Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Tayfaya Katılacak Kişi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
marineford arcı Oda fazla aceleye geldiğini ve kendisi için çokta bişey ifade etmediğini duymuşsundur. hem hepsi bir dalmadı heralde aokiji teke tek girdi.
Aceleye gelsin gelmesin, ben mangakanın çizdiği şeyi tartışmayacaksam neyi tartışıcam ? O zaman marineford arc'ını unutalım gitsin. Sakazuki'nin Jozu dışında gördüğün tümen komutanlarını alamaması için bir sebebin varsa söyle.
Sakazuki tek başınaydı birde.

Tüm tayfa diyorsun peki soruyorum bu tayfada kaç haki kullanıcısı var zira bir logia kullanıcısına vurabilmenin yolu hakiden geçer.Ben söyleyeyim 3 kişi,üstelik bu 3 kişi de daha yeni haki açabilmiş,hakide amatör lig oynayan kişiler.Yılların haki kullanıcıları olan Beyazsakal korsanlarının tüm tümenlerini bir lokmaya yutmasına ramak kalan bir amiral gördükten sonra şahsi düşüncem
yüksek uçmayalım.
3 kişi dediğin adamlar diğer yönden bakarsan marco sadece tek başına 3'üne diklendi ve durdurdu açıkçası. zaten adam korsan tayfası değil nerdeyse önüne geleni tayfasına katmış birisi. madem o kadar iyilerdi de amiraller neden hasta wb 'den ve bir tümen komutanından başkasını öldüremediler.

Aceleye gelsin gelmesin, ben mangakanın çizdiği şeyi tartışmayacaksam neyi tartışıcam ? O zaman marineford arc'ını unutalım gitsin. Sakazuki'nin Jozu dışında gördüğün tümen komutanlarını alamaması için bir sebebin varsa söyle.
Sakazuki tek başınaydı birde.
hocam marco kizaru'nun gördüğümüz en güçlü saldırısını durdurmuş hasar almamış. jozu aokijinin ağzından kan getirmiş. vista mihwk'ın karşısına dikilmiş vs yapmış. ve senaryo gereği öldürülen ace ve hasta+yaşlı olan wb ölmüş bir tek. ayrıca kaptanlarının son sözünü dinleyip kaçarken amiral kaç tanesini öldürmüş. marco ? jozu ? vista ?

hocam marco kizaru'nun gördüğümüz en güçlü saldırısını durdurmuş hasar almamış. jozu aokijinin ağzından kan getirmiş. vista mihwk'ın karşısına dikilmiş vs yapmış. ve senaryo gereği öldürülen ace ve hasta+yaşlı olan wb ölmüş bir tek. ayrıca kaptanlarının son sözünü dinleyip kaçarken amiral kaç tanesini öldürmüş. marco ? jozu ? vista ?
Attığım resimde kaçıyorlar mı ? Adamlar Sakazuki'nin karşısına çıkıyorlar ve kısa süreli bir savaş oluyor. Bu kısa süreli savaşta Beyazsakal korsanlarının Sakazuki'ye bir hasar verememesi ilginç. Tümen komutanları sıradan denizci er'leriyle kapışırlarken amiraller dünyanın en güçlü adamıyla kapışıyordu. Sonra bir amiral Beyazsakal korsanlarıyla savaşıp bir tanesini de indiriyorsa(Curiel) ve yaralandığına dair bir iz göremiyorsak ben bunu sorgularım. Adam daha yeni yeraltından çıkmış gelmiş :D. Marco Sakazuki karşısında ancak direnir. Bunu da meyve avantajı sayesinde. Sakazuki ile kapışabilecek seviyede olsa Luffy'i korumaya çalışırken direnmez de bir saldırı yapardı. Vista desen haki seviyesi meçhul. Savaşta neden bir amiral tutmadı muamma.

Marco'nun yasakani no magatama'yı durdurması tamamen meyveyle alakalı. Usopp'ta da öyle meyve olsaydı karşılardı. Adam meyvesizken tek bir lazerle ne hale geldi gördük. Jozu Kuzan'ın ağzından kan getirdi ama nasıl ? Karşısında Wb yokmuydu bu herifin? İkisiyle de kapışmasını beklemek ne kadar doğru?

Şimdi, Hasır şapka korsanları;Luffy, Zoro, Sanji
Beyazsakal korsanları; Marco, Vista. Bunlar iki tayfadan da haki kullanabilen kişiler.(Jozu savaşdışıydı o yüzden katmadım).
Bana göre bu iki taraf denk. Wb ile iki kez kapışıp, yeraltına düşmüş Sakazuki'ye Marco ve Vista birşey yapamamışsa, Monster trio'nun da birşey yapabilmesini beklemiyorum.

Croco-Boy

Ben o bunu gömer, şu buna çakar demicem ama birşey soracaktım.

WB doğru düzgün yumruk teması yaptığını görmedim akainu'ya. Full meyve vuruşu + yakasını toplama yakalama fırlatma flan yaptı. Acaba diyorum Luffy , Kokalı Elephant gatling gun yapsa daha fazla hasar veremez mi ? Sonuçta biliyoruz ki deprem meyvesinin Logia zayıflığı var. Wb de yaşlı ve hakisi eski seviyesi gibi değildi. Sadece soru ve fikir danışma olarak yazıyorum gelipte atar gider tarzı cevap vermeyin lütfen açıklama yapmanız yeterli olur. :)

Attığım resimde kaçıyorlar mı ? Adamlar Sakazuki'nin karşısına çıkıyorlar ve kısa süreli bir savaş oluyor. Bu kısa süreli savaşta Beyazsakal korsanlarının Sakazuki'ye bir hasar verememesi ilginç. Tümen komutanları sıradan denizci er'leriyle kapışırlarken amiraller dünyanın en güçlü adamıyla kapışıyordu. Sonra bir amiral Beyazsakal korsanlarıyla savaşıp bir tanesini de indiriyorsa(Curiel) ve yaralandığına dair bir iz göremiyorsak ben bunu sorgularım. Adam daha yeni yeraltından çıkmış gelmiş :D. Marco Sakazuki karşısında ancak direnir. Bunu da meyve avantajı sayesinde. Sakazuki ile kapışabilecek seviyede olsa Luffy'i korumaya çalışırken direnmez de bir saldırı yapardı. Vista desen haki seviyesi meçhul. Savaşta neden bir amiral tutmadı muamma.

Marco'nun yasakani no magatama'yı durdurması tamamen meyveyle alakalı. Usopp'ta da öyle meyve olsaydı karşılardı. Adam meyvesizken tek bir lazerle ne hale geldi gördük. Jozu Kuzan'ın ağzından kan getirdi ama nasıl ? Karşısında Wb yokmuydu bu herifin? İkisiyle de kapışmasını beklemek ne kadar doğru?

Şimdi, Hasır şapka korsanları;Luffy, Zoro, Sanji
Beyazsakal korsanları; Marco, Vista. Bunlar iki tayfadan da haki kullanabilen kişiler.(Jozu savaşdışıydı o yüzden katmadım).
Bana göre bu iki taraf denk. Wb ile iki kez kapışıp, yeraltına düşmüş Sakazuki'ye Marco ve Vista birşey yapamamışsa, Monster trio'nun da birşey yapabilmesini beklemiyorum.

O zaman bunlar 2 sene boşuna eğitim yapmış. adam zaten eğitimi başlarken amacı böyle logia olan adamlarla kapışabilmek daha ne kadar sınırına geldiğini görmedik bile hepsinin. eğer senin dediğin gibi ise bu adamlar eğer 1-2 arc sonra hepsi de demeyecem monster trio 1 tane amiral alamayacaklarsa ne zaman alacaklar ? marco 2 tane (tam bilmiyorum 3 te olabilir) lazeri meyvesi kapalı olduğu halde yiyip yine de akainu'nun karşısına dikilebiliyorsa bu adamın hakkını yemiş olursun seri de kaç kişi o lazerleri yiyip de ayağa kalkabilmiş ? wb'den darbe yemesine rağmen diyosun adam zaten sınırına yaklaşmış sen gençliğinde yada çok kuvvetli vurmasını bekliyosun.

Ben o bunu gömer, şu buna çakar demicem ama birşey soracaktım.

WB doğru düzgün yumruk teması yaptığını görmedim akainu'ya. Full meyve vuruşu + yakasını toplama yakalama fırlatma flan yaptı. Acaba diyorum Luffy , Kokalı Elephant gatling gun yapsa daha fazla hasar veremez mi ? Sonuçta biliyoruz ki deprem meyvesinin Logia zayıflığı var. Wb de yaşlı ve hakisi eski seviyesi gibi değildi. Sadece soru ve fikir danışma olarak yazıyorum gelipte atar gider tarzı cevap vermeyin lütfen açıklama yapmanız yeterli olur. :)
Akainu'a işlemez kolay kolay Hordy'e bile 50 tane çaktı adamı bilinci bir ara gitsede sonunda hapse tıktılar ,ki Akainu'a işlemez adam hayvan gibi.

Hacı sana şöyle söyleyeyim eğer savaşa Shanks dahil olmuş olmasaydı Marineford'tan tek bir korsanın bak altını çiziyorum tek bir korsanın bile canlı çıkma olasılığı yoktu.
Neden,nasıl,niçin gibi sorular sormanın hiç gereği yok.:p
neden niçinlerle uğraşsak zaten serinin zevki kalmaz. bütün wb korsanları wb'ye güvenmiyorlardı değil mi ? senaryo gereği harcadı yani bakarsan ona luffy abisinin verdiği vivre kartını yere düşürüyor ve ne hikmetse luffy onu almaya çalışırken abisi önüne geçip öldürülüyor. lan zaten abin önünde kıytırık kağıdı napacan. normal de yenilir yutulur yada mantıken açıklaması olmayan şeyleri göz ymuyoruz bence bu wb tümen komutanları olayı bunabenziyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık