Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Star Wars Serisi (1977-)

Sevdiğiniz Karakterler

• Kullanılan toplam oy
    144
Valla adamın teee 70lerde yazdığı hikayeyi Türkiye Cumhuriyeti olarak 15 yıldır yaşıyorsak ben her platformda överim bu hikayeyi arkadaş. Siyasal bilgilerde doçent olsam Star Wars 101 diye ders koyar okuturdum Lord Sidiusu. Hal böyle olunca kıytırık bir yüzüğü dağa at macerasını bu seriden üstün göremem şahsen. :)

Tüm Orta Dünya kitaplarını okumuş ayrıca Star wars evreninede hikaye bazında başlangıctan günümüze kadar ayrıntılı olmasa bile hakimiyetim vardır Orta Dünya cok daha hercan vereci seri benim acımdan.

Star wars serisinde Darth Vader kalibresinde toplsanan 5 adam anca cıkar Orta Dünyada Kalibresiz karakter toplasan 10 tane cıkmaz.

Gollum ne Boramir ne abi ya, altına acıklı hikaye yazmakla olmaz o iş, Obi Van Kenobi var mı, Qui Gon var mı, Chewbacca var mı, R2D2 bile yok lem. :)

Skywalkerlar ve Qui sağlam karekterler ama diğerleri çok standart :bilmem: Gollum ve Boramir'in haklarını yeme tabi eğer tüm Lotr olayı işin içine girerse Feanor, Fingolfin gibi rakipsiz karekterler var.

İkisi de efsanedir der olaydan çekilirim :gamyon:

Valla adamın teee 70lerde yazdığı hikayeyi Türkiye Cumhuriyeti olarak 15 yıldır yaşıyorsak ben her platformda överim bu hikayeyi arkadaş. Siyasal bilgilerde doçent olsam Star Wars 101 diye ders koyar okuturdum Lord Sidiusu. Hal böyle olunca kıytırık bir yüzüğü dağa at macerasını bu seriden üstün göremem şahsen. :)
Hobaa.. O yüzük 'iktidar' kavramını simgeliyor hocam, naptın sen. Yüzükten kurtulunsa bile, etkilerinden kurtulunmuyor. Arada giden nice canlar da cabası. Tolkien'in yanılmıyorsam 1957'de yayınlattığı, öncesinde yıllarca emek sarfettiği bu eseri, Bırak 15 yıla, rahatlıkla 70 yıla dayandırırım ben. Hatta Osmanlıya bile. :D

İki serinin türü farklı, Lotr bir edebiyat başyapıtı iken SW bir sinema başyapıtı. Bu açıdan Lotrun daha destansı olması normal zira SWnin böyle bir iddiası yok. Diğer yandan bana göre SW evreni, karakterleri, hikayesi, filme bakarsak muzikleri lotru katlar. :)
Müzikleri ne var?

Skywalkerlar ve Qui sağlam karekterler ama diğerleri çok standart :bilmem: Gollum ve Boramir'in haklarını yeme tabi eğer tüm Lotr olayı işin içine girerse Feanor, Fingolfin gibi rakipsiz karekterler var.

İkisi de efsanedir der olaydan çekilirim :gamyon:
Vallahi Lotr gibi kapı kulpunu 15 sayfa anlatan ciddi yerleri ise oldu işte he he deyip atlayan serileri hiç okuyamıyorum, başlayınca da birakıyorum hacı, evde bütün serisi rafta duruyor, umarım bir gün bıyiklı böcekler yiye yiye bitirir de en azindan ulvi bir şeye hizmet etmiş olur. :)

Hobaa.. O yüzük 'iktidar' kavramını simgeliyor hocam, naptın sen. Yüzükten kurtulunsa bile, etkilerinden kurtulunmuyor. Arada giden nice canlar da cabası. Tolkien'in yanılmıyorsam 1957'de yayınlattığı, öncesinde yıllarca emek sarfettiği bu eseri, Bırak 15 yıla, rahatlıkla 70 yıla dayandırırım ben. Hatta Osmanlıya bile. :D
Geçmişe dayandırabiliyorsan bu klişe olduğunu gösterir, yeni bir olgu üretmiyor yani olanı sembole bağlamış, benim dediğim husus ise doğrudan star warsun hikayesi. Lord sidiousun yaptıkları hakikaten ibretlik şeyler, cumhuriyetten tek adamlıģa, tek adamlıktan imparatorluğa. Tek tek kaderin ağlarinı örüşü gibi kurgulanmış. :)

Müzikleri ne var?

Şu an kullandığım 2 telefon müziğinden birisi. Muazzam hakikaten.

Geçmişe dayandırabiliyorsan bu klişe olduğunu gösterir, yeni bir olgu üretmiyor yani olanı sembole bağlamış, benim dediğim husus ise doğrudan star warsun hikayesi. Lord sidiousun yaptıkları hakikaten ibretlik şeyler, cumhuriyetten tek adamlıģa, tek adamlıktan imparatorluğa. Tek tek kaderin ağlarinı örüşü gibi kurgulanmış. :)
Geçmişe dayandırmanın neresi klişe, onu anlamadım. Fantastik edebiyatın babası yeni bir olgu üretmiyor demek, haksızlık olur.Lord Sidious'un yaptıkları gibi Sauron'un yaptıkları da ibretliktir. Benim için Star Wars'ın en güzel yanı ise Imperial March'dır. :D

Geçmişe dayandırmanın neresi klişe, onu anlamadım. Fantastik edebiyatın babası yeni bir olgu üretmiyor demek, haksızlık olur.Lord Sidious'un yaptıkları gibi Sauron'un yaptıkları da ibretliktir. Benim için Star Wars'ın en güzel yanı ise Imperial March'dır. :D
Bu kadar etkileyici müzik bulunmaz hakikaten yav, son filmi izlerken hiç SW havası alamayan ben Darth Vaderin maskesinin görünüp 3 saniye bu müzik çalınca gaza gelmiştim mesela, anında moda sokuyor insanı, eşsiz hakikaten. Ahanda buraya 2 video bırakıyorum ki etkileri anlaşilsın iyice. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 1, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık