Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Starrk vs Ulquiorra

Kim alır ?

• Kullanılan toplam oy
    87
Ulqiorra eşsiz bir espadaydı. Diğerleri bir kez salınım yaparken adamın Aizen'den sakladığı ikinci bir salınımı vardı.
Denk rakip bile değiller. Biri Stark'a 'Allah belanı versin' diye beddua etse o 'bela' Ulqiorra olur.
Ulqiorra ikinci formunda ezer. Yener değil, ezer.
:hhh:

Bence de net Ulqiorra.

Yammy olayı tamamen yoruma açık en güçlü olduğu söylenebilir de söylenmeyebilir de.Bana göre en güçlü değil.Aizen savaşa getirmiyor mekanı Ulqiye emanet ediyor.Ya savaşa götürürsün yada en güçlüye emanet edersin o açıdan mantıklı değil.Bu numaraların olayı aslında reiatsuyla alakalı reiatsuya göre sıralama büyük oranda.Yammy’nin özel yeteneği vardı dünyada insanların ruhlarını yutabiliyordu.Çok reiatsu depolamasından dolayı salınınca numarası 0 oldu.Ancak salınımlar olmadan 10 numaraydı 10 numaralık adamdı da zaten dövüşmek konusunda.Aizen’in salınmamış formlarında güce göre sıraladığını salınmış halde de reiatsuya göre sıraladığını düşünüyorum.O yüzden de 0 numara oldu.Yine canavar gibi güçlü o formda yammy ama Barragan aşağısında zorlu bir rakip olduğunu düşünüyorum daha fazlası değil sınırı Barragan.
Barragan çok op yeteneği saitamayı alırmı :D

sadece 2.form ulqiye ait üstte 4 ve üstü numaraların güçleri arttıyor.
Numaralara artan sıradan mıydı?

O zaman öyleyse şöyle bir degerlendirme yapalım:

Normal halleriyle Starrk 1 Ulqi 3 veya 4 numara diye biliyorum(Emin olmamakla beraber). Şimdi bu sayı sıralamasıda biraz güçle orantılı olarak hesaplarsak normal hal ile Starrk'ın önde olacağı düşünulebilir. Şimdi olayı tüm özellikler olarak nitelendirirsek Ulqi'nin güç artışı+ yenileme hızı+hız+fiziksel güç artışı+form desek Starrk'ın gokyuzunde elde edecegi güç ne kadar zorlama olursa olsun yenileme ve hızdan kaybedecektir muhtemelen.

Barragan çok op yeteneği saitamayı alırmı :D
Normalde etkilemesi lazım ama opman serisinde çizseydi mangakası etkilenmezdi herhalde bilemiyorum. :D
Ya bu arada Gökyüzune çıkınca 2 form sadece Ulqiorra'ya özel mi yoksa tüm Espada için mi?
Güç artışı falan yok nereden çıktı.Alt katmanda salınım yasağı var ondan bahsediyordu ulquiorra kuralcı biri olduğu için.

Güç artışı falan yok nereden çıktı.Alt katmanda salınım yasağı var ondan bahsediyordu ulquiorra kuralcı biri olduğu için.
Güç artışı olmadan varsaysak bile Starrk'ın alma durumunun olamayacağı kanısındayım. Hız ve yenileme konusunda büyük avantajı var bu adamın. Stark bir alana cero atana kadar ulqiorra arkadan cero oscuras'ı vurmuş olur muhtemelen. Kyoraku'ya bankai açtırtamayan adam pek fazla güçlü olacağını zannetmiyorum. Zaten Kyoraku fazla zorlanmadan aldı tabi ölüm döşegine kadar geldi kage yüzunden ama ağır hasar alabilmiş değil. Starrk yerine Ulqiorra olsa şuan Kyoraku Bankai'ye zorlayıp açtırırdı.

Güç artışı olmadan varsaysak bile Starrk'ın alma durumunun olamayacağı kanısındayım. Hız ve yenileme konusunda büyük avantajı var bu adamın. Stark bir alana cero atana kadar ulqiorra arkadan cero oscuras'ı vurmuş olur muhtemelen. Kyoraku'ya bankai açtırtamayan adam pek fazla güçlü olacağını zannetmiyorum. Zaten Kyoraku fazla zorlanmadan aldı tabi ölüm döşegine kadar geldi kage yüzunden ama ağır hasar alabilmiş değil. Starrk yerine Ulqiorra olsa şuan Kyoraku Bankai'ye zorlayıp açtırırdı.
Starrk daha hızlı.Ulqinin iç organlar hariç uzuv yenilenmesi var.Cero hızı da Starrk’ın çok daha yüksek anında şarj edebiliyor ve çoklu cero atıyor.Oscuras’ı o da kullanabilir ama ihtiyacı yok.O oscuras atayım diye saniye geçerken kafasına ceroyu yemiş olur Starrk tarafından.Hele pistol kullanırken önce isabette hiç şansı yok.Yanlışın var Ukitake engellemese bankai açıyordu Ukitake yardımı ve sonra vizard dövüşü sonrası o şekilde kazandı kyouraku.Yani net bankai açtıracak bir rakipti ona.Bunun dışında kurtları patlatarak kullandığında şansı yok Ulquiorra’nın.Her şekilde zorladı desek bile.2 kaptan maskeyle bile dayanamamıştı buna.Kyouraku bile yediğinde hasar alıp zor soluk alıyordu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık