Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Soru - Cevap Köşesi 5

Bugün merakımı kişilerin başına konulan ödüller çekti. Malum son dönemde commanderlerin 1 milyar, 1 milyar 57 milyon gibi ödülleri ortaya çıktı. Smoker Bey sizce ödüller kişilerin güçlerine ya da tehdit seviyelerine göre mi seçiliyor ? Birde tehdit derken bu tehdit insanlar ya da siviller için oluşturdukları tehdit mi ? Yoksa Dünya Hükümeti için oluşturulan tehdit mi ? Örneğin Nico Robin şiddet yanlısı ya da sivil halk için tehdit oluşturmayan biri olmasına rağmen antik dili bilmesi nedeniyle Dünya Hükümeti için ciddi bir tehdir. Öte yandan Jack bir Yonkou'nun sağ kolu. Saf yıkım yanlısı, herhangi bir sınırı varmış gibi görünmüyor. Ödülü Nico Robin'nin epey epey üstünde. Bir başka örnekte ise Luffy Shabony'e gelirken hali hazırda 2 shichibukai harcamış, Impel Down'u birbirine katmıştı. Fakat yinede tam olarak bilmesekte daha fazla şiddet yanlısı görünen Captain Kid'in ödülü çok daha yüksekti. Sanki sivil halk için oluşturulan tehdit seviyesi ödülleri belirliyor gibi ama siz ne düşünürsünüz ? Başa koyulan miktarların ardında bir mantık var mı?
Üçünün kombinasyonu gibi düşün. Hepsi yüksek değere sahipse, ödül de o derece yüksek oluyor. Robin sadece Dünya Hükümeti'ne tehdit oluşturduğu için ödülü düşük. Jack işe hem tehdit, hem yıkıcı, hem de çok güçlü.

Bir sorum olacak.

Logiaların meyve kapattığını biliyoruz.Ace ölürken meyvesini kapatarak luffyi korumaya çalışmış olabilir mi ?
Akainu ben hiyerarşik olarak üstünüm diyordu ama ateşken o şekilde organ dahil yok edebileceği kesin mi ? Şu yüzden soruyorum.Ace'in meyve açık olsa magma içinden geçip luffye ulaşabilir.Ancak kapatırsa yine engel olur geçip giderek luffye ulaşamaz.Ateşi yakmasa bile logia formunda önünde durması mantıklı değil.Kolayca alevi dağıtıp luffye ulaşırdı gibi geliyor.Sence tam olarak ne oldu ?
Meyvesini kapatmış olabilir, ihtimal dahilinde. Ancak kapatmasa bile yine yanarak ölürdü. Çünkü o sahnenin öncesinde Ace'in ateşten yumruğu lav ile temas ettiği zaman eli yanıyordu.

Meyvesini kapatmış olabilir, ihtimal dahilinde. Ancak kapatmasa bile yine yanarak ölürdü. Çünkü o sahnenin öncesinde Ace'in ateşten yumruğu lav ile temas ettiği zaman eli yanıyordu.
Tamam düşündüğüm doğru mu diye sorayım dedim.Anlaşıldı teşekkürler.Elinin yandığını biliyorum yine epey hasar alacağı kesindi ama Ace önemli organları tümden buharlaşmış yok olmuş gibi konuşuyordu.Aynı beyazsakalının yüzünün uçup gitmesi gibi.Ateş olsa yine bu kadar çabuk ölecek durumda olmayacağını düşünüyorum 2 dakika içerisinde.O yüzden ihtimal dahilindeki kapatma seçeneği bana daha makul geliyor.

Luffy ve zoro 2 sene once belamy ve ekibi tarafindan barda hirpalandiktan sonra karsilarina cikan teach'e luffy o adam degil "onlar" demisti onlar derken ne demek istedi ?

Bilmiyorum daha önce cevplandı mı Brook Öldükten sonra bedenini bulamasa yada boş bedeni denize düşmüş olsa hayalet olarak yaşamını sürdürebilir miydi? + Brook öldüğü için meyvesi tekrar var olmuş olabilir mi?

ek not Üstteki soru şu sahneden bahsediyor
manga 225

Odanın işi gibi geldi bana

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bilmiyorum daha önce cevplandı mı Brook Öldükten sonra bedenini bulamasa yada boş bedeni denize düşmüş olsa hayalet olarak yaşamını sürdürebilir miydi? + Brook öldüğü için meyvesi tekrar var olmuş olabilir mi?

ek not Üstteki soru şu sahneden bahsediyor
manga 225

Odanın işi gibi geldi bana
Evet, sürdürürdü. Brook meyve gücü sayesinde hayatta şu anda. Bir meyve aynı anda iki farklı kişide olamaz. Bu yüzden Brook ölene kadar meyvesi onunla kalacak.

Grand Line başlangıcında rota seçimi nasıl oluyor? Herkesin başlangıç noktası döndüren dağ. Loge pose olsa bile göstereceği bir ada. Tayfa viski tepesinden başka bir yere gidebilir miydi?

Grand Line başlangıcında rota seçimi nasıl oluyor? Herkesin başlangıç noktası döndüren dağ. Loge pose olsa bile göstereceği bir ada. Tayfa viski tepesinden başka bir yere gidebilir miydi?
Gidebilirdi. Girişten sonra yedi farklı ada var. Seyir Belirleyici bunlardan birine rastgele bağlanıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık