman ben neden süper kahraman dizisi izliyorum hakanın hayatı içinmi hakan güçlerini kullanmıyor bütçeleride var peki... Ölümsüzler kendi kendine takılıyorken ne yaptığı belli olmayan kötü karakterlerimizi muhafızlar çıkıp öldürmeye başlıyor ölümsüzlerde diyor ki e bizi neden öldürüyorsunuz hakkatten neden öldürüyorlar ne yapmış bu adamlar kötülük nedir o kötülük bilmiyoruz Zamanında hakanın babası faysalın karısını öldürdüğü için okan yalabık(faysal) karısını canlandırmaya çalişiyor Muhafızla karşı karşıya gelincede adam diyor ki ben karımı canlandırmaya çalışıyorum kanından 2 damla ver gidiyim canlandıryım sizinle zaten uğraşmıycam diyor e haklı? kötü karakter iyi güzel hoşta ana karakterin altı çok boş faysalın yaptığı herşeyden sonra hakan umarım kazanamaz diyorsun e kazanıyor hikayede giriş var gelişme sonuç yok kısaca dizi çok acayip 10 bölüme dön bak neydi bu diyorsun

Öncelikle Okan yalabık ın ölümsüz değil twistini yiyen yoktur ve bu kadar gereksiz bir twiste 8 bölüm ayırmak yuhhh senaryo tembelliği bence. Bide ölümsüzleri ne yaptığını neden öldürülmesi gerektiği anlatılmıyor laf arasında geçiştiriliyor ki ölümsüzlerin motivasyonundan hiç bahsedilmiyor. Neden hakanın tarafını tutayım (ölümsüzlerin tarafını da tutamıyorsun). Yan karakterler tek boyutlu klişeden oluşuyor. Bilge esnaf, serseri kız, çalışkan yardımcı, psikopat katil (polis karakterlere girmiyorum bile). Direk türk romanından uyarlanmasına rağmen diyaloglar ne kadar sıkıcı, ne kadar zevksiz yazılmış. Müzik altı sahneleri İstanbul klipleri övülüyor ama instagram yada youtube değil ki burası. Sinema sanat mı diye tartışanlara bunu izletip sinema sanat değil aga ne anlatıyorsunuz siz deseler kimse cevap veremez bence. İron fist'in türk versiyonu olmuş, oda çöptü buda çöp bence

Yani, kötü olmasa da Marvel-DC sinematik evren yapımlarından çok da farklı değildi ve + bir şeyi yoktu. Yani, denenebilir. İlk bölümde bazı yerlerde oyunculuklar çok kötü geldi. Genel olarak ortalamaydı.

Ölümsüzler Ayasofyaya nasıl geldi onu da bilmiyoruz. Adam karısını Ayasofya'ya nasıl yatırdı? :( Madem karını oraya koyabiliyordun neden tadilat işini aldın lan?! Daha ne mantıksızlıklar var pehey

Sıkmadan kendini izletiyor ama senaryo boşluklardan oluştuğu için pek bir anlamı yok. Aksiyona da pek gitmediler zaten en azından tarihsel kısmını doğru düzgün anlatsalarmış. Hemen hemen her şey havada kalıyor. Sadık olanlar en az 500 yıllık geçmişe sahip ama en kötü bu kadar organize olabilirlerdi. Senaryoyu eğip büksünler ölümsüzü, sadık olanların başına geçirsinler, anca böyle anlam kazanır.

Özellikle Zeynep ve Leyla'nın oyuncukları kötüydü. Ana karakterlerle amerikanvari diyaloglar yazılırken yan karakterlere bizden diyaloglar yazılmış. Mazhar, onun elemanı olan polis, pazarcı kız, gazeteci bunlar yan karakter ama ana karakterlerden daha iyi oynamışlar. Pazarcı kızı ilk kovaladıkları sahnede mezara gelince dua ederek kaçması falan güzeldi. Dizinin en iyi yönü de müzikleri.

2. sezonda Hakan ve Faysal iş birliği yaparlar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık