Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Legendary Moonlight Sculptor

TANITIM

Para için her şeyi göze almaya hazır, Continent of Magic (Büyü Kıtası) isimli oyunda efsanevi Savaş Tanrısı olarak bilinen Weed (Lee Hyun). Kendisi sonunda reşit olduktan sonra oyun oynamayı bırakmaya karar verir. Fakat karakterini silmek yerine satmayı tercih eder. Bazı raslantılar sonucu efsanevi karakeri 3,000,000,000 Won'a (~6,150,000 TL) satılır. Tam artık yoksulluktan kurtulduğuna ve kardeşi ile büyük annesine daha iyi bir hayat yaşatabileceğine sevinirken, babasından miras kalan borçları almaya gelen tefecilerin paranın neredeyse tamamını almasıyla mutluluğu kısa sürmüştür. Fakat artık para kazanmak için ona yeni bir yol açılmıştır. Bu seferki hedefi dünyanın ilk sanal gerçeklik oyunu olan Royal Road'dır (Kraliyet You). Bu hikayede, ailesine olan sevgisi, paraya karşı sınırsız arzusu, kurnaz zekası ve çalışkanlığı ile imparatorluk basamaklarını tırmanan Lee Hyun'un efsanesidir.
(Webtoontr'den alıntıdır.)

Türkçesi şu an güncelde değil. Uzun süreden sonra yeniden güncel verdiler.

İngilizce için

Serinin ayrıca bir de noveli var. Ne yazıkki novelin çevirisi de yavaş gidiyor. Ama yine de şükür buna. :)

Türkçe
İngilizce (İlk 20 cilt royalroadweed'e yönlendiriyor.)

Türünün en iyi örneklerindendir, Sanal gerçeklik oyunlu novellerin çoğuna ilham kaynağı olmuştur. Gereksiz ergen romantik komedi (güzel kız görünce burun kanaması,dünya kadar güçlü olup kızdan yumruk yeme) yoktur. Ana karakter yokluk içinde büyüdüğü için para konusunda çok titizdir. Beleşe iş yapmaz, gönüllü yaptığı işlerde bile bir koz,avantaj kazanmanın peşindedir. Hikaye yavaştır,her hikayedeki gibi ana karaktere arada ''yardım'' edilir ama çok değildir. 26 cildi ingilizceye çevrilmiştir, türkçe çevirisi kaçta bilmiyorum ama tavsiye ederim, Bu son 5-6 ay novellere iyice sardığım için bir düzine sağlam novel buldum. Başlama niyeti olanlar tereddüt etmesin.

Son düzenleme:
Ben de tavsiye ederim. Çeviri bildiğim kadarıyla yeniden devam edecek. ATG-MGA ve benim okuduğum diğer serileri çeviren grubun arasına yeni katılan arkadaş çevirecek. Bu ara bayağı seri aldılar.

@Kaan hangi seriler onlar?

overlord, coiling dragon, ve moonlight üçüde oldukça güzel ilerliyorlar. coiling finale geldi neredeyse. bu arada bu serinin türkçeye çevrileceğini sanmam 2 3 cilt çevirip yine bırakılacaktır.

İyicene özendirin anasını satayım, şu teknolojiyi göremeden geberip gidecez ona yanarım. Çizimleri harbi güzel beğendim konu zaten çok büyük bi mallık yapılmadığı (sao) sürece her türlü yürür. Novel sarmıyor keşke webtoon'u düzenli olarak çıksa

Edit: Bu çocuk olur. Ayak üstü ekmeği kaptı herif hiç tanımadığı birinden ifadelerde tam sinsi, sevdim.

Son düzenleme:
overlord, coiling dragon, ve moonlight üçüde oldukça güzel ilerliyorlar. coiling finale geldi neredeyse. bu arada bu serinin türkçeye çevrileceğini sanmam 2 3 cilt çevirip yine bırakılacaktır.
Şimdi çeviren grubun öyle bırakırım durumu yok. Yani sanmıyorum. Zaten kafalarına göre çeviriyorlar. Birkaç bölüm çeviriyor biri sonra al lan şunu çevir diyor o çeviriyor. Çevirmenleri de çok. Mesela ATG'yi 6-7 farklı kişi çeviriyor sanırım.

13 bölüm okudum kalanı da ingilizce okumaya çalışacağım artık seri şimdilik gözümde efsane gidiyor ulan samimiyim bu kadarını beklemiyordum. Ana karakter bu şekilde devam ederse, seri çizgisini bozmazsa türünün en iyi örneklerinden biri olacaktır

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık