Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Tanıtım] Star Wars Serisi Tartışma ve Tanıtım

'Dizi - Film Sohbet' forumunda kadir †. tarafından 13 May 2017 tarihinde açılan konu

?

Sevdiğiniz Karakterler

 1. Anakin Skywalker\Darth Vader

  39.0%
 2. Obi-Wan Kenobi

  22.0%
 3. Qui-Gon Jinn

  11.9%
 4. Yoda

  22.0%
 5. Darth Sidious\ Emperor Palpatine

  10.2%
 6. Han Solo

  6.8%
 7. Padme Amidala

  1.7%
 8. Prenses Leia

  1.7%
 9. Luke Skywalker

  5.1%
 10. Darth Maul

  10.2%
 11. Mace Windu

  6.8%
 12. C-3PO - R2-D2

  10.2%
 13. Chewbecca

  1.7%
 14. Fazlaca abartılmış bir seridir.

  23.7%
 15. Bilimkurgu başyapıt'ı sayılır.

  28.8%
Birden fazla oya izin veriliyor.
 1. kadir †. Keyser Söze

  kadir †. (Keyser Söze)
  Mesaj Sayısı 6,837
  Üyelik Tarihi4 Tem 2012
  [​IMG]

  Sinema tarihinin aynı zamanda hem en kült (cult), hem de aynı zamanda ticari başarısı en yüksek fantazmatik bilim kurgu serisi Star Wars'ın 1977 tarihli "Star Wars: Episode IV - A New Hope" bölümünde, Yıldız Kruvazörü Diplomatik görevle yolalan Korvet’i kıstıracaktır. Bu küçük gemide Senato üyesi olan ancak asilerle işbirliği içinde de bulunan, Eski Cumhuriyet’in savunucularından Prenses Leia da bulunmaktadır. İmparatorluk gemisinde ise hem Leia’yı hem de asi casusların kaçırmış olduğu 'Ölüm Yıldızı’nın planlarını geri isteyen kötü Lord Vader yeralmaktadır. Sevimli droid R2-D2 ve ortağı C3-PO ise Tatooine gezegeninde, tesadüfler eseri Luke Skywalker isimli genç pilot adayına satılırlar. Droidlerin amacı yüklü olan mesajı Obi Wan Kenobi isimli yaşlı bir keşişe iletmektir. Macera hız kesmeden devam edecek, bilahare Lucas kuşaklar boyunca sinemaseverlerin gönlünde taht kuracaktır.

  [​IMG]

  Yıldız Savaşlarının bu filminde İmparator Darth Vader’ın da yardımıyla asileri ezerek evreni hakimiyeti altına almaya çalışmaktadır. Casus robotlar sayesinde asilerin merkezinin Hoth gezegeninde olduğunu öğrenir ve birlikleri oraya gönderirler.Luke Skywalker, Han Solo ve Prenses Lea, son anda Bulut Şehri’ne kaçarlar. Luke bu arada Yoda’yı bulmak ve Jedi eğitimini tamamlamak üzere yola çıkar.Kahramanlarımız bir araya gelip İmparator’u yenebilecekler midir ?


  [​IMG]

  Luke Skywalker ve arkadaşları Han Solo’yu kurtarmak üzere Tatoonie gezegenine doğru yol almaktadırlar. Bu esnada İmparatorluk ise ikinci Death Star’ı yok etmek üzere büyük bir saldırıya hazırlanmaktadır. Luke Skywalker’ın aklında gezegeni kurtarmak ve babasını yeniden gücün aydınlık tarafında doğru çekmek vardır.
  George Lucas’ın zihninden ve Richard Marquand’ın kamerasından perdeye yansıyan Star Wars VI: Return of the Jedi, ilk üçlemeye son noktayı koyuyor ve başta Darth Vader olmak üzere bütün karakterlerinin kaderini belirliyor.


  [​IMG]

  Genç Luke Skywalker’ın içindeki gücü keşfedip galaksinin zalim imparatoruna başkaldırmasına henüz on yıllar vardır. Hatta Luke henüz doğmamıştır. Barış içindeki galakside Cumhuriyet hüküm sürmektedir.
  Barışçıl bir gezegen olan Naboo, iyi yürekli genç Kraliçe Amidala tarafından yönetilmektedir. Gizli Sith Lordu ve onun şampiyonu Darth Maul’un maşası olan Ticaret Federasyonu, barışı sarsacak girişimler ve adil olmayan müzakere taktikleriyle Amidala’yı köşeye sıkıştırmaktadır. Jedi şövalyesi Qui-Gon Jinn ve çömezi Obi-Wan Kenobi durumu incelemek için Naboo’ya gönderilirler.
  Jedi’lar giderek derinleşen komployu keşfederken 9 yaşındaki Anakin’le tanışırlar. Küçük çocuğun mekaniğe karşı müthiş bir yeteneği ve şeytani bir zekası vardır. Jar Jar Binks isimli geveze ve kurbağamsı mahluğun da dostluğunu edinerek büyüyen uyumsuz grup, bir yandan Federasyonun robot ordularına karşı Amida’lanın yardımına koşarken, öte yandan da Darth Maul’la yüzleşmek zorunda kalacaktır. Galakside bir şeyler, geri dönmemek üzere değişmeye başlamıştır...

  Bizleri orijinal Yıldız Savaşları üçlemesinin kökenlerine götürmek için on yıllarca bekleyen George Lucas, efsaneye iyi bir başlangıç yapıyor ve o zamana dek görülmemiş görkemde bilim kurgu dünyaları yaratıyor. Yine de serinin hayranları, orijinal üçlemedeki epik havanın daha hafif ve mizahi bir tonla değiştirilmiş olmasından pek hoşnut değiller.

  [​IMG]

  Açgözlü Ticaret Federasyonunun Naboo’ya karşı giriştiği işgalin yenilgiyle sonuçlanmasının üzerinden 10 sene geçmiştir. İlk filmde 9 yaşında karşılaştığımız Anakin Skywalker artık 19 yaşındadır ve Obi Wan’ın gözetimi altında Jedi Eğitimini sürdürmektedir.

  Naboo Kraliçesi Padme Amidala ise, görevini halefi Jamillia’ya devretmiş ve bir senatör olarak Naboo’yu Galaktik Senatoda temsil etmeye başlamıştır.

  Bu sırada Galaksi yine büyük bir savaşın eşiğine gelmiştir. Jedi düzenini kendi isteğiyle terkeden eski Jedi Ustası Count Dooku, gizlice Darth Sidious’la çalışmaya başlayarak Ayrılıkçılar grubunun başına geçmiştir ve galakside huzursuzluk yaratmaktadır. Yüce Başkan Palpatine, kötü gidişe dur demek için bir klon ordusu hazırlama önerisini getirir ve Senatoda oylamaya sunar. Oylamaya katılmak üzere Coruscant’a gelen Senatör Amidala, bir suikast girişiminden kılpayı kurtulur. Bunun üzerine Palpatine, Obi Wan ve Anakin Skywalker’ı Amidala’yı korumakla görevlendirir.

  Bu arada Anakin ve Amidala arasındaki ilişki gittikçe gelişmektedir. Naboo’da Amidala’nın ailesinin yanında geçirdikleri bir kaç gün içinde birbirlerine aşık olduklarını farkederler.


  [​IMG]

  Kahraman ve bilge Jedi'ler fazlasıyla uzayan savaştan dolayı oldukça yorgundur. Asıl sorun ise savaşı bahane göstererek demokrasiyi gözardı eden şansölyenin gizli planlarıdır. Artık klon savaşlarındaki son dönemeçtir ve acımasız komutan Grievious başkentte tozu dumana katmaktadır. Palpatine'i rehin alarak kaçmaya koyulan Grevious, Obi-Wan Kenobi ve genç Anakin Skywalker tarafından takip edilecektir.
  Öte yandan Anakin Skywalker'ın tek derdi bu durum da değildir. Anakin, büyük Jedi ustalarından beklediği ilgi ve saygıyı göremediğini düşünüp hırslanmaktadır.


  [​IMG]

  Star Wars: Güç Uyanıyor (Yıldız Savaşları 7) filminde bu seriye yeni katılan Rey ve Finn karakterlerinin çevresinde şekillenen, Karanlık Taraf olan İlk Düzen'den (First Order) kaçarak hayatta kalma ve droid BB-8'e verilen gizli görevi yerine getirme öyküsü, Güç'ün yeni sahibine seslenmesiyle de farklı bir boyut kazanıyor. Baş karakter rollerinde oyuncular Daisy Ridley ve John Boyega'yı gördüğümüz filmde serinin fenomen karakterleri de geri dönüyor. Kadrosunda Ridley ve Boyega'nın yanı sıra ayrıca Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Gwendoline Christie, Adam Driver'ın da yer aldığı filmin orijinal kadrosunda bulunan Harrison Ford, Carrie Fisher, Mark Hamill, Peter Mayhew de bu filmle birlikte geri dönüyor. Lucasfilm'in yapımcılığında hayata geçirilen yapımın yönetmen koltuğunda bu sefer J.J. Abrams oturuyor. Senaryo ise Lawrence Kasdan & J.J. Abrams ve Michael Arndt'a ait.

  Popüler kültüre ait, oldukça ünlü bir eser olduğu için başlığını açma gereği duydum. Asıl tartışma konusu abartılmış bir seri olup, olmadığı sanırım :D Dünya çapın'da bir çok nesli etkileyen bir seri olduğu için çılgın bir fan kitlesi var. Hikaye kurgusundan ziyade insanların nostalji tutkusundan ekmek yiyen bir seri olduğu da benim fikrimdir.

  İzleme mantığına gelirsek

  Kronolojik izleme sırası 4,5,6, 1,2,3 diye gider. Hikaye'yi en başından izlemek isteyenler ise 1,2,3,4,5,6, şeklinde takip etmelidir.
   
 2. ch3rl0b11n (Im)
  Mesaj Sayısı 6,496
  Üyelik Tarihi23 Nis 2012
  Bir yorum okumuştum hakkında. Muazzam bir dünyaya açılan rutubetli ve çirkin bir koridordur Star Wars'un ilk filmleri diye. Birebir böyle olmasa da bu minvalde bir yorumdu. Katılmadan edemiyorum. Bu seri hakkındaki görüşüm hep böyle olmuştur. Hikayesi, karakterleri, dünyası muazzam bir yapıttır. Ancak filmleri öyle sinema başyapıtı değildir, uğruna çılgına dönülecek eserler de değildir.

  Ne abartıldığı kadar iyi, ne de eleştirildiği kadar kötü değil. Epey iyi ve izlenmesi gereken bir seri.
   
 3. Monkey D. Dragon If you make God bleed, people cease to believe

  Monkey D. Dragon (If you make God bleed, people cease to believe)
  Mesaj Sayısı 14,580
  Üyelik Tarihi2 Nis 2014
  Hikaye, altyapı, Darth Vader karakteri falan iyi. İşleniş leş.
   
 4. ch3rl0b11n (Im)
  Mesaj Sayısı 6,496
  Üyelik Tarihi23 Nis 2012
  Birçok karakteri çok iyi, hikayesi zaten benim için birincil güzellik. Ama dediğin gibi, işleniş leş.
  Hele 7. bölüm düşman başına. :(
   
 5. MRTFR Yare Yare Daze

  MRTFR (Yare Yare Daze)
  Mesaj Sayısı 2,585
  Üyelik Tarihi1 Tem 2012
  Güzel seridir. Felsefi, siyasi mesajları falan hoştur.

  Bu arada Rogue One'ı da ekle bence. Epey güzel filmdi.
   
 6. HaiKuo TianKong du duf duf du duf

  HaiKuo TianKong (du duf duf du duf)
  Mesaj Sayısı 1,132
  Üyelik Tarihi30 Nis 2014
  Bu zamana kadar gelmemesi gereken zamanının iyisi bir seri. Pek beğenmiyorum. Rogue One hariç hepsini izledim.
   
 7. RedTeroR Our Is The Fury

  RedTeroR (Our Is The Fury)
  Mesaj Sayısı 11,481
  Üyelik Tarihi8 Ağu 2009
  Qui-Gon efsanedir gerisi ile pek fazla alakam(3 kere izledim) yok :bilmem:
   
 8. Wanderer of the Seas Denizin Atarlı Çocuğu.

  Wanderer of the Seas (Denizin Atarlı Çocuğu.)
  Mesaj Sayısı 110
  Üyelik Tarihi8 Nis 2017
  Abartıldığını düşünenler bence birde şu açıdan bakın 1980 yılında yaşıyorsunuz ve sinemada şimdiki gibi efektler falan yok ve star wars gibi bir film izliyorsunuz senaryo hikaye güzel, efektler yılına göre harika.Tabi şimdi izleyenle o zaman izleyen arasında tabi kide fark olacak .Disney'in seriyi satın almasıyla işler kötüye gitmeye başladı hayranlar için hadi hayırlısı.(7.film çöp,Rogue One da idare ederdi bakalım yeni filmler nasıl olacak görüceğiz .Disney altın yumurtlayan tavuğu buldu iyice sömürür seriyi artık.)
   
 9. kadir †. Keyser Söze

  kadir †. (Keyser Söze)
  Mesaj Sayısı 6,837
  Üyelik Tarihi4 Tem 2012
  Karakterin bu kadar fan'ı olacağını tahmin etselerdi, öldüremezlerdi. Sonradan çekilen üçlemedeki en sağlam karakterdi. Animasyon serisinde geri getirmişler de işten işten geçti.

  [​IMG]
   
 10. Monkey D. Luffy Rocks D. Xebec

  Monkey D. Luffy (Rocks D. Xebec)
  Mesaj Sayısı 7,789
  Üyelik Tarihi31 May 2014
  @kadir †.
  Efsane ya reyiz.

  Bu arada iki kılıç kullanıcısı Jedi görmek istiyorum ya. Koysunlar ilerideki filmlere bir tane.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık