Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Star Wars Serisi (1977-)

Sevdiğiniz Karakterler

• Kullanılan toplam oy
    144
SW sadece filmlerden oluşmuyor yüzlerce kitap, binlerce çizgi romanı vardır. Çok eskiye giden harika seriler vardır. Darth Revan, Darth Bane gibi çok önemli karakterler vardır. Yaklaşık 300 bin yıl eskiden günümeze kadar gelen bir tarihi öğe işlenmiştir. Bazı karakterlerin aldığı kararların yüzünden ciddi milat taşları vardır seri içinde. Jedi'lerin kendi felsefeleri Darth kendi felsefeleri, amaçları çok iyi işlenmiştir. Işın kılıçlarının ile bir sürü farklı savaşma şekli vardır hepsinin teker teker özenle işlenecek kadar tetaya inilmiştir. Galaksideki sistemler gezegenler çok güzel şekilde haritalndırılmıştır. Filmler de gördüğün o uzay gemileri veya araçlar rasgele degildir hepsinin açıklanamsı neden bu burda kullanıyo veya nerde üretliyo bunun şu modifikasyonuna kadar detaylı işlenmiştir. Sadece Skywalker'lar hikayesi degildir. Bu Dünya'ya girdinmi çıkman zor zira 40 yıldan fazladır sürekli işlenmeye devam ediyordur.

Seversin sevmesin o ayrı SW Dünyasının sadece filmlerden yorumlamak seriye küfür etmek gibi bişeydir. Yapılan toplam 8 film SW Dünyasının %10 etmez bu kadar seveni olmasının nedenide tüm külliyattır. Ben seriyi severim ama aşarı fanı degilimdir. Şu an başlasan tüm seriye hakim olman yıllarını alır. Ayrıca filmleri bende çok tutman Bölüm 1,2 sevmem 3. filmi de Darth Vader için kabul ederim. 7 ve 8 Vasattan öte degildir.
Ama tarihin en abartılı eseri dersen bu seriye yargısız infaz etmiş olursun.
Aynı şeyi defalarca söylemekten bıktım ama yine söyleyelim bakalım. Dostum internet çağında yaşıyoruz. Zibilyon tane çizgi romanı kitabi hikayesi vs olduğunu biliyorum SW'nin. Ama hiçbirini zerre iplemem. Genişletilmiş evren olayı başlı başına bir saçmalık zaten. Totosundan fantezi uyduran herkes o evrene ait olduğunu söyleyip bir kitap yazıyor bir çizgi roman çıkartıyor ve millet gaza geliyor. Luffy'nin Kaido'ya tek attığı bir hikaye çizip yayınlasam ya da seri bitince Luffy'nin oğlunun ana karakter olduğu bir manga çıkartıp onu en güçlü denizci falan yapsam, boş yüzyılı anlatan bir arc çizsem vs bunlar tamamen benim totomdan uydurduğum fanteziler olur. Dolasıyla ana eserle bir alakası olmaz. Konseptin kendisi çok saçma zaten. Bu böyle devam ettikçe bundan 100 yıl sonra bile hala daha genişleyen bir SW evreni olacak ve bilmem kimin hikayesini okuyacağız. Sonra nerd tayfa çıkıp diyecekki "abi bundaki derinlik ve evren hiçbir şeyde yok". Hey Allah'ım kafalar çok güzel. Ulan Mario'ya bile yapsan aynı sistemi sürekli genişleyen bir Mario evreni ve zibilyon tane hikayesi olur elinde. O yüzden SW'den bahsederken resmi olarak canon sayılan filmlerini, animasyon serilerini ve kitaplarını ele almak lazım. New York'lu bir nerdin SW figürlerini çarpıştırırken kafasında tasarladığı hikayeler beni bağlamıyor. Bu arada kişisel algılama söylediklerimi.

Yukarıdaki yorumumda eksik olarak söylediğim tek bir şey var o da sadece üçüncü filmi övmüş olmam. Obi-wan reise haksızlık yapmışım. Sw dediğin üçüncü film ve Obi-wan hatrına bir müddet katlanılan tarihin en abartılmış eseridir demek daha doğru olur.

Aynı şeyi defalarca söylemekten bıktım ama yine söyleyelim bakalım. Dostum internet çağında yaşıyoruz. Zibilyon tane çizgi romanı kitabi hikayesi vs olduğunu biliyorum SW'nin. Ama hiçbirini zerre iplemem. Genişletilmiş evren olayı başlı başına bir saçmalık zaten. Totosundan fantezi uyduran herkes o evrene ait olduğunu söyleyip bir kitap yazıyor bir çizgi roman çıkartıyor ve millet gaza geliyor. Luffy'nin Kaido'ya tek attığı bir hikaye çizip yayınlasam ya da seri bitince Luffy'nin oğlunun ana karakter olduğu bir manga çıkartıp onu en güçlü denizci falan yapsam, boş yüzyılı anlatan bir arc çizsem vs bunlar tamamen benim totomdan uydurduğum fanteziler olur. Dolasıyla ana eserle bir alakası olmaz. Konseptin kendisi çok saçma zaten. Bu böyle devam ettikçe bundan 100 yıl sonra bile hala daha genişleyen bir SW evreni olacak ve bilmem kimin hikayesini okuyacağız. Sonra nerd tayfa çıkıp diyecekki "abi bundaki derinlik ve evren hiçbir şeyde yok". Hey Allah'ım kafalar çok güzel. Ulan Mario'ya bile yapsan aynı sistemi sürekli genişleyen bir Mario evreni ve zibilyon tane hikayesi olur elinde. O yüzden SW'den bahsederken resmi olarak canon sayılan filmlerini, animasyon serilerini ve kitaplarını ele almak lazım. New York'lu bir nerdin SW figürlerini çarpıştırırken kafasında tasarladığı hikayeler beni bağlamıyor. Bu arada kişisel algılama söylediklerimi.

Yukarıdaki yorumumda eksik olarak söylediğim tek bir şey var o da sadece üçüncü filmi övmüş olmam. Obi-wan reise haksızlık yapmışım. Sw dediğin üçüncü film ve Obi-wan hatrına bir müddet katlanılan tarihin en abartılmış eseridir demek daha doğru olur.
3. filmi de sevmem sadece Vader var diye. Bende pek Obi-Wan'dan haz almam serinin benim için %75 Darth Vader'dır. Anakin'den nefret ederim Vader çok başka ama. Zaten zamanla içine edilmiş SW'nin suçlusu da bizzat lucas. Para için her yazılanı kabul etti, herkeze hikaye yazmak için izin verdi seriyi çorbaya çevirdi. 1,2,3 sen ben yazsam, çeksem daha iyi iş ortaya çıkardı. Disney alınca sıfırladı ve Lucas'ın saçma işlerini hiç kullanmıyolar. Eski külliyatın iyi olgularını alıyolar ama kendi yaptıkları çöp malesef.

Sana katılmadıgım Genişletilmiş Evren ben çok pozitif bakıyorum bu konuya. Mesela Evreni genişletmeseler. Darth Revan gibi karakter olmazdı. Disney filmini yapsın Vader ile kafa kafaya oynar o kadar iyi bir hikaye ama zamanla azınlık kaldı bunlar malesef.

Şikayet edilen en büyük olay Skywalker hikayesinin neden bitirilmediği. Ulan baba oğul çektiniz bitti gitti Evren büyük 300 bin yıllık Jedi tarihi var. Binlerce yıl önçe geçen kadim Jedi, Darth savaşları var, Onları işlese şu an çok başka olurdu seri.

Ha gerçekten beğenen seven var elbet onlara lafımız yok
Ben bu sınıftanım galiba.

Sen yazarsan fan-fiction olur elbette. Eskiden Lucas'tan şimdi ise Disney'den onay almış biri yazarsa canon olur. Çizgi roman aleminde falan işler böyle işliyor sonuçta.

Listedeki karakterlere bakarsak obi ve Windu bence film serilerinin en güzel karakterleri (aktörleri harika). Seri olarak çok über süper bulmuyorum sevemedim, Sw serisini sevmemekte değilde filmleri o kadar cezbedici hiçbir şekilde gelmiyor.Awakens'ı bile daha geçen aylarda 3D izliyoruz diye zorla izledim. last jedi'ı da açıp anca arkadaş ortamında izlerim 80'lerde çıkanları zar zor ayıla bayıla izlemeye çalıştım öyle bitirdim ama çokta etkilemedi. 2000'ler dönemi olan filmlerde Phantom menace sadece sonundaki Maul vs sahnesinden kurtarıyor benim için diğer 2 devam filmi yine diğerlerine oranla benim için daha iyi obi vs anakin iyiydi star wars denilince aklıma jedi ve sith geliyor bunların lightsaber ile savaşı canlanıyor kafamda böyle şeyleri görmek daha iyi bence. Bu seriyle Tek ilgilendiğim yanı filmlerden ziyade çıkan replika ve proplar (Lighsaber/Kasklar vs.)

Yeni seri ile ilgili tek beğendiğim şey ise Kylo ren kaskı ve lightsaber'ı dayanamayıp 3 adet almıştım 1 tanesi kaldı sağolsun.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık