Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Soru - Cevap Köşesi 5

Ben şu sorunun cevabını çok merak ediyorum, bu soru Mihawk en iyi kılıç kullanıcısı mıdır, kim tescillemiştir, nedendir vb. tartışmaları yaparken aklıma geldi...

Mihawk gibi One Piece dünyasındaki yüksek elolarda olan bir karakter, neden 24.bölümde karşımıza çıkıyor? Hayır, bir ilişki falan olsa, -örneğin Shanks da yonko ama Luffy ile arasındaki bağdan ötürü 4.bölümde karşımıza çıkıyor-, diyeceğim ki eyvallah; ama sen gelip Don Krieg denilen üç kuruşluk herifin gemisini ortadan ikiye ayırmışsın, nedir yani. Ne oldu şimdi. Neden Whitebeard kendini 400-500 lerde gösterirken bu abimiz 24.bölümde gösteriyor, bu kadar iyi bir karakterse niye yani...

Ben şu sorunun cevabını çok merak ediyorum, bu soru Mihawk en iyi kılıç kullanıcısı mıdır, kim tescillemiştir, nedendir vb. tartışmaları yaparken aklıma geldi...

Mihawk gibi One Piece dünyasındaki yüksek elolarda olan bir karakter, neden 24.bölümde karşımıza çıkıyor? Hayır, bir ilişki falan olsa, -örneğin Shanks da yonko ama Luffy ile arasındaki bağdan ötürü 4.bölümde karşımıza çıkıyor-, diyeceğim ki eyvallah; ama sen gelip Don Krieg denilen üç kuruşluk herifin gemisini ortadan ikiye ayırmışsın, nedir yani. Ne oldu şimdi. Neden Whitebeard kendini 400-500 lerde gösterirken bu abimiz 24.bölümde gösteriyor, bu kadar iyi bir karakterse niye yani...
Yanlış düşünüyorsun. Shonen bir seri okuyoruz, bu yüzden erken safhada aşılması zor bir düşman göstermek seriye olan merakı diri tutar. Mihawk da bu yüzden o kısımlarda ortaya çıkıyor. Ortaya çıkması en makul olan kişi de o zaten. Bağlılığı yok çünkü.
Ayrıca diğer karakterler de çok geç görünmüyorlar. Bir başka Shichibukai olan Crocodile 126. bölümde, Yonko olan Newgate 234. bölümde görünüyor. İlk kez 49. bölümde görünen Mihawk ve aynı unvana sahip Crocodile arasında 100 bölüm bile yok.

Mihawk rütbe olarak Shichibukai ama, bir diğer bakış açısıyla da dünyanın en iyi kılıç ustası. Büyük merak konusu, gelecekte ne olacak, zoro mihawk'u mu kesecek, yoksa shiryu mihawk'u kesecek zoro intikam mı alacak falan.. Ben sadece mihawk'u bu denli erken göstermenin kalitesine biraz gölge düşürdüğünü düşünüyordum. Neden bilmiyorum. Öyle. @Smoker

Teoriler çok ilgimi çekmez, o yüzden bilmiyorum.

1. Bana göre evlenirler. Düşman olmazlar bu saatten sonra. Zaten Tashigi, Zoro öyle dursa bile onu yenemez.

2. Bence gelir. Çünkü Smoker ve Tashigi, Hasır Şapka Korsanları hariç seride en çok görülen iki karakter. Neredeyse her arkta varlar.
SON SORU

Zoro ve Tashiginin evlenebileceğini sana hangi durum ya da durumlar düşündürdü?

1- Luffy seride ana karakter değilde yan karakterlerden biri olsaydı yine bu noktalara gelebilir miydi? Üzerinde ki şans faktörünü kaldırırsak yani.

2- Luffy bir villain olsaydı sence seviyesi kime denk gelirdi? Hangi villainın yerinde görürdük kendisi? Alt edilmesi zor olur muydu?

1- Luffy seride ana karakter değilde yan karakterlerden biri olsaydı yine bu noktalara gelebilir miydi? Üzerinde ki şans faktörünü kaldırırsak yani.

2- Luffy bir villain olsaydı sence seviyesi kime denk gelirdi? Hangi villainın yerinde görürdük kendisi? Alt edilmesi zor olur muydu?
1. Gelemezdi.

2. Shichibukai olurdu.

Sorum Crocodile Logia olmasına rağmen bu durumlarda nasıl ölebileceği düşünülüyor? Ya da manga çeviri hatası mı? SS aldığım sitenin bu chapterları net değildi. Birisi Alabasta'dan diğeri Marineford'dan.

Sorum Crocodile Logia olmasına rağmen bu durumlarda nasıl ölebileceği düşünülüyor? Ya da manga çeviri hatası mı? SS aldığım sitenin bu chapterları net değildi. Birisi Alabasta'dan diğeri Marineford'dan.

İlk kısımda o lafı söyleyen Cobra. Crocodile'ın gücünün doğasını bilmiyor olabilir. Bundan önceki kısımlarda Tsumegeri Muhafızları, Kahraman Suyu'nu içip aşırı güçlenerek Crocodile'a tekme tokat girmişti. Sadece bu olaydan bile Logia mantığını bilmedikleri anlaşılabilir.

İkinci kısma gelirsek, orada da suya düşme ihtimallerinden ötürü böyle bir sahne yaşanmış olabilir.

Sanji'nin kişiliği son mangayla beraber toparlanmaya başladı gibi.Sen ne kadar seviyorsun kendisini? Yaptıklarından ötürü baya bir eleştiren vardı da.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık