Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Starrk vs Ulquiorra

Kim alır ?

• Kullanılan toplam oy
    87
Starrk daha hızlı.Ulqinin iç organlar hariç uzuv yenilenmesi var.Cero hızı da Starrk’ın çok daha yüksek anında şarj edebiliyor ve çoklu cero atıyor.Oscuras’ı o da kullanabilir ama ihtiyacı yok.O oscuras atayım diye saniye geçerken kafasına ceroyu yemiş olur Starrk tarafından.Hele pistol kullanırken önce isabette hiç şansı yok.Yanlışın var Ukitake engellemese bankai açıyordu Ukitake yardımı ve sonra vizard dövüşü sonrası o şekilde kazandı kyouraku.Yani net bankai açtıracak bir rakipti ona.Bunun dışında kurtları patlatarak kullandığında şansı yok Ulquiorra’nın.Her şekilde zorladı desek bile.2 kaptan maskeyle bile dayanamamıştı buna.Kyouraku bile yediğinde hasar alıp zor soluk alıyordu.
Ukitake'nin ben pek fazla bir yardımı olduğunu görmedim açıkcası. Starrk'a hasar verse 2v1 olarak görüp Kyoraku'nun bankai açmasını normal karşılarım ama hasar veremedi. Hatırladığım kadarıyla Ukitake ya düşüyordu ilkten yada çekiliyordu. Ama düştuğü halde Starrk zorlanmamış ve hasarsız bir şekilde vsyi devam ediyordu. Yani sonuç odakli baktığımız zaman Kyoraku bankai açmadığına göre ve ukitake'nin söylemine dikkat çekersek Starrk'ın nasıl rakip olduğu anlaşılır.

Nasıl kafasına yiyor Ulqiora o hızla?

Ukitake'nin ben pek fazla bir yardımı olduğunu görmedim açıkcası. Starrk'a hasar verse 2v1 olarak görüp Kyoraku'nun bankai açmasını normal karşılarım ama hasar veremedi. Hatırladığım kadarıyla Ukitake ya düşüyordu ilkten yada çekiliyordu. Ama düştuğü halde Starrk zorlanmamış ve hasarsız bir şekilde vsyi devam ediyordu. Yani sonuç odakli baktığımız zaman Kyoraku bankai açmadığına göre ve ukitake'nin söylemine dikkat çekersek Starrk'ın nasıl rakip olduğu anlaşılır.

Nasıl kafasına yiyor Ulqiora o hızla?
Starrk hazırlık sürecine ihtiyaç duymadan göğsünden bile saniyesinde cero ateşleyebiliyor çünkü.Şarj için süreye ihtiyaç duymuyor yada çok daha az bir süreye ihtiyaç duyuyor diyelim.Pozisyon almasına bile ihtiyacı yok ani bir ateşleme.Kyouraku ile olan dövüşüne bakabilirsin.

Starrk hazırlık sürecine ihtiyaç duymadan göğsünden bile saniyesinde cero ateşleyebiliyor çünkü.Pozisyon almasına bile ihtiyacı yok ani bir ateşleme.Kyouraku ile olan dövüşüne bakabilirsin.
Dediğin gibi starrk oyle yapıyorsa(hatırlamıyorum bu yuzden)o zaman eşitlik söz konusu olacağını düşünüyorum ben sahsen.

Dediğin gibi starrk oyle yapıyorsa(hatırlamıyorum bu yuzden)o zaman eşitlik söz konusu olacağını düşünüyorum ben sahsen.
Böyle düşünmenin nedenlerini anlıyorum ama Ulquiorra yenilse bile kendinden güçlü 3 espada daha olduğunu İchigo’ya bizzat söyledi.Salınmış formunun en güçlü olmaya aday olduğunu düşünse böyle konuşacağına ihtimal vermiyorum.Ek olarak Aizen görmedi dedi.Aizen bilmiyor demedi.Bu açık olmayan anlatımdan ötürü gayet Aizen’in bilerek o numarayı verdiği düşünülebilir.

Böyle düşünmenin nedenlerini anlıyorum ama Ulquiorra yenilse bile kendinden güçlü 3 espada daha olduğunu İchigo’ya bizzat söyledi.Salınmış formunun en güçlü olmaya aday olduğunu düşünse böyle konuşacağına ihtimal vermiyorum.Ek olarak Aizen görmedi dedi.Aizen bilmiyor demedi.Bu açık olmayan anlatımdan ötürü gayet Aizen’in bilerek o numarayı verdiği düşünülebilir.
O zaman şöyle bir çıkarim yapabilir miyiz:
Ulqiorra'dan güçlü 3 espada'yı tam güç olarak savaşmadığını gördüğümüz için Ulqiorra'nın güçlü olduğunu düşünuyoruz galiba. Doğru mu anladım ? :D

Veya daha Ulqiorra'dan daha etkili saldırı görmedigimiz icin Ulqiorra'nin daha ağir bastığıni düşunuyoruz muhtemelen.

Ulqiorra'dan güçlü 3 espada'yı tam güç olarak savaşmadığını gördüğümüz için Ulqiorra'nın güçlü olduğunu düşünuyoruz galiba. Doğru mu anladım ? :D
Ulquiorra güçlü belki de muhtemelen o salınımla Harribeli geçmiş ondan da güçlü hale gelmiştir.İshida baya bir övüyordu adamı bazı konularda.Ancak en güçlü olarak algılanma yanılgısı bana göre İchigo. :)Kaptanların aksine o sıralar yeterli direnç gösteremedi gerçek bir shinigami olmadığı için.Kendinden güçlü rakip gelince taktik dövüş stili ayak uyduramadı bile kaptanlar gibi.Yoksa harribel de zanpaktosu güçlü bir kılıç olmasa ağır üstünlük koyuyordu hitsugayaya.Ama ne yaptı buzdan klon vs bir şekilde atlatmasını bildi.Kaptan farkı eğitimi burada farkını gösterdi ichigo çok geride kaldı bam güm ile her rakibi alamıyorsun ekstrem durum olmayınca böyle eziliyorsun.Hollow formunu açana kadar süreç böyle izledi.O açıdan en güçlü algılanma sebebi ichigo bence tamamen.Çoğu kaptanın yenilse bile direneceğini belli süre dövüşeceğini
böyle ağır yenilgi alacağını düşünmüyorum.

Ulquiorra güçlü belki de muhtemelen o salınımla Harribeli geçmiş ondan da güçlü hale gelmiştir.İshida baya bir övüyordu adamı bazı konularda.Ancak en güçlü olarak algılanma yanılgısı bana göre İchigo. :)Kaptanların aksine o sıralar yeterli direnç gösteremedi gerçek bir shinigami olmadığı için.Kendinden güçlü rakip gelince taktik dövüş stili ayak uyduramadı bile kaptanlar gibi.Yoksa harribel de zanpaktosu güçlü bir kılıç olmasa ağır üstünlük koyuyordu hitsugayaya.Ama ne yaptı buzdan klon vs bir şekilde atlatmasını bildi.Kaptan farkı eğitimi burada farkını gösterdi ichigo çok geride kaldı bam güm ile her rakibi alamıyorsun ekstrem durum olmayınca böyle eziliyorsun.Hollow formunu açana kadar süreç böyle izledi.O açıdan en güçlü algılanma sebebi ichigo bence tamamen.Çoğu kaptanın yenilse bile direneceğini belli süre dövüşeceğini
böyle ağır yenilgi alacağını düşünmüyorum.
Benimde öyle düşünmeye itecek sebeblerden birine degindin :D Hollow Ichigo Formuna dayanıklılık olarak iyi dayandı. Birde saldıriları baya etkili geniş alana hitap edip birde geniş alana hitap ettiği halde saldirinin gucunun bu kadar guclu olmasi starrkin oyle ahim sahim bir saldirisini gormememden kaynaklanıyor.

Veya daha Ulqiorra'dan daha etkili saldırı görmedigimiz icin Ulqiorra'nin daha ağir bastığıni düşunuyoruz muhtemelen.
Ulqi ichigonun getsugasını elinin tersiyle itiyordu starkkdan dayanıklı oldugu çok açık bana göre nnoitra gibi adamlar double cero alıyor fazla hasar almıyor kyoruku gibi adamlar tek yiyor kyouroku güçlü falan değil şişirilmiş balondur.Tıpkı ukitake gibi wondelwalls dan tek yemeye mahkum bir karakter dir :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık