Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Tamago

'Koca Ana Korsanları' forumunda Smoker tarafından 1 Haz 2018 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Severim.

  25 oy
  65.8%
 2. Sevmem.

  13 oy
  34.2%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Baron Tamago
  (Vikont Hiyoko ve Kont Niwatori isimleri ile de bilinir), Koca Ana Korsanları'nın "at" seviyesideki savaşçılarından biridir. Aslen Uzunbacak Kabilesi'ne mensuptur. Tayfadaki görevi Pekoms ile birlikte Koca Ana'ya bağlı bulunan adalardan aylık şeker vergisi toplamaktır.

  Görünümü

  Tamago aşırı derecede uzun bir adamdır. Bir Uzunbacak olduğu için normalden çok daha uzun bacaklara sahiptir. İleri yaşından dolayı alnında kırışıklıklar oluşmuştur. Uçları yukarı doğru kıvrılan uzun bıyıkları vardır. Genelde güneş gözlüğü takar. Beş yıl önce Pedro ile yaptığı dövüşte sol gözünü kaybetmiştir. Kafasının üzerinde şapka gibi duran bir fincan sıcak çay vardır. Arada sırada bu çaydan bir yudum alır.

  Tamago eflatun renkte bir pantolon giyer. Pantolonun üst kısmı yumurta kabuğuna benzer ve göbeğine kadar uzanır. Üzerinde eflatun renkte ceket ve ceketin içinde pembe renkli bir gömlek bulunur. Yakasına sarı renkte papyon takar. Genellikle elinde ahşaptan uzun bir baston taşır. Tuhaf görünümünden ötürü Rorona Zoro onu pusulaya benzetmiştir.

  Tamago, Vikont Hikoyo'ya dönüştüğü zaman ten rengi sararır, elleri ve kolları kanatlara dönüşür. Ayrıca kıyafetleri de sarı renge sahip olur. Kont Niwatori olduğu zaman ise pembe renkte takım elbise giymiş bir horoza benzer.

  Kişiliği

  Tamago sürekli olarak kelimelerini Fransızca sözcüklerle bitirir. Genelde cümlesine "bon" ile başlar, devamında "soir" ya da "s'il vous plaît" ile bitirir. Yumurta temasına sahip biri olduğu için tecrübesiz kimseleri "yarı pişmiş" olarak tanımlar. Birinin bilgisizliği onu şaşırttığı zaman ilgili kişi için "çiğ" tanımını kullanır.

  Tamago son derece kibar ve mantıklı bir adamdır. Şekere karşılık hazine almanın mükemmel bir teklif olduğunu kabul etmiştir. Bu sayede hem zamandan kazanmış, hem de eldeki bir adayı kurtarmıştır. Hatta şeker ödemesini yetiştirememiş kişilere ek süre vererek, üstlerine düşeni yapmalarını teklif etmiştir. Balıkadam Adası'nda şeker krizine sebep olan Hasır Şapkalar ve Koca Ana'nın arasında arabuluculuk yaparak olası bir yıkımı engellemiştir. Tüm bunlara rağmen o da Koca Ana'dan korkar.

  Tamago kibirden nefret eden biridir. Pekoms, Caribou'nun Logia meyvesine çok güvendiğini ve bu yüzden kendini yenilmez sandığını söylediği zaman ondan tiksinti duymuştur. İronik olarak kendisi de bazı zamanlarda kibrini gösterir. Pedro ile yaptığı ikinci dövüşte kendi üstün hızını övmüştür. Bazı talihsiz olaylar neticesinde Hasır Şapkalar'ın, Tüm Kek Adası'na gelmeleri onu endişelendirmiş, Hasır Şapkalar'ı küçümsememesi konusunda Charlotte Mont-d'Or'u uyarmıştır.

  Tamago tam bir görev adamıdır. Kendi ortağı olan Pekoms'un, Capone Bege tarafından vurulmasına ses çıkarmamıştır. Çünkü Pekoms'un sırf Zo'yu kurtardıkları için Hasır Şapkalar'ın gitmelerine izin vermeye niyetlendiğini öğrenmiş ve onu haksız bulmuştur. Yine de Pekoms'un yaşadığını ve Tüm Kek Adası'nda olduğunu öğrendiği zaman onu bulmak istemiş ve Koca Ana'ya onun hayatı için yalvarmayı düşünmüştür.

  Yetenek ve Güçleri

  Tamago tayfasının diğer birçok üyesi gibi koruma altındaki adalardan şeker vergisi toplamakla yükümlüdür. Bireysel olarak oldukça güçlü bir adamdır. Pedro gibi güçlü bir minke karşı kafa kafaya dövüşmüş ve dövüşün sonucunda sadece sol gözünü kaybetmiştir.

  Fiziksel Yetenekleri
  Tamago tuhaf biçimli bir vücudu olmasına rağmen fiziksel açıdan yeterli bir güce sahiptir. İnce kolları ile kendinden büyük hazine çuvallarını rahatlıkla kaldırabilir. Uzunbacak Kabilesi mensubu olduğu için ana dövüş gücü ve ana zayıflığı uzun bacaklarıdır. Seri şekilde tekmeler atabilir. Yatay şekilde dönerek bir tekerlek gibi tekmeler atarak ilerleyebilir. Bacak uzunluğundan dolayı tekmelerinin menzili epey geniştir. Bacağı ile Pedro'nun kılıcını karşılayabilmiştir. Kendisini elektrik tabanlı saldırılardan koruyan bir çeşit tayt giyer. Gücünün yanı sıra oldukça çeviktir. Pedro'nun üstün hızı ile baş edebilmiştir.

  Şeytan Meyvesi
  Tamago, Tama Tama no Mi adında türü henüz açıklanmamış bir Şeytan Meyvesi gücüne sahiptir. Meyvesi sayesinde vücudunu yumurtaya dönüştürebilir. Yumurta hali kırıldığı zaman evrim geçirerek daha güçlü bir hale gelir. Ancak bunun karşılığında insansı görünümünü kaybeder ve bir tavuğa benzemeye başlar. Bilinen üç formu vardır; Baron Tamago, Vikont Hiyoko ve Kont Niwatori. Her evrim geçirdiğinde daha da güçlenir. Üçüncü formunun "gerçek at" olduğunu belirtmiştir. Eğer Tamago'nun en güçlü formu yok edilirse, tekrardan yumurta haline döner. Evrimi esnasında zarar görmediği sürece bu döngü sonsuza kadar tekrarlanır. Böylece dövüş esnasında öldürülemez.

  Kılıç Ustalığı
  Tamago kılıç dövüşlerinde yetenekli ve tecrübelidir. Ana dövüş gücü kılıç olan Pedro'ya karşı koyabilmiştir. Kılıçtaki yeteneklerini bacak saldırıları ile kombine ederek kullanır.

  Silahları
  Tamago sağ kalçası üzerinde bir tabanca taşır. Elinde de içinde kılıç olan bir baston vardır. Vikont Hikoyo olduğu zaman iki adet bıçak kullanır.

  Ek Bilgiler

  - Tamago, diğer Uzunbacaklar'ın aksine bacaklarına özel bir anlam yüklemez.

  - Tamago'nun adı Japoncada "yumurta" anlamına gelir. Karakterin kendisi de yumurtaya benzer ve yumurta gücü veren bir Şeytan Meyvesi'ne sahiptir. Bu bağlamda Tamago adı, Koca Ana Korsanları'nın yiyecek tabanlı teması ile uyumludur.

  - Tamago seride gösterilen ilk Uzunbacak Kabilesi üyesidir.

  - Tamago, Lewis Carroll'un romanı olan Through the Looking-Glass, and What Alice Found There'deki Humpty Dumpty ve Jubjub Kuşu'nun birleşiminden esinlenilerek oluşturulmuştur.

  Künye

  Adı: Tamago
  Okunuşu: Tamago
  İngilizce Adı: Tamago
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 651, Anime 570
  Bağlantıları: Koca Ana Korsanları
  Unvanları: Korsan, Tefeci
  Yaşadığı Yer: Tüm Kek Adası
  Lakabı: Baron Tamago (Jap. Tamago Danshaku)
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 14 Mayıs
  Ödülü: 429.000.000 Beri

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Tama Tama no Mi (Tr. Yumurta Yumurta Meyvesi, İng. Egg-Egg Fruit)
  Anlamı: Yumurta
  Türü: Bilinmiyor

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Tamago
  Çeviren: Smoker
  Yayınlandığı Site: http://korsanfan.com
   
 2. Mesaj Sayısı 1,388
  Üyelik Tarihi16 Şub 2017
  "Hasırşapkaları ciddiye almalıyız(?)" tarzı çıkışı ile hatırlayacağım horozcu abi
   
 3. Edwar D. Newgate Site Yetkilisi

  Edwar D. Newgate (Site Yetkilisi)
  Mesaj Sayısı 1,596
  Üyelik Tarihi4 Ara 2015
  Eline sağlık kral.Fena karakter değil ilk çıktığından ayar olmuştum ama sonradan garip bir şekilde kendini kabul ettirdi.
   
 4. Julius Nova Chrono 1,500,000,000 Beri.

  Julius Nova Chrono (1,500,000,000 Beri.)
  Mesaj Sayısı 2,074
  Üyelik Tarihi15 Ağu 2013
  Eline sağlık. Ama evlat olsa sevilmez.
   
 5. kuroashi.no.sanji1993 燃える竜爪拳“火炎”竜王

  kuroashi.no.sanji1993 (燃える竜爪拳“火炎”竜王)
  Mesaj Sayısı 7,409
  Üyelik Tarihi5 May 2015
  Ben Paramecia diye hatırlıyordum ama değilmiş :/
   
 6. Chaos Bringer Warchief Vol'jin

  Chaos Bringer (Warchief Vol'jin)
  Mesaj Sayısı 1,592
  Üyelik Tarihi29 Kas 2016
  Nötr olduğum bir karakter. Ek bilgilere 3 şeytan meyve türüne de uyumlu serideki tek meyve yazılabilir. Paramecia gibi özel gelişimi vardır. Logia gibi vücudunu yeniler ve Zoan gibi hayvan formuna dönüşebilir.
   
 7. Shankss Red Force

  Shankss (Red Force)
  Mesaj Sayısı 620
  Üyelik Tarihi22 Nis 2015
  Çeviri için teşekkürler Smoker:good:
  Aman aman dikkatimi çeken bir karakter olmasada 3 formu olması bana Saiyanı hatırlattı:D
   
 8. Integrale Mamba Mentality

  Integrale (Mamba Mentality)
  Mesaj Sayısı 2,614
  Üyelik Tarihi28 Oca 2011
  İyi tasarlanmış sağlam bir karakter. Zoan olarak açıklanacak bence meyvesi.

  Çeviri için teşekkürler.
   
 9. Historia Sait Faik’in “Abasıyanık” Kitabı.

  Historia (Sait Faik’in “Abasıyanık” Kitabı.)
  Mesaj Sayısı 7,630
  Üyelik Tarihi1 Ağu 2017
  Şu an türünün tek örneği bakalım onun gibilerini görecekmiyiz. Severim kendisini.
   
 10. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,854
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Konuşmuştuk bunu.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık