Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Türkçe Light Novel Çeviren Siteler

'Novel-Light Novel' forumunda Count Alucard tarafından 27 May 2019 tarihinde açılan konu

1. Count Alucard (detnrlr)
    Mesaj Sayısı 3,357
    Üyelik Tarihi8 Tem 2014
    Birkaç forumda da benzer konular görmüştüm ama en erken iki sene güncellendiğini gördüm. Kendi bildiğim güncel siteleri ekleyeyim dedim. İlk yazacağım site ve seriler benim bildiklerim olacağı için gözümden kaçan siteleri belirtirseniz sevinirim.

EPİK NOVEL

Çok fazla serisi var ancak en çok okunan ya da güncel devam eden serilerini ekleyeceğim.
    Epik Novel'in ücretli serileri 30 ya da 50 bölümlük paketler şeklinde satılıyor.

Aganist The Gods
    - 1014ü ücretsiz 1264 bölüm çevrilmiştir. Belirli bir geliş düzeni yok.
    Martial God Asura - 917 bölüm çevrilmiş, devam ediyor. Belirli bir geliş düzeni yok.
    King of Gods - 704'ü ücretsiz 794 bölüm, devam ediyor. Normal düzeni haftada 3-4 bölüm.
    True Martial World - 710'u ücretsiz 1260 bölüm, devam ediyor. Haftalık 4-5 bölüm.
    I Shall Seal The Heavens - 537'si ücretsiz 1137 bölüm, devam ediyor. Haftalık 4-5 bölüm.
    Coiling Dragon - Türkçe çevirisi tamamlanmıştır. Cilt 13 Bölüm 42'ye kadar ücretsiz.
    Heavenly Jewel Change - Türkçe çevirisi tamamlanmıştır. 132.1'e kadar ücretsiz.
    Emperor's Domination - 401' ücretsiz 751 bölüm, devam ediyor. Haftalık 4-5 bölüm.
    Swallowed Star - 490'ı ücretsiz 840 bölüm, devam ediyor. Şu sıralar belirli bir düzeni yok.
    Tales of Demons & Gods - 355'i ücretsiz 475 bölüm, Güncele yakın devam ediyor.
    Charm of the Soul Pets - 411'i ücretsiz 561 bölüm. Belirli düzeni yok ara ara toplu geliyor.
    The Dark King - 269'u ücretsiz 569 bölüm. İngilizce bölüm gelmiyor. (Üç bölüm geride.)
    God and Devil World - 227 bölüm. Devam etmiyor ancak popüler denebilecek bir seri.
    Martial World - 205 bölüm. 2 aydır bölüm gelmiyor ancak popüler denebilecek bir seri.
    Hidden Marriage - 516 bölüm. Haftalık 4 bölüm.
    A Will Eternal - 250'si ücretsiz 310 bölüm. Haftalık 4-5 bölüm.
    Legendary Moonlight Sculptor - Cilt 11 Bölüm 4'te durmuş durumda. Popüler ve kaliteli bir seri.
    Re: Zero Kara Hajime... - Anime 25. bölümden Cilt 4 bölüm 118'e kadar. Haftalık 3-4 Bölüm.
    My Wife a Beautiful Ceo (+18) - 150. Bölüme kadar. 3 aydır bölüm gelmiyor.
    Terror İnfinite - Cilt 14 Bölüm 14-1'e kadar ücretsiz. Cilt 14 Bölüm 28-2 de. Haftalık 7 bölüm ancak bir aydır bölüm gelmedi.
    Evil Emperor's Wild Consort - 53 bölüm, devam ediyor. Haftada 4 bölüm kadar.

NOVEL GÜNLERİ

Novel Günleri'nin iki çeşit satışı var. Bir tanesi taş sistemi. Bu sistemdeki serilerle hafta içi günlük bir günlük taşa seri açabilmenin yanına 1 ücretli ruh taşına bir bölüm açabiliyorsunuz.
    Diğer sistemse aylık abonelik. Şu anlık 13 kitap aylık sistemle satılıyor. Seriden seriye değişen 30 ya da 45 ruh taşına teker teker abone olabilme imkanının yanı sıra 100 ruh taşına bütün bu serilere aylık abone olabiliyorsunuz.

Tamamlanmış seriler de belli bir ruh taşına sınırsız erişime açılıyor.

Geride Kalan - 354 bölümde tamamlanmıştır.
    Kitap Yiyen Büyücü - 399 bölümde tamamlanmıştır.
    Orku Öv - 236 bölümde tamamlanmıştır.
    Gece Koruyucusu - 610 bölümde devam ediyor. Taş sisteminde. Haftalık 10 bölüm.
    Reenkarnasyon Geçiren ile Dünyaları Değişenin Karşılaşması - 388 bölümde devam ediyor. Aylık sistem. Haftalık 10 bölüm.
    Günah Şehri - 431 bölümde devam ediyor. Aylık sistem. Günlük 2 bölüm.
    Herkes Büyük Şeyler Sever - 41 Bölüm. (Yazın devam edecek denmişti.)
    Kralım Çok Yaşa! - 416 bölümde devam ediyor. Aylık sistem. Günlük 2 bölüm.
    Sonsuz Rekabetin Zindan Topluluğu - Aylık sistem.
    Yıkılmış Tanrının Günceleri - 267'de devam ediyor. Aylık sistem. Haftalık 10 bölüm.
    Tılsım İmparatoru - 384'de devam ediyor. Aylık sistem. Haftalık 10 bölüm.
    Diyarların Hükümdarı - 276'da devam ediyor. Aylık sistem. Haftalık 5-6 bölüm.
    Saf Kanın İlahi Tahtı - 434'de devam ediyor. Aylık sistem. Haftalık 10 bölüm.
    Yüce İblis Hükümdarı - 408. bölümde devam ediyor. Aylık sistem. Haftalık 10 bölüm.
    Kaotik Kılıç Tanrısı - 404. bölümde devam ediyor. Aylık sistem. Haftalık 10 bölüm.
    Ejderha İşaretli Savaş Tanrısı - 369. bölümde devam ediyor. Aylık sistem. Haftalık 10 bölüm.
    Bir İnsan Hükümdarı'nın Günceleri - 314 bölümde devam ediyor. Aylık Sistem. Haftalık 10 bölüm.
    Zhan Long - 736 bölümde durmuş. Bu ay içinde tekrar başlayacağı söyleniyordu. Taş sistemi.

NOVEL ÇEVİRİ

Farklı bir sistemi var. Genellikle günlük bir bölüm atıyor ama sarktığı da oluyor. Belli aralıklarla anket düzenleyip oradaki popüler serileri daha sık atıyor. Sadece seri isimlerini yazacağım.

I am The Monarch
    OtherWorldly Evil Monarch
    Long Live Summons
    To Deprive A Deprived Person
    Devouring The Heavens
    Death March Kara Hajimaru İsekai Kyusoukyoku
    Conquest

SERİ NOVEL

Epik Novel'deki gibi paket sistemi var sanırım ama sadece tek bir seride. Sadece seri isimleri

Overlord - Premium paketli
    Solo Leveling
    Gourmet of Another World
    Alchemy Emperor of the Divine Dao
    Reverend İnsanity
    Nidome no Yuusha
    The Novel's Extra
    Legend of Asura
    Chronicles of Primordial Wars
    The Good For Nothing Seventh Young Lady

Serinovel'in serilerinin çoğu daha 10'lu bölümlerde.

ARAZ NOVEL

Bildiğim kadarıyla Araz'ın ücretli bölümü yok. Sadece seri isimleri.

Super God Genre
    Glutton Berserker
    Tensei Shitara Slime Datta Ken
    Sono Mono, Nochi Ni...
    Extraordinary Genius
    No Game No Lİfe
    Age Of Adepts
    While Killing Slimes for 3000 Years I became max level
    Kuro NO Shoukanshi
    Hai to Gensou no Grimgar
    Ancient Godly Monarch

Serilerin çoğu yeni başlamış az bölümlü noveller.

LİGHTNİNG NOVEL

Bir seride Epik Novel benzeri paket sistemi bulunmakta. Diğer serilere getirmeyi düşünüyorlar diye biliyorum.

Imperial God Emperor - (270 bölümü premium paket.)
    Genius Doctor: Black Belly Miss
    Rebirt of the Thief Who Roamed the World
    Goblin Kingdom
    (Premium bekleniyor.)
    Masked King (Şu an durmuş durumda daha sonra devam edecek.)
    Skill Taker's World Domination (Şu an durmuş durumda daha sonra devam edecek.

Şu anlık aklıma gelen siteler bu kadar. Bunlar dışında birkaç site daha var onları da alta ekleyeceğim.

Çevirgeç - Sword Art Online dışında çevirileri yok.
    Novel Aozora - Birkaç serileri var ancak şu an inaktifler. Chatlerinde okuduğum kadarıyla yeniden aktif olma ya da eldeki çevirileri paylaşma gibi bir durumları var sanırım.

2. Acacia Li Xin Site Yetkilisi

Acacia (Li Xin)
    Mesaj Sayısı 2,314
    Üyelik Tarihi11 Ara 2008
    Ellerine sağlık, güzel paylaşım. Serileri Türkçe okumak isteyenler buradan hangi sitelerin hangi serileri çevirdiklerini görmüş olurlar.

3. Trafalgar d. " D" will of

Trafalgar d. (" D" will of)
    Mesaj Sayısı 245
    Üyelik Tarihi18 Eyl 2019
    Birşey sorucam. The beginnig after the end novelini çeviren site var mı? Biliyormusun?

4. Count Alucard (detnrlr)
    Mesaj Sayısı 3,357
    Üyelik Tarihi8 Tem 2014
    Maalesef. Seriyi de ilk defa duyuyorum.

5. Trafalgar d. " D" will of

Mesaj Sayısı 245
    Üyelik Tarihi18 Eyl 2019
    Yeni başladım sayılır ve 5 üzerinden 4.9'luk bir seri. İlgimi çekti. Eğer bakarsan ve çevirisini bulursan bana haber verirmisin. Şuan makine çeviri.com var sadece ama çeviri kötü kötü.

6. Count Alucard (detnrlr)
    Mesaj Sayısı 3,357
    Üyelik Tarihi8 Tem 2014
    Seriyi Novelupdatesde de bulamadım. Çeviriyi ya da seriyi bulursam haber ederim. Novel çeviren ya da İngilizce okuyan arkadaşlara da sordum da bilen çıkmadı.

7. Trafalgar d. " D" will of

Mesaj Sayısı 245
    Üyelik Tarihi18 Eyl 2019
    Seri çin den büyük ihtimal kore olmayınca bulunmaması doğal gibi. Tşk yinede. Bulursan haberini bekliyorum. Şuan translate den idare ediyorum:flaugh:

8. Caplino Üye

Caplino (Üye)
    Mesaj Sayısı 52
    Üyelik Tarihi15 Şub 2018
    Novelgünleri iyi site. İlk defa üyelik alan birisi bir anda binlerce bölüm okuyabiliyor, bir sıkıntı olmadığı sürecede her seriden günde iki bölüm çıkıyor. Sıkıntı çıksa bile sonradan telafi olarak bölüm çıkartıyorlar. İlk çevirisi biten uzun seride buranın galiba,ıssız çağ yani. Tahminim bu yıl içerisinde Günah Şehri ile Kralım Çok Yaşa da biter. Kısaca güzel ve profesyonel olduğuna inandığım bir site. Epiknovel de güzel site ilk başladığım noveli yani coiling dragonu bitirmişlerdi. Fazla okuduğum serisi yok yani fazla yorum yapamam ama görünen çok düzensiz bölüm atıyorlar, umarım daha düzenli atmaya çalışırlar.

9. Trafalgar d. " D" will of

Mesaj Sayısı 245
    Üyelik Tarihi18 Eyl 2019
    The beginning after the end novelini nerede bulabilirim acaba? Bilginiz var mı?

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık