Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Soru - Cevap Köşesi 5

1 ) One Piece'te 3 farklı şeytan meyvesi gördük. ( Bildiğimiz şeytan meyveleri, Vegapunk'ın yaptığı şeytan meyvesi ve de Smile ) Her ne kadar doğal olmalarını istesem ve de buna inansamda sanki aksi yönde çok fazla kanıt var gibi. Sence şeytan meyveleri insan üretimi meyveler mi ? Eğer yapaylarsa kökenleri antik krallığa dayanıyor olabilir mi ? Bir şekilde DNA ve Lineage Factor ile ilgililer. Öte yandan meyvelerin üzerlerinde taşıdıkları spirallerde Vinsmoke'ların taşıdıklarıyla benzer. Şeytan meyveler zamanında belirli kişilerin DNA'larındaki güç ortaya çıkarılarak üretilmiş olabilir mi ? Dahada ötesi bu özel DNA D. soyuna ait olabilir mi ?
2 ) Kilo kilo no mi ve ton ton no mi farklı meyveler mi ? Ton ton no mi kullanımı esnasında ağırlıkta bir hafifleme görmedik sanırım ama temel mantıkları aynı gibi ?
3 ) Aynı şeytan meyvesini ikiye bölüp iki kişi yeseydi sence ne olurdu ?
1. Benim bu konuda bir teorim de var, Meyvelerin Doğuşu diye. Şeytan Meyveleri'nin insan yapımı olduğunu savunuyorum ben başından beridir.
2. Ton Ton no Mi hiyerarşik olarak Kilo Kilo no Mi'nin üstünde yer alan bir meyve. Kilo Kilo no Mi'de ağırlık maksimum 10 tona çıkarılabiliyorken, Ton Ton no Mi'de bu ağırlık limiti 10.000 ton.
3. İlk ısıran gücü kazanırdı.

3 sorum var size.
1:
Luffy G3 de önce haki basıp sonra kolunu bacagını şişirirse normal yumrugundaki haki ile aynı seviyedemi haki kullanir
2:
Şeytan meyvesi yedirilen malzemelerin sadece bir sahibimi olabilir yoksa başkalarida kullanabilirmi
3:
Sizce antik silah denilen silahlara antik şeytan meyvesi yedirilmiş ve bu yönde özellikleri olabilirmi

tekrardan merhabalar smoker gene bir kaç sıra sorum olacak.
-son bölümden sonra sanjideki güç potansiyeli hakkındaki görüşünü merak ediyorum.
-katakuri sence meyve yemiş midir?
-yonkoular içindeki favorin hangisi?
-amiral ve yonkou arasında güç ilişkisi hakkındaki düşüncen nedir?
şimdiden teşekkürler.

3 sorum var size.
1:
Luffy G3 de önce haki basıp sonra kolunu bacagını şişirirse normal yumrugundaki haki ile aynı seviyedemi haki kullanir
2:
Şeytan meyvesi yedirilen malzemelerin sadece bir sahibimi olabilir yoksa başkalarida kullanabilirmi
3:
Sizce antik silah denilen silahlara antik şeytan meyvesi yedirilmiş ve bu yönde özellikleri olabilirmi
1. Net bir cevap veremem, ancak aynı seviyede olmama ihtimali daha yüksek.
2. O konuya da açıklık getirilmedi henüz. Sahibi değişmez muhtemelen.
3. Sanmıyorum. Shirahoshi normaldi. Pluton da bir gemi.

tekrardan merhabalar smoker gene bir kaç sıra sorum olacak.
-son bölümden sonra sanjideki güç potansiyeli hakkındaki görüşünü merak ediyorum.
-katakuri sence meyve yemiş midir?
-yonkoular içindeki favorin hangisi?
-amiral ve yonkou arasında güç ilişkisi hakkındaki düşüncen nedir?
şimdiden teşekkürler.
1. Sanji'nin yaptığı normal bir şeydi bana göre. Fazla abartılıyor.
2. Evet. Jelibon meyvesi yemiştir. Adı Jeli Jeli no Mi. Bedeni jelibon kıvamında. Tankman Luffy gibi aynı. League of Legends'taki Zac gibi düşünebilirsin.
3. Koca Ana.
4. Bir Amiral Yonko kaptanı ile kafa kafaya dövüşür, ancak yenemez (antilik vs. gibi bir durum yoksa).

Bugün merakımı kişilerin başına konulan ödüller çekti. Malum son dönemde commanderlerin 1 milyar, 1 milyar 57 milyon gibi ödülleri ortaya çıktı. Smoker Bey sizce ödüller kişilerin güçlerine ya da tehdit seviyelerine göre mi seçiliyor ? Birde tehdit derken bu tehdit insanlar ya da siviller için oluşturdukları tehdit mi ? Yoksa Dünya Hükümeti için oluşturulan tehdit mi ? Örneğin Nico Robin şiddet yanlısı ya da sivil halk için tehdit oluşturmayan biri olmasına rağmen antik dili bilmesi nedeniyle Dünya Hükümeti için ciddi bir tehdir. Öte yandan Jack bir Yonkou'nun sağ kolu. Saf yıkım yanlısı, herhangi bir sınırı varmış gibi görünmüyor. Ödülü Nico Robin'nin epey epey üstünde. Bir başka örnekte ise Luffy Shabony'e gelirken hali hazırda 2 shichibukai harcamış, Impel Down'u birbirine katmıştı. Fakat yinede tam olarak bilmesekte daha fazla şiddet yanlısı görünen Captain Kid'in ödülü çok daha yüksekti. Sanki sivil halk için oluşturulan tehdit seviyesi ödülleri belirliyor gibi ama siz ne düşünürsünüz ? Başa koyulan miktarların ardında bir mantık var mı?

Bir sorum olacak.

Logiaların meyve kapattığını biliyoruz.Ace ölürken meyvesini kapatarak luffyi korumaya çalışmış olabilir mi ?
Akainu ben hiyerarşik olarak üstünüm diyordu ama ateşken o şekilde organ dahil yok edebileceği kesin mi ? Şu yüzden soruyorum.Ace'in meyve açık olsa magma içinden geçip luffye ulaşabilir.Ancak kapatırsa yine engel olur geçip giderek luffye ulaşamaz.Ateşi yakmasa bile logia formunda önünde durması mantıklı değil.Kolayca alevi dağıtıp luffye ulaşırdı gibi geliyor.Sence tam olarak ne oldu ?

Brulee tam olarak gücü nedir Smoker
Mira Mira no Mi, yani Ayna Meyvesi. Gücü ile belirli bir alanın içerisindeki tüm aynalardan geçiş yapabilir. Karşısındaki kişinin yansımasını ona gösterebilir. Bir hayvanı, aynaya yansıyan bir kişinin görüntüsüne dönüştürebilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık