Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Star Wars Serisi (1977-)

Sevdiğiniz Karakterler

• Kullanılan toplam oy
    144
7. filmi hiç beğenmemiştim, o yüzden bu filmi de sinemada izlemeyi düşünmüyordum. Yorumları okuduktan sonra artık indirip de izler miyim bilmiyorum. Yani 1-6 arası ne kadar güçle ilgili ne kadar şey varsa çöpe atmışlar. Yani yenilik getireceğim diye bütün her şeyi de değiştirmezsin ki. Hele Force Awakens'da Rey'in hiç eğitim almadan güç ve ışın kılıcı kullanımı resmen serinin tamamına ihanet,
ki bu filmde de bunun kaynağına ilişkin bir şey de yokmuş, yani fanlar bile Rey'in gücü bu kadar kolay kullanmasını garipsemişler ve bir sürü teori uydurmuşlardı, filmde tamamen normal biri gibi gösterilmiş. Ne soy, ne de Luke'un padawanı olma falan.
Gücün iyi tarafı neydi? Emekti, zorluktu. Kötü tarafı neydi? Güce kolay yoldan ulaşmaktı. Eğitim, iç huzur vb. şeyleri bir kenara bırakıp sadece istek ve açgözlülükle yükselmekti, iyi tarafı bile her daim cezbedebilecek bir güç. İyi taraf bu kadar kolay güce ulaşırsa serinin ne güzelliği kalır? Kaldı ki Sithler bile eğitim görüyorlar, üst düzey Jedilarla mücadele edebilmek ve karanlık tarafın yükselmesi için hocasının gücünün üstüne çıkıp, kendi üstüne çıkabilecek bir çırak bularak. Bu üçlemeyle tüm bunları çöpe attılar. Gücün çok farklı değişik ve aşırı kullanımlarını saymıyorum, spoiler olur. Yorumlara göre Marvel sinematik evreninin bütün filmlere virüs gibi yaydığı espri ve komikliklerden Last Jedi da nasibini almış. Üçlemenin en iyi yanı çekimi herhalde, Force Awakens mesela çok iyi çekilmişti, o yönden laf yok.

Uzun lafın kısası Disney seriyi batırmış. Ben öyle aşırı bir Star Wars fanı değilim, genişletilmiş evren falan çok bilmem, ama yorumları okudukça filme olan bütün beklentilerim yok oldu. Belki Luke'u yeniden görmek için izlerim o kadar.

Orjinal üçlemeyi yakın zamanda izledim.İzlemeyi hep erteliyordum.Açıkçası beklediğim kadar iyi bulmadım en azından efsane düzeyinde bir kalite göremedim 3 filmde de.O açıdan bir geleceğe dönüş serisi etmez mesela özellikle ilk filmleri kıyasladığımda.

Sanatsal yanı zaten yok ona hiç girmeyelim.

Bilimkurgudan çok uzayda geçen fantezi filmleri olmuş bilimkurgu demek pek sağlıklı değil.

İyi vakit geçirtiyor iyi birer macera filmleri olmuş hepsi ona diyecek sözüm yok.Özellikle ikinci film baya başarılıydı en heyecanlı bulduğum film o oldu.İlk filmde bazı saçma sahneler de olduğu için ikinci filmin senaryosunu baya başarılı bulduğumu söylemeliyim.

Elbette seri bir ilki başarmış bu fanteziyi panteizm temeliyle beraber uzaya taşımış böyle bir evren yaratarak öncü olmuş.O açıdan önemli.Darth Vader gibi bir karakter yarattığı ve ışın kılıcı konseptini ortaya attığı için bile başarılı.Müzikler de çok sağlam kafada yer etti.

Darth Vader serinin en başarılı karakteri olmuş.Neden bu kadar ünlü olduğunu anladım.Serinin önüne geçmiş resmen.Özellikle ikinci filmde epey iyiydi.Ancak son filmde Darth Vader için kişilik bakımından hayal kırıklığına uğradım.Lucas orada yanlış yapmış çok yumuşak bir Vader vardı baştan sonra.İkinci filmle alakası yoktu.Yine çok katı ve sert ama keskin dönüş yapan bir yapıda olmasını beklerdim ama oğlum diye diye duruyor son filmde.

Ve Alec Guinness.Onu Kenobi rolüyle tanımışlar malesef.Yani izledikçe böyle efsane " Sir " ünvanlı bir adamın neden rolü kabul ettiğine açıkçası bende şaşırdım.İyi oynamış oynamasına da diğer filmlerinin yanında düşününce yaratıklarla yan yana daha gerçekdışı bir senaryoda rol alması baya garip duruyor tanıyanlar için.Zaten kendisi de performansı için oynadıklarım arasında en kötüsü yorumunu yapmış.

Üye silindi 1004

Star Wars net boş muhabbettir. Sevene ve fanı olana selam bile vermem. Yabancı diziler "star wars seven kızla evlenilir" derken, ben star wars seven kızlara rest çekerdim.

Şu Solo filmini izleyebildim en sonunda. İşin aslı izlemeden önce epeyce gereksiz gördüğüm bir yapımdı. İzleyince pek de fena olmamış dedim şahsen. Bir Rogue One kalitesinde değil ama Star Wars severlerin izleyebileceği bir yapım.

Bu arada Darth Maul twist'i fenaydı cidden. Umarım ileride yine beyaz perdede görebiliriz reisi.

Neden bukadar seviliyo hic anlamadım bu film beni hic heycanlandırmıyor bende mi sorun var acaba bilim kurgu filimler en sevdiğim türdür ama yohh.

Neden bukadar seviliyo hic anlamadım bu film beni hic heycanlandırmıyor bende mi sorun var acaba bilim kurgu filimler en sevdiğim türdür ama yohh.
Tarihteki en abartılmış eser olabilir dostum bu seri. Gerçekten ikinci üçlemenin son filmi dışında kale alınacak hiçbir yanı yok. Görüşlerini düzgünce ifade edebilen ve hiçbir popüler kültür baskısı altında kalmadan samimiyetle yaşayan insanları severim. Bu insanları tespit edebilmenin en kolay yolu ise SW'nin ilk üçlemesini izletmektir. Bütün dünyadaki SW fanlarının gazıyla yalandan övmüyor da bu ne lan diyebiliyorsa o adamdan sana zarar gelmez. Ha gerçekten beğenen seven var elbet onlara lafımız yok ama yakın tarihte bu seriye başlayıp da yalandan tribe giren gençlerin meselesi tamamen ortama uyum sağlamaktan ibaret.

Zerre heyecan uyandırmayan bir teaser yayınlanmış bakalım bu sefer kim 5 dkda vezir olup kim 5 dkda rezil olacak.

Tarihteki en abartılmış eser olabilir dostum bu seri. Gerçekten ikinci üçlemenin son filmi dışında kale alınacak hiçbir yanı yok. Görüşlerini düzgünce ifade edebilen ve hiçbir popüler kültür baskısı altında kalmadan samimiyetle yaşayan insanları severim. Bu insanları tespit edebilmenin en kolay yolu ise SW'nin ilk üçlemesini izletmektir. Bütün dünyadaki SW fanlarının gazıyla yalandan övmüyor da bu ne lan diyebiliyorsa o adamdan sana zarar gelmez. Ha gerçekten beğenen seven var elbet onlara lafımız yok ama yakın tarihte bu seriye başlayıp da yalandan tribe giren gençlerin meselesi tamamen ortama uyum sağlamaktan ibaret.

Zerre heyecan uyandırmayan bir teaser yayınlanmış bakalım bu sefer kim 5 dkda vezir olup kim 5 dkda rezil olacak.
SW sadece filmlerden oluşmuyor yüzlerce kitap, binlerce çizgi romanı vardır. Çok eskiye giden harika seriler vardır. Darth Revan, Darth Bane gibi çok önemli karakterler vardır. Yaklaşık 300 bin yıl eskiden günümeze kadar gelen bir tarihi öğe işlenmiştir. Bazı karakterlerin aldığı kararların yüzünden ciddi milat taşları vardır seri içinde. Jedi'lerin kendi felsefeleri Darth kendi felsefeleri, amaçları çok iyi işlenmiştir. Işın kılıçlarının ile bir sürü farklı savaşma şekli vardır hepsinin teker teker özenle işlenecek kadar tetaya inilmiştir. Galaksideki sistemler gezegenler çok güzel şekilde haritalndırılmıştır. Filmler de gördüğün o uzay gemileri veya araçlar rasgele degildir hepsinin açıklanamsı neden bu burda kullanıyo veya nerde üretliyo bunun şu modifikasyonuna kadar detaylı işlenmiştir. Sadece Skywalker'lar hikayesi degildir. Bu Dünya'ya girdinmi çıkman zor zira 40 yıldan fazladır sürekli işlenmeye devam ediyordur.

Seversin sevmesin o ayrı SW Dünyasının sadece filmlerden yorumlamak seriye küfür etmek gibi bişeydir. Yapılan toplam 8 film SW Dünyasının %10 etmez bu kadar seveni olmasının nedenide tüm külliyattır. Ben seriyi severim ama aşarı fanı degilimdir. Şu an başlasan tüm seriye hakim olman yıllarını alır. Ayrıca filmleri bende çok tutman Bölüm 1,2 sevmem 3. filmi de Darth Vader için kabul ederim. 7 ve 8 Vasattan öte degildir.
Ama tarihin en abartılı eseri dersen bu seriye yargısız infaz etmiş olursun.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık