Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Tayfa, Şeytan Meyvesi Bulursa Ne Olur?

Sizce meyveye ne olur?

• Zoro yer.

Kullanılan: 7 6.3%
  • Nami yer,

Kullanılan: 16 14.3%
  • Usopp yer,

Kullanılan: 33 29.5%
  • Sanji yer,

Kullanılan: 8 7.1%
  • Franky yer

Kullanılan: 5 4.5%
  • Satarlar, Hediye ederler.

Kullanılan: 52 46.4%
  • Çaldırırlar, Kaybederler.

Kullanılan: 32 28.6%
  • Diğer

Kullanılan: 14 12.5%

• Kullanılan toplam oy
    112
Bu konunun bir çok kez forumca konuşulup-tartışıldığını düşünüyorum, ama hali hazırda açık bir konu ve anket bulamadığım için açmak istedim.

Tayfanın şeytan meyvesi bulduğu bir bölümü, herhangi bir üye yemese bile, aralarında geçicek konuşmalar verecekleri tepkiler vs. okuması/izlemesi zevki olacağını düşünüyorum.

Oyları sınırsız yapıyorumki, birbirine çok yakın hissettiğiniz şıklar varsa işaretleyin, bir tanesi ya da 2 tanesi ağır basıyorsa, öyle kullanırsınız zaten.

Evet, bildiğimiz gibi tayfada, şeytan meyvesi kullanmayan Zoro, Nami, Usopp, Sanji, Franky var. ve bir sürpriz daha olmassa Jinbei olacak gibi duruyor,

Birkere, Jinbei'yi baştan eleyelim ankete bile eklemeyeceğim, balık adam olduğu için olası bir meyve bulma durumunda, yemek istemeyecektir. Zaten seride bir tek Vander Decken'i gördük meyve yiyen balık adam, oda değişik bir karakterdi zaten :D

Zoro'da her ne kadar gücü arzulayan bir karakterde olsa haki+kılıç kastığı için ve suyun altındada balık adamlara rahmet okuttuğu için, bulunabilecek bir meyveyi, yemek isteyeceğini düşünmüyorum, ama formalite olarak ankete ekleyeceğim belki aksini düşünen vardır.

Nami: Tayfanın en zayıf üyesi, bu konuda herkesin hem fikir olduğunu düşünüyorum. Gerçi naminin gemideki konumuda daha çok Supporting, hava tahmini, rota, vs vs elindeki Clima-Tact'ile birşeyler yapsada genede sürekli korunmaya ihtiyacı olan bir karakter, en azından kendini koruyabileceği, tayfayla arasındaki koca farkı az da olsa kapatabileceği bir meyve yese fena olmaz bence.

Sanji'de Zoro gibi, savaş gücü olarak tayfanın bel kemiklerinden biri, her ne kadar Sanji'de iyi bir yüzücü olsada, meyve yeme konusuna olumsuz bakmadığını biliyoruz, bkz: Suke Suke no mi'yi istemesi, ayrıca 2y'den önce Zoro ile arasında ufak farklar bile olsa, şuanda' Zoro ile Sanji'nin arasında hatrı sayılır bir fark olduğunu söylemek yanlış olmaz, yani bu arc'dada kendini gösteremesse, yavaştan bir meyve arayışlarına girse fena olmaz :d ve Ace'in mera mera no mi'sini sanjiye çok yakıştırıyordum keşke sabo değilde sanji yeseydi :(

Usopp'da ara sıra haddinden büyük işler yapsada, tayfadaki rolüne oranla, zayıf bir karakter. Açıkcası yeteneklerinede uyacak bir meyve bulup yemesi gerektiğini ya da artık kendini geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Gelecek korsanlar kralı, nişancısı bundan fazlasını yapabilmeli, en azından babasını geçsin :d

Franky: 1 değil 3 meyve yemiş gibi bir karakter bu zaten :D lazer, ateş, vs vs Jinbei gibi olanaksız bakıyorum, formalite olarak ekliyorum.

Tabiiki, kimse yemek istemeyebilir ya da o ara tayfaya para lazımdır hiç biri olmasa Nami para isteyebilir :D böyle bir durumda Meyve'yi satabilirlerde, bildiğiniz gibi şeytan meyvelerinin piyasası 100.000.000'dan başlıyor, ki Ope Ope no mi'nin 5.000.000.000'dan fazla ettiği konuşulmuştu

Nami yüzmeyi falan çok seviyor o yemez. Franky zaten yemem demişti. Zoro ve sanji'de bilerek meyve yemez saf güçlerine güvenirler biri yerse diğeri dalga geçer geriye sadece Usopp kalıyo oda havada atlar meyveye gücü artacak diye hele ki Logia görse dibi düşer :) Ama tabi @kuroashi.no.sanji1993 nin deiği gibi Nami satar parasını yer daha mantıklı :)

nami satmaz abi naptınız siz de. :D

tamam paragöz kız da o kadar değil yani, sonuçta korkağın teki, canı mı önemli parası mı? tayfamdan biri yesin de beni daha iyi koruyabilsin diye düşünür nami bana kalırsa. ancak ben tayfada kimsenin ilerde şeytan meyvesi yiyeceğini düşünmüyorum. çaldırırlar ya da kaybederler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık