Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Tartışma] Tayfadan Biri Ölürse Bu Kim Olur ?

'Teori, İnceleme, Tartışma' forumunda ysfykmt tarafından 19 Mar 2017 tarihinde açılan konu

?

Tayfadan Biri Ölürse Bu Kim Olur ?

 1. Luffy

  16 oy
  16.0%
 2. Zoro

  8 oy
  8.0%
 3. Usopp

  15 oy
  15.0%
 4. Sanji

  8 oy
  8.0%
 5. Nami

  4 oy
  4.0%
 6. Chopper

  4 oy
  4.0%
 7. Robin

  9 oy
  9.0%
 8. Franky

  2 oy
  2.0%
 9. Brook ( Zaten Ölü :P )

  3 oy
  3.0%
 10. Kimse ölmeyecek İnşallah

  31 oy
  31.0%
 1. ysfykmt All Hail Waka-sama

  ysfykmt (All Hail Waka-sama)
  Mesaj Sayısı 69
  Üyelik Tarihi25 Şub 2017
  [​IMG]
  Herkeze merhabalar. One Piece evreninde çok fazla ölüm görmediğimiz doğru. Hikayenin ilerleyişi esnasında gerçekten karakterler hayata tutunuyor. Oda karakterlerin geçmişine onların karakterleri ve nihai hedefleri üzerine etkili olan ölümler yerleştirmiş. Hikayenin ilerleyişi esnasında ise çok az ve hikaye açısından çok önemli birkaç ölüme şahit olduk. ( One Piece Türkiye'de Kanal D'de yayınlanan bir seri olsaydı bu ölümler sonrası kurban kesilir, gazeteye tam sayfa baş sağlığı ilanı verilirdi.) Hasır Şapka tayfasının her bir üyesinin gerçekleştirmek istediği bir hayali var ve bir şekilde bu hayaller kaptanın hayali olan One Piece'i bulup Korsanlar Kralı olmakla çakışıyor. Bu gerçektende ulaşması zor bir hedef. Bugüne dek defalarca Luffy'nin ölümden döndüğünü ve bu uğurda yaşamının ve de bedeninin büyük bir kısmını harcadığını biliyoruz. Bu hedef ve bu hedefle paralel olan tayfanın kendi hedefleri uğrunda hiç can kaybı olmayacak mı ?
  Evet, resimdende anladığınız üzere ben tayfadan bir ölüm olursa ölen kişinin Usopp olacağını düşünüyorum. Usopp'un nihai hedefi "Denizlerin Cesur Savaşçısı" olmak. Usopp geçmişinde yaşadığı olaylar ve sahip olduğu mizaçtan ötürü yalancı ve korkak bir karakter. Bugüne dek cesaret örnekleri göstermiş olsada bu durumun pekte değiştiğini söyleyemeyiz. Ayrıca hali hazırda ya da tarihte bildiğim kadarıyla "Denizlerin Cesur Savaşçısı" olarak anılan biri yok. Dolayısıyla böyle bir ünvanı almak için korsan olmak ya da onlarca savaş görmekten ziyade çok önemli bir savaşta büyük bir cesaret göstermek gerekiyor. Bence Usopp yaşadığı sürece "Cesur" olabilecek bir karakter değil. Baskı altında anlık olarak cesaret gösterebiliyor. Bu nedenle hepimizin beklediği Oda'nın Marineford Savaşı onun yanında küçük bir çatışma olacak dediği son savaşta Usopp'un "Denizlerin Cesur Savaşçısı" ünvanını alacak bir hamleyle öleceğini düşünüyorum.
  Peki Usopp nasıl ölecek ? Usopp top gibi tüfek gibi silahları oldukça etkili olarak kullanabilen bir "SogeKing" :alkis: One Piece' te her gücün bir bedeli, her hareketin bir sonucu olduğunu biliyoruz.( Şeytan Meyvesi yersin ama yüzemezsin) Bu son savaşta antik silahların kullanılacak olması muhtemel. Bence Usopp Plüton'u kullanarak ölecek. Belki Franky'de böyle bir silahı ateşleyebilecek kapasitede ama bence bu savaş olduğunda "Franky'nin Thousand Sunny ile tüm dünyayı gezme" tamamlanmış olmayacak. Plüton'u tam kapasitede ateşlemenin bedeli ateşleyenin ölümü olabilir. Usopp'ta bunu bilerek ve de isteyerek savaşı bitirecek ve belkide tüm dünyayı özgürleştirecek hamleyi bu şekilde yapıp "Denizlerin Cesur Savaşçısı" olabilir.
   
 2. Sakazuki Marine's.

  Sakazuki (Marine's.)
  Mesaj Sayısı 140
  Üyelik Tarihi28 Haz 2016
  Bende Usopp başganın cesur bir şekilde öleceğini düşünüyorum hep.
   
 3. Charlotte Linlin (Mercury)
  Mesaj Sayısı 5,088
  Üyelik Tarihi16 Ara 2015
  Kimse ölmez şıkkı olsa güzel olur :)
   
 4. ysfykmt All Hail Waka-sama

  ysfykmt (All Hail Waka-sama)
  Mesaj Sayısı 69
  Üyelik Tarihi25 Şub 2017
  Ekledim hocam. Unutmuşum :respect::sapkali:
   
 5. red john Akainu=Yonkou

  red john (Akainu=Yonkou)
  Mesaj Sayısı 554
  Üyelik Tarihi24 Ara 2016
  Bencede usopp reis ölecek ölecekse öyle bir şekilde ölecek ki bütün yaptığı korkaklıkları unutmuş olacağız vaybe adamın billurlarına beton yetmez diyeceğiz
   
 6. KeanexlLive Real Mothapuckking G's

  KeanexlLive (Real Mothapuckking G's)
  Mesaj Sayısı 386
  Üyelik Tarihi12 Şub 2016
  Usopp çok karizmatik bi şekilde ölücek kesin :(
   
 7. Watson Hisashiburi dana. Mugiwara…

  Watson (Hisashiburi dana. Mugiwara…)
  Mesaj Sayısı 882
  Üyelik Tarihi14 Haz 2016
  Usopp ölmeyecek. Benim gözümde %100 bu. Ölmesini umduğum kişi Sanji. Oyumu ona attım. Ancak seri sonunda ölecek olan kişi Luffy.

  Hatta aynı Naruto ve Bleach de olduğu gibi yıllar sonrasını gösterecek. Luffy'nin mezarının önünde de üç sake fincanı görebiliriz. Olursa eğer Luffy'nin mezarının önünde eşi ve çocuğunu görebiliriz. Kim olur bu eş söylemek istemiyorum. :D Eşi çocuğunun elinden tutmuş mezarın önünde duruyorlar böyle. Tabi bu kendi fantezim :D

  Hatta kadının kim olduğunu da direk göremeyeceğiz. Seri bitince herkes bunu tartışacak. Kimdi o kadın? diye. Zaten bütün kadın çizimleri aynı. :D
   
 8. Shakan ...

  Shakan (...)
  Mesaj Sayısı 3,830
  Üyelik Tarihi15 Oca 2017
  Brook zaten ölü yohohoho:D
   
 9. Raiden Jack the Ripper

  Raiden (Jack the Ripper)
  Mesaj Sayısı 12,006
  Üyelik Tarihi20 Mar 2014
  Luffy Zoro'ya her eziyet ettiğinde Zoro "Seni bir gün öldüreceğim." diyordu. Acaba gerçek mi olacak? :/ Roger gibi Luffy de ölür galiba ve eceliyle ölmek yerine bunu Zoro'dan isteyebilir. (Ömrünün kısalması,hastalık gibi sebepler var Luffy'nin ölmesi için)
   
 10. carpe d. em (Üye)
  Mesaj Sayısı 11,386
  Üyelik Tarihi22 Şub 2015
  Zoro ölür belki o malum kapaktan sonra.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık